Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beni2360

    félisten

    válasz wolfman #8226 üzenetére

    A Tv-ről: A Quantum HDR kiemeli a részleteket és a kontrasztot, így megtapasztalhatod minden kép teljes erejét. Túllépve a vezető szabványokon, a HDR10+ Dinamikus tónus optimalizálás funkciója mélyebb feketéket, élénkebb képeket, és mindenen túlragyogó részleteket hoz létre.
    Ott valami Dune beállítási gond lehet. Nem ismerem a menüt de ott keresgél a hibát.
    USB-ről lejátszva mi a szitu?

    Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

  • Rolibratyo

    csendes tag

    válasz wolfman #8226 üzenetére

    Szia!

    Az első dolog ami eszembe jutott a sötét HDR megjelenítéssel kapcsolatban, hogy ugyanúgy fennáll-e a probléma, ha a TV saját médiaplayerével játszod le ugyanazt a filmet? (TV + USB külső lemezről)
    Ha igen, akkor a TV-nél, ha nem akkor a HDMI kábelnél vagy a lejátszónál kell keresni a hibát.

    Anno a 4K HDR-re átálláskor én is belefutottam ebbe a sötét kép problémába, csak én vetítek, és oda némileg hosszabb HDMI kábel kell. 5m felett, meg leginkább csak az aktívak boldogolnak a HDR-rel, és amivel próbáltam az meg passzív volt. Egy AQ aktív HDMI nálam megoldotta a problémát.

    A másik dolog: A samsungnál a HDR10+ az SDR tartalom HDR-esítésére szolgál. HDR forrásanyagnál használva ezt a képüzemmódot már nem azt képet kapod mint amit eredetileg elképzeltek.

    “Upscale content with HDR+ Mode

    ...In fact, it not only enhances SDR, the new HDR+ algorithm also enhances standard HDR content increasing the level of contrast ratio to differentiate objects from the background, while still depicting more image details on the screen for an overall better picture.”

    Ezt pedig egy másik fórumban taláttam:

    HDR10+” and “HDR+” are not the same thing.

    HDR10+” is the dynamic metadata version of “HDR10”. It is an actual HDR format.

    Whilst, “HDR+” is the name Samsung give to their picture setting, which was designed to make SDR content look like HDR...

Új hozzászólás Aktív témák