Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Sonja #3309 üzenetére

    Ez az all-in-one dolog nem teljesen álla meg a helyét. Egyrészt nincs benne optikai meghajtó, másrészt akárcsak a többi Dune, nem kezeli fájlból az SACD és DVD-A formátumokat. Innentől kezdve én sem teljesen értem, hogy miért ennyire erős az audiorész? A fájlból lejátszás igen erősen múlik azon, hogy milyen minőségű az a fájl (s amíg az emberek 99 százaléka az internetről tölti le a zenéket és a filmeket, a minőségre semmiféle ráhatása nincs egy ilyen gép tulajának). Ha viszont azt nézem, hogy a két HDD-vel jónagy tárhelyet kapunk (gondoljunk mondjuk 2x4 TB-ra) megspórolunk egy NAS-t, ami akár 100 ezer forint is lehet, ha viszonylag jó minőségben gondolkozunk.
    Amúgy én látnék fantáziát egy olyan készülékben ennyi pénzért, ami tényleg all-in-one, vagyis van benne optikai lejátszó és ismeri az SACD, DVD-Audio formátumokat. Pont ebben a 200-250 ezer forintos szegmensben nincs ilyen masina, ami mindenben hozná a megfelelő minőséget. Sőt, ha az új Oppók árszintjén keresgélünk, ott sem lehetünk teljesen elégedettek, mivel a készülékek tudását eleve gyárilag korlátozzák. Sajnos emiatt jelenleg is két készülékkel (az egyik a Dune Prime) tudom csak megoldani, hogy mindent le tudjak játszani, illetve kell egy harmadik is, ami a DVB-C tunert tartalmazza. Na meg egy NAS... Ha ezek akár használt értékét összerakom, már majdnem egy Oppónál tartok, de attól sem kapom meg mindezt...

Új hozzászólás Aktív témák