Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Pro Koryak #768 üzenetére

    Mert egy újszülött is nyilván nyelvtanárral, szótárral, külön magyarázattal tanulja a nyelvet... :) Vagy ott vannak a kétnyelvű gyerekek, ők is biztos nyelvleckékkel, tanárral...
    Szerintem 9-10 éves korig bőven benne van, hogy fel tudja szedni, akik gyerekként költöznek külföldre és úgy kerülnek idegen közösségbe, azoknál sem gondolom hogy minden esetben hagyományos oktatással tanulták meg.
    Érzésem szerint én nehezebben tanulok nyelvet (vagy szimplán kevésbé vagyok elég motivált), de még így is vannak olyan szavak amiket igenis videókból tanultam meg már huszonévesen. A legelsőre emlékszem a legemlékezetesebben, még a Winampban néztem a Mythbusters-t, és abból tanultam meg a tűt (needle). És ezt én saját magam tapasztaltam meg, nem hallomás, meg mással történt. Ki tudja hogy lett volna ha már gyerekként lett volna internetem, vagy hozzáférésem ekkora mennyiségű tartalomhoz mint most. Szóval egyáltalán nem lehetetlen, csupán szerintem a felnőttek már mindenáron kötni akarják valami ismert dologhoz az ismeretlent.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák