Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zinho

    aktív tag

    válasz Real_Necro #40763 üzenetére

    Jogos, ezen én is agyaltam; mert ugye már többször előjött maga az amatőr kifejezés is, amit továbbra sem azt jelenti hogy béna, de még azt sem, hogy kezdő. :) Innentől kezdve nem nagyon látok különbséget az "amatőr fotók" és a "digitális képeim" között kezdő / haladó szempontból. Talán az amatőr topik mellé jobb lenne egy "kezdő" vagy hasonló, ahol már előkerülhetnek az expozíciós alapdolgok is. Franc tudja...

  • Peethy

    őstag

    válasz Real_Necro #40763 üzenetére

    Én amondó lennék, hogy nem kell ide profi képeket berakni, hanem aki a minőségi fejlődést tűzte ki célként maga elé, az rakjon ide 2-3 képet hetente, amik szerinte a legjobbak és kérjen véleményt, utána pedig annak megfogadásával menjen tovább.
    Igazából a mentalitás lehetne szvsz a különbség - aki az Amatőrös topikba rak képet, az legyen olyan személy, aki csak úgy kattintgat, de néha beesik neki egy-egy olyan kép, ami nagyon tetszik neki. Ebbe a topikba pedig főleg azok, akik a fotózást nem csupán élménymegörökítésképpen, hanem művészetként fogják fel.
    Ha ez utóbbi teljesül, akkor minden esély megvan a fejlődésre, és ebben az ide írogatók igyekeznek is segíteni.

    Szerk: ezzel nem azt mondtam, hogy rossz képeket pakoljatok be, mert szerintem a mentalitásváltással együtt jönnek majd a jó képek is.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Real_Necro #40763 üzenetére

    Szandekosan nem off.

    Teljes mertekben egyet ertek a dologgal, ez mar nagyon regen megfordult az en fejemben is, de nem szoltam mert ugy voltam vele, hogy ugyis lehurrognanak.

    Annyival kiegeszitenem a dolgot, hogy en az "amator" szot is elhagynam, ugyanis a legtobben nincsenek tisztaban a szo jelentesevel. Az amator nem egyenlo a kezdovel, az amator azt jelenti hogy "kedvtelesbol csinalo" roviden leforditva, vagyis az amator szo nem hataroz meg egy szintet amely szinten az illeto az adott tevekenyseget vegzi, jelen esetben a fotozast. Egy gyors pelda, ez a fotos uriember is amatornek hivja magat, meg lehet nezni nemely kepeit: http://fotozz.hu/h.rom
    Ugy velem, hogy az idejarok kozul nagyon kevesen fotoznak ezen a szinten, es akkor meg egy pillantast sem vetettunk a nemzetkozi mezonyre...

    Bar filozoli emlitette akinek a szavara vajmi keveset adhatunk, de a masik topikban irta, hogy neki azt mondtak fotos-ertekelos oldalakon, hogy itt a prohardver-en nem ertenek a fotozashoz. El is tudom hinni, hogy valaki ezt mondhatta, ugyanis alapveto fogalmakkal nem vagyunk tisztaban. Teljesen jogos, amikor azt mondod, hogy laikuskent a topik cimebol azt hiszed, hogy ide akarki akarmilyen digitalis keppel johet, ugyanis a topik cime nem hataroz meg egy szinvonalat, meg csak nem is utal ra, pedig nagyon is kellene. Persze lehetne akar lehulyezni valakit, hogy miert nem olvassa el az elso hozzaszolast, az is egy megoldas. :)

    Szerintem igy kellene atnevezni a topikcimeket:
    Kezdo fotosok digitalis kepei (az amator helyett)
    Halado fotosok digitalis kepei (ehelyett)
    Igy tiszta viz lenne a poharba, meg azok szamara is akik nem olvassak az elso hozzaszolast, fokent mert talan nem is tudjak, hogy meg kellene tenniuk...
    Ezen kivul nem rohognenek ki mas szakmai forumokrol ide tevedok, hogy mi itt ez az osszevisszasag a prohardveren :U

    Profi fotosoknak szant topikot szerintem felesleges letrehozni, ugyanis meggyozodesem, hogy profik nem jarnak ide. A profi jelentese ugyebar hivatasos, aki ebbol el. Ilyen emberrol talan egyrol tudok itt, o pedig az eskuvofotos Ropi de o egyedul nem eleg egy topikot megtolteni :)
    En ugy gondolom, hogy meg Fejo sem a fotozasbol el, pedig az a szinvonal amit o kepvisel magasan felette van az atlagnak, de o is megiscsak amator. Akkor most mi legyen, kuldjuk el a masik topikba??? :U :W :DDD

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák