Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz TeeJay #65362 üzenetére

    Igen, 712 171 felhasználója van jelenleg az nCore-nak, és tudjuk, hogy az nCore-on nagyon erősen, már-már eszelősen szűrik a dupla accountokat.

    Nálunk az "én" accountomat összesen 5-en használjuk. Nem tudom, hogy mekkora szorzót kellene tenni a 712 171-re, hogy megtudjuk, ténylegesen hányan használják az oldalt, de ha csak kettes szorzó van rajta, az is rengeteg ember.

    És akkor ebben nincsenek benne azok, akik csak más torrentoldalakat használnak, esetleg filmeket nem töltögetnek le, csak külföldi oldalakról zenéket, szoftvereket.

    Nem hiszem, hogy van aktuális, megbízható statisztika a torrentesekre vonatkozóan, de nagyon ritkán találkozok olyannal, aki soha nem tölt le semmit torrentről. A saját nagymamám is magának tölti a filmeket.

    Én ezt a 1,5-2 millós becslést valósnak gondolom, annyian szerintem torrenteznek Magyarországon. Lehet, hogy valaki csak havonta egyszer, lehet, hogy valaki naponta, de torrenteznek.

    Valaki írta ezt a statisztikát a globális torrentes adatforgalomról: ehhez máris hozzá lehet adni pár millió németet és pár száz millió kínait, akik VPN-en keresztül nyomják a torrentet, így nincsenek benne a statisztikában.

    Online streamingről: a torrentes statisztikák nem azt mutatják, hogy egyre kevésbé népszerű a torrent, sőt, ahogy egyre többen képesek, egyre jobban kezelni a kütyüket, úgy egyre többen torrenteznek. Igen, a streaming egyre népszerűbb, de tapasztalatom szerint elsősorban (és nem kizárólag) azoknak a körében, akik korábban nem torrenteztek, mert nem tudják, hogy kell, nem értik a fogalmait (pl. seed). Ez a réteg korábban szomszéd Pistikétől szerezte be a másolt DVD-ket, most pedig már maga is képes megnézni egy-egy filmet. A torrentezéshez a mai napig kell egy minimális műszaki beállítottság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák