Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kevinium

    aktív tag

    válasz madrac #63840 üzenetére

    (#63840) madrac üzenetére
    Amerikában be van vezetve, hogy vezetékes internet-csomagnál 1TB adatforgalom van benne a csomagban... Akkor inkább legyen az, mint a víznél, áramnál. GB-onként fizessen mindenki havonta a használat után... :C Nem az, hogy "aki többet használ, az fizessen is többet", vezessék be akkor rendesen a másik felét is, aki kevesebbet használ fizessen kevesebbet.
    Mesterséges hiányt kreálni, hogy fel lehessen vinni az árát valaminek, ami egyébként "értéktelen". Amikor "tudjuk", hogy az internet-szolgáltatók a csúcshasználat után fizetnek, hogy csúcsidőben mennyi volt a legnagyobb adatforgalom mbit/s-ben. (95%-os számlázás, burstable billing)

    Ha be akarják vezetni a prioritásos (gyors-sávos internetet, fastlane az angolban) én abban is benne vagyok. Ne legyen adatforgalmi korlát, de eldönthessem, hogy a legalacsonyabb QoS osztályban szeretnék lenni, és kész. Mondjuk garantált 10mbit/s-el. Aki akar, az meg fizessen a gyors-sávért...

    A legnagyobb értelme egyébként annak lenne, ha az adatforgalmi korlát a csúcsidőben (rush-hour) lenne érvényes, de éjjel mindenki annyi adatforgalmat bonyolíthatna, amennyit akarna, mert az "ingyen" van.

    Az adatforgalmi korlát butaság.

    (#63790) twofatcat üzenetére
    Inkább azt kéne felfogni, hogy az internetszolgáltatás egy osztott közeg, több ember használja egyszerre, és ezért változhat a sebessége. Ha nincs használat/terhelés a hálózaton, akkor van rá jogod/lehetőséged a szerződésed szerint, hogy használd a megvett sávszélességet. Ha fix sebességet akarsz, akkor bérelt vonalra van szükséged, minden másra meg jó volt ez úgy, ahogy kitalálták.

    Csont nélkül bekaptam a flame-baitet... De azért itt hagyom, mert idő volt megírni.
    Csak nem tudom, hogy megint egy értetlenkedő ember miatt hogy jutottunk el megint addig, hogy az internet-sebességet autókhoz ferrárikhoz, meg végsebességekhez mérjük... Meg, hogy az jár, mert kifizették. De persze, már látom, hogy hogy.

    [ Szerkesztve ]

  • mpo

    veterán

    válasz madrac #63840 üzenetére

    Annyira értesz-e hozzá, hogy a régi eszközeim a 100/20-as csomaggal, az 1043ND routerrel, ami 100-as, a mostani routerem az 500/200-as csomaggal nem lenne alkalmas rá?
    Kizárólag az olcsósága miatt lett 500/200-as és sajnos még routert (a legolcsóbbat is kellett vennem, amit nem is akartam). Ha két éven belül FTTH lesz az FTTB helyett, akkor is az ára vagy a lehetőségek hiánya miatt lesz 1000-res előfizetésem.
    Nem néztem utána mi kellene egy szerver üzemeltetéshez, mert nem akarok szervert üzemeltetni.
    A korlátokat nem szeretem, se az időkorlátot, se másmilyent, ebből nem következik, hogy szerverem van.
    Ha lenne, az se lenne szégyen, se titok, de nincs.
    Nincs NAS, nincs médialejátszó se a tv mellett, a PC-ben meg 2 TB-os HDD van, amit nemrég vettem a 320 MB-os helyett.
    Mellélőttél de nagyon.

    Bambano és Solti:
    Nem a beszéd hallgatására kötelezném őket, hanem összeköltözésre életük végéig.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érted, akkor már elavult.

Új hozzászólás Aktív témák