Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz hb000 #5236 üzenetére

    Szerintem egyértelműen szerzői jogi indokai vannak a tartalomvédelemnek, mivel inkább ezt az attitúdöt szerettem volna kihangsúlyozni bár a jelek szerint mellé lőttem a gyártó / fogyasztó modellel mint egyszerűsítéssel. Amiről írtál az inkább műsorterjesztésnek tűnik ahol mindez nyilván a tartalom értékétől függően áttételesen jelenhet csak meg a szerződéseken keresztűl. De gondolom azt nem vitatod, hogy a HDMI (HDCP kódolás) vagy a CI+ a tartalom másolhatóságát is próbálja megakadályozni a fogyasztónál.

    " ... A diginél ha az alap-csomagot veszed meg, nem láthatod a többi csomag adóit, pedig egyik sem kódolt. ..."

    Viszont az előfizetés birtokában tudom rögzíteni a tartalmat. Mondjuk a videóminőség és a tartalom korossága alapján jogos lenne a felvetés: minek ... Nyilván egy kurrensebb tartalom esetén érdekes lehet a másolhatóság (HBO), amit úgye simán meg lehet tenni technikailag a DIGI esetén. Gondolom ennek megint anyagi okai vannak ...

    " ... A digi kínálatából hiányzó csatornák oka szerintem egy nagy harc a háttérben, ami inkább anyagi, mint szerzői jogi természetű. ..."

    Na ezt simán el tudom képzelni.

Új hozzászólás Aktív témák