Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs_Laci

    senior tag

    Közben filozofáltam és próbáltam értelmezni amit látok.
    Ez azt írja, hogy 23dB-t csillapít, nagyjából ezt kéne visszatáplálnom a rendszerbe.

    Mivel nálam egy FTTH rendszer van, ezért a koax csak a DVB-C jelet viszi a TV-k felé, így ha jól gondolom nekem visszirány nem kell.

    Ezek alapján ez már jónak tűnik fapados megoldásnak, de ha szeretnék TEST portokat in / out irányba és nagyobb szabadságot a szabályozás terén akkor pl ez jöhet szóba.

    Illetve ha jól értem akkor nekem TILT szabályozásra sem nagyon van szükségem, mert nem a kábelhossz miatti frekvenciával arányos csillapítás ellen dolgozok, hanem egy fix 23dB-es splittelésből adódó csillapítást kell visszapótolnom.

    De ezt csak mint laikus gondolom, nem nagyon értek hozzá, szóval pls javítsatok ki ha tévednék.

    Illetve azt sem tudom, hogy elég-e ha 23-ból csak 21 dB-t "pótlok vissza" bár mivel a Digi azt állítja, hogy legalább 3 TV-re elég a bejövő jel ereje, ezért gondolom nem azon a 2dB-n fog bármi múlni, illetve nem tudom van-e bármi előnye mondjuk berakni egy 30dB-s erősítést és letekerni, hogy már jó legyen.

    És Köszönök minden eddigi választ, már így sem a sötétben tapogatózom végre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák