Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz PLacc #1721 üzenetére

    Én is villamosmérnök vagyok.
    Tényleg ezt írtam, de nem értem, mi ezzel a gond. Az volt a kérdés, hogy beleeshet-e a hallható tartományba, erre te arról írsz, hogy nem kell a hallható tartományba esnie, akkor is felveszi a hangkártya. Persze, hogy felveszi. Csak nem fogod hallani. Jelen esetben meg egy hallható zúgás zavarja a notebook tulajdonosokat. Viszont ha van olyan jel ebben a tartományban, ami a proci működéséhez kell, akkor hiába zavarja a hangkártyát, nem lehet megszűrni mert a proci sem fog működni. Pl ha 200 Hz-en váltogatja az FSB-t a speedstep (tehát a változtatás sűrűsége ennyi, nem maga az FSB), akkor azt ha megszűröd akkor tényleg nem fog zúgni a hangkártya csak a speedstep sem fog működni mert hasznos jelet vágtunk meg. Sajnos azt nem tudom, hogyan változik az FSB speedsteppel, ezért tettem fel a kérdéseket. SzaboZE épp arról beszélt, hogy az új speedstep sokkal nagyobb tartományban és gyorsabban váltogatja a sebességet, és gondolom minden változtatás előtt küld egy jelet (valami vezérlőjelnek biztosan kell lennie). Ha ez a jel kellően erős és a frekvenciája 20Hz és 20kHz közé esik, akkor lehet, hogy pont az hallatszik át. Ha ezt megszűröd, az olyan mint ha kikapcsolnád a speedstepet. Azért merült fel bennem ez, mert említették többen is, hogy a speedstepet kikapcsolod, megszűnik a zaj. Persze ez csak találgatás de én egyáltalán nem tartom irreális ötletnek. Azt belátom, hogy digitális technikában nem szokott hasznos lenni a felharmonikus, az csak egy kósza ötlet volt. De még az is lehet, hogy a vezérlőjelnek van egy túllövése és annak a lecsengése esik a hallható tartományba. Ha így értetted, hogy nem kell a hallható tartományba esnie, akkor rendben van.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák