Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Williamgrant #159799 üzenetére

    "Szó nélkül adta vissza a csávó az árát, vissza se kellett küldeni. Az egész azokról szólt, akik nem kérték vissza a lóvét." - hogy ez mennyire így van, azt a legnagyobb cripto láz idején a szomszédom szemléltette : Mikor boltban 220 ezer ft volt a legolcsóbb GTX1660 6GB is, akkor büszkén újságolta, hogy rendelt egyet a wishről, mindössze 65-ért.
    Aztán mikor megérkezett a kártya már a doboza gyanús volt, annyi volt írva, hogy GeForce Series meg Windows 10, se márkajelzés, se semmi pontosabb. A kártya is fura volt, kicsit kicsinek tűnt, meg valahogy olyan ó divatúbbnak, pedig a hűtése stimmelt elsőre.
    Gépbe rakva a programok 1660S-nek nézték, ezt is írta ki magáról. Ami viszont gyanús volt, hogyha feljebb állítottuk maximimra a pl a War thundert akkor kidobott fél percen belül az asztalra. Ugyanez ment a többi játékkal is, magasra állítva rövidebb-hosszabb idő után hibaüzenet nélkül az asztalra dobott ki. Alacsony textúrafelbontáson az idő növelhetőm, akár órákra is kitolható volt, vagy egyes játékok ki se dobták. Ugyanakkor a nagyon újabb játékok el sem indultak vele, mindenféle hibazüzenetet dobtak.

    Jobban megvizsgálva a cuccot kiderült, hogy a kártya valójában egy GTX 460 1GB, beleflashelve valahogy egy 1660S 6GB biosa (vagy legalábbis átírva, hogy annak látszodjon) és rámókolva egy 1660-as hűtés.

    Mikor erre rájöttünk írt az eladónak, aki azonnal kérdés vagy visszaküldés nélkül visszautalta a pénzt.

    Poén az, hogy később Eladtam azzal, hogy ez egy GTX 1660S 6GB, de HAMIS! Valójában egy GTX460 1GB, csak nagyon hitelesen tudja becsapni a programokat. Az eredeti hűtője ki van cserélve egy modernebb custom darabra, de ez nem GTX1660S 6GB, hiába van az ráírva, és annak látja minden program. Elmondtam a vevőnek kb háromszor, neki csak annyi jött át, hogy "GTX 1660S 6GB".
    Az sem volt red flag, hogy egy akkor 220 ezer ft-os kártyát (2021 tavasza) 5 ezer ft-ért adok. Nem, nyilván ő most megcsinálja élete businessét. Persze másnap este kocogott vele vissza, hogy minden játék kidobálja az asztalra. Elmondtam neki, hogy attól, hogy a rendszer minek látja, még nem lesz az. Visszavettem valamivel olcsóbban (csak hogy tanulópénze is legyen rajta). 
    Pár héttel később a kártyát ellopták tőlem, de mai napig röhögök, milyen fejet vághatott a tolvaj, amikor rájött, hogy egy hamis VGA-t zsákmányolt :D 

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák