Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Peti78 #130405 üzenetére

    "sok gyökér emberrel nem akar foglalkozni" ez is igaz, mert nem csak az a gond, hogy nem ért hozzá - amit írtam korábban - hanem, hogy egyszerűen neki drága az ideje (vagy az egészsége, hogy kiidegelje magát a sok hülyén) és ezért bízza ingatlanosra. SZükség van rájuk de te is írtam, hogy sokan bepróbálkoznak ezen a piacon és ők azok akik a szakma renoméját lerontják.

    Azt is írtam, nem mindegyik ingatlanos ilyen, gondolom sokszor a kegyetlen verseny is átformálja őket.

    Néztem anno valamelyik reality csatornán a "Házvadászok" (talán ez a címe) ahol a film kedvéért - az igények és az anyagi lehetőségek leírása után - jellemezően 3 ingatlant mutattak végig és abból lett az egyik kiválasztva és később mutatták ezt az ingatlant már lakottan - esetleg kicsit felújítva bebútorozva - és újabb riport a tulajjal, bérlővel, hogy mennyire lettek vele elégedettek.
    Ez a sorozat is rávilágít, hogy van igény ingatlanosra.

    Személyesen egyet ismerek - a negédes stílusa nem jött be - de ismeretségi körömben volt pár tapasztalat és azt figyeltem meg, hogy a kispénzűeknek nincs jó tapasztalatuk róluk.

    Ha kőgazdag lennék akkor én sem magam vadásznám a több százmilliós leendő ingatlanomat hanem ingatlanost keresnék.

    De ezt autóban is hasonlóan látom. Vajna Tímea a Lambóját feltette a Facebook-ra, szerintem 60-80 millás autót nem így kell eladni. Egy ilyen autónál is lehet inkább megbíznék egy profi céget - persze az ismeretségi körömben dobnék pár üzenetet hátha kell valakinek - de ezt leszámítva nem valami aprón hirdetném.

  • dobolan

    senior tag

    válasz Peti78 #130405 üzenetére

    Én anno, mikor eladtam a házam, nem sajnáltam a részesedést az ingatlanirodától - előre megbeszélt %, elfogadtam. Egy kikötésem volt, nézelődőket ne hozzanak! Ezt maximálisan helyeselték, sőt előnynek állították be, hogy ezért jó szerződni, csak potenciális vevőjelölteket hoznak. (DH) Ezzel ellentétben számtalanszor előfordult, hogy olyanokat hoztak ingatlan nézőbe, akik ott a helyszínen megmondták, hogy nincs pénzük, de nézelődnek, mert ha lesz, akkor tudják majd, hogy az mire elég. Cipővel betapostak mindenhova, hisz én hirdetek, ők meg a "vevők". Vasárnap, mert akkor érnek rá. Nyilván ez benne van, ha el akarok adni valamit, de ha pont ezért bízok meg egy ügynökséget, akkor szűrjön. Hisz ez elvárásom is volt, amit szerződéskötéskor ki is fejeztem, ők meg bólogattak. Csak betartani nem sikerült. Aztán végül meguntam a folyamatos átjáróházat (heti 10 "túristát" hoztak, nem viccelek, jó helyen volt az ingatlan, igaz nem olcsón piachoz képest), és kerestem egy embert, aki betartotta azt, amit ígért, és még a jutaléka sem volt több. 3 hét alatt úgy emlékszem 4-en nézték meg az ingatlant, és egy meg is vette.

Új hozzászólás Aktív témák