Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobace

    őstag

    válasz dobolan #130408 üzenetére

    tipikus DH technika (lehet más is csinálja, de velk ezt hatványozottan éreztem), hogy érezd hogy foglalkoznak az ingatlanoddal.. :W ez egy pontig jó, de mikor tényleg átjáró lesz a házadból, akkor tényleg eleged is lesz belőlük. Főleg, ha hónapok után is csak túristák jönnek, egyszer jártunk így velük..

    Peti: Úgy csinálnak az emberek, mintha az ingatlanos pisztolyt fogna a fejéhez, hogy itt írd alá. - azért nem kell messzire menniük egy kis manipulációért, és bár nem pisztoly, de egy gyengébb embert simán meggyőznek. Egyrészt ezt külön tanulják, és sokszor nehéz nemet mondani, ellenállni nekik.

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

  • Peti78

    őstag

    válasz dobolan #130408 üzenetére

    100 százalékos szűrés nem létezik, de sokat lehet tenni azért, hogy a turistákat kiszűrjük. Ez a folyamat már a hirdetés megírásakor kezdődik, ha az alapján megfelel, és felhív, akkor jön a következő. Nekem nincs sem időm, sem kedvem arra, hogy olyan köröket fussak, amik az első pillanattól kezdve feleslegesek. A tulajnak sincs ez ínyére teljesen érthető módon.

    Ugyanakkor, ha azzal mérik le a munkámat, hogy mennyi érdeklődőt viszek, akkor én sem vagyok könnyű helyzetben. Ha viszek az a baj, ha nem akkor az. Én inkább nem viszem ki azt akiről tudom, hogy nem lesz jó neki, de ezekről a dolgokról a tulajt tájékoztatni kell. Vannak helyzetek, amikor én akkor dolgozok jól, ha nem viszek senkit. Minek pazaroljam a magam és a tulaj energiáját, idejét? Én a tulajdonossal szemben is támasztok elvárásokat, amiket tisztázok is az elején. A legfontosabb, hogy ami a képeken van, az fogadjon bennünket a mutatáskor. Ne legyen kupleráj, a mosogatóban halomra állítva a mosatlan, melltartó a kilincsen. Cserébe én legalább egy nappal előtte jelzem, hogy mennénk ha megfelel neki is.

    Feltalálták a lábzsákot. Vagy leveszik a cipőt, vagy kapnak tőlem lábzsákot. Ez ugyanúgy vonatkozik a 120 milliós villára, mint a garzonlakásokra.

    Ne tudd meg mennyi telefont kapok, hogy most azonnal, egy órán belül meg akarják nézni. Ácsi! Kicsit lassítsunk a tempón. Olvasták a hirdetést? Látták az alaprajzot? Jaaaa azt nem látták, addig nem lapoztak. Az ilyen telefonálók 80%-ának nem jó az ami miatt felhívott. Amint ez kiderül, máris mondok neki 5 másikat, ami viszont jó lehet, őt ide feleslegesen vittem volna ki.
    Kivihettem volna, de az időpocsékolás mindenkinek. A tulaj meg morogna (jogosan) hogy már 20 embert odavittem három nap alatt, tele a töke ezzel az átjáróházzal, szarik bele.
    Én elvesztem a hitelemet, ezt így nem szabad csinálni. Szívesebben beszélek otthon a 15 percet a kanapén alsógatyában ülve az érdeklődővel arról, hogy mit keres, milyen elképzelései vannak, tényleg jó lesz-e neki az adott ingatlan, mintsem orrba szájba rohangáljak, mert ő most rászabadult az internetre.

    Volt olyan lakásom, egy érdeklődés volt rá egy hónap alatt, kétszer megnézte és megvette. A saját megbízásaimnál a hirdetéseket úgy írom meg, hogy az összes olyan információ benne legyen, ami fontos és meghatározó az ingatlant keresőknek. Ne hívjon boldog-boldogtalan!

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák