Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Volt kis időm, így megnéztem, hogy mi lesz annak a végeredménye, ha SSD meghajtón használná valaki a CTM-et.
    Röviden: Teljes adatvesztés.
    Ok: TRIM nem lehet bekapcsolva

    Abban a pillanatban, amikor visszaállítana egy korábbi képet, le is amortizálja a rendszert.
    Természetesen kontrollált körülmények közt próbálkoztam, illetve előtte még készítettem 2 backup-ot a CTM telepítését megelőző rendszerről. Az egyiket a W7 beépített backupjával, a másikat Acronis TIH 2011-el.
    A bedőlés után a "Missing Operation System" villogott csak a felső sarokban, így hát jöhetett a visszaállítás. Elsőre a W7 restore-t próbáltam (boot lemezről) 2 módszerrel, ami választható volt
    1. ne hozza léte a partíciókat és ne formázza
    2. hozza létre újra a partíciókat és formázza

    Első esetben a restore simán lement, de a CTM túlélte "valahogy", ezért az OS indulása előtt elindult és megint elbarmolt mindent.
    Második esetben a W7 restore hibát dobott, miszerint nem tudja a partíciókat újra létrehozni...

    Maradt az Acronis, visszaállításkor az MBR visszaállítást is bejelöltem, ezt követően az Acronis is megkérdezte (pontosabban tájékoztatott róla), hogy újra létre kell hoznia a partícióstruktúrát (ami sikerült is, nem dobott hibát). A restore gond nélkül befejeződött, újraindítást követően már nem indult a CTM és a W7 is (az eredeti partícióstruktúrával, ami pl SSD-nél az aligment-et is jelenti) kifogástalanul működött.

    Fontos! Ezt a tapasztalatot nem azért osztottam meg, mert rossz/használhatatlan proginak tartanám a CTM-et vagy W7 backup-ját(esetleg fényezném az Acronis-t stb), pusztán csak azért, hogy azok, akik eddig CTM-et használtak és esetleg SSD-re váltanak, azok tudják, hogy tilos bekapcsolt TRIM mellett használni a CTM-t!
    (Hisz a TRIM-et nyilván senki sem fogja letiltani, elég fontos funkció SSD-knél)

    UI: Ha lesz megint egy kis időm (már pedig valamikor kell, hogy szakítsak rá), akkor a returnil kerül górcső alá TRIM szempontjából, kíváncsi vagyok ugyanis, hogy az hogyan és mennyire amortizálja le a rendszert. (Mert abban biztos vagyok, hogy le fogja, a gyári oldalon is írják, hogy ne legyen bekapcsolva a TRIM, virtual mode mellett ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák