Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megint én

    őstag


    (#198) cucka

    A sok worker baromira nagyon-nagyon kell. Ha nincs városonként 2-3 worker, és nem "setlerkedsz" akkor a gazdaság megreked. Simán az épületek nem tudják a gazdaságot fenntartani, és szinte minden épületnek van fenntartási költsége. Ami nem kevés, nálam a vége felé a 79 városomnak kb 1400 gold volt a kiadása az épületekre.

    A városokat hova helyezzük?... Ahogy mondtad Te is, itt az számít a legtöbbet, hogy mit a nyersanyagforrások! De nem csak ez. Ha megnézitek, akkor egy város befolyása a mellette lévő 1 hexnyi távolságra nyúlik ki, ehhez még 2-2 hexnyit fel lehet vásárolni, és azon felül is nyúlhat, ha magas a kultúrája a városunk. Nekem volt az egyik partyban, hogy 5-5HX volt majdnem minden irányba. Dromedár gigászi város volt és direkt nem raktam a közelébe semmit. De rájöttem, hogy ez sem túl előnyös, mert ennek is van költsége Pl út/vasút fenntartása és a workerekből is több kell, mert amíg átmennek városból városba, az sem elhanyagolható. De az első partymban elkövettem azt a hibát, hogy túl közel raktam le a várost a fővároshoz, és már nem nőtt 2esnél nagyobbra mert elnyomta.
    Szóval mindent összevetve minimum 5 maximum 8 Hex távra érdemes rakni de a javasolt a 6-7. Nagyon ritkán érdemes akát 15 távra rakni de ott már valami komoly nyersanyagnak kell lenije.


    (#229) ollie

    Álltalában Setler/Normal azaz 3as szinten.
    És EPIC gamespeed, IE 5000től. És a wictorymode-nál ki szoktam venni a TIME-t


    (#234) cucka
    -Arról, hogy mit adnak a City Statek, azt nem is tudtam... Eddig mindíg legyőztem aki kisebb, mert ha nem akkor mindíg ők támadtak le. De kipróbálom ma.
    -Az épületekkel, meg ha jó helyen vagy azzal max 4es kaját lehet elérni.
    és a policykat is ilyesmire szoktam rakni.

    Ezeken kívül...
    -Szerintetek melyik(ek), a legjobb(ak) polici(k)???
    Én nálam a Top amit szeretek ami +4 kalapácsot a a tengerparti városoknak. A 2. a kommunizmus. Utána meg az amelyikkel olcsóbban vásárolok.

    !!! PRAKTIKÁK !!!

    !!! FIGYELEM !!!

    -Az építkezési stílus.
    Nekem álltalában mivel nem hozok fölös dolgokat (felderítő/harcos) több $ marad a házakra, és egyébre. A kulcsa a gazdaságnak a sok-sok worker, mert amint van műveletlen földterület rögtön csinálni kell valamit, mert az +pnz, kalapács, kaja, vagy tudománypontot jelent.
    Az az 1 warrior elég a harcra/derítésre, ha okosan csinálod, és körkörösen derítessz a főváros környékén.
    A későbbiekben a setlert soha se megépítsétek, mert az nagy stagnáláshoz vezet, és inkább megvegyétek amikor szükség van rá.
    Még később nagyon rá kell állni a csodákra (wonder) mert ultra nagy bónuszokat rejtenek. Ezért (is) kell, hogy ne a házak, hanem a sok workeren legyen a gazdaság. Ami meg nagyon kell, (egyetem, kórház, vagy harcosok) azt egyszerüen meg kell venni, nehogy elhoppolja valaki a csodát, mert jártam már úgy hogy 60 körös csodát az utolsó körben nyúlta le valaki.
    -Hadsereg
    Eleinte nem szabad sereget toborozni, mert megrekeszti a gazdaságot, mivel a fenntartása költséges. Később sem érdemes sok egységet hozni, inkább fejleszteni őket. Erre 3 épület is szolgálhat a barrak, az armory, és még valami, de a neve nem jut eszembe. így kevesebb egység is elég, és nincs annyi fölös kiadás. Érdemes a legerősebb egységből 2-t hozni, és az egyiket síksági bónusszal, a másikat hegyi bónusszal ellátni (és még azzal is, hogy körönként 2 HP-t gyógyuljon) . És melléjük kell 2-2 távolsági fegyver (katapult, ágyú, tüzérség)
    -Ostrom
    Mielőtt megtámadsz valakit az országhatára mellé felsorakozol, úgy hogy elöl van egy harcos, mögötte a tüzérség. Egy komolyabb várost képtelen a harcos bevenni. A rarcossak rá se nyomjatok a városra, ő csak védje a tüzérséget, ha jön a gyalogság, addig meg be kell vinni közvetlen a város mellé, és betenni, hogy gyógyuljon. Minden körben rá fog lőni a város, de ez vissza is töltődik, addig meg szépen leszedi a várost a tüzérség.

Új hozzászólás Aktív témák