Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz megint én #250 üzenetére

    Szerintem attól függ, hogy korábban milyen policy-ket választottál.

    ***

  • megint én

    őstag

    Amúgy meg, mindíg sok-sok területet föl kell vásárolni, és rögtön beindul a termelés...

  • cucka

    addikt

    válasz megint én #248 üzenetére

    A sok worker baromira nagyon-nagyon kell. Ha nincs városonként 2-3 worker, és nem "setlerkedsz" akkor a gazdaság megreked.
    Hiába van 2-3 worker városonként, ha fölösleges dolgokat építenek. Ha van egy 3-as nagyságú városod, akkor az pontosan 3 mezőről tud termelni, tehát elég azt a 3 mezőt feljavítani. Ahogy észrevettem, 1 worker elég jól tudja tartani egy város fejlődési ütemét, tehát 1 worker/város elég.

    Szóval mindent összevetve minimum 5 maximum 8 Hex távra érdemes rakni de a javasolt a 6-7. Nagyon ritkán érdemes akát 15 távra rakni de ott már valami komoly nyersanyagnak kell lenije.
    Civ5-ben fontosabb, hogy jó helyen legyen a város, mint hogy közel legyenek egymáshoz. Az egységek többet lépnek 1 kör alatt, nincs távolsági büntetés, semmi értelme ahhoz ragaszkodni, hogy összeérjenek a városhatárok. Főleg, hogy nem igazán lesznek 38-as nagyságú városaid (ennyi kell, hogy a lehetséges összes mezőn termeljen egy város)

    Álltalában Setler/Normal azaz 3as szinten.
    A Settler a legkönnyebb szint, a normál a negyedik. A harmadik szint neve pedig Warlord. Szóval melyik? :)

    -Arról, hogy mit adnak a City Statek, azt nem is tudtam... Eddig mindíg legyőztem aki kisebb, mert ha nem akkor mindíg ők támadtak le.
    A városállamok nálam még nem igazán támadtak le senkit.

    -Az épületekkel, meg ha jó helyen vagy azzal max 4es kaját lehet elérni.
    Plusz 4 kaját lehet elérni (amúgy szerintem többet, csak a granary ad +2 kaját), ez a környező mezőkről begyűjtött kaján fölül számolódik. Szerintem az írásod alapján elég zavarosan látod, hogy hogyan számolja a kaját a játék (de lehet, hogy csak én nem értem, pontosan mit is szeretnél mondani)

    -Szerintetek melyik(ek), a legjobb(ak) polici(k)???
    Attól függ, hogyan szeretnél nyerni. Nálam az Order és a Rationalism ág a nyerő eddig, háborúzáshoz pedig a Honour ág, sok tengerparti város esetén a Commerce ág.

    Az az 1 warrior elég a harcra/derítésre, ha okosan csinálod, és körkörösen derítessz a főváros környékén.
    Ennél sokkal-sokkal fontosabb a felderítés, az elején az első számú prioritások között kell legyen.

    Még később nagyon rá kell állni a csodákra (wonder) mert ultra nagy bónuszokat rejtenek.
    Márhogy melyik rejt ultranagy bónuszokat? Szerintem pont hogy nagyon legyengítették a wonder-eket a civ4-hez képest.

    Ami meg nagyon kell, (egyetem, kórház, vagy harcosok) azt egyszerüen meg kell venni, nehogy elhoppolja valaki a csodát, mert jártam már úgy hogy 60 körös csodát az utolsó körben nyúlta le valaki.
    Nem tudsz mindent megvenni, 60 körös csodát pedig el sem kezdem építeni :D . (Igaz, én normál sebességen játszom)

    Eleinte nem szabad sereget toborozni, mert megrekeszti a gazdaságot, mivel a fenntartása költséges.
    Cserébe hadsereg nélkül megesznek a barbárok reggelire.

    Mielőtt megtámadsz valakit az országhatára mellé felsorakozol, úgy hogy elöl van egy harcos, mögötte a tüzérség.
    Érdemes vinni velük egy great general-t is, de ha előléptetésekkel az egyik egységedből medic-et csinálsz, az is jól szokott jönni. Már ha az ellenfélnek is van komolyan vehető hadserege.. :)

    Amúgy meg, mindíg sok-sok területet föl kell vásárolni, és rögtön beindul a termelés...
    Helló, ha van egy 3-as városod, akkor az 3 mezőről termel. Ha megvásároltad neki mind a lehetséges 38 mezőt és felfejlesztetted őket, akkor is csak 3 mezőről fog termelni, a maradék 35-öt fölöslegesen vásároltad/fejlesztetted.

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz cucka #253 üzenetére

    Ha már a wondereknél tartunk, szerintem az egyik leghasznosabb az, amelyik +50%-ot ad a golden age-ek hosszára. Persze ehhez az is kell, hogy a fókuszáljunk a boldogságra is.

    ***

  • cucka

    addikt

    válasz ollie #254 üzenetére

    A boldogságra meg a great people-ekre. Sajnos az van, hogy a golden age-hez rengeteg plusz boldogság szükséges, ez viszont azt jelenti, hogy hasznosabb dolgok helyett fenn kell tartani pluszban a boldogságot. Véleményem szerint nem éri meg túlzottan erre összpontosítani, a játék megnyerése szempontjából túl kevés pluszt nyújt túl sok áldozatért cserébe.

  • trigorin

    aktív tag

    válasz cucka #255 üzenetére

    Korábban írtam arról, vajon elegendő-e az alacsony boldogtalanságért járó büntetés (városok növekedése egynegyedére esik vissza). Nos, mióta a második játékomban komolyan szembesülök a boldogtalansággal, azt kell mondanom, jó ez így. Eljutottam odáig is, hogy nagyon boldogtalanok voltak (termelés a felére, nincs settler gyártása, katonák ereje csökken). Szerencsére ezt rövid idő alatt korrigáltam, de a kis mértékű boldogtalanság gyakori probléma a birodalmamban. És bizony nem nőnek kellő ütemben a városok, ami hosszú távon lemaradáshoz vezet a riválisokkal szemben.
    Egyszóval szerintem annyira nem lehet figyelmen kívül hagyni a boldogtalanság kérdését, akarjon valaki golden age-et vagy sem.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ollie #247 üzenetére

    Ha jól emlékszem, prince fokozaton, ahol se előnye, se hátránya nincs a gépnek, így éreztem igazságosnak. No meg a felezett research időmmel. Egyébként így egy picit túl lassú, van némi plusszom a kutatás terén, de még nem vagyok industrial korszakban, 1800-1900 körül. Tehát kb. olyan 75%-os lassítás lenne ideális.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • megint én

    őstag

    válasz cucka #253 üzenetére

    Na... Sorban haladok, hogy átlátható legyen...

    -Nekem volt olyan, az 1. partyk valamelyikében hogy 1-1 worker volt városonként, de én mindig setlerkedek egy csomót, és mindig fel szoktam vásárolgatni a környező területeket, és nem tud lépést tartani ezzek 2-3 worker. Az eddigi legnagyobb partym amikor 79 városom volt huge mapon, és ehhez 190 worker és még csak 1850nél jártam. Ez azt eredményezte, hogy már akkor olyan fejlett voltam, hogy MINDEN tech 3-3 kör volt, még az elérhetetlenek, pl nanotechnology is annyi lett volna (ezt megnézheted a techtreeben)

    -Jó, ezt elismerem, nálam is általában távol vannak a városok, de akkor inkább átjavítom, hogy 5 Hexnél közelebb semmiképpen sem érdemes rakni a várost, mert kifizetődőbb inkább felvásárolni a mezőt.

    -Setleren is sokat toltam, főleg ha ki akartam próbálni valamit. De Warlordot akartam írni, azaz Warlord/normal/3

    -Konkrétan a városállamok, csak hadat üzentek, sok vizet nem zavartak, de ha már hódítottam, akkor nem kerültam ki őket sem, főleg, mivel ott sok szokott lenni a nyersanyag.

    -Elvileg! De a gyakorlatban valamiért nem adja be...
    A pl a vővárosom, aminek alapból volt 2 kajája + van granary, watermill, és van ahol még lighthouse is, de mégis csak 3 kajája van... Miért????? Az ellennél meg láttam olyat, hogy gyümölcskosár, és az indexben 8as volt, de olyat is láttam akol csillag.

    -igen, ez tényleg irányfüggő szokott lenni, de én pl nagy hódítások alatt is inkább a gazdaságot pumpálom, mint bármit ami hadi bónuszt ad.

    -Én nálam az azonnali maximális gazdaság pumpolás jött be. És biztonság kedvéért 2-3 városban ban barrak, és ha betámadnak annyi tartalék pénzem azokott lenni, hogy kisajtoljak pár egységet.

    -gyengébbek, de sokkal több is van. Amúgy nem mindegyik gyengébb, asszem pl a macsupicsa' ad olyat, hogy a fővárossal való kereskedés +20%gold. Nekem volt olyan party, amikor totál minden wonder megvolt.

    -Én pl most kezdtem egy új partyt Egyiptommal, pont azért mert van 20% wonder épírési bónusza, és olyan 10 városból 3-4 szinte csak wondert épít, ezeknél minden második épület wonder, de azért hozok mást is, de a főváros, csak és kizárólag wonderre lett belőve, és a többit megveszem. Amúgy a 60 kör az nem is olyan sok epic timeban.

    -Az elején az ellen sem nagyon gyúr rá a terrorra. De később sem mindig szoktak atakkolni, mert azért odavirítok valamit ha jön.

    -Az meg mi, hogy general??? :U

    -Igen, 3 mezőről termel valamit... De nem ugyanarról a 3ról mindent van kaja, kalapács, arany, tudomány, kultúra, és nagyember... ezek nem mindíg fedik egymást, pl ahogy mondtad, maradjunk egy 3as városnál, lehet neki pl 3 búzamező, 3 bánya, 3 trading post, stb...

  • trigorin

    aktív tag

    Második játékom rómaiakkal kezdtem (hellének után ők jönnek, nemde?), small mapon, Prince szinten (ha már a Warlordot diplomáciai győzelemmel abszolváltam). Előre szólok, szomorú a vége.

    Építgettem a birodalmam, mellettem a franciák és az indiaiak alapítottak civilizációt. Az egyik városállam rájött, hogy utálja a másikat, kérte a nagyokat, járjanak közbe az érdekében, cserébe némi jó viszonyért. Mivel közel voltak hozzám, kapva kaptam az alkalmon. Nem lévén még ostromgépek a korai korokban, néhány gyalogos egységgel meg talán valami lovassal fogtam neki a hódításnak. Kissé elhúzódott a művelet, de sikerült. Csináltam belőle puppetet. Aztán némi nehézség árán (settlerem levadászták a barbárok, kaptak is a fejükre emiatt), alapítottam még egy várost. Négy várossal kezdődtek a bajok, belefutottam a boldogtalanság problémájába. Az erőforrások kissé szerencsétlen eloszlása miatt rá voltam utalva a városállamok segítségére és olykor a riválisokkal való kereskedelemre. A baj az, hogy a városállamokkal való jó kapcsolat körönként egy értékkel romlik (bezzeg a görögöknek csak féllel), szóval idővel problémáim adódtak a kicsikkel való jó viszony tekintetében is, nem lévén túl sok pénzem, az ő igényeik pedig ritkák és néha számomra teljesíthetetlenek voltak.

    Aztán egyszer csak betámadtak a franciák. Be is ijedtem rendesen, egy lélegzettel bevették Rómát (gy.k. a fővárosom). Az volt a szerencsém, hogy párhuzamosan nekiálltak a velem jó viszonyt ápoló (talán épp szövetséges) Helsinkit is ostromolni, amely állam elég közel volt hozzám. Ott nehezebb dolguk akadt, végül is felégették a teljes kis birodalmat, de a fővárosukat nem tudták bevenni. Mindazonáltal a mohó kis francia annyi egységet vesztett a két fronton az amúgy sem túl nagy seregéből, hogy azon nyomban behúzta fülét-farkát, és próbálkozott, hogy akkor legyen béke. Mondtam neki, abból nem eszel. Összeszedtem egy kis haderőt, visszafoglaltam Rómát, és megindultam az egyik városa ellen. Be is vettem szépen, mentem a következőhöz. Erre jött egy békeajánlattal, hogy három várost, az összes lovát, nyitott határokat meg némi luxury resource-ot ajánl tíz kör békéért. Rábólintottam.

    Na ezt nem feltétlen kellett volna. Lett mindjárt vagy hét városom, ráadásul kiderült, hogy a kis genya felhúzott a háború alatt még két várost, és persze azokat adta nekem, enyhén falu állapotban. És hiába csináltam mindegyikből puppetet, a boldogtalansággal való küzdelem igencsak lefoglalt onnantól. A legnagyobb baj pedig akkor ért, amikor a franciákkal lejárt a resource-okra vonatkozó jogosultságom, amit még a békekötéskor kaptam tőlük. Mindjárt olyan boldogtalanság lett nálam, amilyennel a Civilopedia és a manual ijesztget, hogy jaj neked, ha odáig jutsz.

    Szar volt, mert kurvára kellett a jóság, hogy megnyugodjanak a kedélyek. A káoszból hamar kilábaltam, de gyakrabban volt negatív a boldogság, mint pozitív, hátráltatva engem a fejlődésben.

    És akkor még nem említettem az indiaiak kis geciségét. Egyrészt a francia offenzíva alatt beüzent a kis csovászka kopasz a szódásüveg szemüvegével, lesajnáló testtartásban, hogy bizony van olyan, hogy a népek rákattannak a gyengébbre, ugyan nekem mi a véleményem erről. Mondtam bazdmeg, egyél tehenet, és csattanva kattintottam a "Very well" feliratú gombra (a másik opciótól féltem, mert gyanús volt, hogy háborút provokál).
    Persze, miután helyre raktam a franciákat, mindjárt nyájas lett a kis gilisztája, lehetett vele open borderelni meg kereskedni. Igen ám, de időközben addig kutakodott a scoutjaival, hogy kitalálta, fasza ötlet lesz Róma és egy városom közé beraknia neki egy várost, persze messze az övétől. Oda tojt egy city-t, veszem is észre, hogy a kereskedelmi utam keresztül megy a területén. Na, ennek ugye az a folyománya, hogy, ha azt akarom, hogy legyen kereskedelmem, folyamatosan open bordert kell tartanunk. Vajon ennek mennyi az esélye? Miután egyszer el is küldtem az anyjába, egy ponton túl belengetett a nyitott határokra. Építhettem kerülőutat, bonthattam le a régit.

    Mindeközben persze a franciák alaposan összeszedték magukat (megjegyzem, már a békekötésünk után azonnal ráálltak a lassú, de folyamatos fejlődés útjára, míg az én birodalmam jól megterhelték a sarcukkal), és végül megint csak megindultak. Nagyjából hasonlóan, mint korábban, csak éppen erősebb, nagyobb létszámú sereggel. Bedarálták a birodalmam.

    Egyébként a hódítását ügyesen csinálta. Tudott egyszerre két fronton támadni (megint Helsinkit és engem), és szerintem jól használta az egységeit. Sőt arra is volt esze, hogy mindezek mellett a még fölös ágyújával meg valamilyen gyalogos egységével kicsit elődolgozza egy másik városom is. Minden városnál jött szépen ágyúkkal, íjászokkal, és végül elfoglalni a városokat a puskásokkal, ahogy kell.

    Én egyébként néha örülök, hogy nem vagyok profi játékos, guru. Szerintem én sokkal jobban élvezem a játékot.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    Találkozott már valaki azzal a "buggal" vagy hogy mondjam, hogy elkezd szaggatni a játék? De úgy szaggat, hogy ha éppen nincs mozgásban egy egységem sem, akkor akad, de amikor éppen mozog egységem, akkor meg öröm nézni milyen folyamatos... A gáz az hogy általában az egységek nem mozognak folyamatosan, így például a scrollozás is akad, mint állat :U
    Tök hirtelen kezdte el.... Amikor görgetem a mapot a textúrákat is látni, hogy milyen lassan tölti be :F

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    válasz trigorin #259 üzenetére

    Én annak örülök, hogy nem töltögetsz, meg újrakezdesz, mint az átlag:)! Nekem a MoM tanította meg, most a BloodBowl volt tán az utolsó ilyen. Rendesen fel tudom rajta húzni magam, de hát ez van... veszteni is tudni kell:D! Na meg tanulni belőle...

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz ForRedGlory #260 üzenetére

    Technikai oldalrol erosen beta szagu a jatek a sajnos, en pl nem jatszok mar par napja mert 1 jatekomban folyamatosan kifagyott kb a 620. kornel, aztan utana mar be se volt hajlando tolteni. Kulfoldi forumok tele vannak amugy sirassal, hogy fagyogat/nem indul/lassu/tulfuti a vidkarit/stb. Szoval jelenleg nalam is takarekon van a jatek amig nem peccselik fel rendesre, szomoru azert, hogy ezert fizettem is penzt, hogy beta teszteljek..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz megint én #258 üzenetére

    Az eddigi legnagyobb partym amikor 79 városom volt huge mapon, és ehhez 190 worker és még csak 1850nél jártam.
    Jóvanmár, elhisszük, király vagy, bár szerintem ha 1850-re van 79 városod, akkor elrontottad, mert már 150 éve meg kellett volna nyerned a játékot :D . (Végülis arról szól a játék, hogy megnyerd, nem arról, hogy kinek van több városa)

    A pl a vővárosom, aminek alapból volt 2 kajája + van granary, watermill, és van ahol még lighthouse is, de mégis csak 3 kajája van... Miért?????
    Igen, 3 mezőről termel valamit... De nem ugyanarról a 3ról mindent van kaja, kalapács, arany, tudomány, kultúra, és nagyember... ezek nem mindíg fedik egymást, pl ahogy mondtad, maradjunk egy 3as városnál, lehet neki pl 3 búzamező, 3 bánya, 3 trading post, stb...
    Ez azért van, mert nem tudod, hogy hogyan működik a kaja számolása. Maradjunk a 3-as méretű városnál a jobb érthetőség kedvéért. A város a közeli területekről egy körben legfeljebb 3 mezőről fog termelni (ezeket te választod meg), plusz a város mezője, amiről mindig termel. Egy város fenntartásához minden körben szükség van valamennyi kajára, az ezen felül megtermelt kaja pedig felhalmozódik, és amikor elér egy bizonyos szintet, akkor nő 1-et a város. Ugyanígy, ha kevesebb kaját termelsz, mint ami a város fenntartásához szükséges, akkor a többlet kaja mennyisége körönként csökkenni fog, ha 0 alá csökken, akkor a városod mérete is csökkenni fog.
    Tehát hiába van a 3-as városod mellett egy csomó bánya meg trading post meg akármi, ha azt szeretnéd, hogy a város növekedjen (és így több mezőről termeljen), a munkásokat azokra a mezőkre kell rakd, amelyek kaját termelnek. Amíg növekszik a város, addig nyugodtan lehet fejleszteni azokat a mezőket, amelyeket majd a növekedés után fog kitermelni, ehhez pedig elég 1 worker városonként.

    Az elején az ellen sem nagyon gyúr rá a terrorra. De később sem mindig szoktak atakkolni, mert azért odavirítok valamit ha jön.
    Minél magasabb nehézségi szinten játszol, annál jobban rágyúrnak.

    Az meg mi, hogy general???
    Great general. Olyan, mint a great artist, vagy a great scientist, azt tudja, hogy a közelében lévő egységeknek növeli az erejét, ami elég jól jön. (Cserébe lassú és sebezhető, szóval csak óvatosan)

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    Pofátlan és újonc fórumozó módjára fogok most viselkedni, de megkérdezem itt gyorsan, hogy Civ V van-e OSX alá, s ha esetleg igen, akkor azt meg lehet-e venni boltban fizikálisan, vagy valami online transzfert kell allokálnom?

    Köszönöm

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • megint én

    őstag

    válasz trigorin #259 üzenetére

    Hali! Szép kis iromány, mivel én nemrég csatlakoztam a fórumba nem tudom, milyen bugokról beszéltek AI téren, de warlordban elég komoly ellenfél a gép. (setlerben tejbenázott babapiskóta)... Az meg ami a fejlődésedet illeti, szinte biztos vagyok abban, hogy Te sem vagy sok worker párti. Én egyszer pont így kaptam ki, mint te, csak kicsit más kultúrák ellen. És rájöttem, hogy worker, worker, worker! Ebból lesz a zsé, még ha a városunk nem is használja föl az összes mezőt, az ország igen! Ajánlom figyelmedbe És amit vitatunk, cucka kollégával. Mert higyjétek el emberek, meg kell művelni a földet, és ha megműveltétek, akkor setler, ha elfogyott az a terület, ahova érdemes várost rakni, akkor meg jöhet a hódítás, vagy egyéb. Nálam a mostani partyban olyan baromi erős a gazdaság, hogy volt olyan ország, amelyiket szinte az egészet felvásároltam. Olyan 10.000 egy 4es szintű város, de ez nyersanyag hozamtól is függ, mert volt olyan város, ami 1es szintű volt, mégis 20.000 + mindenféle nyersanyag (alumíniumtól, a lovakig minden.) És kifizetődő először a gazdaságot pumpolni, mert gondoljatok bele, van 2 város, az egyik már az elején kifejlődik mint állat, a másik meg derít, és erősködik a hoplitáival, de amígre tényleg bajban van az aki gazdaságot tolta, az hoz egy muskétást, amit meg sem kell várnija, hanem felvásárolja, és a hopliták semmit sem érnek.

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz megint én #265 üzenetére

    "Ebból lesz a zsé, még ha a városunk nem is használja föl az összes mezőt, az ország igen!"

    Mar le lett irva parszor, hogy hiaba van kiepitve valahova tile improvement ha nem dolgozik ott senki, abbol se a varosod, de az orszagod nem lat extrat, csak fenntartasi koltseget. Kivetel erre pl a luxury es strategic resource amit akkoris megkapsz ha nem dolgozik ott senki. De egy trading post az nem ad semmit ha nem dolgozik ott valaki.

  • megint én

    őstag

    válasz cucka #263 üzenetére

    Meg neked is szól.

    Jarlaxle

    Lehet, hogy tényleg úgy van, ezt majd megnézem, de akkor sem elég 1 worker ezt tapasztalatból mondom, mert azért 3as sem sokáig szokott lenni a város, hanem azok csak elrepülnek pár kör alatt, mert monumentek lezdek, utána workerek, de amígre kijön az 1. worker álltalában akkor 3as a városom, és addigra szokott az alap 1(föváros) +6 kvidékre +1 mező kiterjeszkedni, és amikor kijön a 2. akkor már vagy 4es, vagy 3as legvége, és utána jön a setler, és már annak a 2-3 workernek, olyan 14-17 mező jut + a 2 város közti út, stb, stb...

    Ja, meg azt is vegyétek figyelembe, hogy utána ez a sok worker megy a messzi-messzi gyarmatokra, mert a puppeteknek is kell worker, és addigra már nincs mit otthagyni az anyaországban, addigra minden mezőt meg kell művelni, mert lehet, hogy a játék végére nem is jön vissza worker.

    Ami meg a 79 városost illeti, ott az messze nem volt még nyert ügy mert a perzsáké volt egész eurázyia, angoloké africa, és egyém É, és Dél amerika, meg azusztrália. Mindent összevetve csak a 45-50% a népességnem volt az egyém.


    Bog
    Ne haragudj, de fingom sincs... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz megint én #267 üzenetére

    Nem lehet, hanem igy van. :) Ezt a matekot amit meg total nem ertem, mar egy korabbi hszbe leirtam, hogy nem kell egyszerre, hogy meglyegyen osszes mezo muvelve, hanem ahogy szepen fejlodik a varos azzal parhuzamosan, es ezt mind ugy szamolva, hogy specialistnek is elmennek a mezokrol az emberek amint olyan epuleteket is keszitesz. Tovabba abba is egesz biztos lehetsz, hogy ha nem ennyire konnyu szinteken jatszol akkor boven nem fogod tulelni, hogy folyamatosan workereket gyartogatsz, pl sereg helyett. Settlereket meg erdemsebb inkabb goldert venni tekintve, hogy amig az keszul addig megall az adott varos novekedese.

    A City-Statekekkel elfoglalas helyett meg sokkal jobban megeri joban lenni, tekintve, hogy allies szinten rendelkezesedre bocsatjak a teljes erteku bonusz ami lehet vagy kaja, kultura vagy x koronkent uj egyseg, plusz az osszes nyersanyaguk es luxuscikkuk.

    Varosok kozotti ut jovedelme meg elvileg ugy szamolodik, hogy 1,25* kisebb varos nepessege, ergo innen konnyu kimatekozni, hogy mikortol lesz ez tobb mint a fenntartasi koltseg.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz megint én #267 üzenetére

    Lehet, hogy tényleg úgy van, ezt majd megnézem, de akkor sem elég 1 worker ezt tapasztalatból mondom
    Nem lehet, hanem biztosan így van. Javaslom, hogy nézz utána annak, hogy alapvetően hogyan működik a játék, számold ki, hogy melyik városban mi történik és akkor talán meg fogod érteni, hogy miért nem működnek a tanácsaid, ha normális térképen játszol komolyabb nehézségen. A Civ az pont egy olyan játék, ahol ki lehet számolni, hogy a taktikád mennyire életképes, és a te taktikád nem az. (Akkor sem lesz az, ha még többször ideírod, meg akkor sem, ha nálad egy kiegyensúlyozatlan, nagyméretű térképen gyenge nehézségen működött)
    Csak hogy értsd: egy normális térképen nem tudsz 79 várost felhúzni, mert nincs rá helyed, továbbá egy normális térképen általában nem kapsz egy teljes kontinenst, hogy terjeszkedj, mert akkora előnyt jelent, amit a többiek nem fognak tudni behozni. Ha 1850-re 79 városod van, az kb. azt jelenti, hogy 1800-ban már fel kellett volna lődd az űrhajót.

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Bog #264 üzenetére

    A Steam szerint Windows only, és mivel Steam only a játék, ezért ott biztos lehetne ott OSX-eset is vásárolni, ha lenne. De szerintem lesz hamarosan OSX-re is belőle.

    (#262) Jarlaxle: 500 körös a játék, hogy lehetsz te a 620-ban? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • Khaal

    őstag

    válasz Bog #264 üzenetére

    Korábban azt olvastam a PC-s megjelenéssel szinte egyidőben jön majd az OS X változat is, de ahogy nézem ebből nem lett semmi, hivatalos megjelenési időpontot se látni sehol.
    Ettől függetlenül elvileg el lehet indítani a windowsos verziót is OS X alól, persze nem hivatalosan, így az eredmény nem garantált: [link]

  • megint én

    őstag

    válasz Jarlaxle #268 üzenetére

    És

    cucka
    Igaz, hogy én még csak warlordon tudtam nyerni, de pont ma kezdek egy új partyt, és megnézem, hogyan boldogul egy worker. És tiny mapon, mert meghal a game mindig, amikor köv körre nyomok.

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz ollie #270 üzenetére

    Ezt te honnan szedted hogy 500 koros a jatek? :)
    Max a gyorsabb szinteken, en epicen tolom minimum.

  • Jarlaxle

    senior tag

    Erdemes nezegetni amugy a jatek Mod/Browse menupontjat aki meg nem tette volna, nagyon sok jo cuccot lehet mar fellelni.

  • trigorin

    aktív tag

    Ezt az állításom az erőforrások és utak viszonylatában, miszerint pl. cirkuszt építeni csak úgy lehet, ha a város területén belül megvan a resource vagy kereskedelmi úttal kapcsolódva elérhető, vissza kell vonnom. Megnéztem, és az a város, ahol nem engedte építeni a cirkuszt, hasonlóan trade routtal kapcsolódott a fővároshoz, mint a másik, ahol meg engedte. Igaz, hogy ez utóbbi közvetlenül, előbbi meg közvetve, egy másik városon keresztül, bár kétlem, hogy ez számítana.

  • megint én

    őstag

    válasz Jarlaxle #275 üzenetére

    Én ma lehet, hogy maraton időbelin fogom vinni. Viszont Epicen nekem az nem tetszett, hogy a a techeknek a fejlődése nem annyira lassult be mint kellett volna(szerintem)
    Viszont nem lehet olyat belőni, hogy csak 1 time aera legyen? mert azt be lehet, hogy melyikben kezdessz, de az lenne tuti, hogy ha a maxot is be lehetne lőni.

    Még lenne egy fontos kérdésem!
    Miért van az, hogy például van olyan városom, ahol van 2-3 szőlő (bor), van is összeköttetése a fővárossal, de mégis a főváros bort akar??? Hogyan lehet ezt megoldani?

    Nekem a tegnapi partiban volt egy olyan egységem, amelyik már minden körben magától töltötte az életét, és 2x tudott támadni... xDD Nagyon baba egységecske.

    [ Szerkesztve ]

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz megint én #277 üzenetére

    Plantationt kell a szolos mezore epiteni ha jol emlekszem, akkor fogod megkapni.

    Max time areat szerintem nem lehet beallitani, de ha a korai idokbol akarsz kihozni sokat, akkor jatsz minel lassabb jatekfokozaton, mert akor ugye sokkal tobb kort tudsz ezekben eltolteni.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz megint én #277 üzenetére

    Egy kis trükkel meg tudod oldani, hogy adott erában maradj.

    Keress rá a CIV5Technologies.xml fájlra, és keresd meg a kívánt kor egyik technológiáját benne, ami nem érdekel, és írd át a cost mezőt, tegyél bele pár nullát a szám mögé. Így időtlen időkig annak a technek a kutatása fog zajlani...

    Így néz ki pl. az egyik technológia benne:

    <Row>
    <Type>TECH_RADIO</Type>
    <Cost>2200</Cost>
    <Description>TXT_KEY_TECH_RADIO_TITLE</Description>
    <Civilopedia>TXT_KEY_TECH_RADIO_DESC</Civilopedia>
    <Help>TXT_KEY_TECH_RADIO_HELP</Help>
    <Era>ERA_INDUSTRIAL</Era>
    <Trade>true</Trade>
    <GridX>11</GridX>
    <GridY>4</GridY>
    <Quote>TXT_KEY_TECH_RADIO_QUOTE</Quote>
    <PortraitIndex>55</PortraitIndex>
    <IconAtlas>TECH_ATLAS_1</IconAtlas>
    <AudioIntro>AS2D_TECH_RADIO</AudioIntro>
    <AudioIntroHeader>AS2D_HEADING_TECH_RADIO</AudioIntroHeader>
    </Row>

    Lehet van ennél egyszerűbb megoldás is, de ez is működni fog.
    Amúgy én a játéksebességet is átírtam, mert a quick az egy vicc, a standardon túl gyors a kutatás, epicbe meg minden túl lassú. Szal nálam az epic fejlesztési ideje van betéve a standardhoz, ami 100%-os lassulás. Egész jó, volt időm mindenfélét kiépíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Jarlaxle #262 üzenetére

    Jól hangzik... Ma fogom megvenni. Igen, virágoltos verziót töltöttem le, kiváncsi voltam milyen. Mivel jó gamma, ma veszem is meg, aztán majd csak adnak ki gyorsan patchet hozzá :)

  • Sonja

    veterán

    Hmmm.. A religion megtalálható a játék file-jai közt! Biztos DLC-s lesz ez is. :U

    http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=386426

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

  • mzprox

    tag

    Hello, egy kérdés, bocs ha már volt, de nem találtam és fontos lenne tudnom, szeretném minnél előbb megvenni a játékot.
    Szóval ha azt szeretném, hogy a Babylon civvel is tudjak játszani akkor annak az egyetlen módja a steam-es deluxe verzió (kb 15 ezerért)? elég pofátlan lehúzás :( megvehetem 10-ért is, de akkor nem teljes játékot kapok

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz mzprox #282 üzenetére

    Hát igen, nagyon úgy néz ki, hogy meg kell venni a digital deluxe-ot. Viszont szinte biztos, hogy majd külön is meg lehet majd vásárolni azt a népet, DLC formájában.

    ***

  • mzprox

    tag

    Milyen dolog már, hogy így adogatják el a civeket.. főleg Babylon kifejezetten "táposnak" tűnik a többihez képest.. vajon ajövőben fognak így eladogatni dlc-ket "új ltölthető épület, instant megépül, nincs fentartási költség +5 food és +5 xp minden egységnek, csak 9.99$"

    multiban mennyire kompatibilis pl a cd galaxisban vásárolható verzió evvel a steames delux-szal?

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Hihetetlen komoly hibajavítást tartalmaz a 2. patch, örülhet mindenki, aki spanyol nyelvű XP-t használ. ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • tdd587

    őstag

    Megint elolvastam az új kommenteket felzárkózás képpen, és láttatlanban is úristen de nem tetszik, amit olvasok. Ez tényleg ilyen szenvedés, amint olyan hatalmas a birodalom, hogy 4 város? Tényleg nem érik el a városok a 10-es méretet sem? Tényleg nem lehet fenntartani semmilyen komolyabb haderőt, mert úristen, drága? Tényleg nem lehet 5 tankom, mert úristen, a Föld egyik leggyakrabban előforduló eleméből csak kettő esik egy kontinensre? WTF? Komolyan elveszitek a kedvem még a letöltéstől is.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tdd587 #286 üzenetére

    Ez így inkább az, hogy szerinted milyen a játék. Én azt mondom, szedd le a demót, elvileg van valami megoldás a körlimit kikerülésére, és adj egy esélyt a játéknak. Egyszerűen csak arról van szó, hogy taktikusnak kell lenni. Egyébként van egy 10 egységből álló seregem 6 város mellett, de most állok neki bővíteni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Nordic

    Közösségépítő

    Nem tudom de elég érdekesek ezek a nehézségi szintek. Prince fokozaton ahol senkinek semmi előny, szó szerint lejátszottam az ai-t :U . Kezdtem egy újat King fokozatok, erre úgy lehagytak hogy csak lesem, pedig mindent ugyanúgy csinálok....én még csak most jutottam el 2 városig a gép meg már 3-5 városnál tart. Ez így kicsit fura....

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Nordic #288 üzenetére

    Standard fokozaton sem minden frankó szerintem. Tegnap pl. azt láttam, hogy rálövök az íjászokkal a hosszú kardosokra, azokból meghal pár, aztán a köv körben az egység visszagyógyult teljesen, majd pedig plusz kettő képzettséget szerzett. Ezek után az íjászokkal már alig tudtam kárt tenni bennük.
    Amúgy ha hagyod fejlődni az AI-t és viszonylag nem túl nagy sereget tartasz, akkor előbb utóbb rettentő pofátlan lesz, még standard nehézségen is.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • trigorin

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #289 üzenetére

    Azért ne feledd, hogy minden népnek megvan a maga jó kis bónusza. A görögökkel például nagyon jóban tudtam lenni a városállamokkal, nekik ott komoly eléőnyük van, amit megsépekelve néhány megfelelő society-vel,nyitott az út a diplomáciai győzelem felé. A mostani játékomban pedig látom, hogy az arabok hihetetlen méretű sereggel rendelkeznek, de van is nekik +2 arany a kereskedelmi utakból.
    Továbbá mindegyiknek van egy habitusa, ami azért érezhető a játékban. Az indiaiak a játék eleje óta nagyon békések mellettem, és a kultúrában törnek előre, mint a fene, Van két fullos society-jük már. Sereget csak mostanában állítottak elő, hogy én is kicsit feltápoltam magam más okokból.

  • Nordic

    Közösségépítő

    válasz trigorin #290 üzenetére

    Én babylont bírom, az istennek sem lehet őket tech-ekbe lehagyni...ha jól tudom nekik az a bónuszuk.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz trigorin #290 üzenetére

    No igen. Amúgy amit még nem értek, az a nagyfokú ellenségesség a diplomáciában. Ha velem akarnak szövetkezni, az egy dolog, de ha én szeretnék velük, akkor rögtön elutasítanak, pedig nem vagyunk hostile beállítottságúak.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • TazLeacher

    nagyúr

    Sziaszokt!

    Eddig minden CIV-el játszottam - ezzel még nem, de fogok - és folymatosan követem a topic-ot. Attól függetlenül, hogy az eddig megjelent 4 részből 3-at végigjátszottam, még most is olvasok olyan dolgokat, aminek a működéséről foggalmam sem volt, vagy legalábbis voltak még hiányosságok.

    Ahogy látom, itt van 1-2 olyan ember, aki eléggé tisztában van a játék rendszerével, és mechanikájával.

    Nincs kedve valamelyikőtöknek összedobni egy "tutorial" írást?

    Olyan dolgok leírásával, mint a élelem, a nyersanyag, a kultúra, a vársofejlesztések, fenntartási költségek, mire kell figyelni, mi, hogy mködik, mitől lesz boldog, vagy elégedtelen egy város, ha nem azok, akkor mit érdemes tenni, és hasonlók...

    Csak egy felvetés, természetesen azért, mert én is szívesen olvasnék egy ilyet.
    A 4. rész több, mint 100 oldalas könyvét végigolvastam, de rengeteg dologra nem ad magyarázatot még az sem...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz mzprox #284 üzenetére

    Nem hinném, hogy el tudnának adni ilyen jelentéktelen DLC-ket, mint pl. egy azonnal épülő épület, mert egy ilyen modot kb fél óra megcsinálni (vagy annyi sem). Szóval sokkal komolyabb tartalmat kell nyújtania Sid bácsinak ahhoz, hogy bárki is vásároljon a DLC-jeiből.

    (#286) tdd587: egyáltalán nem rossz a helyzet, sőt! Az eddigi legjobb Civ szerintem, bár még van néhány hiányossága, melyet gondolom majd a kiegek orvosolni fognak. Az a jó benne, hogy a mikró mennyiségét erősen lecsökkentették, helyette főleg makrózni kell, és így sokkal élvezetesebb. Nem úgy telik a végjáték, hogy 1 kör 1 óra, mert végig kell menned mind a 40 városodon meg 80 egységeden, hogy azt tegyék, amit szeretnél.
    Igen, vannak dolgok, melyeket komolyabban kell venni, pl. a fenntartási költségek és a boldogság, de ezt hamar meg lehet szokni. A lányeg, hogy nem úgy kell vele játszani, mint a negyedik résszel, más taktikát kíván. Igen, inkább taktikát, mint stratégiát.

    (#293) jer1cho: szerinte először kezd a kézikönyv elolvasásával, nem véletlen több száz oldalas. Tutorialt írni szerintem e miatt senki sem fog, mert ki akar 100 oldalakt írni? A kézikönyvben tényleg le van írva minden részletesen. Bár a Civ5 kézikönyvét nem fordították le magyarra, és ha mindenképpen magyarul kell kezdd a Civ4-ével, azt szerintem meg fogod találni magyarul is a neten. Aztán meg rátérhetünk a két rész közötti különbségekre.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz ollie #294 üzenetére

    Aha...szóval ehhez a játékhoz is adtak egy 100 oldalas könyvet. Hmmm. Oks. AZ a baj, hogy már több, mint 1 éve játszottam ki a 4et, és nem emlékszem a hiányosságokra...de ha majd beszerzem az 5öt, akkor biztos beugrik minden, és jövök ide infóért.

    Ha már így belementünk: annó linkeltél egy oldalt, ahol 25 font a játék. Ez hogy működik? Elküldenek egy CD kulcsot e-mailben, amit utána aktiválok steam-en és kész-passz? Egyébként az megbízhetó bolt?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Jarlaxle

    senior tag

    válasz ollie #294 üzenetére

    Egyetertek en is ajanlom a manual olvasgatasat, 233 oldalas es pdf formaban fellelheto a fejleszto honlapjan. Persze a manual az csak attekinti a dolgokat, nagyon sok mindent csak a jatek amugy meglehetosen jol kommentelt forraskodjabol lehet megtudni, kepleteket kulonbozo dolgokra stb. Az angolul tudok mindenkepp olvasgassanak civfanatics forumot mivel ott sok ilyen matekos theorycrafter fellelheto es nagyon jo infokat lehet osszeszedni.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz TazLeacher #295 üzenetére

    Megnéztem, egész pontosan 233 oldalas a kézikönyv. :D

    Az az oldal sajnos nem jó, mint kiderült csak UK-beli vásárlók regisztrálhatnak. A következő legolcsóbb 30 eurós áron adja, és az a GamesPlanet. Van még néhány olcsóbb hely, de csak USA/UK, esetleg Nyugat-Európa beli embereknek árulnak.

    A GamesPlaneten úgy megy, hogy kifizetés után még ellenőrzik a vásárlásodat (bankkártya), ez általában pár óra, és akkor elküldik emailben a termékkulcsot, amit beregisztrálhatsz a Steam-en. Vagy akár letöltheted tőlük is a játékot, és akkor installálás közben kell beírnod a kulcsot, de persze úgy is Steam-en regisztrálódik.

    Ja igen, a GamesPlanet teljesen megbízható.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz ollie #297 üzenetére

    Köszi az infót, de ez 30 font, nem euró... :)

    Még megrágom, de lehet beruházok rá még ma...pedig most nagyon nem kéne.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • trigorin

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #292 üzenetére

    Mondjuk volt olyan, hogy beállítam kukucskálni egy ellenséges hajó mellé, aki épp egy őt bombázó városállam mellett lebzselt. Kapta az attackokat körönként, aztán az egyik körben 8(!) egységet gyógyult. Nem tudom, mi volt mellette, vagy kitüntetést kapott esetleg, ami azonnal meggyógyította, de mintha nem maxra ment volna az életereje. Nem emlékszem pontosan.

    Az is rejtély, hogy az arabok hogy a picsába' tartanak fenn egy kb 8-10 városból álló, 80 feletti populációval bíró államot úgy, hogy még pluszban is van a boldogság náluk. Prince fokozaton, persze.

    Szerk.: Mondjuk utánaszámoltam, 100 fölötti bevételük kell legyen körönként aranyból, és bár elég nagy sereget tart fenn, biztos jut belőle még a városokban boldogságot adó épületekre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák