Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz CharlieDrop #368 üzenetére

    Az RPi-t az említett limitek miatt hamar ki is ejteném - zenélésre még elég lehet, de többre nem igazán képes...

    Először is az alap vonalat kell eldönteni: x86 CarPC vagy valami tablet alapú - gondolom az ára miatt leginkább androiddal...

    Egy jó x86 rendszer bizony nem olcsó - ami speciális benne az a táp és a monitor - a többi lehet mezei asztali PC alkatrész, a hely függvényében ATX, mATX vagy ITX méretben. A tápra a legjobb megoldás az M4-ATX néven futó, amerikából rendelve kb 100$+vámveszély. A lehetséges monitorok ára viszont sokkal szélesebb skálán mozog, mondjuk úgy 110-250$ mérettől függően ha a HDMI-t kikötjük mint minimumigény. VGA-val akadhat pár 10$-al kevesebbért is, de ezen nem érdemes spórolni mert jelentős minőségromlást és zajveszélyt okoz ami autóban kiemelten jelen van. Ezeken felül még a hang az ami elég széles skálán mozoghat - olcsó megoldásként rámehet egy olcsó fej aux in-jére az analóg hang, vagy egy picit drágább kékfogas fejre vezeték nélkül - ez sok zajos bosszúságtól megkímélhet, de ha minőséget akar az ember akkor az bizony a drágább hangkártyánál és külön erősítőknél kezdődik...

    A tablet jóval költséghatékonyabb, akár már egy 100-150$-os vasból is ki lehet indulni, én mondjuk az új csájnafonommal szerzett tapasztalataim alapján nem adnám egy quad 2 giga ramos 9-10 colos HD felbontású tablet alá, ami a szűk 200$-os sávba esik... A hang kérdése hasonlóan rugalmas probléma mint az x86 esetében...

    Az x86 természetesen nagyobb szabadságot ad, de drágább és több is a nyűg vele. Én már számtalan x86 CarPC rendszert építettem magamnak - autókban számolva 3 volt, de az újra/átépítéseket nézve sokkal több. Ennek lelke van, windows-os PC :) Most viszont ha végre meglesz az új autóm - már fél éve kajtatok valami normális után, lehet túl magasra tettem a lécet - akkor most szerintem megpróbálkozok egy tabletes androidos rendszerrel, de az M4 táp meg a 10 colos HDMI-s monitor megmarad a polcon, hátha bekattanok hogy nekem mégis a nagyobb szabadság hiányzik... :))

    Egy E46 gyári dizájnjába semmi nem fog beleilleni - gondolom nem akarsz egy ilyen egérmonitort beépíteni egy rakás gombbal:

    De természetesen pofásat lehet csinálni. Szerintem a legfonotsabb hogy minél jobban ki legyen töltve a rendelkezésre álló hely, és minél arányosabb legyen körben az egész, ne maradjanak elnagyolt üres felületek utána...

    Szóval először próbáld meg behatárolni a fentieket, hogy mekkora összeget szánnál a projektre - vannak tételek amiket ugye egyben kell kifizetni, nem lehet hosszútávra széthúzni - és hogy egyáltalán x86 vagy tablet vonalon indulnál e el? PC-vel nehézkes a dokkolhatós, kivehetős kijelző, tablettel jobban megoldható ez is... Mérd meg hogy pontosan mekkora az a rádió hely téglalap, miből kell kiindulnod...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz CharlieDrop #370 üzenetére

    Engem a bmw-k sosem tudtak megmozgatni - na jó, talán még a dupla kereklámás korszak - úgyhogy túl sokat nem is tudok róluk, főleg nem a belsejükről :)

    A dupla DIN az pont a 7 colos monitor méret - de az még mindig nem túl nagy... Sajnos nem igazán ideális a műszerfalon az a hely, talán még egy 9-10 colos kijelzőnek is elég széles lenne de a magasság nagyon korlátozott, ha nem akarod hogy belógjon a szellőzőrácsok elé...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz CharlieDrop #372 üzenetére

    A hangszórókat most a gyári fej hajtja meg vagy már van mögötte erősítő is?
    (ha gyárilag van külső erősítője arra valószínűleg nem lehet csak úgy rácsatlakozni)

    Sajnos a rádió funkció pótlása elég nehéz kérdés... Eddig nekem nem nagyon volt a kezemben olyan hordozható FM vevő amire azt mondtam volna hogy ez jó... Félmegoldások vannak, van ami rosszabb van ami jobb, de csodák nincsenek. Esetleg ha van nagy adatforgalmat biztosító / korlátlan mobilneted akkor onnan mehetnek a rádió stream-ek...

    A 7 col az alsó határ, az már lehet használható, bár nem túl nagy... Nekem az x86 carpc mellett a már említett 10 colos 1024x600-as monitor volt, és azon a centrafuse-ba ágyazott 800x480-as igo kb pont egy 7 colos kijelző területét foglalta el, viszont még bőven maradt elég pixel körülötte a frontend egyéb vezérlőgombjainak [link] - androiddal nem tudom lehetne e egyáltalán valahogy fix gombokat varázsolni a futó navi és egyéb programok fölé/mellé/alá vagy csak a legörgetős felső menüből elkolbászolás marad mint opció, de ha a navi elfoglalhatja az egész 7 colt akkor az már használható felületet ad...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz CharlieDrop #374 üzenetére

    Ha nem kell nagy navi, akkor valóban nincsen sok értelme szórakozni vele, mert pont az lenne a nagy előnye egy ilyennek hogy bármikor frissítheted rajta az iGO-t vagy online is navigálhatsz ha van neted rajta - a többi multimédiás és egyéb funkció meg csak bónusz...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Phase

    csendes tag

    válasz CharlieDrop #377 üzenetére

    Szia!
    Én csak érintőképernyőt használok 4 éve.
    Ezt mindenki maga dönti el ,hogy mi a kényelmesebb.

Új hozzászólás Aktív témák