Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    na most megmondtad tuti frankót. úgy látom te vagy az új Csányi :R
    mert szerinted az ügyfelek sorban állnak a biztosítónál vagy a bróker cégeknél? a szürkeállomány meg csak osztja nekik sorszámot, hogy mikor kerül sorba?
    igen kedves fórumtársam, nézz szét a biztosítóknál és kérj tőlük jutalékszabályzatot, mielőtt bárkit is hülyének és tájékozatlannak állítasz be, pl Generali Életvonal.
    olvass már vissza, egy kicsit pontosabban és mondjad, hol említettem annak kibaszott bnetnek a nevét? brókercégről beszéltem :(((
    és mi van a garantált hozam 6%-ával, vagy 8-cal? tudod van egy technikai vagy úgynevezett garantált hozam (bár ez pontatlan)- 3,5%, esetleg ezt sem tudom jól? ezt levonja a bruttóból, meg utána az osztálkodnak a hozamon is, vagy ilyen sincs a vegyeseknél? (80-90/20-10%) számold már ki, hogy mennyi marad? tesvérem most kapta meg az ING hozamértesítőjét: 1,5%!!!
    persze ha befektetetési alapba rakja, lehet több hozam is, de ez alapvetően nagyon kicsi kockázati részt tartalmaz! nekem is van ilyenem, itt meg vanak alapkezelési díj, meg itt is van technikai kamat- esetleg ez sincs?
    josh azt mondta, hogy nem akar, vagy mer belefogni ilyen rendszerbe, többféle ok miatt, ekkor javasoltam neki, hogy próbálja ki magát így, de mint láthattad volna, ez sem jött be neki. de, ha jól emlékszem, azt modtam, hogy szerződjön le 3-4 bankkal aztán csinálja maga. ( de lehet, hogy privátban írtam csak ezt :F )
    hitel:
    a teljes OTP és K&H lakossági hitelekre megvan a vizsgám ( sőt elárulom, hogy az FHB, CIB és Raff. bankoknál is rendelkezem vizsgával, engedéllyel) és biztosan tudod - mert hiszen mindent és jobban tudsz - hogy például az OTP-nél az összes konstrukciónál van életbiztosításos kombi hitel, meg alacsonytörlesztésű. azt választja a felkínált 11 konstrukció közül, amelyiket akarja, amelyik jobb neki, eddig 1db hitelemet fizették vissza, egyet sem váltottak ki, még nálatok sem! :R
    tényleg nincs semmi tapasztalatom, sőt még egyetlen terméket sem adtam el :F persze 3 évig nem kerestem egy fillért sem, sőt most is itt kuksolok a tanyán egy viskóban és várom a sült galambot. azt mondod: hogy mondok valamiről véleményt, amit nem ismerek! te, hogy a fenébe mersz valakiről véleményt alkotni, ha nem ismered?
    kockázati biztosítás:
    lakás, gfb, kötelező, utas, GB123, GB160, GB131 ( bocs, GB: Garancia Biztosító) én hirtelen ezeket tudom felsorolni kockázatiként.
    valóban, a hungáriánál nem voltam, sőt az Aegonnál sem, őket szubjektív okok miatt nem szeretem.
    igen, házaltam egy ideig, de azt is olvashattad, hogy ez nekem se tetszik és abba is hagytam. érdekes módon a jó tapasztalatot nálam átadták az ügyfelek, mert ebből jön/jött az ügyfelek jó része! biztos azért ajánlottak másoknak, mert becsaptam őket.
    na mind1, az a lényeg, hogy mit mondanak a meglévő ügyfelek, a többi(ek) meg nem számítanak.
    még talán annyit, hogy miért nem ''dolgozok'' havi 6-8 napnál többet?
    1: egészségi állapotom elég rossz (tudod én sokat dolgaztam fizikai munkát olyan munkahelyen, ahol erős egészségkárosítás volt...)
    2: amikor napi 16 órát dolgoztam, majdnem ráment a családom, és nincs az a pénz, ami ezt megérné...
    3: hobbiként van 2ha szőlőm, ahol nagyon jól kitudok kapcsolódni
    4: nekem elég ennyi

    mégegyszer visszautalnék arra, amit mondtál, ha nem ismersz valamit/valakit, hogy mersz véleményt mondani. soha nem üldögéltem öltöny, nyakkendőben az irodában, vagy láttál ott engem?

    MLM:
    ismerem, jónak is tartanám, ha bizonyos cégek nem járatták volna le termékeikkel.





  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Egy dolgot tisztázzunk, én már nem dolgozom itt, tehát nem áll érdekemben ''védeni''.Amiért, ezt most mégis megteszem vmilyen szinten, az az, hogy tetszett az egész. Nem akarok senkit fikázni meg ilyenek.

    ''Ófóbé, ófóbé! Segítség! Valamit tisztázzunk már! Az OVB MESSZE nincs kapcsolatban MINDEN pénzügyi szervezettel, ez a honlapjukról is kiderül, másrészt ugyanúgy ''egymás alá szervezős'', a barátnőm volt ott felvételi beszélgetésen, és OTT aztán keményen számonkérik az oktatás anyagát: az interjúbeszélgetést, ami minden embernél más és más, SZÓRÓL SZÓRA, értem ezalatt, h SZÓRÓL SZÓRA meg kellett volna tanulni. Mondtam a kedvesemnek, h baromi gyorsan húzzon el onnan! Az OVB-nek nincs speciálisan neki kidolgozott terméke, a Generali Aranyszárny-át árulják főleg! Az éves forgalmuk 400 millió a már korábban említett mi 12 milliárdunkkal szemben. JA, és az OVB-hez minden DIÁKot felvesznek gond nélkül, még annyit sem tesznek meg,h az üzleti öltözékre figyeljenek. Szedett-vetett társaság.''

    Ha nem ismered, akkor nem kéne nagyon nyilatkozni róla, ugyanis van külön nekik kidolgozott termék EXTRA néven fut, de mindegy, nem akarok belemenni, lényeg hogy van.
    Az, hogy bnőd hol volt elbeszélgetésen, megint nem tudom, ez a betanult szöveg is hülyeség, mert nem azt várják el, és ezt elis mondták. Adnak egy alapot, aztán azt mindenki maga szájízére alakítja. Másrészt nem vesznek fel mindnekit, minden jött ment embert, szedett vedett társaságot pedig kikérem, ugyanis a mi irodánkban nagyon komoly számon volt kérve az öltözék. Nálunk mindnekinek, öltöny, nyakkendő, lányoknál is megfelelő elegáns ruházat.Már azért megjegyzést tettek, ha csak nyakkendőt nem vettél fel. Ez azért is teljes mértékben elvárt volt, mivel közös épületben működtünk az küldöldi vezetőséggel, így azok is nap mint nap láttak minket, és elég hülyén nézett volna ki, ha rongyokban járunk...
    Igen lehet hogy hazai forgalma 400 millió volt, csak mondjuk nézd meg, hogy brokernet mennyit költ reklámra, és mi mennyit költünk rá...hoppáá.. És mivel ha jól tudom, brokernet csak hazai cég, OVB pedig nemzetközi, ehhez ajánlott hozzá venni a további forgalmat...és így már mindjárt másról beszélhetünk.

    ''
    Ha Ti nem MLM rendszerben dolgoztok, akkor hogyan lehet nálatok POSZTot elérni? Minden második ember az irodában fiókvezető? Azt hiszem Ti így hívjátok.''


    Igen, mi NEM MLM rendszerben dolgozunk. Posztot nálunk munkával lehet elérni, ha elérsz egy bizonyos teljesítményt, kineveznek új posztra. És ehhez nem kell, hogy 542 ember legyen alattad, aki jól kifacsarsz. Viszont idővel, úgyis kerülnek emberek alád, ez kivédhetettlen, és az össztejesítménybe ezis beszámít, könnyiti munkádat, viszont nem KELL. Ha minden második ember fiókvezető lenne, hát elég sokan lennék, de nem így van.Ez téves megitélés. Aki nálunk fiókvezető címet elérte, az nagyon keményen meg is dolgozott érte.



    Amúgy én véleményen ezekről.Tök mindegy hol vagy és melyiket csinálod, egy közös alapja van az egésznek.Ha igazán elszánt vagy, akkor bárhol tudsz keresni, nem azon múlik melyiknél vagy.Ezek a fikázások, pedig 1000évig is írhatnánk, hogy itt ez van ott amaz van, miután a két fél eléggé ''elvakult'' :DD úgysem fog másiknak igazat adni.

    amit még hozzátennék, hogy én egy olyan irodában dolgoztam, ahol a vezetés nem magyar volt, hanem osztrák. Így ezzel együtt mi egész munkában osztrák mentalitást kaptuk. Ehhez csak anynit tennék hozzá, hogy ez megmutatkozott abban, hogy miénk a vezető iroda, és hónapról hónapra, mindig újabb csúcsot dönt. Többi iroda ami magyar módszer szerint dolgozik, egész más programja van oktatásra, és üzletre is. Hallottam több felöl, akik ott voltak, hogy mikor átjöttek ide, egészen elcsodálkoztak, hogy mennyire más, mámint úgy értem, merőben más szisztémára épült.

    Amúgy no offens :R Ez az én meglátásom

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Ez a harcművészetes példa MLM-re egyszerüen szánalmas, vagy cask én érzem így? :F
    Azért ne keverjünk már bele tradíciót ebbe a témába.

    Egy nagyon jó írás ezzel kapcsolatban: [link]

    Ha van kedved olvasd el, nem azért írom, hogy ráhúzzam Bnetre, csupán csak információ szerzés céllal ajánlom, hogy olvasd el, és kicsit gondolkodj tiszta fejjel rajta. Tudom ez néha nehéz, de próbáld meg levetni Bnetes mivoltodat a cikk olvasata kapcsán.


    Amúgy egy mellékes kérdés. Te látsz jövőt magadban? Mármint eltudod azt képzelni, hogy 40 éven keresztül ezt csinálod, és ebből mész nyugdíjba, /bár nem tudom mennyi idős lehetsz/ vagy csak mint egy ''átmeneti'' munka van jelen az élettedben. Egyátalán azt sem tudom, hogy milyen végzettséged van, diploma, oklevél stb. amit egyetemen fősulin szereztél.
    Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Josh

    tag

    válasz M.A.K.K. #119 üzenetére

    Én ezt erősnek tartom, hogy csak a nyafogó béna nem tud leszervezni egy találkozót, de azért gondolj bele, hogy mekkora bizalom van egy olyan öltönyös ember felé, aki robogóval, vagy egy leszakadt zsigával jön a megbeszélésre. PR.

    Kifejtenéd konkrétabban ezt az informatikus végzettségedet, mert bár nem a témához kapcsolódó, de mégis nem ártana tudni, hogy hol szerezted azt az informatikai végzettségedet, ahol nem tudsz elhelyezkedni. Vagy esetleg inkább rajtad múlt, hogy nem tudtad eladni magad?

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Josh

    tag

    válasz M.A.K.K. #124 üzenetére

    Nem tudtam, hogy a cégnek van saját irodája, és azt sem, hogy a rugalmas munkaidő is kell neked.....

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz M.A.K.K. #169 üzenetére

    Természetesen voltam, nagy buli volt. :R
    A másik témával kapcsolatban pirivi ment...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • skac21

    újonc

    válasz M.A.K.K. #119 üzenetére

    Sziasztok!


    ''Ez az egy van? A Brokernet CSAK spec. kidolgozott termékeket forgalmaz.''

    Ha ez így van, akkor hogyan tudja a piacról mint független közvetítő a legjobbat kiválasztani nekem?

    Mert ezek szerint csak a ''sajátjai=számára kidolgozottak'' közül választ, illetve azokat értékesíti nem?

    Nem lenne jobb, ha különféle termékekből mindig összeillesztenék az igényeimre a cuccost és nem standard Quorum vagy micsoda meg ilyen fantázianevű standard csomagokat ajánlanának?


    Azt viszont azért nem hiszem el, hogy 3 havonta új csomagokat találnak ki, amelyek ötvözik a piacon fellelhető előnyt. Akkor annyi kellene, ahány ügyfél van.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz M.A.K.K. #205 üzenetére

    Egyetértek. :R Látom a grafomán hajlam az megvan. :DDD

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • new_bnet

    csendes tag

    válasz M.A.K.K. #205 üzenetére

    Szia M.A.K.K.

    Engem kihagytál a szórásból, remélem ez jó hír. Bár még csak február óta vagyok a cégnél, de szerintem is nagyon fontos, hogy ne csak a BNetes belső infókra támszkodjunk, hanem mindenki tájékozódjon pénzügyekben amennyi irányból csak tud.
    Én 4-es pozícióban vagyok. Sajnos fontosak a külsőségek, de ezt meg lehet úgy is oldani, hogy ne legyünk sznobok. Én nagyobb bajnak látom a BNetnél azt, hogy néhányan 5-ös, 6-os pozicióban azt hiszik, hogy mindent tudnak a befektetésekről. A nagyképűség nálam rosszabb, mint a sznobság.
    Jót fog tenni a kötelező suli és az, hogy jövőre kéthavonta lesz bázis.

  • Mojszi

    csendes tag

    válasz M.A.K.K. #205 üzenetére

    Szerinted mi lesz a Balázs Attila ügyből, miben fogja ez a cég további működését befolyásolni?


    Mojszi

  • JerryLee

    csendes tag

    válasz M.A.K.K. #218 üzenetére

    Szia M.A.K.K.!

    Ha odakerülsz, hogy elolvasod, amit priviben küldtem, kérlek válaszolj...
    Múlt héten írtan talán pénteken... Priviben várom a válaszod!

    Köszy

    Samsung Z fold 4 / The God's zoo is big, but the fence is too small... /

  • #30814464

    törölt tag

    válasz M.A.K.K. #218 üzenetére

    Kérlek írd ide annak a vezető(d)nek a nevét, aki azt mondta Neked, h házalj!!!! És ne privátba!!! Vagy kénytelen leszek azt gondolni, h csak hangember vagy, aki az ellentábor seggét is nyalni akarja!

    Ez az én személyes megfogalmazásom volt, ök azt hangoztatják hogy ird össze a listát, és hivogasd öket.Szerintem ez házalás.Nem idegeneket kell, hanem ismerösöket aki csak számitásba jöhet.
    Ezt elmondták többször is a bázison például.

  • Mojszi

    csendes tag

    válasz M.A.K.K. #218 üzenetére

    Én is úgy látom, hogy a Balázs Attila féle ügy nem fogja a Bnet et a romjaiba dönteni, és reméljük nem okoz nekünk hátrányt azzal, hogy behülyítették az ügyfeleket. Bár biztos, hogy rengeteg ilyen ügyfél van az országban sajnos.


    Más...az agymosásról annyit, hogy akinek normális és segítőkész szakmai vezetője van, az ugyan részt vesz az agymosáson hétfőnként, de személyesen négyszemközt rengeteget tudnak segíteni. Ebből érzem én a fejlődést és nem az előadásokból. Bár ott is sok hasznos dolog elhangzik, de néha valóban az az érzésem, hogy az 5-6 pozíciós kollégák mintha magnóról mondanák a szöveget, nyomják ugyanazt, kicsit más csomagolásban. Ami persze hasznos, de mindenkinek személyes stílisához kell alakítani az ott elhangzotakat. Az hülyeség, hogy tanuld meg kívülről a tanácsadói beszélgetést és sikeres leszel. Dehogy...viszont ha hozzárakod a magad határozottságát, elszántságát akkor már érhetsz el sikereket. A Bnet nem csodaszer, és nem is aranytojást tojó tyúk. Egy eszköz viszont ahhoz , hogy az emberek számára valóban HASZNOS konstrukciókat kínáljunk. Mert ezt senki nem kérdőjelezheti meg. Ezek igenis korszerű és jövedelmező befektetési formák, amelyeket előbb vagy utóbb mindenkinek meg kell majd ismernie. Az állam nem fog segíteni. ÉS EZ 100% !!! És ha nem nyugdíjról beszélünk hanem lakás, vagyonképzés stb. akkor is rendkívül ésszerű és hasznos megoldást kínálnak ezek a konstrukciók!

    Ez a Bnet egy nagyon jó elgondoláson alapul. Ha valaki meg tud maradni a talajon és nem a pénz után rohan őrülten (mint számos szakmai vezető és magasabb rangú menedzserek) és komolyan veszi h elmagyarázza, megérteti a logikáját a dolgoknak, és nem csak behülyíti az ügyfeleket, az vélemyényem szerint valóban segít az embereknek.
    Sokan mondták nekem h ez csak szöveg h segítünk az embereknek, így magyarázzuk ki h ügynökök vagyunk és valójában rá akarunk sózni mindenkire mindent. De...és itt jön ki a lényeg! Ha valaki csak ezt látja ne is legyen az ügyfelem!!! Értelmes emberek átlátják és belátják h ez hasznos számára, és nem úgy tekint rám, mint egy háűzaló ügynökre hanem úgy mint egy remek lehetőségre. Ez tapasztalat. Szarok a károgókra, azokra akik lenéznek és egy házaló ügynöknek tartanak. Én kihasználom a Bnet nyújtotta lehetőségeket. Úgy h először ember maradok (és nem pénzéhes hiéna) és valóban az ügyfél lehetőségeihez alakítom a dolgokat. Az eredmény...boldog és hálás ügyfelek, és nem mellesleg én is tökéletesen érzem magam a bőrömben. ;)

    Ha valaki ebben kifogásolnivalót talál, és erkölcstelennek, készínű, embereket átverő alaknak tart, az írja már le pls h mire alapozza ezen állításait???????????


    üdv
    mojszi

Aktív témák