Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #540 üzenetére

    Szépen beslattyogsz az UniCredit bankhoz és közlöd, hogy szeretnél egy vegyes Pioneer portfóliót magadnak. Ott megadod, hogy mindképp legyen benne a Greater China és az Emerging Markets, plusz még egy-két stabilabb (pl. ingatlan-alap). Kifizeted a minimális kezelési költséged és voilá, megvan az évi 30%-os hozamod.

    Itt nézegethetsz: Pioneer alapok

    De más bef. alapot is el lehet érni, Citi Bank-nál pl. Merill Lynch-et vagy Templeton-t, stb. Körül kell nézni a piacon, a bankok már nagyon jó alternatívákat kínálnak és egyre barátságosabb kondíciókkal.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • tkazmer

    addikt

    válasz Never George #540 üzenetére

    ha meg hemzsegnek a millióid, akkor pedig érdemes lehet valamilyen banknál private banking ügyfélként bejelentkezned, mert azoknak van egy külön befektetési tanácsadójuk, akivel kialakíthatod a számodra ideális portfóliót.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #551 üzenetére

    Bemész vmelyik UniCredit fiókba, és szépen mondod, hogy láttad a neten, hogy ök forgalmazzák a Pioneer alapokat és kezdő vagy még a témában, de szeretnéd, ha segítenének összerakni neked egy erős portfóliót, 6-7 féle alapból. Megmondod, hogy lehet benne nyugodtan kockázatosabb is (pl. emerging markets, greater china, a magyar részvényeket én nem ajánlom) és segítnek neked onnantól, mit hogyan kell. Persze azon is múlik kihez kerülsz, de a bankok egyre jobban megválogatják, kiket tesznek ilyen felelősségteljesebb pozíciókba, úgyhogy nagyon nem kell félni. Ami lényeges, hogy nyílt alapokba fektess, mert azokba később is tudsz még rakni pénzt.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #566 üzenetére

    Na jó, tisztázzunk valamit...

    - A Brokernet NEM bank.
    - A Brokernet NEM biztosítótársaság.
    - A Brokernet NEM alapkezelő.

    A Brokernet csak biztosításokat KÖZVETÍT, tehát amit a barátod pénze elért, az nem a Brokernet érdeme, hanem az AVIVA biztosítóé (pontosabban azoké az alapkezelőké, akik a Shanghai és Maharadzsa alapok működéséért felelnek). Ehhez nem kell Brokernet, mert ha a barátod bemegy az AVIVA-hoz, ugyanúgy el tudja érni ezeket az alapokat mindenféle közvetítés nélkül.

    Jól húzó alapba bármilyen banknál és bármilyen biztosítónál lehet pénzt befektetni, csak szánni kell rá egy kis időt és MEGNÉZNI néhány honlapot...

    És ha valaki tényleg jól húzó alapot akar és minimális költséggel, akkor inkább a bankok palettáján keresgél...

    Vagy méginkább: megtanul devizázni és havonta csinálja meg a 87%-ot. ;)
    (És ezt nem gizdázásból mondom, mert kb. 2 hét ráfordítással bele lehet tanulni, ha valakit tényleg érdekel, hogy a pénzéből pénzt csináljon).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #573 üzenetére

    A CIB pont nem egy erős bank ilyen szempontból. Amúgy meg nem azon múlik, ki mit mond, mert mondhatok én neked 300%-os hozamot is akár, nincsenek kőbe vésve az adatok. Lehet -54% is. Remélem pár éven belül nem kell hozzányúlnod a befektett összeghez, mert ha nem eseti számlára került ez az összeg, fognak érni kellemetlen meglepetések.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • tildy

    nagyúr

    válasz Never George #566 üzenetére

    Maharadzsa, és a sanghai tényleg jól hozott. Remélem nem nagyon fognak mínuszba menni a következő pár évben. Én is ugyanígy raktam be , mint az ismid.
    De azért én ilyne nagy hozamokat már nem várok.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #590 üzenetére

    Az a baj, hogy az a tapasztalatom, hogy a BNet-esek borzasztóan szemellenzősek. Nem AKARJÁK észrevenni, hogy a piac nem csak az ő Unit Linked termékeiből áll. Ezért próbálok több alternatívát felhozni, hátha nekik is leesik, hogy érdemes nyitott szemmel nézni a pénzpiacot, nem készpénznek venni, amit valaki mond nekik egy előadáson és azt ismételgetni...

    Aki profi tanácsadó, az ismeri és össze is tudja hasonlítani a piacon levő termékeket azokkal, amiket ő közvetít, különben az egész elveszíti az objektivitását. Adott esetben tudja, hogy az ügyfélnek nem az Ő megoldására van szüksége, hanem valami egészen másra és ezt el is mondja neki. De nagyon sok a "bepalizós" üzletkötő, akinek amúgy halvány fogalma sincs arról, mi is történik a piacon, csak nyomja, amit a kezébe adtak (és ez most nem BNet függő, mert bármilyen pénzügyi MLM céget mondhatnék).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #592 üzenetére

    Bizony, amint a példa is mutatja, rengeteg múlik az üzletkötőn és a hozzáállásán.
    De az alapvető probléma az, hogy aki biztosítósnak megy, az azért teszi, mert gyorsan szeretne meggazdagodni és a kapzsiságában "elfelejti" átgondolni, hogy az ügyfél megérdemelné a teljes tájékoztatást (mit megérdemelné, a PSZÁF által meghatározott szabályrendszer alapján KUTYA KÖTELESSÉGE lenne ezt megtenni!). Úgyhogy a lényeg, hogy legyen meg az első befizetés, legyen leadva a kötvény, a többi az eseteg döntő többségében már nem számít.

    Az a taktikai számla, amire gondolsz egyébként egy olyan dolog, amihez nem kell biztosítást kötni, na pont ezt nyújta neked egy bank pölö... Vagy egy alapkezelő közvetlenül.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • ysoltee85

    aktív tag

    válasz Never George #594 üzenetére

    Igazán válaszolhatnál a privát üzenetre,vagy msn-en! tudtommal megrendeltél egy weboldalt, ami már félig kész van, és azóta nem reagálsz semmire! ha már nem aktuális akkor legalább mondd azt! :(((

    többiektől bocs az OFF-ért!

    Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

  • misirulez

    senior tag

    válasz Never George #648 üzenetére

    Síkit az iq.
    Látom felső vezetődnek a motivációja megmaradt benned, csak az a baj, h részletekben. :D

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #648 üzenetére

    "Ha belegonolsz, van 1 főállásod (csak példa) keresel mondjuk: 100.000 Ft/hó
    Plussz a BNet-nél 1 héten kötsz 1 emberrel, magyarán 1 hónaoban 4 ember, akkor 1 hónapban 8 óra meló kb!"

    Na megnézném, ezt hogy hozod össze baze. :D
    Az első 30-ból jó ha egyet fogsz kötni, de még a nagyon dörzsölt, nagyon durván nyomulós üzletkötők se kötnek 10-ből 2-3-nál többet...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #651 üzenetére

    További sok sikert.

    Nem a saját teljesítményemet írtam, hanem az általános statisztikát. Örülj neki, ha te vagy az, aki feljavítja. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Never George

    csendes tag

    válasz Never George #653 üzenetére

    Tiszteletben tartom mindenki véleményét!

    Csak annyit tennék még hozzá, hogy: ne úgy fikázzunk valamit, hogy még sosem próbáltuk!
    Ökörség, átverés, szopás stb!

    Próbáld ki! Fektess be 1-szer! Fizesd ki a 30k sulit, 10k vállakozóit, (bár azt sem muszáj), nézd meg a rendszert, ha SZAR, köss mondjuk 2 emberrel egy számára jó üzletet, és mondj fel! Lépj ki, mert visszajött a pénzed és nem vesztettél semmit !

    Ha ezután azt mondja, hogy SZAR, akkor elhiszem, és megértem!

    A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

  • Aries86

    újonc

    válasz Never George #654 üzenetére

    Üdv üzlettárs!

    Jó látni, hogy azért vannak itt olyanok is akik saját bőrükön tapasztalják meg a dolgokat. Egyébként a 30/1 arány sem olyan rossz bizonyos esetekben. Az én kötési arányom kb 8/1 ami átlagosnak mondható.

    Szép napot!

    DO NOT PANIC!!! by: Douglas Adams

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #661 üzenetére

    Volt a BNet-nek anno OTP-s megoldása is, ha ez olyan fontos. :)

    Egyébként bef. alapokat bankok is forgalmaznak már jó ideje, csak nem teszik ki az ablakba, mert nekik az nem olyan jó biznisz. A biztosítók viszont már szinte csak így tudják eladni a biztosításaikat (ki kötne manapság biztosítást, ha csak kötvényekbe tehetné a pénzét?), ezért nyomják ennyire. (Itt most természetesen nem a tisztán kockázati biztosításokra gondoltam, az teljesen más kategória).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • misirulez

    senior tag

    válasz Never George #663 üzenetére

    "De alényeg, hogy pont ezért szinte senki sen tudja hogy van!"

    Aki minimálisan is érdeklődik a téma iránt, az tudja, hogy van.

    Viszont vannak olyanok akik nem igazán érdeklődnek utána, de mivel te leülsz velük beszélgetni, barom jó módszereket tanulsz arra, hogy hogyan GYŐZD meg őket arról, hogy ez milyen jó lenne nekik.

    "Őt pl nem tudtam meggyőzni, pedig mondtam neki"

    Persze, hogy nem mert valószínűleg ő is utálja a hasonszőrű, öltönyös pórszívóügynököket.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #665 üzenetére

    Gondolom azért hozta fel a meggyőzést, mert ezt írtad "Őt pl nem tudtam meggyőzni".

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Never George #654 üzenetére

    wááááááá, inkább ne.

    fizess a semmiért, válts ki vállalkozóit, pazarold az időd, keress pár balekot, majd lépj ki.

    kira.

    régen elmentem szórólapozni, 30 perces előadás, mindenki kapott 1 köteget, hajrá.

    mielőtt mentem volna.. kérdem embert, manit mikor kapunk ezért, ha visszaértünk?

    ááá, mindegyik lapon szám van, ha ezzel a lappal visszajön valaki, az után kapok lóvét.

    és, a többi bedobott lap utáni mani?

    az nincs, csak amivel bejöttek.

    honnan tudom, hogy jött valaki?

    bizalom, mi kifizetjük.

    aha..... :)) anyukátok. és ledobtam a paksamétát.

    aki nem dolgozik, ne is egyék, szól a Bnet szlogen, én meg aszondom, az idő pénz, az üresjárat is, aki nem fizeti meg annak nem dolgozunk. a kapitalizmusban is van selejt.

    ez van. :P

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Never George #673 üzenetére

    apám ez kánaán... :R

    úgy pörögnek ott a milliók, miközben az ország adosságban fuldoklik, hogy öröm nézni.

    gratulálok a sikeredhez, minden irigység nélkül.

  • DigitXT

    félisten

    válasz Never George #665 üzenetére

    A BNet-nél soha!
    Már ne hari, de amikor engem egy vadidegen felhív, hogy "valamit ajánljon", az mi?:U A kedvedért (;]) visszakerestem: #426-ban írtam a kolleginádról.:))

    mivel ajánlásra megyünk, várnak minket
    A lóf... (fülét)!:DDD Aki engem "megtalált", nővéremtől kapta meg a számom (le is b*sztam érte), aki csak azért adta meg, hogy hamarabb szabaduljon... Ehh.:(

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz Never George #676 üzenetére

    Eleve, tegyük fel, neked nincs félretett pénzed, vagy van, de mondjuk már 3 éve gyűjtesz az első kis lakásodra stb, akkor a nővéred mi a rákért adta meg a számod?
    Ezt mondjuk én is megkérdeztem tőle...:DDD

    Tök jó, hogy a tesód bénasága miatt, 1 egész céget fikázol!
    Nono: én az ügynök köcsögsége miatt "fikázom" a BN-et, és ez nagy különbség.:U

    de ne általánosíts, mert az igen szűklátókörűségre utal
    Jó, lehet, hogy vannak normálisak is (statisztikai alapon mindenképpen:D), de ha az ember épp nem abba fut bele, hamar kialakul egy képe, amely elrettentő. Erre jó példa volt még ecike is anno (ha jól emléxem a nevére).:)) Valahogy ezt az "agymosott"-feelinget kéne elhagyni, sokat segítene az objektivitásban.:)

    akinek kéne ilyen segítség
    Ahogy olvasgattam a topikot: ezt a "segítséget" bárki elérheti, ha pl. Agyzuzo tanácsait követi, nem kell ehhez Brókernet: akkor meg miről is beszélünk?:R

    Visszautalva a kialakuló képre: ez a Las Vegas-ozás, meg a milliókkal való dobálózás sem éppen szimpátia elérésének eszköze, elég ha csak belegondol az ember, hogy miből van minderre pénz (már akinek tényleg jut belőle az ott dolgozók közül)...:U

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #680 üzenetére

    Nem érted a probléma lényegét.
    Azt kifogásolják sokan, hogy a sikertelen ÜB után nem jár fixum, ha pedig tárgyalsz 20 emberrel és nem születik belőle szerződés, az mind üresjárat volt, amit neked senki nem fizet meg. Egy cégnél órára fizetnek, ezért ott ilyen nincs.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #679 üzenetére

    2 hónap alatt 10%?
    Akkor nézd meg ezt: http://www.mtoptions.com/performance.cfm
    Oké, ez egy kockázatos játék, elismerem, de ha már nagyot akarunk mondani, akkor van sok más lehetőség is ("legálisan, és brutálisan", ahogy Te fogalmaztál).

    A másik kedvencem:
    http://10percentpermonth.com/Performance.html

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • DigitXT

    félisten

    válasz Never George #679 üzenetére

    befektetési lehetőségek egyikét sem fogadtad meg, és azóta sem tettél semmit
    Hát te kész vagy.:D Magad is kikövetkeztetted, hogy (még) nincs mit befektetnem, ezek után ilyet írsz: LOL.:DDD Egyébként meg marhára nem "fikázok napról napra": épp erre jártam, megakadt a szemem egy marhaságon (amit te írtál;]), és reagáltam rá, ennyi.:U De azért "gratulálok" a hozzáállásodhoz, ismét egy ember, akitől mégjobban rühellem a Brókernetet.:R Csak így tovább!;)

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Never George #685 üzenetére

    Javaslom figyelmedbe Dale Carnegie "Sikerkalauz" c. könyvsorozatát (3 kötet).
    Szerintem a javadra válna ha elolvasnád, főleg az első részt, a "Hogyan bánjunk az emberekkel?" címűt.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • DigitXT

    félisten

    válasz Never George #685 üzenetére

    Anno leírtam egy sztorit, és ahogy engem érintett. Ennyi. Ébresztő: ez a Brokernet - ki mit hallott róla? topik, nem egy börtön...:U Agyzuzo tanácsa meg még jól jöhet: talán még a leendő üzletkötéseidet is segítheti...:D (A stílus maga az ember.:DDD) Az meg, hogy konkrétan a személyemet támadod - már egy pár HSZ óta -, túl megy egy határon, de mint írtam, csak "gratulálni" tudok hozzá: idővel talán észreveszed magad...

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Never George #698 üzenetére

    Na most először is tartsd meg a sajnálatodat magadnak. Másodszor pedig érdemben nem fogok veled vitázni. Majd ha megismersz például más írásjeleket a felkiáltójelen kívül, akkor majd újból beszélünk.

    Illetve tudod mit? Játsszuk le most! Nos, amit az elején a biológiai logikáról írtam, az nem jellem kérdése, vagy akarat függvénye, hanem tény. Az, hogy te nem akarod, hogy így legyen, a te bajod. Ha te önzetlen felebaráti szeretetből saját magaddal szemben anyagi előnyben részesítenél egy idegent, akkor szóljál már légy szíves, odaállnék az ablakod alá, mikor lapátolod kifelé a pénzt. A "tudjuk milyen vagy" először is a legjobb esetben is csak "van valami halvány elképzelésünk arról, milyen lehetsz", és bármennyire a személyiségem degradálására akarod használni az érvelésedben, nem jelent semmit. Még ha rájöttél, hol a caps-lock, akkor sem. Egyébként mi ez a királyi többes? A BNet vezérkar ott jegyzetel mögötted? Vagy azért írsz többes számban, hogy érveléstechnikailag azt a látszatot keltsd, hogy az én véleményem egyedi, de a tiéd mögött több ember áll? :)

    A te félmilládra lehet, hogy 6% kamatod ad a bank, bár én javaslom, hogy válts bankot. Azt tudom, hogy a mi befektetéseink évi 34-38%-ot hoznak, nem kívánom megadni, mekkora összeg, és milyen banknál. Számolunk még? Összehasonlítottál egy befektetési kondíciót egy folyószámla kamat-kondícióval, ez kb annyit jelent, hogy összehasonlítod a VW Golfot és a Mercedes E-Klasse-t, és kihúzott mellkassal lobogtatod, hogy utóbbi a jobb! Nagyon ügyes vagy, büszke vagyok rád, csak máskor ne írj számokat, ha nem vagy tájékozott. Egyébiránt egy megtérülési ráta számításnál hogy jön a képbe az, hogy az illető egy neked haveri szinten lévő férjezett, két beteg gyerekkel ellátott nő? Effektíve: kit érdekel?

    "Az barátom" - írod te. Egyrészt a kettő közé vessző, másrészt meg barátja neked a kaszás halál. Segíteni mentél oda? Tehát neked ebből egy fillér hasznod nem volt, a saját költségeden mentél el hozzájuk, és egyetlen forint jutalékot sem kaptál utánuk, és az üzletkötéseid kumulált mérőszámába sem számított be, ugye? Ha bármelyik ezek közül nem igaz, akkor egészen konkrétan hazudtál, igenis anyagi érdeked fűződött hozzá.

    Sokkal jobban jár, mint a bankban? Mit jelent az, hogy mint a bankban? A te olvasatodban azt, hogy mint ha folyószámlán tartaná, vagy lekötné. Jó, ha tudod, hogy egy bank ennél lényegesen többet nyújt. 500 ezer forintra is elérhetőek 20% feletti hozamú, nem túl nagy rizikójú befektetések. Annyi történt, hogy te vagy előre megfontoltan, vagy a tudatlanságodból kifolyólag ezt elfelejtetted velük közölni, és imígyen a BNet 12%-át tekintve jelentős összegektől estek el.

    Örül a szíved, hogy segíthettél neki? Mi ez, misén vagyunk, vagy ezt mért írtad le? A BNet egy gazdasági szervezet, ahol a számok beszélnek. Hol érdekel engem, hogy te minek örülsz? Kerestél-e rajta valamit? Az üzletkötéseid számában biztosan benne van. Egyébként, ha pedig egy félmillás szerződésnél te ezer forintot keresel, akkor ez elég szar üzlet, azt ne mondd, hogy 100.000 forint megkereséséhez 50.000.000 forint összértékben kell szerződést kötnöd, mert akkor nem is írok tovább, inkább beveszek valamit röhögés ellen :)

    Az emberek nem segítenek egymáson? Te, ha kell 2000 forint, adok kölcsön. Ha 20 kell, az sem komoly összeg, írunk róla papírt két tanúval, és rendben van. 200.000 forint komoly összeg, és pisztollyal a számban fontolnám meg először, hogy kölcsön adjak-e idegennek. Tehát nem, az emberek nem segítenek egymáson, maximum nem ártanak, vagy a segítséggel ők is jól járnak, elég, ha csak kicsit. Önzetlen segítség csak családon belül illetve szoros barátság esetén létezik. Az összes többi az üzlet. Kivétel persze a hit gyülekezete, de értelmes emberekről volt szó.
    A többiben nagyrészt igazam van? Tudom. A BNet legtöbb embere elkeseredetten vágyik egy kis plusz pénz után, és az orra előtt túl ügyesen húzták el a mézes madzagot ahhoz, hogy kihagyja ezt a lehetőséget. Megszorítás? Először is szeretném látni. Diplomás? Diploma a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolán szerzett büfé-ruhatár szakos papír is, és nem igazán vagyunk vele előrébb. Akinek jó diplomája van, és ért a szakmához, az nem fog a BNet-hez menni dolgozni.

    150.000 forint, és komplett oktatás? Kezd hasonlítani a szcientológiára, ott is te fizetsz azért, hogy átmossák az agyadat. Az MLM-ről egyébként sehol nem írtam, hogy az emberek szarnak tartják, nem. Az értelmes ember tartja szarnak, a világ nagy részét még mindig meg lehet arról győzni, hogy ez egy hatalmas, zseniális dolog. Leírtam előző hsz-em végén: mindig lesz buta ember, aki az egészet beszopja, így a BNet is örökké él majd. Igen, örömmel konstatálom, hogy te is ezen a véleményen vagy, és briliáns módon gyakorolsz önkritikát azáltal, hogy te is a neves csapat oszlopos tagja vagy.
    Az MLM-et illetően valóban tévedtem. Alábecsültem az emberek butaságát, azt hittem, hogy a mocsok derékig ér, pedig már közben nyakig. Egyébként így újragondolva nem csodálkozom. A hitel annak idején egy üzleti koncepció megvalósításához adott pénzügyi fedezet volt. Egy ideje már az emberek a mindennapi életük során is használják, lakás vesznek belőle. Aztán egyre kisebb dolgokat is hitelre vesznek, kocsi, televízió, és van, aki egy 50 ezer forintos fényképezőgépet is hitelre vesz. Csakhogy már elértünk a következő fokozathoz: egyre több ember már a hitel törlesztő részletét sem képes fizetni. Ilyen körülmények között nyugodtan lehet gátlástalanabb a BNet is, a homlokára is írhatja, hogy „iszonyú nagyot hazudunk, de akár pénzt is kaphatsz!”, lesznek ügyfelek. Az önzetlen segítséggel kapcsolatban pedig én felvállalom, hogy üzleti szemléletű vagyok, és nem álszenteskedem. De hogy én is hozzak a baráti körből ellenpéldát: egy lány ismerősömmel beszélgetvén múltkor, észrevettem, hogy szomorkás, és a „mi a baj” kérdésemre az alábbi rövid történetet mesélte el: a barátja segítséget kért tőle, először 30 ezret, aztán 50-et, aztán 80-at, aztán azt nem adta meg, de kellett még 70, és így tovább. Jelenleg a srác eltűnt, és 800 ezer forinttal tartozik a csajnak.

    Erre azt mondod, hogy jócskán van különbség a te sztorid és az enyém között? Szerintem is. Az én történetemben az alany a sajátjából adott. Mert ugye ne felejtsük el, hogy te úgy segítettél, hogy NEM a sajátodból adtál. Jaaaa kolléga, hát más pénzét én is szívesen eljótékonykodom, és veszek rajta megbecsülést, ha magamnak nem adhatom :)
    Úgyhogy akármennyire is szeretnéd, bármekkora érzelmi töltettel írsz róla, mindegy milyen erős vágyad: a kanál bizony nem hajlik. Csak te úgy látod. Egyébként pedig sikeres üzletkötéseket kívánok, te minél több embert szédítesz meg, nekem arányaiban annál több pénzem lesz a többi emberhez képest. Tehát hajrá, bátran merem ezt mondani. Egy szint fölé ugyanis soha nem fogtok jutni. Hál’istennek.

  • Never George

    csendes tag

    válasz Never George #700 üzenetére

    "Tehát neked ebből egy fillér hasznod nem volt, a saját költségeden mentél el hozzájuk, és egyetlen forint jutalékot sem kaptál utánuk, és az üzletkötéseid kumulált mérőszámába sem számított be, ugye? Ha bármelyik ezek közül nem igaz, akkor egészen konkrétan hazudtál, igenis anyagi érdeked fűződött hozzá."

    Olvasni nem tudsz, vagy csak a felkiáltó jelek zavartak meg ?

    Mint írtam igen, volt jutalékom. Mint írtam igen: 7 egységet is kaptam. Ha átváltod a 7egység szorozva 570 Ft-tal : = 3990 Ft! Ennyi volt a hasznom, és mint írtam, csak ezt sem sikerült értelmezni, a benzinem úgy 3-4000 Ft volt, mert ő más városban lakott mint én. Kérek te nagytudásu számold ki, hogy mennyit keretem! Majd postázok neked papírt, írószerszámot és számológépet!
    Hasznom kb 0 Ft ! :D :D :D Igenis anyagi érdek fűzött hozzá :D :D :D Ez tetszik, ez aranyos.

    A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #700 üzenetére

    Ember:D

    Szedd már össze magad egy kicsit. A Bnet képzésen pszichológiát is tanítanak, vagy mi? Egyébként megértem a helyzeted, nehéz is széllel szemben pisálni... de azért folytasd kérlek!

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #703 üzenetére

    Ilyen topic már van. Nem veszem a fáradtságot, hogy megkeressem neked.

    "pl az a PH-s ember aki eddig, banki lekötést alkalmazott annak pl ajánlhatnnnk jobat.
    pl Erste bank évi 36%-ot stb stb stb! Mi lenne ha a topik, inkább segítség lenne a pénzintézetek és ajánlatok útvesztőjében ?"--> "mi lenne, ha minél többen hozzám fordulnának pénzügyi kérdésekben? Olyanok is, akiknek fingjuk nincs, mi az a banki lekötés, az annuitás, a megtérülési ráta, a pénz likviditása, az infláció, az alapkamat?"

    Te majd megmondod a frankót? Nem oldható meg!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Never George #703 üzenetére

    Nos, azt írod, hogy nem akarsz vitatkozni, aztán idegességedben mégis írsz, összesen 4 hszt. Az elsőt 8:11-kor, de 26-kor még mindig ideges vagy, és megint írsz, és még 9:05-re sem higgadsz le, és mégis vitatkozol. Egyébként érdekes, hogy az eddigiekhez képest mennyit változott a stílusod, elkezdtél gúnyolódni, személyeskedni. Valamitől csak ideges lettél :) Egyébként újból megkérdezem, mert nem válaszoltál: mi ez a királyi többes? Ha jól látom, csak te írogatsz, viszont mi ketten vitázunk veled. Szállj már le a magas lóról, mert a végén leesel arccal a lócitromba. Igyál egy hideg dupla konyakot, és hűtsd le magad.

    A haszon: tehát volt jutalékod, és egységeket is kaptál. Minimális hasznod volt, de volt, nem a sajátodból segítettél, és nem te adtál. A legönzetlenebb esetben is annyi történt, hogy segítettél egy haverodnak, ami neked semmibe nem került. Boruljunk térdre, és csókolgassuk a lábad nyomát? Akkor szóljál, hogyha van egy 2 milliós üzlet, amit te is megkaphatnál, de átengeded valaki másnak, mert neki nagyobb a szüksége rá, az már önzetlen segítség! Meg azt se írd le, hányszor segítettél át öreg nénit az utcán. Irreleváns. Persze rághatjuk még a dolgot, szemmel láthatóan téged ez idegesít :)

    A befektetéssel kapcsolatban: hol írtam én, hogy fundamentáról van szó? Teljesen más téma. Ellenben a kollégád, aki a BV-nél munkáltatási felügyelő, mint te? Ezt vajon mért írtad, össze kellene rezzennem, hogy a BV-nél dolgozol? Egyébként hol érte el a 98%-ot, a BV-nél? Milyen BV-befektetések vannak, van a Börtönőr II csomag, az hoz 98%-ot? :) Komolyra a szót: te hány embernek meséled el ezt a 98%-ot? Ha nem nagyon mesélgetsz róla, akkor nem vagy egy kicsit álszent? Rólam írsz, hogy tudod, illetve tudjátok (ti hatan?), hogy milyen vagyok, de mért nem írod le ide közösbe a részleteket? Mért nem ezt a példát hoztad fel először? Mindegy, nem kérdezek többet, az eddigiekre sem válaszolsz, egy rahedli kérdést tettem fel az előző hsz-eimben, gyakorlatban egyikre sem kaptam értékelhető választ, csak elkeseredett védekezést, hogy deeeee akkor is neked van igazad. Szomorú hírem van: nem, nincsen.

    A 703-as hsz-ed nagyon ügyes, újfajta próbálkozás, mindenkinek szól, valójában nekem címzed. Eltértünk a tárgytól – írod a mindenkinek, valójában nekem írod, hogy hagyjam abba. Ismét szomorú hírem van: nem fogom. Ugyanis nem tértünk el a tárgytól. A topic címe az, hogy „Brokernet – ki mit hallott róla?” tehát nem arról van szó, hogy leírjuk, kinek mi a befektetése – hogy aztán te felhasználhasd az információt –, hanem arról, hogy kinek milyen információja van a BNet-ről. Hát nekem az, amit közreadtam. Jut eszembe: a fenyegetős sztorira mért nem írtál semmit? Megtennéd, hogy leírod a véleményedet azon BNet-es kollégádról, aki köcsögözik és fenyeget azért, mert nem akarok csatlakozni hozzájuk, és nem mondom meg, kinek a véleménye miatt nem? Tedd meg, légy szíves!

    Az a PH-s ember, aki eddig banki lekötést alkalmazott, most információt fog kapni jobb konstrukciókról? Hát ez remek. Tőletek? Pontosabban, tőled és még kitől? Fordítsuk le magyarra, amit írtál: itt akarsz további ügyfeleket szerezni. Van hozzá pofád? Van képed még ilyen helyzetben is az üzletet keresni? Engem megszólsz azért, mert bevallottan nem jótékonykodom. Ezzel szemben te mit csinálsz? Két forintért eladnád az őseidet, sőt, az ár alkuképes. Bocsánat, eladnátok, hogy a többes meg legyen. Egyébként hol van az az elsöprő tömeg, aki támogat téged, és ami miatt te mindig többesben beszélsz? No, mindegy, nem, a dolog nem oldható meg, legalább is abban a formában, ahogy te akarod, nem. Mért akarod ennyire befejezni a BNet-es témát? Ez a topic erről szól, amire te gondolsz, arra már van topic, nem is egy. Van ez, vagy ez, esetleg ez, netán ez. Úgyhogy maradjunk csak szépen a Bjókejnetnél, érdekelnének a válaszaid, mert addig fogom feltenni a kérdéseimet, amíg el nem menekülsz, vagy választ nem adsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #709 üzenetére

    Ha a valós életben is ilyen összeszedett vagy, mint a hozzászólásaidban, akkor miért nem a homokozó topicban kezded el osztani az észt? Érdemi választ semmiféle kérdésre nem tudtál eddig adni. Sic transit gloria mundi.

    Azt meg, hogy egy sor mellé odaírod hogy "ennyi!", ami manapság akkora divatszó a csökkent IQ-júak körében, hidd el, épp eleget elmond rólad is. Mintahogy a cégről is, ami "alkalmaz". Már elnézést.

  • Vamp

    senior tag

    válasz Never George #714 üzenetére

    Nem tudom miből gondolod, hogy a te hozzászólásaid alapján ítélek meg egy céget. Hidd el, épp eleget foglalkoztam az MLM-el mint rendszer, valamint a hazai MLM-et alkalmazó cégekkel is. Egyszerűen a rendszer hibáiból, felépítéséből adódik, hogy NEM LEHET MINDEN JÖTTMENT sikeres az MLM-ben, ha dolgozik, ha nem. Márpedig egyik ilyen rendszert alkalmazó cég sem állítja az ellenkezőjét. Miért? Mert nem érdekük. Itt az ÉRDEK a lényeg.

  • misirulez

    senior tag

    válasz Never George #718 üzenetére

    Most akkor ez hanyadik ellentmondásod? :)

    Holnap fel kéne ásni a kertünket, hogy elültessük a füvet, arra gondoltam keresek egy önzetlen embert aki segítene nekem. Természetesen érdek nélkül. Jössz?
    Ha akarod megengedem, hogy közben megpróbálj rámtukmálni valamit...

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Never George #709 üzenetére

    Neked van egy stílusod, ha stresszelnek, vagy valamire nem tudsz válaszolni, érvelni, akkor egyből előkerül a csűrdöngölő?

    Csak ilyen pénzügyi kommunikátora legyen a Bnetnek, azt kívánom.

  • Dolby

    senior tag

    válasz Never George #785 üzenetére

    Amiről te beszélsz az majd még később lesz, ugyanis elvileg jött egy törvény hogy csak OKJ-s képzéssel vagy felsőfokú diplomával lehet majd nemtom mikortól tanácsadóskodni. Viszont ahhoz 100-120k és 1 év kell majd...

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

Aktív témák