Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dolby

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem vagyok nagy vitás, de mivel - bár nem BN - én is ezen a területen dolgozom, így gondoltam benézek mi hír itt :-)

    "Lehet te nem írod le, én leírom, Erste Bank Fundementa dolog, de szerintem már leírtam.
    30% + 6% állmi garancia, vagy hogy informált a nő, szal évi 36 % ! "
    Ha a fundamenta lakáspénztárára gondolsz, az erős túlzás hogy 30% évente, a 30% egyszeri állami támogatás, és ez nagyon nagy érv. Hiszen ez gyakorlatilag azt jelenti hogy a minimum futamidő alatt (4év 4 hónap) 30%ot kapsz rá összesen. Ez lebontva évekre még akkor is 8% csak, ha nem veszünk kamatos kamatot. Ehhez jön hozzá az éves kamat, ami tudtommal 1%.
    Idézek a fundamenta oldaláról: "Minden megtakarítási év végén a betétek után (évi 1%) betéti kamat, ill. 30% állami támogatás kerül jóváírásra a betétszámlán. Ezek együttesen átlagon felüli hozamot biztosítanak! Négy év négy hónapos futamidőre pl. évente akár 10,54% garantált hozam is elérhető."
    És akkor a legrövidebb futamidőt néztem, minél hosszabb a futamidő annál rosszabb ez a hozam mivel annál több időre kell elosztani a 30%-ot.

    Ha valami hiba folytán nem ugyanarra a termékre gondolnánk, elnézésedet kérem!

    Cerebellum: Hogy nálunk miért érdekelt az ügyintéző az ügyfélnek a legjobb üzletet vinni? Inkább megfordítanám. Nem érdekelt abban hogy ne a legjobbat vigye. Ugyanis a PSZÁF figyel arra, hogy a hasonló kaliberű szerződésekre a jutalék kis sávban mozoghasson. Ezáltan nincs nagy eltérés a neked legjobban megérő és a kevésbé jó konstrukció között, ugyanakkor ha te rájössz hogy nem a legjobbat vittem neked, akkor a szerződést nyílván felmondod és akkor én a teljes jutalék visszafizetésére vagyok köteles, tehát a kis különbségért meg fogom kockáztatni a teljes összeg elvesztését? Nem :-)
    Illetve nálunk szerződés kötésekor ki kell töltenünk egy dokumentumot amit az ügyfél ír alá, hogy milyen igényre vittük az adott terméket.

    kzx: Megkérdezhetem hogy miért akarsz egy konkrét intézetnél dolgozni és miért zárod ki a tanácsadó cégeket? Tényleg érdekel a véleményed, mivel ilyen cégnél dolgozom nagyban számít a közvélemény a munkánkban. Ezért érdekel hogy mit hallottál vagy mit gondolsz ami miatt ezeket eleve kizárod.
    Köszi

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Agyzuzo #735 üzenetére

    Rendben, ez teljesen jogos. Nekem is tanulás mellett gyakorlatilag másodállás ez a munka, tehát előnyben vagyok. A Unit linked között pedig valóban nincsenek egetverő különbségek sem elérhető hozamban sem tanácsadadónak jutalékban, bár néha az apróság is fontos tud lenni :-)

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Nikitaa7 #743 üzenetére

    Teljesen jogos amit írsz, és valószínűnek tartom, hogy a Bn-nél dolgozók is látják a pozitív illetve a negatív oldalát a cégnek. Amiért szerintem nincs vegyes vélemény leírva soha sehol, az az emberi büszkeség.
    Általában azt figyeltem meg, hogy az emberek ha valami olyat bántanak ami nekik fontos - mert mondjuk ott dolgoznak - vagy olyat dícsérnek amiről nekik nincs jó véleményük, akkor elkezdődik a sarkítás és az egyoldalú érvelés. Teljesen mindegy hogy mit mond a "másik oldal", nem lehet elfogadni semmit belőle, mert azzal valamennyire a győzelmét kellene elismerni. Ezért nem szeretek olyan emberrel vitázni aki nem hallgat, csak hajtogatja a saját mondandóját. Ellenben ha mind két fél figyel arra is amit a másik mond, akkor igenis építő jellegű kritikát lehet kapni és meg lehet győződni arról is hogy valami lehet valamennyivel jobb mint ahogy azt addig gondoltuk.

    Manka80 Én is találkoztam már sajnos olyan esettel, hogy egy ügyfelem korábban Bn-en keresztül kötött biztosítást megtakarítási célzattal, aztán 2 év múlva kihúzták a pénzét és áttették másik biztibe mondván hogy ott jobb helyen van. Ezek után mentem oda és miután letisztáztam nekik hogy abból a biztosításból már ne nagyon engedjék magukat át hurcolászni máshová mert igencsak kedvezőtlen, hát teljesen le voltak döbbenve. Remélem hogy többet Azzal a brókernetessel nem állnak szóba..
    Ezek szerint te tudod pontosan hogy mi a különbség Többes ügynök és alkusz cég között? :-) Ez furcsa, érdekes hogy egy úgymond kívülálló jobban tudja mint szerintem a Bn-esek többsége... :-P

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Manka80 #749 üzenetére

    Hogy egész konkrétak legyünk többek között itt az alkusz és az ügynök leírása.

    Van különbség a kettő között :-)

    alapvetően:
    A másik kategória, az úgynevezett független biztosításközvetítő, aki alkuszi vagy többes-ügynöki tevékenységet végez. A biztosítási ügynök és az alkusz kifejezéseket rendre összetéveszti a közvélemény, pedig a kettő között nagy különbség van: az ügynök a biztosítótársaság megbízottja és annak a nevében jár el, míg az alkusz az ügyfél megbízásából végzi a biztosításközvetítői tevékenységét.
    (idézet innen)

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Bman81 #757 üzenetére

    Igaz, h lassan 35000-en regisztráltak be, de a csődits be mindenkit korszaknak vége (hála Istennek). Tudom, h ez szarul hangzik, meg gáz, de máshogy nem lehetett volna ilyen rövid idő alatt ilyen hatalmas eredményeket elérni. Nekem sem tetszik, de lehet, h egy csomó tehetséges emberke máshogy nem is lenne itt...

    Mint ügyfél, ez nem egyszerűen gáz. Ez totál negatív kampány. Neked gáz, mert te nem bíztad a pénzedet arra az X tehetségtelenre, akit azért kellett felvenni hogy pár tehetséges bekerüljön. Lehet hogy pár tehetséges és valóban hozzáértő nem lenne a cégnél, de véleményem szerint egy rossz tapasztalat sokkal nagyobb negatív előítéletet teremt, mint az ha találkozom tényleg hozzáértő tanácsadóval ugyanattól a cégtől. Pláne hogy mondjuk a 35000ből jó esetben (nagyon jó esetben) 10000 az aki rátermett és mondjuk pozitív reklámozásra alkalmas. Tehát nagyobb az esélye hogy egy amúgy is hatékonyabb negatív mintával találkozom a cégtől valakivel, mint annak hogy egy igazán jó tanácsadóval. És ráadásul a rossz tapasztalatot a jó magyar szokás szerint égnek-földnek elmesélik, a jó tapasztalatokat pedig természetesnek vesszük és nem adjuk tovább, vagy csak ha konkrétan rákérdeznek vagy pont arról beszélgetünk. Ezalapján tényleg jó stratégia a rengeteg ember felvétele? Ez nem inkább az MLM és a jövedelemszerzési vágy hatása? Természetes hogy ha pénzt kereshetek valakinek a munkája után akkor nem nézem hogy hogy dolgozik. Végülis nem a cég veszi fel az embereket, hanem azok toboroznak akiknek az anyagi érdekük inkább a saját zsebük felé hajt mint a cég hírneve felé.

    A hatalmas eredmények pedig szerintem pont ebben a tanácsadói szegmensben rövid idő alatt nem a tényleges eredményeket mutatják. Nekem mint tanácsadónak nem az kellene hogy az eredmény legyen, hogy 1 év alatt mennyi jutalékot tudunk összeszedni. Sokkal inkább az elégedett/elégedetlen ügyfelek aránya az ami szerintem számít, és ez valószínűleg nem 1 éven belül derül ki, mivel a legtöbb szerződés hosszú távú tehát majd 5-10 év múlva a megmaradt szerződések és az azokkal kapcsolatos megelégedettség az ami számít.
    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz zolizoltán #770 üzenetére

    Szia!

    Alapjában véve a biztosítás+ hitel jó párosítás. De amit én nem szeretek bnetben, hogy ha már van egy jó szerződésed ők egyből találnak egy mégjobbat csakhogy tudjanak kötni nálad új szerződést! És ez igaz lehet még akkor is ha az előzőt is ő kötötte veled. Véleményem szerint hitelt felvenni azért hogy azt befektesd, nem azoknak való akik a hitelt amúgy azért vették fel mert nincs elég pénzük! Alá írom hogy a befektetések egy-egy jó pénzügyi alapban elég megbízhatóan teljesítenek - nem álomszázalékos alapokról beszélek, mert azok valóban hozhatnak nagyon jól, de a kockázat is sokkal nagyobb - de ott van az a fránya ha! Szerintem mint pénzügyi tanácsadó, felelőtlenség olyan szerződésbe belevinni az ügyfelet ami könnyen bedőlhet. És akkor már ott sem lesz a tanácsadó, mintha sosem létezett volna. A bnet pedig nem alkusz cég, nem vállal felelősséget semmilyen téren a tanácsadói tetteiért. Szóval onnantól kezdve egyedül maradsz, te és a hiteled...
    Lehet hogy én vagyok túl óvatos és én gondolok túl sok rosszat a bnetről, mindenesetre véleményt kértél, én megadtam...

    Vamp&Cerebellum: A Teszt teljesen érthető részükről, hiszen te tesztelsz a saját pénzeddel, ő pedig cserébe kap zs-t. Hát nem értitek?! :C

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz #64791808 #781 üzenetére

    Valóban, ebben az esetben jogos a hitel felvétel, de azt hiszem hogy az előbbi esetben erről nincs szó sajnos. Csak egy újabb jutalékról

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Never George #785 üzenetére

    Amiről te beszélsz az majd még később lesz, ugyanis elvileg jött egy törvény hogy csak OKJ-s képzéssel vagy felsőfokú diplomával lehet majd nemtom mikortól tanácsadóskodni. Viszont ahhoz 100-120k és 1 év kell majd...

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz zizi62 #792 üzenetére

    Úgy látom sikerült az elevenetekbe taposnom - Honnan veszed? Melyikőjük hozzászólásából rí ki hogy másfél óra sűrű könnyhullatás után fogalmazták meg?

    de megkérdezhetem,hogy csináltad?Talán csak nem anyuciék segítettek?Ja,így könnyü! A kérdésem az volt,hogy SAJÁT erődből mit értél el! Mi alapján feltételezed hogy nem egyedül érte el azt amit elért? Mert nem jellemző? Naés? Illetve szeretem hogy azért ugrasz nekik mert szerinted előítéletek alapján szapulnak egy céged vagy valamit. Te mit is csinálsz? HOgy is van ez az előítélet? Vagy csak leesett az állad és valamit mégis kellett reagálni a hozzászólásra?

    Még egyszer szeretném hangsúlyozni,hogy véleményt arról írjatok,amit megtapasztaltatok Akkor ismét kérdezem: Miért is írsz véleményt olyan emberről akiről körülbelük 10 sornyi információt tudsz? Szerintem neked tök mindegy lenne hogy mit értek el, a lényeg hogy megszégyeníteni akarod őket mert ezáltal megbosszulva érzed azt hogy nekik nem tetszik a neked szimpatikus cég működése.

    Teljesen mindegy a BNET-nek,hogy nektek mi a véleményetek az ő sikereiket ti nem tudjátok meggátolni,ahhoz ti kevesek vagytok Ha teljesen mindegy akkor miért is kell egymás nyakának ugrani egy fórumban ami azért van hogy mindenki leírhassa a saját véleményét?

    Nem tudom miért bűn az,ha van végre Magyarországon is olyan cég,aki segíteni akar az embereknek abban,hogy jobb és boldogabb életet élhessenek.Persze ez a feltételezés tőletek távol áll,mert az irígység és a rosszindulat vezérel benneteket. Ismét előítélet. Neked ők nem szimpatikusak, ezért nekik ugrasz. Nekik a cég nem szimpatikus de ne írjanak semmit?

    Sajnállak benneteket őszintén. Ha őszintén sajnálod őket, akkor segíteni akarnál nekik rendes érthető érveket hoznál fel vagy a tapasztalataikról kérdeznéd hogy tudjad mi a legnagyobb ellensége a cégnek. Nem oltogatni próbálnál és ezáltal az eddigi hozzászólásaik értékét csökkenteni.

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz zizi62 #800 üzenetére

    ez a szüleid érdeme és nem a tiéd Ez nem igaz, a szüleinek az érdeme hogy elindították, és az ő érdeme hogy élt a lehetőséggel. Ha a szülei érdeme lenne akkor maximum azt mondhatta volna el magáról hogy a szülei pénzéből él. Én ilyet nem láttam a sorai között

    de ha jól emlékszem volt olyan hiteles hozzászólás is aki konkrétan kapcsolatban van a céggel és a véleménye nem mások elmondásán alapszik,hanem saját tapasztalatain/TTommi 767/
    Ennek a hozzászólásnak a hitelességéről szerintem inkább ne beszéljünk. Egy hsz-ra beregisztrált valakiről van szó, aki arra sem méltatta a fórumot hogy még egyszer bejelentkezzen. Ezzel szemben állnak Cerebellumék és az ő tapasztalataik. Szerintem senki sem mondja azt hogy a Bnetesek között nem lehet becsületes ember, és dolgozhat tényleg azért hogy másnak is és magának is segítsen, de ettől még lehet negatív tapasztalat mind a rendszerükkel mind a dolgozóikkal kapcsolatban is. Ha ezt nem tudod elfogadni akkor nincs miről beszélnünk, mert akkor nem figyelsz másokra csak a saját véleményedet nyomod előtérbe...

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz miholeczt #805 üzenetére

    Ezt kitől és pontosan mivel kapcsolatban kérdezed? :-) Illetve milyen hitelkiváltási konstrukcióról beszélsz, és milyen befektetési alap dolgoztatná a pénzt. Így bármi lehet a válasz mert nem sok konkrétumot írtál le..

    jer1cho
    a BNetet védők viszonylag kezdők a Bnet-nél.
    Kikre gondolsz? és ki írta hogy kezdők? :-)

    Ha szídod a terméket ne a Bnetet szídd, hanem a Bankot.
    A Bank szolgáltatása a termék, a Bneté pedig a tanácsadás. Ha a Bnetet szidja valaki akkor csak a tanácsadás miatt szidhatja, de ez összefügg. Ha a termék amit visz a Bnetes nem megfelelő az ügyfelének akkor bár a termék is felelős, adott esetben mégis a félretájékoztatás is (szándékosan vagy tévedésből) lehet oka a termék szidásának.

    Sajnos a legnagyobb baj nem a céggel, hanem soxor az "elengedett" kollégával van. Valamit nem tud, rosszúl mond, ezt meg valakinek sokba kerülhet...

    Ez a kulcs! Egy cég szerintem nem tekintheti elsődleges szempontnak azt hogy bővüljön és sok ügyfelet elérjen a rengeteg dolgozó által. Sokkal fontosabbnak kéne hogy legyen a dolgozók olyan szintű oktatása hogy az ügyfeleknek ne legyen okuk semmilyen panaszra. Viszont sajnos maga a rendszer elsődlegesen nem a minőséget hanem a mennyiséget díjazza és ez nagy probléma.

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz haze71 #808 üzenetére

    Amelyik szimpatikusabb. Ha ugyanazt adják, akkor a termék nem különbözik, kérdés hogy melyiket szeretnéd hogy képviseljen téged ha lehet itt szó képviseletről...

    jer1cho
    Rendben, értem és semmi ellenvetés :-DDD

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Agyzuzo #811 üzenetére

    No ezt nem tudtam hogy nekik nem elég a sima jutalék hanem még rátesznek :-S Akkor viszont valószínűleg az Avivás fog nyerni.

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Tracktme07 #826 üzenetére

    Vagy egyszerűen csak te nem látsz semmi információt az egészben. Egy cégről vagy bármiről alkotott vélemény két féle lehet. Nem tudom hogy neked mi lenne az hogy valaki megmondja a frankót? Mi alapján mondhatja meg bárki is? Mindenki személyes tapasztalatokat mondhat csak. És ezek lehetnek: Ügyfél - jó/rossz tapasztalattal, Munkatárs - Jó/rossz tapasztalattal. Szerintem itt mindegyikre volt már példa. Még konkurens cégek munkatársai szólhatnak esetleg hozzá, éspedig vagy logikusan érvelve vagy egyszerűen a maguk malmára hajtván az ügyfelek véleményét.
    Azt várod hogy majd jön valaki aki egyik csoportba sem tartozik, csak mondjuk az összes tanácsadó céget, az összes piaci terméket és az általuk elért eredményeket ismeri, azokat összeveti és méri az ügyfelek elégedettségét, a tanácsok hatékonyságát és a mindezt még ide be is körmöli?
    Ha csak ezért regisztráltál be akkor megnyugtatlak többet nem kell benézned a topicba, ilyen nem lesz. Mindenki csak az általad olyannyira semmire sem méltatott saját véleményt tudja/fogja leírni mivel csak ez létezik. Amúgy pedig:

    Nem gondolhatná az ember joggal hogy ezek csak átkozott szerencsétlenek akiknek nem jött be ez az BNET és most keményen lefikázzák hogy másnak is rossz legyen?

    1. Ha nekik nem jött be és lefikázzák akkor vajon azok akik a véleményükre adnak azok mit tesznek? Elkerülik. Ezáltal a szerintük rossz szolgáltatást nem kapják meg. Akkor miért is lesz másnak szar? Ha én valamelyik autót szarnak gondolom tapasztalatok alapján és ezt el is mondom és a barátom ezért másikat vesz akkor a barátom szarul járt? Nem, legalábbis az énáltalam átadott információk alapján nem. Tehát ennek csak akkor lenne értelme ha én szarnak gondolnám és ezért az egekbe dícsérném hogy mindenki megszívja vele...
    2. Ha valamit rossznak gondolok akkor egy nyílvános fórumon ahol köztudottan a véleményeket lehet megírni, miért kéne mást írnom, mint ahogy gondolom?

    Biztos forrásból vagy csak egy jól átalakított pletyka mégnagyobb megformáltsága egy sikertelen embertől?

    Ezt egy módon fogod megtudni, ha utána jársz. De ismételten kérdezem én. Ha nem vagy kíváncsi mások gondolataira, és nem vagy hajlandó elfogadni azokat, akkor miért olvasod el?

    Ugyan azt a sablon szöveget nyomatják mint bármelyik tag.

    Ez pedig maradjon a tagok problémája, hiszen ha nem tudják rendesen elmondani hogy miért is jó, mivel tud szolgálni az ügyfélnek, az azt jelenti hogy vagy maguk sem hisznek az egészben vagy nem tudnak bánni az ügyfelekkel. Bármelyik is legyen az igaz, nem túl bíztató a jövőjükre nézve.

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz BrOpsI #829 üzenetére

    A rossz az hogy vannak tanácsadók akik tényleg nem veszik komolyan és csak a haszon érdekli őket!!!

    Igen sajnos van. És sajnos a Bnetben sok olyan van aki vagy csak belekezdett de abba is hagyta, és sok aki lehet szuper meg hiper csak éppen az emberekkel nem foglalkozik. Éspedig ahogy azt már leírtam 1x, a cégeknek meg kell válogatniuk a munkatársakat, nem lehet mindenkit felveszegetni, mert ha ezt teszik akkor jön a gyanú hogy kizárólag az érdekeik vezérlik őket, és ez az érdek a gyors pénzkeresés, nem a hosszútávú jó arculat és hírnév kialakítása.

    Milyen érdekes hogy csupán ezért a témáért szerintem már legalább 100 ember beregisztrált és többet nem láttuk csak 1 hsz erejéig. Vagy nem merik felvállalni magukat az emberek, vagy ez a topic sokkal jobban megmozgat pár embert mint bármi más itt a prohardveren.

    BrOpsI
    Ezt nem célzásnak venni, üdv a csapatban és remélem hogy látunk még!

    [ Szerkesztve ]

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz floridaaa #832 üzenetére

    Az OKJ-s a jelenlegi helyzet. Talán májustól, talán kicsit később, pontosan nem tudom megmondani, de valamikortól már nem vehetnek fel munkatársat a cégek ilyen OKJ-s képzés vagy diploma nélkül. Tehát ha dolgozni akarsz először OKJ vagy diploma és utána jöhetsz...

    A másik kérdés nem rám tartozik :-)

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • Dolby

    senior tag

    válasz Old Eagle #847 üzenetére

    Ezt inkább a személyes kudarcának tudom be, mert csak a pénzről tudott beszélni.

    Ha egy tanácsadóban az ügyfél konkrétan azt is meglátja már hogy mi a gondja vele az nagy probléma. Általában "csak" annyit tudnak hogy nem volt szimpatikus, de olyan apróságokból tevődik össze a szimpátia hogy nem nagyon szokták tudni miért volt az, vagy miért nem volt. Mivel te konkrétan felfigyeltél rá hogy őt csak a pénzed érdekli - tehát ezek szerint csak a saját érdekében van ott - akkor vagy rengeteget kell változnia vagy váltania kell szakmát, és ilyen hozzáállással nem is csodálom hogy 32 ügyfélnél volt a hónapban és még nem volt szerződése.

    Illetve rengeteg olyan szerződés van amin éppenhogy spórolni lehet az ügyfeleknél, csak mivel ezek olyan kis pénzt hoznak az üzletkötőnek - például: bankszámla, lakásbizti, magán nyugdíjpénztár stb - ezért általában nem foglalkoznak vele (illetve nem is tudom hogy Bnet ilyennel foglalkozik-e egyáltalán), viszont ezek azok amiken az ügyfél érzi hogy tényleg nem csak a pénze érdekel.

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

Aktív témák