Hirdetés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #1 üzenetére

    A brókercégek döntő részben a biztosítókkal és esetleg 1-2 bankkal állnak kapcsolatban. Bár nem néztem meg, hogy ezek kimondottan milyen termékeket árulnak.Azonban tudni érdemes, hogy az a jutalék, amit egy üzletkötő kap saját biztosítójától, azt kapja a bróker is. Mivel itt el kell tartani magát a céget és a vezetőket is - ráadásul tisztességes összeggel -, ezért a mezei képviselőnek a töredék jut ebből az egyébként szép összegből! Az meg duma, hogy a legjobbat tudod ajánlani az ügyfelednek. Nagyjából egyforma a cégek ajánlata, a jutalékban vannak eltérések. Szerintem, akkor már direktbe a biztosítóval kell szerződést kötni! Például: én dolgozok egy banki bróker cégnek - hitelek - és a banki jutalék kb. 40-50%-át kapom meg én, a többit a cég. Vagy, kötsz egy befektetési jellegű biztosítást -kétséged ne legyen, erről van lesz szó - amiből az éves díj 10-20%-át kapod nagyságrendelig, ha közvetlen vagy a biztosítóval szerződve: 40-90%! Ebből következik az is, hogy nem az ügyfeled érdekeit fogod nézni, hanem azt, hogy melyik társaság ad számodra több jutalékot!
    Ennél még szerintem az is jobb, ha megállapodsz egy biztosítós tanácsadóval, hogy neki dolgozol, akár bejelentés nélkül, általában a jutalék 30-40%-áért.

Aktív témák