Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #50447 üzenetére

    8 év / 100.000 km a garancia az akksira, tehát ha 70% alá esik a kapacitás, akkor ingyenesen javítják.
    A kérdés az, hogy új akksit adnak-e, vagy csak cellákat cserélnek h újra 70+% legyen.
    Egy új akksi kb. 3,5m Ft + ki/beszerelés (12ezer Euronak írják németeknél szerelésestül).

    Ahogy én nézegettem, kb. 50ezer km-nél van max 10% bukó, 100ezer km-nél pedig max 20%, tehát esélyes h a garanciával nem kell majd élni, és vhol 150-250ezer km után biztosan 70% alatt tudnak megtenni (vmilyen szinten a kor is számít majd, nem csak a futásteljesítmény). A teslák ugye 250ezer km környéke után tudnak 70%-os távot.

    Most egy használt kis akksis i3-nál ez gáz lehet, de egy nagyobb akksis verzió esetén még a féltáv is oké lehet.

    A régi i3-asok fele akkora távot tudtak mint a legújabb. Azok 10 misitől vásárolhatóak voltak állami támogatással, az új 1-1,5m Ft-tal drágább alapárú, pedig 2x a hatótávja. Az első i3-asok kicsit több mint 100km-t tudtak, az újak bő 200at. (papíron 150 kontra 300km)

    Tehát kinek mi a napi ingázása, egy fix: vmikor vkinél lesz egy bő 3,5m Ft-os szervízköltség, ami addigra olcsóbb lehet a fejlettebb akksigyártásnak köszönhetően, de ezen csak akkor lehet spórolni, ha csak bizonyos cellákat cseréltetnek (tuti ezzel fog mindenki barkácsolgatni).

    Utánaolvasgatva nekem ez jött le.

    Ha ebből kéne matekoznom, akkor egy 320d kontra i3 összehasonlításban (ugye egyikre van támogatás így egyformák árban kb.) nekem az jön le, hogy mondjuk 250ezer km után kell 3,5m Ft-ért új akksi + szerelés + addigra talán féktárcsák + betét + fékolaj is + futómű, szóval talán max 4,5m Ft menne el összesen szervízre :F , addig a 20d-re elmenne 15ezreként olajcsere (max 1,5m Ft), mellé lenne a korábban is beszélt 1,5m Ft-os nagyszervíz és ennyi.

    Cserébe 20d 6,5liter körül megáll fogyasztásban, a másik pedig kb. 1,5literes fogyasztásnak felelne meg, tehát 250ezer km után mostani árak mellett kb. 5m Ft extra üzemanyagktg. a 20d.

    Magyarul ha nem para a hatótáv, akkor ebben az összehasonlításban kiadja a matek az elektromos kocsira (ha nem számoltam el semmit :DDD )

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #50457 üzenetére

    Talan junius ota szunt meg az ingyenesseg. Maris nem 1,5-2 literes fogyasztasura jon ki igy egy elektromos kocsi, hanem 5-6 liter kornyekere.
    Szoval marad az otthoni altalanos toltes, kozteri sos toltes.
    Az lesz a jo, amikor az otthoni aramtoltesre mint “tankolasra” is kitalalnak valamit, mert valamit egyszer kifognak ha nagyon elterjed, kell az a jovedekiado ami kiesik benzin/dieselnel.
    Lesznek meg itt szerintem meglepetesek, mint ahogy a zold rendszam es ingyenes parkolas kerdese is valtozni fog.
    Kicsit koran leptek meg ezeket, vartam volna vele meg egy par evig.

  • BeZol

    őstag

    válasz SeniorTilla #50667 üzenetére

    100-200 km/h között a 17"-os felnihez képest +0,5-1,5s extra idő kell 18" esetén.
    19" esetén +1-2sec. (német fórumon vki lemérte ezeket anno magánál)
    1 másodperc kb. 3 kocsihossz, ami már majdnem egy kamionnyi távolság.

    Nálam a téli 225-ös 17", a nyári 255-ös 18" (de csak hátul 255, elől 225), és én mindig megérzem, hogy a nyárival belassul kicsit a kocsi, a télivel meg gyorsabb, de ugye itt duplán számíthat a dolog.

    Viszont hasonlót érzek, mikor prémium kontra sima üzemanyagot tankolok, de ott főleg a sima helyett a prémiumra váltásnál érezni h jobban gyorsulok.
    Mikor nanokerámiás (talán ceratec a neve) olajadalékot teszek a kocsiba, akkor szintén érzek egy extra fürgeséget (könnyebben pörög fel a motor és selymesebb az egész).

  • BeZol

    őstag

    válasz Ļantos #50680 üzenetére

    Igen, ha megvan a tapadás a virslibb gumikkal (és könnyebb felnivel), akkor simán fürgébb a kocsi egyenesben, és csúszkálósabb kanyarokban. Nagy sebességnél ritka a tapadáshiány, persze extrémebb kocsik 130nál is megtekerik a széles hátsó kerekeket száraz aszfalton :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz xtremetuning #51054 üzenetére

    Garanciás a kocsi, ha viszed mindig rendesen időben szervízbe ahogy gyárilag meg van adva (1km-rel sem szaladsz túl), akkor a láncszakadás sem jelent problémát, csak x ideig kiesik a kocsi, innentől kezdve teljesen felesleges gyerekbetegségek után kutakodni. Ha garancián túl is megtartanád, akkor már lenne értelme, de ahhoz még túl új ez a típus. Maga a 265 lóerős 30d 2017 óta van az 530d-kben, az még nem sok idő... A 730d tulajok 2015 óta gyűjtik a tapasztalatot, ott már lehetne valami, viszont a 7es tulajok kétlem h fórumozgatnának, és abból jóval kevesebb fogy, mint egy 5ös szériából. A lényeg, hogy 200ezer km-ig valószínűleg csak olajcserét kérne a motor, ha időközben kiderül hogy a lánc ezeknél is kaki, akkor a szokásos 150ezer km környékén már illik cserélni, de peches szitu is lehet, hogy előbb elszakad, de már pont a garancián túl..., de téged ezek a rizikók a leírtak alapján nem érintenek, nyugodtan vásárold csak meg :)

  • BeZol

    őstag

    Valaki tudja esetleg, hogy kb. mekkora a teljes körű casco mértéke egy új i3-asra?
    Jöhet még adat új 218 lovas nissan leaf-re és bármelyik tesla model 3-ra is.

  • BeZol

    őstag

    válasz CharlieDrop #51082 üzenetére

    Nekem a matek már kiadja elektromos kocsira.
    Használtautón 16-18m Ft egy új 330i 258 lóerővel, és ennyiért kapni az európai alap model 3-asokat is 260 lóerővel (túl sok extra-lehetőség ezekre nincs is).
    A hatótáv kérdése nem probléma, 150km-nél ritkán megyek többet, ez ilyen wltp szerinti 409km-es teslával autópályás tempoval lenne 300, és akkor még van h érdemes 20-80% között tartani az akksit, az pedig még mindig 180km autópályatempóval, viszont ez is csak havi 2szer ha megtörténik, napi 15-30km-t megyek kb. (BP-en belül), de inkább 15, az éves távom 10 max 15ezer km, mikor pedig Balcsira mennék le, akkor azt is meg tudnám járni azonnali oda-visszával töltés nélkül (de miért jönnék egyből vissza? :DDD )

    Már nem emlékszem, hogy olajcserékkel együtt számoltam-e a kocsim költségeit, de közel 2m Ft elment a bömösre 200ezer km környékén (és most így megint jó közel ennyi ideig motorikusan). Egy elektromos kocsinál a korból adódóan nem tudom mennyire, de futásteljesítmény alapján 250ezer km-nél lenne gyári 70% alatt a kapacitás és kb. 4m Ft lenne a csere (viszont mire odáig jutnék, biztos olcsóbb lenne), ami ekkora hatótávú autónál még mindig rendben lenne (számomra), de ha cserélni kéne akkor az ennyi. Tehát bömösre 2milla a ktg míg teslara 4milla (csak a benzin/diesel kontra elektromos dolgokat nézve, nem tudom inverter mennyi és szerete-e lehalni), tehát marad az üzemanyagktg., ami nekem itt városban 10liter, a teslanak otthonról töltve 1.8liternyire jönne ki, az 250ezer km alatt 400Ft-os üzemanyaggal 8,2m Ft-os extra költség ha marad vmi benzin/diesel, tehát összességében a bmw-re elmenne 2milla szervíz és 10milla üzemanyag, a teslara 4milla szervíz és 1,8milla "üzemanyag", ez 12 kontra 5,8, azaz 6,2m Ft-tal több maradhat a zsebemben 250ezer km alatt, amikoris újra közel ennyi ideig használhatnám mindkét kocsit.

    Lehetne trükközni, h 200ezer km-nél eladom mindkét kocsit mielőtt a 1,5-2millás ill. 4millás szervizeket megejteném, akkor is vesztes a bömös.
    Az éves olajcseréket tehát megspórolnám, ingyen parkolhatnék (ez pl. pont elég ritkán érint), és pl. 10 év alatt az évi átlag 55ezer Ft körüli teljesítményadót is megfognám.

    Egyelőre kb. ilyen számítások jöttek ki nekem, és tudom h annyira nem prémium a tesla belül.

    Ha majd autóvásárlás előtt állnék, akkor addigra szeretném tudni, hogy mennyi az annyi, hogy tiszta képet lássak.

    Az biztos, hogy a bömös marad, egyszer old timer lesz belőle :U , viszont ahogy már régebben is írtam, kelleni fog majd valami családiasabb kocsika, és nagyon úgy néz ki, hogy jó ideig nem fogok csak itt városban menni a napi 15km-eket, utána sem lesz több 30-nál, simán jó lehet egy elektromos "csoda", vagy valami sima hibrid az 5literjeivel (csak legyen elég nagy és azért menjen is, ne legyen sima A-ból B-be autó, mert az a halálom), emellett majd feleségemnek is kelleni fog egyszer egy autó, na az lehet A-ból B-be talicska :DD

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #51088 üzenetére

    Kutakodtam már utána a neten, elvileg az a gáz, hogy nincs magyarországi márkaképviselet, nincs magyarországi szervíz és csak a teslánál lehet javítani mindent, és elég sok az aluminium alkatrész, ami szintén drága.
    Egy 2 évvel ezelőtti fórumhozzászólásban írták egy p85-ösre h 700ezer Ft, tehát az akkor már használtautó kellett h legyen vhol 1-4 év között kb., gondolom 20milla körül talán.

    Elvileg ha lesz magyar márkaszervíz, akkor normalizálódik a szitu, ez talán februárban fog megtörténni. Netrisk-en Performance-osra találtam évi 590ezreset 20% önrész min. 540ezer Ft :DDD ha jól rémlik (tehát ennél olcsóbb éves díj nem létezik).

  • BeZol

    őstag

    válasz CharlieDrop #51241 üzenetére

    Látod nálam is ez van a 30d-vel :(
    De mondok jobbat, édesanyámnak diesel E-pace-t vásároltak városi használatra (1-6km-es távok főleg)... Elvileg direkt meghajtja hétvégente, ami 1 év alatt 3hetentére változott annyi változással, hogy most szeptembertől már előfordul heti 1-2 80-80km-es táv, mert öcsém másik városba jár középsuliba. 1,5 év alatt még nem lett kuka a motor, de kíváncsi leszek meddig húzza :(((
    Nálam sem jobb a szitu, bő 1 éve napi 5,2+5,2km-re használom, ami bevásárlás esetén is összesen 18km 3 szakaszban... 3-4 hetente van csak 75+75km-es kocsikázás. Amíg nem volt jogsim fél évig, addig megoldottam tömegközlekedéssel még a vidéki utat is, szóval azóta tudom, hogy egyáltalán nem létszükség a kocsi, de míg a vonatok kultúráltak (az újabb fajták), addig a metrófelújítás engem elég kellemetlenül érint és teli van full csöves göthös emberekkel. Amikor járok kocsival, az út kb. 20perc kicsit nagyobb forgalommal, de volt már 40perc is. Tömegközlekedve 50perc, amúgy 30ból meglenne felújítás nélkül. Így azért oda-vissza bő 40percet nyerek, annyit megér nekem mind az időnyereség, mind az, hogy nem nyomorgok, és nem leszek minden járvány esetén beteg.

    Az "A" verzióval én nem tudnék nyugodtan együtt élni.
    A "B" verzió simán jó. Mi pl. bevezettük h minden szombat közös főzőnap, nálatok lehetne hétvégén vmelyik nap egy hosszabb kocsival-kirándulós nap :DDD Meg távoli rokonokat is lehet látogatni. Kellemeset a hasznossal, még lehet kajával is várnak :U , fedezi vmennyire az üzemanyagktg.-et :D

    A "C" verzió már bonyolultabb. Ugye a te kocsid is nemrég lett teljesen rendbe rakva, ennek a felárát meg lehetne próbálni érvényesíteni eladásnál, max. hirdeted évekig sikertelenül, viszont az autó értéke zuhan akkor is, ha nem használod...
    Én végiggondolnám, hogy kell-e tényleg 2 autó a családba, megoldható lenne-e 1-gyel. Ha mindenképp kell 2 autó, akkor milyen használatra kell a 2. autó, hogy nem elég az 1., és hogy erre mi a legoptimálisabb választás. Ha ezek szerint megváltozott az életvitel és már nem kell hosszútávokat kocsikázni, akkor igen, a kocsit is érdemes lehetne lecserélni egy a mostani használatra tökéletesen passzolóra.

    Nemrég összedobtam magamnak egy kalkulációt, hogy a jelenlegi évi 15ezer km-es használat mellett hogyan alakulnak majd kb. a költségeim: [link]
    Nem kell egyetérteni a számokkal, az elmúlt 11 év tapasztalatából és elmúlt bő 1 év használatából indultam ki mai árakkal számolva, nálam ez ennyi. A parkolás meghökkentett, de heti 2-3 óra parkolgatás be szokott csúszni, az pedig 1 évre nézve hát ennyi... A szervíz pedig hát inkább pár évig szinte semmi, majd egyben sok.

    És akkor még lehetne csavarni a dolgon, hogy mi lenne ha 5m Ft menne "biztonságos" állampapírba, ami évi átlag 5% 5évre, de számoljunk 6 évre. Közben hozzá is adtam.

    Ha vannak egyéb távlati célok (másik lakás, drága utazás, új autó vásárlás), akkor futnék még1 kört a tényleg kell-e nekem 2. autó a családba gondolatmenettel, mert csak viszi a pénzt még azzal is, hogy csak ácsorog.

    Bocsi, ez megint hosszú lett :))

  • BeZol

    őstag

    válasz CharlieDrop #51248 üzenetére

    Van az az anyagi szint, ami mellett miért ne legyen mindenkinek egy kocsija :U
    Megoldható, hogy autó se kelljen persze, de azért 1 kocsi kell a házhoz.
    A bömöst meghírdetni, a kis fiat helyett kéne valami még nem túl nagy benzinest v. hibridet lesni, ha városban mászkáltok, amivel még egy-egy kirándulás is sima, kényelmes ügy, de közben még nem túl nagy városban rohangálásra, én legalábbis ilyesmi gondolatmeneten indulnék el. Nekem pl. az új toyota camry / lexus es 350h bejövős lenne, szép nagy hely van hátul is, de nálunk pl. mindig az van, hogy ha valami nagyobb bútort kell pakolászni, akkor mindig apám egyterűjét kell használni, szélsőséges esetben céges teherautót kölcsönkérni. Ezek nem adnak rendes vezetési élményt sajna, és városba is nagyok, de van hova pakolászni :DDD

    Kisautókkal egyébként hadilábon állok. Ha balesetes cikket olvasok, ahol haláleset is volt, szinte mindig kisautós az áldozat.
    pl. x6-os szlovák csaj felöklelte a puntot. Most vhol a mentő belement egy kocsiba, a nő meghalt az anyósülésen (renault clio). Szlovákoknál előzőtt porsche cayenne, szemből frontális skoda fabiaval. Fabiasok meghaltak. Biztos lehetne még sorolni...
    A másik dolog, hogy nem is tisztelik a forgalomban, sokkalta veszélyesebb közlekedni velük + még csak nem is biztonságosak nagyobb tempo mellett, mert nem arra lettek tervezve (húgom yarisánál pl. túl könnyű a kormányzás ilyenkor, vészfékezésnél pedig megindul a hátulja. Közben pedig egyik legjobb kisautó elvileg... akkor milyen lehet a többi ? :Y )

  • BeZol

    őstag

    válasz SeniorTilla #51251 üzenetére

    Volt 2 év egyetem mellett, mikor havi 80ezerből kellett kijönnöm, azóta kicsit másképp gondolkodok, és igen, van h csak azért megyek el látogatóba, h ne kelljen kaját rendelni/főzni, és akkor tudom, h amit 2 főre költöttem volna kajára, az elmegy üzemanyagra, tehát mégsem olyan drága az a látogatás, de ezt még feleségemnek sem vallom be, mert elég gáz.

  • BeZol

    őstag

    válasz Chris0321 #51258 üzenetére

    A te eseted a másik véglet. Még vidéki nagyvárosban sem hiszem h olyan jó lenne a tömegközlekedés, h ne legyen érdemes autót tartani (akár többet), ellenben BP-en már tényleg megoldható, h autó se kelljen.
    A fogyasztásokkal kapcsolatosan. Míg vidéki nagyvárosban mászkáltam, 7,5literből megvoltak a városi szakaszok, BP-en a dugócskák miatt alsó hangon 9,3, de 10,5 inkább ugyanez... Kb. almát körtével sajnos.

  • BeZol

    őstag

    válasz SeniorTilla #51332 üzenetére

    Kérhető opció volt a síalagút a kabrióhoz is, ergo biztos van aki megy azzal síelni. (én anno nem kértem)
    5ezer Ft lett volna elvileg a kiszállítás (de h mikorra az passz + lehetne otthon várakozni miatta). Én azt hittem befér az asztallap keresztbe, de pont nem, úgyhogy lett extra légterelőm :DDD
    Sokszor jól jött már a lenyitható tető (bicikli, yakuzzi-motor, 40"-os tv és egyéb olyan cuccok szállítására, amik coupe-ba nem fértek volna be, és nálam is csak azért, mert tető le, és beemeltem, majd tető vissza rá. Sedan és touring esetén ezek a problémák fel sem merülnek persze, de cserébe azokból rengeteg mászkál az utakon, és a formaviláguk is megkopott mostanra.
    Én csak érdekességnek szántam a képet ide, nem hittem volna, hogy ennyire negatívan érint téged :N
    Mikor Németországból költöztem haza 2 év koli után, akkor teli volt a csomagtartó, teli volt a hátsó üléssor a plafonig, vmi keresztben belógott középen is, és anyósülésnél is váll magasságig álltak a cuccok + a lábrészeken is elől-hátul, kivéve nálam a pedáloknál persze. 4 órán át pakoltam befele, és meglepődtem, de elfértem (komplett asztali gépet is vittem).

    Nem tudom kabrióztál-e már ilyen sportosabb megjelenésű autóval, de én már 2008 május óta ezt teszem. 1 éve volt kapható akkoriban ez a típus, és hát mindenki bámulta... Bármerre mentem, bármikor vettem le a tekintetem egy pillanatra is az útról, azt láttam, hogy bámulnak. Bámultak a kocsikból, a járdáról, kerékpárútról, mindenhonnan. Volt olyan, hogy a biciklis annyira bámult, hogy belegurult a másik biciklisbe, aki közben megállt, de gyalogosoknál is legalább 3szor vettem ilyet észre, hogy egymásba sétáltak (vagy neki mentek az oszlopnak...), mindezt úgy, hogy én az első hetekben elég kellemetlenül éreztem magam (az utasaim a mai napig), hogy basszus nem igaz, h mindenki bámul minket. Kellett egy kis idő, míg megszoktam ezt a "rivaldafényt", én igazából előtte is csak nagyon ritkán nézelődtem át másik kocsiba v. le az útról a járdára, de így a fentiek miatt átálltam arra, h azóta semennyire sem bámészkodok, totál hidegen hagy ki mit mond hangosan, ki mit gondol, stb. Én közlekedek, jól érzem magam, ha úgy van szól max hangerőn a zeném (temetők mellett ill. ha babakocsit látok, lejjebb veszem), és rohadtul nem érdekel ki mit gondolhat, én beveszem a lesz**om-tablettámat és csak élvezem az utat.

    Nem lehet, nem is kell, és nem is fogok mások elképzeléseinek v. gondolatainak szándékosan megfelelni. Élvezni kell az utazást és kész.
    Mikor fel volt esküvőre díszítve a kocsi és 30al döcögtünk végig a városon h ne repüljenek le a virágok, akkor is biztos sokan anyáztak, de nem kell vele foglalkozni, ahogy egy ilyen bútorcipelős sztori esetén sem fogok azzal foglalkozni ki mit gondolhat, ill. ha épp kócos a hajam, szakadt játszós pólóban, 2-3 hetes borostával és papucsban van kedvem elugrani vhova, akkor úgy fogok, nem fog érdekelni ha azt gondolják, ki ez a csöves gyerek ebben a kocsiban, mert nem foglalkozom velük :)
    Van, hogy 1-2 hónapig csak az eső mossa a kocsit, full retek az egész kívülről (egyedül madárszarokat szedem le ilyenkor). Ti lehet azt mondjátok, h igénytelenség, bunkóság meg spúrkodás az egész, én meg igazából magasról nagy ívben letojom és nem érdekel :)

  • BeZol

    őstag

    válasz emvy #51377 üzenetére

    Igen, a 30d (de bármelyik 6hengeres diesel) a hang, a járáskultúra szempontjából más kategória, ill. ha előzni kell egy kocsisort, vagy autópályán ott akarsz hagyni 1-2 idiótát, mert mentél tempomat 130cal, beéred, erre a seggedbe ragad, ha meg begyorsítasz, tartja azt is és közben folyamatosan csak zavar és irritál, akkor ott tudod hagyni a francba. Azok a majmok sem tudnak megszivatni, akik előzés közben rágyorsítanak miközben jönnek/jöhetnek szemből... Ilyen esetekben nagyon is jól jön az extra erőtartalék, csak ennek ára van megvételkor és fenntartásnál is (+1-2liter fogyasztás), cserébe általában több cucc jár az alapfelszereltséghez.
    A "szép" a dieselben még annyi, h ezt a "dinamikát" teszed mindeközben úgy, hogy nem üvölt a kocsi a világba, hanem csak megindul szépen halkan egy benzineshez képest legalábbis (pl. 4-4500 körül legkésőbb váltasz, benzinest meg kb. 6500 felett váltod). Ez persze van akinek inkább negatív :DDD

    Sportolás, hááát, mióta 2xer is majdnem "meghaltam" kanyar közben, mert vészvillogóval állt a csóka a kanyar közepén (és még jöttek is szemből!), ill. másik esetben a szarvas éppen ott nézelődött, azóta én leszoktam a kanyarvadászatról (de volt már részeg sétálóemberke vagy éppen kacsázó biciklis is miközben épp jöttek szemből). Belátható kanyarból sok nincs arra amerre én járok, szóval én a magam részéről ezt a "csak az a menő, aki nem csak egyenesben nyomja neki, hanem kanyarban is csapatja" hozzáállást teljes mértékben elengedtem. Egyik ismerősöm úgy szállt el 1 éves e92 coupe-jával, hogy ment nagy tempóval, kanyar közepén pedig már nemtom milyen állatka volt éppen, úgyhogy a kormányzással repült is le az útról, a motor is kiszakadt, szerencsére szántóföld volt ott az út mellett, és nem erdő... Srácnak csak a nyaka rándult meg, viszont a kocsi kuka lett...

    A 0-100-as értékek helyett 80-180/200-akat érdemes nézni youtube-ról.
    [link]
    [link]
    Kb. 5-5,5sec lehet a különbség 80-180-on úgy, h a 30d egy kombi + összkerekes is.
    Ez kb. 60méter előny, ami vagy 13 kocsitávolság, és ha ennyire nem is nyomnád meg neki, ennek azért egy országúti előzésnél is jelentős hasznát lehet venni, ha épp szükségét éreznéd.
    Szerintem a fék és a futómű is a tempósabb sebességre van hangolva a nagyobb motorral, az is számít vmit.

    Pár hónapja végigcsücsültem a BMW szalonban az összes kocsit, azért hozzám képest 2 generációt léptek már, és látni a fejlődést, de én sem voltam hanyatt esve.

    3/4-es szériánál: ülésszellőztetés 3-asban még mindig nincs (gondolom új 4es sem kap akkor), van adaptív led meg most már lézer lámpa is (a bi-xenonom mai napig veri az autósok 90+%-át, és nekik annyi is elég, én is elégedett vagyok...), van head-up kijelző (na ez tényleg jó dolog), fedélzeti internet/wifi mobiltükrözéssel és társaival (ez is jó cucc), és kb. ennyi, utóbbit ráadásul ha minden igaz meg lehet oldani az én kocsimba is (1:1-ben bekerülne a legújabb fedélzeti navi az extráival).
    Elfogadnék egy új BMW-t? El hát :D
    Logikusan végiggondolva nyújt annyival többet, hogy annyival több funkciót érnék el ezáltal, hogy tényleg érdemes legyen "fejleszteni" egy új vasra? Sajnos nem.

    Iphone 7-em van, épp azon marcangolom magam, h vegyek-e iphone 11/11PRO-t, vagy használt XS-t. Tudnak 4k 60fps videót és vezeték nélküli töltést (iphone 8 óta), lenne egész mobilos kijelző + faceID (iphone X óta), és esetleg OLED kijelző ha a drágábbat választom, ill. persze gyorsabb az egész és 11/11PRO-nál az éjjeli felvételek ugrottak megint +1 kategóriát minőségben.
    Aki nap mint nap kihasználná a dolgokat, annak instant buy, viszont ha azt nézem, hogy még ez is gyors (iphone 4s-em 2 év után bazi lassú volt már, itt 3. évben is sima-liba), és azt a pár dolgot, amire használom, tökéletesen ellátja, akkor mégis minek fizessek ki 2-3-400ezer Ft-ot, ha funkciókban tulajdonképpen ugyanott leszek, csak nem a leg-leg-legjobb mindenben.
    Na és az a vicc, hogy a mobilok terén még mindig több értelmét látom egy "fejlesztésnek" az újabbra, minthogy egy 11 éves BMW-ből átüljek egy újba.
    A 2000-res évek során volt egy szerintem számottevőbb ugrás az autóknál, amit azóta csak reszelgetnek, de lehet csak elfogult vagyok :U , mert ahogy én sem ülnék át E93-ból E46-osba, haverom sem ülne át F33-ból E93-ba :DDD , viszont nem látok okot arra, h F33-ra v. G2X-re fejlesszek, pedig elvileg az átlagos BMW-vásárló 1 generációt kihagyva vásárolja meg a következő új BMW-jét.

  • BeZol

    őstag

    válasz xtremetuning #51391 üzenetére

    Én még nem akadtam el egyszer sem, pedig első 2 évben németeknél használtam a kocsit és volt ott olyan havazás és hómennyiség, amennyit itthon még sosem láttam, igaz ott jobban takarítják az utakat.
    A véleményem nekem is az, hogy aki nagyon dombos/hegyes részen lakik, annak megérheti, de lefele jövet azokkal sem tudsz megállni ha jégpálya van.
    Részemről kifejezetten élvezem, hogy tudok ökörködni a hóban és faralgatni a kereszteződésekben :)
    A nyári hátsók 255-ösök, a télik 225-ösök, így ugyanaz a súly kisebb felületen összpontosul, így hamarabb betapad hóban. Ettől függetlenül egyik télen jobb-kezes szakaszon ment előttem egy opel corsa a full havas utcában, és esélytelen volt tartanom vele a tempót, hozzám képest kilőtt álló helyzetből minden kereszteződésnél, szóval ízlések és pofonok, de az biztos, hogy nem megoldhatatlan a dolog xdrive nélkül.
    Van, aki külön tart egy másik kocsit télire, az is opció (nálunk is így volt, rá 2 évre lett jogsim, végül nálam landolt a téli járgány, 2 évvel később jött a bömös és most nincs téli kocsi).

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #51626 üzenetére

    Én 115ezernél tudtam meg mikor 3 éves volt a kocsi (kb. akkor jöttem fel először ide a fórumra), addig én is gyári előírás szerint cseréltem, mert bmw-hez vittem mindig (gari miatt), és ott senki sem szólt soha semmit. Szerintem nem gáz, hogy így alakult az a kocsi, viszont az a 316i így egy A-ból B-be autóként szerintem felesleges, h propelleres legyen, mert hiányzik az erősebb motor és a jobb felszereltség is, márpedig ezektől igazán BMW a BMW.

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #51727 üzenetére

    Divatkocsi hetkoznapi kompromisszumokkal. Pl. feszes futomu (jo ez nem biztos, de benzines feleslegesen gokartos varosba, sima aszfalt kene neki), meredek szelvedo (a kormany fole/moge kell hajolni h lasd magad folott a lampat). Mi biztos nem vennenk meg1xer minit, elektromos ide vagy oda.

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #51741 üzenetére

    Előre is részvétem. Nálunk 2 ismerős is rá volt izgulva a minink-re (unokaöcsém autónepper, beadtuk neki adja el :DDD ), kölcsönadtuk menjenek vele pár napig, egyiknek sem tetszett... Persze jó a forma, divatos, jó a hangja meg megy is rendesen (cooper s), de amint elmúlik a rózsaszín köd és élményautó helyett hétköznapibbá válik a használat, csak eszi a kefét vele az ember.
    A hajolgatást kijavítanám, hogy kb. 2 autónyival hátrébb megállva előrehajolva pont látod a lámpát fölötted, de a vonalnál állva előrehajolva sem fogod látni sok-sok helyen, ill. oldalt sincs mindig lámpa. A sportfutómű meg ráz a magyar utakon, gerincproblémákat okozott. A bmw sportfutóműve vagy 4 fokozattal lágyabb, én nem érzek minden kavicsot, úthibát, nyomvályút a gerincemen, plussz a kormányt sem ráncigálja a hajtásbefolyás, tehát fenntartásokkal szerethető, ha fanatikus vagy, de a tested idővel majd nyafizni fog miatta + a mini ha jól tudom az egyik legproblémásabb márka megbízhatósági szempontból.
    Ha meg nyomod neki, rángatja a kormányt a kezedben és orrtolós mint az állat, szó szerint küzdeni kell a kocsival. A bmw-m sokkal egyszerűbben vezethető és még gyorsabb is minden tekintetben, tehát lehet ezt jól is csinálni. A poén, hogy tavaly télen itt Pesten használtam a szokásos 5-5km-es távomon, 13literes átlagfogyasztásom volt (bár pont -10 fok volt, viszont bő 500m után már jött a forró levegő :B ), ahhoz képest a bömös 10,9literes átlaga is jobb... (elmúlt 2 hétben tényleg csak ezt a szakaszt toltam, semmi extra utazás ami levitte volna, és hát ennyi az annyi..., nem 9,3). Holnaptól már változtatok a dolgokon, így havi 17.500 Ft-ot fogok spórolni, mert olcsóbb kondibérlet + 5perc séta a terem, kocsival marad a nagybevásárlás + hétvégi látogatások/kiruccanások, csak ez egy fos terem :(. És nem a pénzspórolás volt a fő szempont, hanem megelégeltem, hogy a 12perces autókázást elmúlt 2 hétben folyamatosan 20-40perc alatt sikerült letudni, és a bevásárlási láz közeledtével ez csak durvább lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #51743 üzenetére

    30d 231 lóerő.
    Nagyobb motor, nehezebben melegszik be, és 1810+ kg, ami a dugóban szintén előnytelen.
    Most voltam 2 vidéki úton is, ott rendben van minden, taposva neki 8,3, amúgy meg 6,3-6,7.
    Ez a városi rövidtáv nagyjából oké lenne, ha pl. nagykőrösin végigmennék 70nel (bár a vége annak is dugó), de az üllőin végig dugót elkapva, folyamatos elindulás-megállással mindezt az út kezdetétől a végégig, még esélye sincs rendesen bemelegedni a motornak, tehát a hideg motorral egyből dugóba beállva jutok el a célhoz, és végig kocsisor. Magyarul sz*pás az egész.
    Ismerős hasonló cipőben jár az e39 525tds-ével, ő nagyváradtól dugózik át kelenföldig, és 9,5-10,5 között fogyaszt neki, amúgy meg 6-6,5literrel mászkál autópályán.
    Másik ismerősöm kb. csak nagykőrösin végiggurul, az e92 320d 7litert evett neki, az f33 440i-vel pedig 11,2 ugyanaz (autópályázáskor 8,5+).
    Rövidtávra nagyon rossz a diesel :(

    Kb. 10km-es távig benzines, 10-15km között talán egyforma, 15+ km felett a diesel gazdaságosabb. Persze számít, hogy az a táv végig dugó vagy normál haladás.

    Egyébként ha szeretnék egy V8-as benzinest a jövőben, és tegyük fel h átlag 15litert eszik 100on, ha ezt gázosítanám, akkor kb. hány literes benzinfogyasztásra jönne ki a gázos fogyasztás? (full hülye vagyok a témához, csak érdekelnének a számok)

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #51745 üzenetére

    Kicsit utána olvasva 2/3-adára csökkenthető így az üzemanyagktg. (5-30%-kal több lesz a fogyasztás, de olcsóbb az lpg), 8hengeres kocsinál 350 környéke lehet a beszerelés, tehát 20ezer km alatt megtérülne.
    Annyi, h ha hengeres a tartály, akkor csomagtartó egy része foglalt lesz, ha pedig van pótkeréknek hely, akkor az elegánsabb, de pl. v8-as mustangoknál kicsit kidomborodik az egész.

    15literes fogyasztás helyett 10literesnek megfelelő költség, az kb. 2ezer Ft 100km-en, és 300ezer Ft spórolás 15ezer km alatt (én kb. ennyit megyek évente).
    2. évtől évi 300ezer Ft megmarad. Ezen mi a fillérbaszás? Miért ne gondolkozzon rajta az ember? Ahol lehet és érdemes megfogni a költségeket, ott élni kell vele, kivéve ha a popsikát is 20ezresekkel törlöd ki :))

    Azt olvastam, hogy kell extra ellenőrzés ezekre a cuccokra x évente / x km után, de h ez pontosan milyen költség lenne éves lebontásra, az passz.

    Az olvasottak alapján gazdaságilag megtérül, csomitartóból elvesz helyet, lehet van egy extra kör a szervízbe miatta évente (de akkor ott mást is el tudnak végezni, ergo nem feltétlen extra kör), kérdés h mik a buktatói? Vkinek gyakorlati tapasztalat?

    "Sajnos" előbb lesz ház/lakás véve, mint egy V8-as csoda, de szeretnék képben lenni, as usual ;]

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #51747 üzenetére

    Igen, olvastam h kb. 40fokot el kell érnie a motornak, és akkor kapcsol át gázra, addig benzinnel fityeg. Kérdés, h pl. 5km-es távon mikor jut el idáig.

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #51825 üzenetére

    Igen.
    Viszont ha nagyobb akksis elektromos kocsit veszel, akkor már nem csak a város, hanem a nagyobb agglomeráció is sima liba, ha pedig jó nagy akksisat veszel, akkor a hatótáv függvényében nagyobb kirándulások is beleférnek, a célbaérést követő program ideje alatt pedig fel kell tölteni a kocsit és kész, lehet hazamenni. (persze gubanc van, ha nincs szabad v. nem megy.)
    A probléma ott van per pillanat, hogy még mindig magas az elektromos kocsi felára, és emellé az üzemanyagköltség spórolása csak akkor játszik, ha tudod otthonról tölteni így h már sok helyen fizetős lett a töltés, ami így annyira jön ki, mintha 5liter körül enne a kocsid, vmi ilyesmi.
    Tehát az elektromos kocsi mellett szól az instant gyorsulás, motorhang-mentes közlekedés és h nem pöfögünk kifele, az üzemanyagspórolás pedig csak ha otthonról tudod tölteni (vagy melóban, itt-ott ingyen), és ezért kell 1,5-2x árat fizetni. Egyedül a model 3 performance esetén érezném úgy (model s is lehet h hasonló), h a teljesítménye alapján a konkurens prémium márkák is egyforma árban mennek, csak a minőség nem egy szint, de a rendes hétköznapibb teljesítményszintek esetén nem adja ki még.
    Nézegetem a villanyautósok fb csoportot, nevetséges mennyit szívnak ezek azzal, h befoglalják a töltőhelyet mások v. nem megy a töltő.
    Ha lesz lehetőségem otthonról tölteni normál árban, és csak annyit közlekedek, hogy mindig elég is oda-vissza, akkor az éves futásteljesítmény alapján kiszámolom megéri-e, mert így h a nyilvános töltők fizetősek lettek, így kizárt, hogy behozza azt a felárat, amit vételnél megfizettetnek, márpedig ha gazdaságilag nem éri meg, akkor nem ugrik rá a tömeg sem.

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #51924 üzenetére

    pár éves 550i 449+ lóerős V8-cal, azok már elvileg nem konstrukcióhibásak.
    Én majd 5gt-be szeretnék: [link]
    Ezek újonnan majdnem 40m Ft-os kocsik, nagyon szépen beesik az áruk 3-5 éves korukra (közben az alapfelszereltségük is eleve jóval magasabb), a 6GT pedig már nem kapott 50i motort, csak 40d-40i van. Nézel egy max 100ezer km-est, az h most előtted használták 3-5 évig, az simán megér 20m Ft spórolást, főleg ha "örökautó" lesz, ritkán használjátok, akkor szerintem teljesen "optimális" választás lehet.
    Ráteszel egy sportkipufogót (tudtommal gyárilag csak 650i-n volt), és szépen megjön a kocsi hangja is. [link]
    Azt azért aláírom, hogy szerintem a mercik V8asai szebben szólnak és sokkal karakteresebbek.
    Én nem vennék sor6-os bmw-t, az nem annyira "speciális", de ennyi erővel 760i v12 is lehetne, ill. e60 v10 m5 v. e92 v8 m3, csak ezeket biztosan horror fenntartani szervízügyileg.
    Egy amerikai v8-at is elfogadnék, a mai napig emlegetjük a dodge chargert usa tripről :U , ez ugye 7es bmw méret, és elvileg 1-2 év múlva jön az új modell.

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #51943 üzenetére

    Ha az Állam akarja, akkor gazdaságilag kikényszerítheti a változást:
    "Norvégiában a 2019 januárja és júniusa között eladott újautók 48,4 százaléka teljes mértékben elektromos autó volt, ami jelentős bővülés ahhoz képest, hogy a teljes 2018-as évben még csak 31,2 százalék volt az arány".

    Szerintem a wireless autótöltés hatékonyságát kéne felturbózni, és ha ez megvan (mert tudtommal eléggé veszteségesen küldi át a naftát), akkor vagy a parkolóhelyek alá, vagy bizonyos úttestszakaszok alá be kéne pakolászni és olyan lenne az egész, mint a troli, mert némelyik ott is tud x km-t megtenni vezeték nélkül, itt annyi lenne, h vezeték sem lenne.

    Alapvetően az autók többségét reggel és este használják. Megújuló energiákkal a napközbeni parkolás során fel is lehetne tölteni őket.

    Az biztos, hogy amíg nem voltak fizetősek a töltők szépen elszaporodtak az elektromos kocsik, mert biztos h sokaknak kiadta a matek a 0 Ft-os "üzemanyagköltséggel" és az ingyenes parkolással.
    Most már kb. mindenhol fizetős lett sztem, így a 0 Ft-os töltés helyett ha tudják, tölthetik otthon kb. 1,5-2literes fogyasztásnak megfelelő összegért, akinek pedig ez nem megoldható, marad a nyilvános töltés 5-7literes fogyasztásnak megfelelő összegért. Itt hozzátenném, hogy aki "gyorstöltőre" szorul, annak úgymond tényleg legyen egy "felára" a sima lassú töltéshez képest, vhogy pozícionálni kell az árazást ugye, ugyanakkor aki ezentúl nem tudja otthon tölteni, annak az elektromos autózás már felejtős (hacsak nem nyer sokat az ingyen parkoláson), mert otthoni töltögetéssel + alkalmi gyorstöltéssel szerintem még kiadhatja a matek, de akinél ez nem játszik, az jobban jár egy hibriddel, amivel 4,5-5,5literrel eljárhat városban is, vagy vesz drágább plug-in hibridet, amivel ingyen is parkolhat.

    Tehát az elektromos autó marad azoknak, akik családi házban élnek és tudják tölteni otthon, vagy társasházban élnek és a teremgarázsban megoldható a töltés, ill. még azoknak, akik a melóban meg tudják oldani a töltést (otthoni tarifával). Aki nyilvános töltőre szorul, az kiesik.

    10m Ft-tól kapható egy új Leaf állami támogatással.
    Egy hasonló méretű új Toyota Corolla hybrid hatchback 7,1m Ft-ról indul.
    Ezek az alapverziók, nem tudom milyen extrák vannak bennük, nem is lényeges most, a honlapokon ezek az "akciós" árak vannak reklámozva.
    Az a corolla 5-5,5literrel el tud járni városban és bármikor tankolhatsz, városon kívül is ennyit fog enni. A Leaf-fel városban ugyan úgy elvan az ember és még ingyen is parkolhat, de ha nyilvánosan kell tölteni, akkor hasonló 5literes fogyasztásra jut a tulajdonos vele, ha pedig nagyobb kiruccanás jönne, akkor az macerásabb.
    Ha a Leaf-es 99%-ban otthoni tarifával tud tölteni, akkor a "fogyasztáskülönbség" 1,5 kontra 5,5, tehát 4 liter körül alakulhat maximum. Ez 100km-en 1600 Ft. A 3m Ft-os elektromos felár 187.500km után fog kiegyenlítődni. Én úgy tudom a toyota hibridek elég megbízhatóak, tehát már csak az extra olajcserékkel kéne számolni, ill. esélyes h majd 200-250ezer km környékén a Leaf-be kell majd egy új akksi mert már 70%-os hatótáv sem fog menni neki, ami per pillanat a bmw hasonlóbb méretű akksija alapján 3m Ft körül alakulhat? A régiekbe 1,5-2milla, de azok kisebb akksisak.
    Tehát amit behoz hosszú évek alatt, azt utána azonnal újra el is kéri az elektromos autó.
    Ezek után tényleg csak azoknak éri meg (a otthoni tarifával töltők közül!) gazdaságilag egy elektromos autó (a leaf ugye "olcsónak" számít a méretéhez képest), akik egy rakat pénzt költenének éves szinten parkolásra, azoknak viszont ott a plug-in hybrid opció.

    Nekem pl. teljesen jó lenne az új E merci diesel plug-in hibridje :DDD Hétközben a rövid távjaimra otthoni töltéssel fedezve lennék és tisztán elektromosan megoldanám (ha tudnám otthon tölteni persze), hétvégente pedig bő 100km-ek össze szoktak jönni, arra pedig a dieseles fogyasztás csúcsszupi lenne.
    A lényeg a plug-in-eknél, hogy városi használat mellett ne induljon el a motorja, márpedig a megadott menetteljesítmények a benzin/diesel + elektromos motor kombóra érvényesek, és csupán az elektromos motort használva nagyon gyök2 lehet a kocsi. Viszont nekem továbbra is az a bajom ezekkel a plug-in-ekkel, hogy sztem bazira sokminden elromolhat bennük (egyedül a toyota tett le vmit az asztalra eddig, meg ugye a lexus mint luxusmárkája), és amennyit spórolhatna az ember a "megfelelően kiaknázott használattal", azt szervízköltségen sokszoran elbukja.

    A Corollánál maradva 1.2 114lóerős benzines is van 5,5m Ft-tól, amivel elvileg 8liternél meg kéne álljon a városi fogyasztás, tehát a 7,1m Ft-os hibrid felárát a 2,5literes fogyasztáskülönbség 160ezer km után hozná be. A hibrid technika elvileg tartós, de ha elromlik, gondolom borsos, a benzines verziónál pedig egy extra turbóval + lendkerékkel kéne számolni.

    Tehát ha szépen kibontom a "csomagokat", gazdaságilag az olcsóbb jobb :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz Ck. #51993 üzenetére

    Hát, nekem városban volt már, hogy a seggemben állhatott a mentő egy ideje, de full kakaón ment a zene, és hiába szirénázott, én olyankor nem hallom :U (pedig nagyon jó a hallásom!), azóta városban nem bömböltetem. Szerencsére legtöbbször látni lehetett a fényjelzést, csak itt vhogy nem szúrtam ki. Az oldalról érkező mentő/rendőr/tűzoltó viszont szintén a nem hallom kategória lenne, ezért csak fél kakaóig nyomom városban.
    Pár éve azon kacagtam, hogy ment volna a rendőr, már beleállt a suzukis seggébe, dudált, szirénázott meg minden, és a nőnek fel sem tűnt az egészből semmi. /fülhallgató volt a fülében, gondolom max hangerőn csapatott vmit/
    Ugye már több cikk is volt, hogy elütöttek gyalogosokat, mert bömbölt a zene a fülében és nem hallotta h jönnek (szemmel meg nem szúrta ki).

    Szóval mint mindent, a zenehallgatást is csak mértékkel :)

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz szimi57 #52021 üzenetére

    Hát pedig én várom h legyen 100%-osan működő verzió (majd egyszer 10-20 év múlva talán), mert tulajdonképpen ha melóbajárásra használod a kocsit a napi rutin részeként és még dugózol is meg ilyenek, akkor ez leveszi a terhet a válladról, és ugyanaz az élmény ér, mint most az utasaidat. Tulajdonképpen olyan mint a tömegközlekedés, csak te válogatod meg kikkel mész, és háztól-házig visz. A vezetéssel töltött időt pedig fordíthatod másra, legyen az filmezés, tanulás, készülés vmire, stb.

    Ha ez a funkció üzembiztos lesz, akkor idővel majd arra is rászoknak az emberek, hogy ha mennek vhova kiruccanni, akkor oda is önvezető módban mennek majd. Elég sok béna női vezető van, meg elég sok béna idős vezető, akik ha tudják is magukról h bénák, és majd megfizethető áron lesz ilyen típusú autó, akkor szerintem simán átülnek egy ilyenbe, és ugye ilyenkor nem is fáradsz el annyira, több energiád marad másra.

    Innen már csak +1 lépés az, hogy ezek a kocsik kommunikáljanak egymással vmilyen globális szabvány szerint, így pedig csökkenthető lesz a dugók mértéke, mert minden autó optimálisan ki fogja használni a rendelkezésre álló úthálózatot, ill. mennyi olyan autós van, aki lámpától-lámpáig nyomja neki, majd fékezget állandóan, holott ha betartod a sebességet (néhol kicsit többel kell menni, néhol kicsit kevesebbel), akkor csak rágurulsz az előtted álló autókra és mondjuk 2.-3. fokozatból újra gyorsíthatsz a megengedett sebességre. Ezzel a folyamatos megállás-megindulás (mely a kocsit is jobban nyírja és extra üzemanyagfogyasztással jár) ha nem is nullázható, de jelentősen mérsékelhető, ami környezetbarát dolog.

    A nagyon utópisztikus verzió az lesz, ha nem kell a lámpáknál soha sem megállni, mert olyan szinten kommunikálnak egymással a kocsik, h egyszerre megy mindenki minden irányba, sosem lesz "üres" szakasz, amikor elmegy 2 autó, de amúgy elmehetett volna 10, de még várni kell h váltson a lámpa, na ez mind-mind megspórolható lehetne.

    Azt hiszem vmelyik Tom Cruise filmben (Különvélemény) volt hasonló elképzelés, mert kb. kapszulákkal közlekedtek városban az emberek (olyan manővereket végezve ami emberileg lehetetlen), vidékre rendes autóval ment önvezetve, de be tudta rakni hagyományosba is. (legalábbis ilyesmi rémlik de nem találtam youtube-on, viszont Én a robotból találtam ilyesmit)

    Én várom a dolgot, és él a gyanúm, hogy ha ez a technika szépen el fog terjedni, akkor a városokban (mondjuk ott ahol dugódíj van) simán megkövetelhetik majd, hogy X zónán belül csak önvezető módban hajthatsz be, aztán majd sok-sok év után kiterjesztik mindenhova (ez viszont végképp nagyon távoli jövő), a kérdés csak az, hogy meddig marad opció a hagyományos vezetési lehetőség.

    Egyébként az elektromos autókkal kapcsolatosan pont hétvégén Forza Horizon 4-eztem kicsit öcsém xbox-án, és hát bakker mit raknak az ilyen játékokba x év múlva? :DDD Nem igazán lesz az elektromos kocsiknak hangja, a benzines sportkocsik pedig számottevően le fognak redukálódni, így pedig eléggé vérszegény lesz ez :))

  • BeZol

    őstag

    válasz BeZol #52023 üzenetére

    Még annyit tennék ehhez hozzá, hogy aki ezt nem látja és tagadja, az kb. ugyanaz, mint amikor a Tesla Model S megjelent és mindenki fikázta, vagy mikor első iPhone megjelent és minden konkurens fikázta, vagy BMW-nél mikor megjelent az iDrive, azt is mindenki fikázta.
    Változik a világ, változnak a dolog, és idővel majd befogadod a változást, még ha most képtelenségnek is tartod. :U
    Ezzel sem kell egyetérteni, de az idő majd ezt fogja igazolni, tetszik vagy sem.

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #52025 üzenetére

    Sztem az elvetemültek kómásan felkelnek reggel, majd a kocsiban fognak felöltözni, kajálni, stb., mert privát szférában lesznek (persze ahhoz olyan legyen a kocsi kialakítása).
    Figyelj, annyi lehetőség van a világban, én is most programozónak képzem magam, mindenki azt csinál a szabadidejében, amit akar. Ha őt ez teszi boldoggá, akkor ennyi, de én pl. örülnék az extra felszabadult időnek, mert hasznos dologra fordíthatnám. Nem kell élni a lehetőséggel, de ha valaki többre szeretné vinni, annak ez egy nagyon jó extra idő bármire.

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #52038 üzenetére

    Nem tudom melyik bmw hibridet próbálod majd v. szemelted ki, de itt van egy 530e teszt.
    A lényeg igazából a cikk végén van, tekerj kb. egyből a cikk 3/4-éig :D
    Olyan 6-7litert eszik főleg városon kívül haladva ha nincs előtte sokra feltöltve az akksi.
    A zsír új akksival pedig 100%-os töltöttséggel 27km körül van a teljes hatótáv, viszont ilyenkor nincs meg a dinamika, ahogy az előzéses sztorinál kifejti.
    Ha csak benzines motort tolsz és csak városban, akkor 12liter is lehet (de ez elég erőltetett beállítás, direkt csak a teszt miatt csinálta, h 0km-t segítsen az elektromos motor, kb full kreténség). Ebből átmatekozva (h 1km-ről lett 6,3km elektromos hatótávja mindeközben) sztem 8-9liter lehet a városi fogyasztás sima hibridként használva. Persze városi "vegyes" üzemmódot nem teszteltek.

    Magyarul ha tudod otthon és/vagy melóban tölteni, akkor van napi 25 v. 25+25km 2,5-3literes fogyasztásnak megfelelő áramköltség.
    Országút/autópályán vhol 6-7liter körül ehet.
    Városban sima hibridként használva (feltételezve h vki sosem dugja konnektorra) pedig 8-9literre lőném be.

    Összehasonlításképp az én 3literes sor6 dieselem kb. 100kg-mal könnyebb + manuális váltós meg nem a legújabb konstrukció már, de a cikkben írt kemény dugókkal találkozom én is, és 9,3-10,9 között alakul a fogyasztás úgy, hogy az én kocsim papíron csak 231 lóerős, nem 252.
    Országúton 5,5-6,3 is lehet, autópályán 6,7 alá szerintem még nem igazán mentem, de ez nehéz dolog, mert más tempóval közlekedek, úgy meg 8,3 szokott lenni :U

    Tehát benzines létére így a hibridségével képes városon kívül majdnem hasonlóan fogyasztani, városban pedig kevesebbel is elvan. A plug-in-ségével lecsökkentheti teoretikus 2,5-3literre a városi fogyasztást.

    Én kicsit sz*rt a pofonnak érzem az egészet továbbra is, mert "gáz", h nem áll rendelkezésre a rendes teljesítmény tisztán villanyosként, ha meg beindul a motor, akkor annak be kéne melegedni, addig nem fogyaszt jól, ergo ezt el kellene kerülni. Ha valaki erre nagyon nem figyel és szépen beindítgatja így a motort minden nap 15-15másodpercekre, hát annak semmilyen motor nem fog örülni.

    Felhasználástól függően továbbra is opció egy plug-in diesel e-merci azoknak, akik bazi sokat mennek pl. hétvégén, de hétközben város only, mert az 4-5litert eszik olyankor, a város pedig szokásos 2-3liter közötti áramköltség.

    Gondolom ezeknek a felára kb. sosem térül meg, és csak extra hibaforrásokkal lesz teli a kocsi (jó kis prémium árcédulával), szóval részemről felejtős, még ha tökéletesen is passzolna a heti rutinhoz.

    Maradnak főleg azok, akik ki tudják használni az ingyen parkolást + tudnak otthon/melóban tölteni. Végülis ez így egy "piaci rés"-nek is tekinthető, még ha nagyon speciális is, meg mert ugye a gyártóknak le kell nyomni a flottaátlagot, a papíron 31-51g co2 (mert ugye 100%os akksival mérik, ami biztos megújuló energiával lett betáplálva, ja valszeg nem :C ) pedig segíti ezt letolni 95g alá (azt hiszem ez lép jövőre életbe), szóval 1 ilyen + 1db 530i/530d = vhol 100g co2-es átlag, és akkor nincs v. csak minimális a bünti. Na hát ezért léteznek ilyen "összvérek".

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #52101 üzenetére

    Mikor nem volt 100%-os a futóművem (lengéscsillapító-csere lett érett), akkor autópályán hosszan elnyúló kanyarban én már nem mertem 220 felett menni, mert a minimális úthibák miatt éreztem h kb billeget a kocsi és közel jár ahhoz, hogy kitörjön a hátulja, ellenben az X5 M50D-s arc nyomta neki tovább, és sztem 240-nel bevette a kanyart úgy, hogy a kocsija az adaptív futómű miatt be sem dőlt kb.
    Ha élőben nem tapasztaltam volna meg, én sem hinném el a mai napig :DDD

    Van minden generációban 1-2 újdonság, ami miatt "érdemes" lehet váltani, csak ezek legtöbbször feláras extrák is egyben.

    Szóval nem elég, hogy frissebb a megjelenése egy új típusnak, és sokszor könnyebb és erősebb is (ami minden szempontból jótékony dolog kanyarban és egyenesben is), emellett van mindig valami új. Pl. E93 és F33 viszonylatban lett adaptív led, nyaksál, head-up kijelző, okosabb lett a navi és megy rajta a spotify (én meg még pendrive-ozok :DDD ), ill. lenyitott tetővel fel lehet emeltetni a becsukott tetőt ha ki akarok mélyről venni valamit, nem kell felhúzni a tetőt, hogy kipakoljak vmit. Persze a motorok erősebbek, a kaszni merevebb, nagyobb motorok már kötelezően automaták is és xdrive is kapható lett.

    Hasonló sok kicsi lépésben 2-3 generáció között már bazi nagy az ugrás, csak érdemes hasonlóan felextrázott kocsikból kiindulni, mert egy fapados bmw-t ne hasonlítsunk egy akár azonos motorú, de full-extrás újabb generációshoz. Ettől függetlenül én kétlem h generációnként érdemes lenne bmw-t vásárolni, 1 ugrást érdemes lehet kihagyni.

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #52111 üzenetére

    Egy olyan helyen, mint innen BP-felé. Képeken nem jön át h nagyobb sebességgel milyen egy ilyen kanyar.
    De ez a kanyar is jó példa, de egy ehhez hasonló németországi kanyarban 210 fölé még nem merészkedtem.

  • BeZol

    őstag

    válasz Vismajor01 #52126 üzenetére

    Ne vegyél hitelre kocsit. Majd ha lesz pénzed rá, és mellette kb. 1m Ft tartalék arra, hogy vmennyire rendbe rakd, akkor vegyél bmw-t, de számolj vele h simán pénztemető lesz még egy karbantartott darab is. Egyébként jó az elképzelés, h 2-ért megvenni és 1et rászánni a rendberakásra, de azért nézz utána az éves biztosításnak, éves adónak, számolj olajcseréket, gumicseréket, és lehet simán ott találod magad még így alkalmi használat mellett is, hogy több havi megtakarításodat elviszi a kocsi, és míg teszem azt havi 50ezreket tettél félre, abból a kocsi miatt évi 4-6 hónapnyi lehet ugrik is, és erre még hitelt is törleszteni hát ne haragudj, de hacsak nincs valami bazi jó fizud és látod a fényt az alagút végén h ezt tényleg meg is engedheted magadnak, akkor inkább maradj a motornál és nézz mellé egy sima A-ból B-be autót ha annyira szükség van egy kocsira.

    Sosem felejtem el, mikor régen gyakornokként kérdeztem a melóban a pár évvel idősebb kollegákat, h mennyi a fizu és mennyit tesznek félre. Átlag felett keresett a többség, akkori Budapesti átlag +30%-át kb, és egyedül az a kollega tudott valamire is "jutni", amelyik vagy még szüleinél élt, vagy többen összecuccoltak albérletbe. Az összes többi arc fizetésének tetemesebb része elment az albérlet és/vagy autó "fenntartására".

    Az a kínos nevetés, amikor felismeri a srác, hogy 6 hónapja vette meg a ford focus-t melóba járásra, hogy ne kelljen göthös emberekkel bkv-zni, és 6 hónapja semmit sem tudott félretenni, mert mindig kell vmit bütykölni a kocsival + üzemanyagktg a napi ingázás miatt azért nem kevés...

    Persze ha ezekkel tisztában vagy és ezek után is okénak tartod a vásárlást, a te döntésed, csak ne vállald túl magad ;)

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz Vismajor01 #52137 üzenetére

    Akkor hajrá, éld meg az álmaidat :)

    Nekem egyébként a faceliftes E90-ben a hátsó lámpa pont nem tetszik, ellenben az új első lámpák, a módosított vesék és a domborított motorháztető tetszik, meg ugye frissebb a navija is :U

    Ami "szükséges" extra, hogy úgy is érezd, hogy nem egy átlagos kocsiban ülsz, az a bőrülés, professional navi és egy király hifi-rendszer (bmw individual high end audio-t keress, az 820W azt hiszem). Kívülről legalább 18"-as felnik és xenon lámpák.
    Ami még sokat dob a megjelenésen, az az M sportcsomag, mert akkor más kívülről az első-hátsó lökhárító, ablakok körben shadow line-osak (fekete a króm helyett), a felni is M-es (18" volt az alap gyárilag ilyenkor), a visszapillantó is M-es (laposabb, nem nyitott tenyér méretű, bár ez sok M-paketos kocsinál vmiért nem a lapos verzió), belül pedig M-es kormány, M-es kéziváltókar, és M-es küszöbök vannak. Tolatókamera nem tudom volt-e, de szerintem elég a parkolóradar (nekem az is csak hátul van), és a tükrök is csak manuális hajthatók be nálam, sztem ehhez a szériához nem volt kérhető elektromos.

    Ha keveset mész, és szó szerint élményautóként használnád, akkor 6hengerest keresnék (sokkal másabb a hangja, hidd el megéri és az árukat is tartják, mert elvileg e46osok is megindultak már felfelé nagyobb motorokkal), ami lehet 325i, 330i, ezek 3liter szívó sor6-osok 218 :F ill. 258/272 lóerővel (utolsó széria konkrétan, F30-ban már turbós minden), a vége pedig a 335i, ami a faceliftben már 1turbós 3liter sor6 306 lóerő, és mivel turbós, 2-3ezer között is megindul, nem kell 4ezer fölé pörgetni ha hirtelen be akarsz vágni valaki elé. A 335i további előnye, hogy 1-1 nagy kipufogója van hátul, nem szimplán baloldalt egy dupla.

    Én tavaly vagy idén léptem be a B10-be, és 170kw-ra fizetek Tatabányai lakcímmel 30ezer Ft-ot éves kötelezőre. Ha tudod és megéri, érdemes lehet vidéki lakcímre is megnézni mit dob ki, és átjelentkezni.

  • BeZol

    őstag

    válasz Vismajor01 #52156 üzenetére

    Hát kicsit utánanézegettem, tényleg kb 3tól indulnak a sor6osok... (2009 utáni faceliftesek)

    Én azt vallom, hogy ha már bmw, akkor legyen benne extra rendesen, és a motor is legyen legalább sor6. Ha ezek nincsenek meg, akkor vagy gyűjtök tovább, vagy keresek a nem prémium márkák közül egy olcsóbbat. Egy kompromisszumos verzió számomra elfogadhatatlan, csak ugye a helyén kell kezelni a márkákat és az autókategóriákat.

    Ha egy A-ból B-be autót keresnék, akkor egy fapad klímás dacia logannel v. vw up-pal is elfityegnék ha új autóról lenne szó, és pont nem érdekelne h mennyi minden nincs benne.
    Az E-szériás bmw-knél pedig még halmozottan szembetűnő az, hogy egy felextrázott v. fapados autót lát/használ az ember, az F-szériánál azért már nem ennyire gáz a különbség.

    Én ezt a vásárlást így elengedném, vagy néznék régebbi verziókat (azokra is kb. ugyanannyit kéne költeni). Amit linkeltél, az facelift előtti és 1:1-ben fapad, talán az ülés az egyetlen extra benne. Navit utólag így h helye sincs kialakítva pedig felejtős.

    Ha nincs elég választék itthon, akkor németeknél érdemes keresgélni, olyankor +4-500ezer Ft-ot kell hozzászámolni asszem, mire magyar rendszámod lesz.

  • BeZol

    őstag

    válasz Vismajor01 #52212 üzenetére

    Benzinesekkel nem mentek annyit, ezért dieselhez képest kevesebb a km az esetek 90%-ban, emiatt úgy tartják jobban az árukat, hogy újonnan a dieseles verziók drágábbak volt, mint a benyások. Én esetemben anno 14,5 volt a 330d, 14,8 a 335i, holott egyáltalán nem azonos teljesítményszint, közben pedig használtan előbbi 2.5-3m-tól van, utóbbi meg kb. 5m-tól.

    Egyébként E90-hez képest E91 talán +fél milla (vagy 800ezer :F ).
    E90hez képest e92 +1,5milla, E93 pedig +2,5milla, nekem legalábbis ilyen újkori felárak rémlenek 2008-ból.
    A felár egy része egyébként magasabb alapfelszereltséggel társult, pl. e92-93-asok alapból xenonosak, e93-asok pedig bőrülésesek (spéci, napon kevésbé felmelegedő fajta), és még ki tudja milyen egyéb dolgok voltak.

    E92 és E93 rétegautó e90-91-hez képest, ezért inkább úgy fogalmaznék, hogy nem annyira nyomott az áruk, mint az e90-91-eseknek. Azt hiszem bő 200ezer db e90-91-et adtak el évente, e92-93-ból pedig átlag 50ezer körül. Vmi ilyesmi, anno megnéztem :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #52863 üzenetére

    Haverom 440i cabrioval 11,5literrel mászkál itt BP-en, viszont ahol ő megy, kevésbé van dugó, ezért vidéki nagyváros szintnek mondanám (nekem dugósabb a szakaszom, és akár 10,3 így télen a 330d cabrióval...). Ez a 11,5 liter a spritmonitoros fogyasztáshoz képest +25%, ami az én esetemben is +25% btw.
    X5 30d 265 lóerőesre nincs még sok adat, főleg 8,5-9,5 köztiek, szóval ehhez képest vhol 10,6-11,9 lehet a városi szint.
    X5 40i esetén pedig 1 ember töltögeti 4 tankolással, és ahol várost is jelzett, ott 12,5litereket mért. Régebbi X5 35i-nél az átlag majdnem 12liter, ha arra rácsapjuk a +25%-ot, akkor 15liter lehet a szimplán városi fogyasztás.

    Anno 258 lóerős X5 30d-hez volt szerencsém, az úgy egy 320d szint lehetett, és mondtam h 35d kéne h menjen úgy mint a 330d-m, aztán azóta már 3db X5 M50D-vel is összefutottam autópályán, és hát 110 körülről 160ig fél motorháztetőnyit tudnak távolodni, 160-200 között ezt ledolgozom, 200 felett pedig szépen el tudok menni mellettük, 240-nél már 1 kamionnyi a táv.

    Ha főleg város és töltögetés is megoldható meg úgyis új autó, akkor 45e-re próbálnék rá, "csak" 3,3m Ft a felára, cserébe zöld rendszám és "akár" 2-2,5liternek megfelelő áramfogyasztás és ingyen parkolás. Ha cégre veszed, cégautóadó sincsen.
    Nem néztem, de szinte biztos vagyok benne, hogy magasabb a 45e alapfelszereltsége is, és akkor máris nem 3,3m Ft a "felára", egy rákukkantást megér a 40i-hez képest, ha még nem tetted volna.

    Az biztos, hogy egy 40i jobban tartja majd az árát HA nem teszel bele túl sok km-t, ugyanakkor kétlem h majd kapkodnának utána.

    Ha meg netán diesel, akkor megvárnám a 40d érkezését, ha kell több kakaó, akkor meg chipelni lehet 50d szintre, míg egy 50d-n már alig lehet húzni.

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #52876 üzenetére

    1turbós a 440i, csak twinscroll gondolom a neve, h kettős megfúvású, M3-M4-ben van 3liter biturbó.

    (#52877) Gsx-rr :
    Mondanám, h lehet igazad van, de vettem a fáradságot, és utánajártam:
    [link] F30 320D 184 ló - 21,97s a 80-180km/h
    [link] F15 X5 30d 258 ló - így mobilról stopperrel nekem 25,36s jött ki 80-180km/h-ra

    Ugyan nem E90, de F-széria F-széria ellen, és ez a kb. 3-3,5s úgy 8 autónyi távolság lehet, ami később egyre durvábban növekszik.

    "Ugy hagy alva egy X5 egy E90 20d-t hogy orom nezni" --> 163 vagy 177 lóval kb. egálban lesz az X5-tel, de a kijelentésed totál fals.

    (#52884) KAMELOT:
    ja, meg ha jól tudom, némelyikben már részecskeszűrő is van, szóval már dieseles költségek is bejönnek :N

    (#52885) FIREBLADE78:
    F15:
    N57 D30O 258 PS 560 NM
    N57 D30T 313 PS 630 NM
    N57 D30S 381 PS 740 NM
    G05:
    B57 D30O 265 PS 620 NM
    B57 D30T 320 PS 680 NM
    B57 D30S 400 PS 760 NM

    Ha lóerőben nem is hozza a G05 30d az F15 40d-t, nyomatékban már majdnem tudja. X3/X4 M40d-ben 326 lóerő van.
    Német fórumon kis kereséssel azt találtam, hogy év elején érkezhet a 40d, de hogy az M50d elvileg nem teljesíti a legújabb normákat, ezért ki fog esni egy időre. Most h ebből mi mennyire igaz, annak már magad járj utána, de majd kb. bő 2milla lehet a 40d felára 30d-hez képest.

  • BeZol

    őstag

    válasz Gsx-rr #52896 üzenetére

    Hát a 0-100-at sztem ezerszer ritkábban csinálja bárki, mint egy előzést országúton vagy autópályán "izmozást". Én 217ezer km alatt talán 10szer :F
    Egy 0-100nál már a reakcióidő is rengeteget számít, azon simán elmegy minden, de aláírom, hogy az összekerék miatt ha kicsit is rosszabbak a tapadási körülmények, akkor elmegy az összkerekes x5, de bakker, én hirtelen alig tudok 1-2 lámpát mondani, ahol a lámpa után már egyből vége a városnak/falunak, és nem egy újabb lámpa jön... Amiről beszélsz, azt fireblade78 kollega sztem 2-3szor játszaná meg, ellenben egy előzést v. autópályás nyomulást minden egyes kocsibaülés során akár többször is.
    Én biztos nem szeretnék olyan "értékekkel" dominálni, amit pont h szökőévben egyszer autózok ki a kocsiból, de ugye neked mindenképp igazad kell legyen, szóval így igazad van, de 100 autósból te lennél az 1etlen sztem, aki ezt a "lámpánál gyalázást" élvezné, autópályán és országúton meg gondolom ismerve a kocsi "gyengeségét", vesztett küzdelembe bele se mennél és autóznál a saját tempódban, ami nem baj, csak azért látni kell mindkét oldal igazságát, és h kinek mi a fontosabb, mert sztem a 0-100 kevésbé fontos, mint egy x sebességről gyorsítás, ha pedig nem kötekedek, a végén elhiheted a néppel h igenis gyorsabb az X5 30d egy 320D-nél, holott max 0-100-on, minden másban a szavaiddal élve "Ugy hagy alva egy X5 320d egy E90 X5 30d-t hogy orom nezni", és akkor lehet még cifrázni kanyarsebességgel, meg melyik a praktikusabb autó, féktáv, akadálykikerülési képesség, biztonság, bla-bla.

    (#52897) CharlieDrop :
    X5 30d-vel pedig tudnod kéne, videó a bizonyíték, egy 330d v. 530d már teljesen más dimenzió, mert több száz kg-mal könnyebbek és a légellenállás is jóval kisebb, azokkal elhiszem h nem tartod a lépést, nekem is sima liba mindegyik 320d, de azért 160-180ig még hősiesen helytállnak (mármint nálam ennyi az óra), 180 után viszont látványosan leszakadnak szegények, DE ha kicsit is nagyobb a forgalom, semmire sem megyek a nagyobb motorral, mert mindig beérnek :B , anno így nem tudtam "lekoptatni" egy X1 20d-t :DDD , vagy 80+ km-en keresztül mindig beért egy-egy lassabb autós miatt, aztán célba értem és nem folytatódott a történet.

  • BeZol

    őstag

    válasz TayRol #53147 üzenetére

    Ahogy más is írta, vezérlést érdemes cserélni ha még nem volt, különben akár új motor után lehet nézni, huh már 4-5kiló? :DDD Én anno még 330ból megúsztam akksistul :U
    Váltóóolajcsere 150ből kéne megálljon, ezt is érdemes mert különben nézhetsz idővel új váltót.
    Turbófelújítás ha kell már (lehet csak 250ezer km körül kell csak), az 100-150 (+ munkadíj?).
    Féktárcsákra is rá kell kukkantani, mind a 4 cseréje legalább 3kiló lesz.
    Futóműre is lehet költeni mint lengőkarok, lengéscsillapítók, stb, arra is 2-3kilót érdemes lehet tartalékolni.
    A gumik ha kopottak, ott is felmerül közel 2kiló ktg nyári/téli garnitúránként.
    HUD-os szélvédő drágább ha cserélni kéne egyszer.
    Hajtásrendszerben is kell ilyenkor már olajcsere, az nem tudom mennyi lehet.

    Én ami miatt nem venném meg, az az összkerék hajtás: "Ha osztómű gond van, és a szerencsésebb esetet alapul véve javítható, akkor 300-350 ezer forintos számlára kell számítani, ha viszont csak a csere oldja meg a problémát, akkor ez az egy tétel is bőven a milliós költség fölé kúszik majd."
    Lehet, hogy még 140ezer km-en keresztül nem lesz baja, de 184 lóerőhöz minek. Sajnos csak a 18d volt összkerék nélkül, az meg túl lightika lenne, szóval tekintve h "kötelező" volt xdrive-val vásárolni ezeket a kocsikat, akkor olyan motorral vásárolnám, ahol ez ki is aknázható vmilyen szinten, tehát 30d-35d a dieselnél maradva, mert ezeknél 0-ról megindulásnál tényleg ér is vmit rosszabb útviszonyoknál.

    Tekintve, hogy vezérlésre + váltóolajcserére 100% h költeni kéne (ha még nem tették meg), meg egy sima olajcserére is persze, kapásból 700ezer Ft körüli összegről beszélhetünk.
    Erősen elgondolkodnék a kedves barátod helyében egy 5.5 helyett 6.5 körül mozgó kevesebb km-res verzióban, ha lehetséges, akkor akár 30d-35d motorral, mert amennyit a futásteljesítmény és a kor miatt majd esik az ára, ugyanott lesz a fentebbi javítási költségek nélkül 1-2 év múlva az autó ára mint most az olcsóbbak, és eldöntheti h akkor ráköllti-e vagy mégsem jött be az autó és másik autó után néz, és nem úgy indul a "buli", hogy x ezer km-en belül ki kell csengetni a zsetont szervízktg.-re.

    [link]
    [link]
    [link]

    Kisebb motorral faceliftes x3 20d is kijön már 100ezer km alatti futással.

    A lényeg, hogy a húzósabb költségek 150ezer km-től indulnak, de el lehet "fityegni" 200ezer km környékéig, aki pedig akörül nem végzi el amit el kéne végezni, az ne lepődjön meg ha csőstül jön a baj, de ha csőstül még nem is jön, akkor is egy 1-1,5m Ft-os számlára kell készülni, nagy baj esetén ennél több lesz.
    Egy 20d-re én sajnálnám ezt az összeget, egy 30d-35d-re viszont nem, mert az teljesen más liga.

    Ha nem kéne ismerősödnek SUV, de helykínálat igen, akkor még lehet nézegetni 5ös touringot is.

    Tegnap hosszadalmasabb keresgélés után ezeket válogattam ki magamnak:
    [link] - ez 600W-os hifis /DSP a hifi-kulcsszó a facelift előttieknél/, és ami nekem még fontos, h van ülésszellőztetés
    [link] - ez csak 205W-os hifis /nincs DSP szövegezés legalábbis/ + ülésszellőztetés.
    [link] - ez tűnik a bestbuynak ár alapján, mert 600W-os hifi és ülésszellőztetés is van
    [link] - ez árban a másik fele, mert jóval kevesebb km, facelift, adaptív led lámpa és 1200W-os hifi is van ülésszellőztetés mellett persze, viszont mivel újabb 35d motor, ezért kötelező xdrive a maga költséges javításával ha baj van.

    Ezekre a kocsikra is legalább ugyanazok a költségek várnak (csak a futásteljesítmény alapján valszeg azonnal), mint a linkelt X3-asra fog legkésőbb 200ezer km környékén.
    A 299-300 lóerős 535d-ben az a jó /2010-2011-es gyártások/, hogy xdrive nélkül árulták, 1 vaskos hibaforrással kevesebb :U , de akár E61-es 5ös touringot is lehet nézni 2007-2010 közötti gyártást 286 lóerővel, mert ezeknek 3-3,5m Ft a teteje, gyengébb motorral is lehet persze, ezeknek a 35d-knek azért vaskos felára van.

  • BeZol

    őstag

    válasz KAMELOT #53235 üzenetére

    Igen, és a 408 lóerős verziók, amik először megjelentek, azok kb. gyárilag kuka az összes, mert gyárilag 2 vmi a motoron belül rossz, ezért kinyírja a motort, és még az olajhűtőkör sem 100-as, és erre jön még az, hogy az elektronika és a műanyagok a bazi nagy hőtermelés miatt elég hamar tönkremennek.
    Ezért kb. nem is szabad 408 lóerős motorban gondolkodni (az áruk sem hiába annyi amennyi), a 449 lőerősnek már 2 olajköre van (vagy 2 olajpumpa :F , a lényeg h ez a rész, és az a 2vmi is orvosolva van bennük), marad a bazi nagy hőtermelés okozta probléma. Persze aztán lett bizonyos típusokban 462 lóerős változat is, a legújabb pedig már az m850i-ben debütált 530 lóerő. Mindegyiknél finomhangoltak valamit, a lényeg, hogy a 449 lóerős változattól felfele elvileg nincs már akkora gáz, de a 408 lóerős az totál konstrukciós hiba.

    Még nyáron utánajártam a témának, mert 550i GT-ben is gondolkodok/gondolkodtam, de csak a 2014 utáni 449 lóerős faceliftesek jöhetnek szóba (facelift előtti 5gt krómos csomagtartója nem jön be), viszont nagyon nehéz kocsi és az erős motor ellenére sem egy rakéta, ezért ugyan nézegetem napi szinten a külföldi árait, mert alapvetően 30+ezer euró, de néha van 22-25ezer eurós autó (max 3 napig!), ami 2014 utáni 535i/535d ár, közben azt hiszem azokhoz képest újonnan +10milla volt az 50i + gazdagabb volt az alapfelszereltség is.

    2007 utáni faceliftes E60-asokat is néztem (2007-2010), van egy nagyon-nagyon fullos 4liter szívó V8 540i sedan 306 lóerővel, csak az individual audiót hiányolom belőle, vagy legalább egy logic7 hifit (bár utólag meg lehetne oldani bármelyiket), fel is hívtam még anno dec. elején, mikor 2.950.000-ért hirdették, de konkrétan csak olajcserék voltak eddig a kocsin, semmi nagyszervíz, szóval ebbe is bele kéne önteni az elején 1,5millát úgy, hogy lehet az mind csak a motorral költődne, de még ha ezen túl is tenném magamat, néztem youtube-on gyorsulási videókat, és hát ezeken ugye nincs mit nagyon chipelni mert szívók, így egy legalább 269 lóerő 609nm-re húzott gyárilag 231 lóerős 30d valszeg hasonlóan, vagy jobban menne nála kisebb fogyasztás mellett (és azért a sor6 diesel ég és föld a sor4-hez képest), mert egy stock turbós 35i a 306 lóerővel és nagyobb nyomatékkal csak 1 autónyit megy el 210-ig a chipelt 30d-nek. (ezeket a számokat majdnem azonos súlyú chipelt 30d és stock 35i gyakorlati megtapasztalása alapján 100%-osan tudom, h nem beszélek hülyeséget)
    Ha az nem lenne elég, hogy a mostani 30d-mhez képest gyakorlatilag hasonlóan menne egy szívó 40i, csak a városi fogyasztása 9-10liter helyett 14 körül alakulna, nagyobb pénzkiadás lenne a motor rendbetétele, cserébe szebben szólna, DE végig ott motoszkálna bennem a kisördög, hogy létezett 367 lóerős szívó 4.8 liter V8 is 550i-ként (utolsó szívó V8), és folyton folyvást vágyódnék a jobb motorra, mint ahogy a 30d esetén is örülnék egy 35d-nek, közben pedig már évek óta van M50D is ugye.

    Úgyhogy bármennyire is tetszik ez az 540i, letettem róla, mellesleg csak sedan karosszériával létezett, ha minden jól megy nálunk nyáron érkezik a baba, így ha 1 babával még meg is felelne, a 2., esetleg 3. baba mellett már must have kategória lenne egy kombi, ergo ha már 2-3 év múlva aktuálisabb lenne egy kombira-váltás, akkor miért ne egyből kombit már most? :)
    Szóval nálam továbbterelődött a téma az e60 550i touringra, DE youtubeon van E92 335i coupe vs e60 550i (oké, van köztük jó nagy súlykülönbség, e60 535i pedig csak usa piacra készült), és 1 autónyit megy el az 50i, viszont miután a 35i-t megchipelik, akkor elég durván elmegy mellette... Egy 35i pedig hasonlóan megy mint egy 286lóerős 35d..., szóval egy chipelt 535d-vel pariban lennék a 550i-vel (bár én sosem kérném korommal tálalva :DDD ), és itt nem a 0-100 az érdekes, hanem a rugalmasság számítana. Persze bazira szép hangja van egy ilyen 50i-nek, főleg h turbó nélkül jobban is jön a hang belőle, de ahol a faceliftes 35d-kből a legjobbak véget érnek árban, onnan indul az 50i alja, és akkor még nem is néztem, melyikben vannak azok az extrák, amik nekem fontosak. Aztán még ott az M5, szintén szívó csak már V10, és létezett kombi is :DDD , csak hát annak a fenntartása... felejtős.

    Ettől függetlenül nézem már sokadik hónapja mi a szitu e61 35d/50i és f11 35d /299lóerős/ kocsikkal, a 2014 utáni 550i GT-ket augusztus óta nézem, ott semmi árváltozás nem történt, a 640D GT-k ára is kb. változatlan, azt tényleg csak érdekességképp nézegetem :U

  • BeZol

    őstag

    válasz FERA88 #53297 üzenetére

    Majd kb. 3 havonta kell takarítanod a bőrt mert pikk-pakk ocsmány lesz, az öv pedig már most "menthetetlen", gyárilag az is olyan színű mint az ülés. Csak azért tudom, mert ismerős is folyton ezzel "szenved", az övet már "feladta" :DDD .
    Ez volt a 3as kabrió alap motorja (max 11 misi volt 2009ben az alapára, még a 320d is drágább volt nála újonnan).
    Mivel extra merevítést cipelnek ezek a típusok, az e90 320i-hez képest az e93 320i +230kg-ot cipel. 9,1s a 0-100km/h, turbó nincs tehát pörgetni is kell majd h meginduljon, nem lesz sok ereje alacsony fordulaton, és "csak" 4hengeres (de legalább nem kerregő 20d).

    Nem tudom milyen célra nézelődsz pontosan, de ezzel a motorral krúzolásra megteszi. Élményautózást csak a lenyitott tető fog adni, mert rendes ereje nem lesz a kocsinak, hogy kicsit itt-ott megnyomd neki, és még a hangja sem lesz olyan mint egy sor6-nak (325i-325d-330d-330i-335i), tehát itt is a krúzolás felé billen a kacsacsőr, ami nem baj, csak ne érjen meglepetés.
    Az biztos, h nekem nem tetszik, ha nincs ezekben a kocsikban navi, mert nem adja ki a forma (de kívülről ki nézi ugye?), az már jobb ha van business navi mint ebben is (csak hát létezett profession navi 2x áron, ami teljes helyet kitölti), ez max téged fog folyton bosszantani, hogy kicsike.
    Tehát a kocsi nem lesz egy rakéta, hangja sem lesz az igazi, a navi mérete lehet végig bosszantani fog, viszont van szép gyári M-paket, amitől a külvilág felé tökéletesen lehet villantani (sztem m-pakk nélkül szintén nem adja ki a kocsi formája). Már csak egy jobb hifi kéne, reménykedj h logic7-es (420W talán, de mivel kabrió, esélyes h kevesebb), mert annak is ilyen a kinézete, mert a sima csak 180W, és az tuti gyatra, én pedig mint e93 tulaj mondom neked, bazira fontos a hifi, főleg kabrióhoz! Az egy dolog, h szép a kocsi megjelenése még ma is, és ha lenyitod a tetőt akkor "kitárul" a világ, de 90 körültől én már benyomtam a hifit h elnyomja a konstans szélzajt. 130-nál a sima hifinek esélye sem lesz sztem, a logic7 pont oké lehet, persze nem az autópályázásokra kell kihegyezni a kabriózást, de nekem többségében mégis úgy adta ki az útvonal...

    Én az utasaimat az autó megjelenésével (külső-belső), az autó menetdinamikájával (30d; sokan akik nem ültek gyors autóban meghökkenve szólalnak meg, h "úh, baszki már 200-al megyünk, fel se tűnt" :DDD; na meg persze 1-1 előzés/kigyorsítás is azért meglepő sokaknak), a lenyitható keménytetővel (1. "jéé, ez kabrió?!", 2. "úh még sosem ültem kabrióban", 3. "Miért bámul mindenki?" :DDD ), és a nagyon király hifivel (individual high end audio, ami e93-ban 675W a 825 helyett; dübörög a zene a mellkasodban ha akarod) tudom elkápráztatni. Az idő múlásával ezekből ami a mai napig fontos maradt (külső-belső megjelenésen ugye nincs mit variálni), az a motor ereje, a navi (bár mobillal kiegészítem egyre gyakrabban, de a business navi látványa kiégetne), és a hifi.

    Remélem nem vettem el a kedvedet az autótól, csak érzékeltetni akartam, hogy ha a fentebb leírtakat 100%-os élménycsomagnak tekintjük, akkor ezzel a 320i-vel vhol féluton elhal a dolog. A külvilágnak a villantást azt tudja, de mint sofőr/utas sok lehetséges élményfaktortól megfoszt. Ha előbbi a cél, akkor minden oké, ha utóbbi, akkor még nézelődnék 325i-325d-330d-330i-335i fronton nagy professional navival és legalább logic7 hifivel az m-packet mellé.

  • BeZol

    őstag

    válasz Drago1 #53346 üzenetére

    Szerintem meg kapjon mindenki a melóhelye mellett lakást, hogy autóba se kelljen ülnie (hacsak a melója nem igényli), a bevásárlást pedig ma már több lánc is házhoz hozza ha közelben nem megoldható gyalogosan. Ha már 2+ fős a család, akkor a melóhelyek között félúton, vagy egyiknek a melóhelye mellett kéne legyen a lakás, és akkor egy szuper nem ilyen redva tömegközlekedéssel mint ami van, simán vállalható lenne minden, ÉS csak ezután kéne jönnie annak, hogy kellene vmelyik félnek egy elektromos kisautó a városba. A probléma gyökere az, hogy ingáznak az emberek a melóba, ezt kellene vhogy minimalizálni. Ez ugye kb akkor lenne járható út, ha mindenhol egyforma lakások lennének egyforma bútorokkal (mint egy szálloda lánc esetén is), és akkor igazából egetrengető érvágás nem történik. Biztos, hogy jópáran élnének ilyen lehetőséggel :U

    Volt nemrég egy cikk, h vett a családapa egy új 3hengeres 1.5TSI focus kombit, ami részterhelésen 2hengerezik is, és h városi 4x 5km-ekre használják, és h 9,5-10liter a fogyasztás. Én csak kacagtam, mert a sztem bő fél tonnával nehezebb 30d-m-mel ugyan így 5-5km-ek menve 9,3-10,3 itt pesten, vidéki "nagyvárosban" 8liter alatt is megvagyok, ahol nincs tömegdugó folyton, jól besz*pta a modern marketingmaszlagot.
    Viszont egy hibrid 5literekkel is elmászkálgat városban, egy elektromos pedig 1,5liter fogyasztásnak megfelelő otthoni áramköltséggel.

    Ezek után elgondolkodtam megint, h érdemes lenne-e elektromos kocsit venni...

    Elég sok a változó az elektromos kocsiknál. Ha nem akarsz megfagyni télen, és nincs hőszivattyúd, akkor akár 30kWh fogyi várható, de ha fűtött garázsból mész akkor kb nincs semmi extra fogyasztás, a nyári klímázásnak nem jártam utána, de ha egy átlag 20kWh/100km fogyasztást veszek (ami 2liter/100km üzemanyag megfelelője otthoni áram esetén), akkor sztem nem lövök nagyon mellé, mert kisebb autók kevesebbet, nagyobbak többet esznek ennél, és azt sem tudom, mekkora mértékű veszteség keletkezik a töltés során.
    Egyébként elviekben 15kWh-t esznek az elektromos kocsik, de ha autópályáznak, ott már 20körül, és akkor talán még 130cal sem mennek!
    Tehát ezeket a 15kWh mértékű fogyasztásokat 100-zal menve tudják :F . Egy diesel kocsi 100nál 5litert eszeget (1.6diesel octavia országút+autóút kombóval lengyel trippen 4 fő + teli csomagtartóval 4,3-et evett odafele, 3,9-et visszafele, szóval lehet az 5liternél kevesebb is).
    És akkor én ehhez képest 6literes fogyasztásra néztem egy hasonló felszereltségú Hyundai Kona diesel kontra Electric összevetést, és nekem az jött ki, hogy 200ezer km után jönne diesel esetén olajcserénél nagyobb beavatkozás, tehát addig csak tankolás és olajcsere a főbb költség az elektromoshoz képest, és hogy azért elektromosba is belemegy otthonról az áram, az sem ingyenes (kivéve napelem ugye), és h bő 200ezer után járnánk egyforma költségeknél. Ránéztem holland használt elektromos Konákra, évi 20ezer km-nél többet egyikkel sem mentek, tehát ebből kiindulva (de mindenki kiszámolhatja magának, mert én pl. 10ezreket ha megyek) 10 év alatt lenne egyforma a két kocsi. Ha jól rémlik 4m Ft az elektromos Kona felára újonnan, és ugye ha nincs meg a cash rá, akkor eleve nem veszek ilyet max hitelre... Ha megvan a cash, akkor meg mi van, ha dieselt veszek és a 4misit berakom évi 4,95% kamatra 10évre? akkor közel 2,5m Ft "nyereségtől" esek el a 10év alatt, tehát amikor 200ezer km-nél majdnem egyforma költségnél jár a két autó, akkor igazából még 2,5m bukót hozzá kell adni az elektromoshoz, az pedig még egy prémium bmw bő 1,5m Ft-os teljes rendbetételét is fedezi h újabb 150-200ezer km-ig ne kelljen hozzányúlni... Hyundaiéknál nem tudom mi mennyi... Viszont ugye 10éves az elektromos kocsi, mi lesz az akksival?! Futásteljesítmény alapján lehet h 70% környéke lesz a kapacitása, de mi lesz a következő 5-10évben vele?!
    Én eddig jutottam az agyalásban, szóval 10 év 200ezer km alatt még tutira nem térül meg otthoni töltésről sem, vhol 12-13 év 250ezer km környéke lehet a "vízválasztó", de akkor lehet érik majd egy akksicsere (meg ki tudja inverter és társai meddig bírják), ami lehet addigra megint jóval olcsóbb lesz mint 6-7 éve volt, de ez így nem kiszámítható és lutri az egész.

    Aztán itt bele lehet kötni, hogy az elektromos Kona 204 lóerős talán, a diesel 115/136, és h így nem összehasonlíthatóak a menetteljesítmények, de legalább a típus azonos, így is automata összkerekes 136lóerős dieselhez néztem (ennyi lóerőhöz minek...), ami drágább.

    Na most ezek mellé jön be az, hogy a nyilvános töltőkön amik már nem ingyenesek azok 50/80/95 Ft/perc v. /kWh, és akkor van ami még ennél is drágább... Hát aki ezekre "szorul" rá, és mindig tejelnie kell érte (márpedig pár év és ezekért mindenki tejelni fog, az is biztos) mert nem tudja otthon töltögetni, annak aztán talán 300ezer km alatt sem térül meg a kocsija...

    Tehát egy 2liter (20kWh) kontra 6literes fogyasztást nézve nem túl rózsás a megtérülés.
    Városban ez lehet 1,5liter kontra 7+ liter is, hibrid esetén 5liter van, szóval a 6literes kalkuláció nem "helyes", hanem vhol a közepe a dolognak.

    +1 számítás ha érdekel vkit még :)) :
    Aki napi 4x5km-et megyeget városban, annak elég lenne egy plug-in-hybrid, mert mindegyik tud legalább 25km-t, az újabbak már ennél is többet, és kb. 25kWh fogyasztást produkálnak ilyenkor, tehát 2,5l/100km.
    A mostani 330e 292 lóerős (10másodpercig, amúgy csak 252), 184 a benzines motorja, és akár 113 a villanyos. Elektromos üzemmódban csak a max 113 lóerőnyi villany fog dolgozni (ami sztem inkább 85 lóerő, mert lepadlózva beindul a benzines motor, és 20% töltöttség alatt is beindul a benzines motor), ezért nem is érdemes 330i-340i-vel hasonlítgatni. 320i a mostani legkisebb benzines, és 318d a legkisebb diesel per pillanat az új modellből, előbbi 184 lóerő, utóbbi 150, és mindkettő 2liter 4henger turbós motor.
    320i városi fogyasztásra spritmonitoron 9,5litereket látok (elődmodellnél), 318d-re nem találtam csak városi adatfeltöltést, de 7,5literre tippelnék (ismerősöm 177lóerős 320d-vel 7,2őt fogyasztott városban, de ő alig dugózott, én meg mindig dugózok pl, hiába ugyanoda mentünk), tehát a diesel 5literrel, a benzines 7literrel enne többet a városi 5km-es szakaszokon.

    330e 14.650.000 Ft (tudom, van akció h 12.990.000 Ft-tól) listaáron.
    320i 11.600.000 Ft.
    318d szintén 11.600.000 Ft (ha automatát kikérjük, mert ebből létezik manuális is).
    Az alapfelszereltségeket is "meg kell nézni".
    330e-hez jár:
    - 17"-os felni 16" helyett -> 425.500 Ft
    - BMW live cockpit professional (bmw live cockpit helyett) -> 928.700 Ft
    - Connected csomag professional (connected csomag helyett) -> 64.200 Ft
    Tehát ha a felszereltségeket azonos szintre hozzuk:
    -> 320i/318d = 13m Ft, marad egy kb. 1,6m Ft-os felára a 330e-nek, ezt kell neki városban ledolgoznia (ahol a gyári 15kWh helyett inkább 20-25tel érdemes számolni).

    A 318d extra 5literes fogyasztással 80ezer km után, a 320i extra 7litere pedig 57ezer km után lenne egálban a 330e felárával (itt ugye a 330e is azonos futásteljesítményen állna ilyenkor).
    A ford focusos emberke napi 4x5km-es mozgását alapul véve (hétvégét is beleveszem ráhagyásnak) évente 7300km-t tenne meg városban tisztán elektromosan, vagyis a benzines verzió 8 év elteltével válna rosszabb döntéssé, a dieseles verzió pedig majdnem 11 év után.
    A poén, h ilyenkor úgy lenne egy 57 v. 80ezer km-t futott 330e-nk, h 0km-t ment a benzines motorja :DDD , ami ugye nem jó, ezért gondolom hétvégente lennének kirándulgatások hosszabb távra benzines üzemmódban, amikor is picivel többet enne a benzineshez képest mert nehezebb vmennyivel. Egyébként mindegyik motor turbós + részecskeszűrős, szóval a költségek azonosak, annyi h a 330e elektromos rendszere is bejön a képletbe, és ki tudja ott mi mennyi ha elromlik (lehet el is viszi a 8-11 éves megtérülést).

    Használt előző generációs 330e 7,5-8m Ft, azonos futásteljesítményű 320i inkább 7m Ft, 318d pedig 5-6m Ft, de inkább 6 a kevesett futott, és 3-4 éves autókról beszélünk.
    A mostani 330e nagyobb akksis és 10secre több kakaót tud kiadni magából, kb. ennyi az elektromos részen a változás.

    Szóval nekem sem az elektromos kontra diesel, sem a plug-in-hybrid kontra benzin/diesel összevetés nem adja ki rendesen, mert nem ismerem a tisztán elektromos és a plug-inek "típushibáit" és azoknak költségeit, márpedig 10év azalatt azért csak előjön majd vmi!

    A képletet csupán az módosítja, ha valaki ingyen tud tölteni (nyilvános ingyenes töltő a közelben, de vajon meddig; melóhelyen nem kell fizetni; napelem van a házon), ill. ha valaki nagyon gyakran parkol nyilvánosan, és megspórol a zöld rendszám által egy vaskos összeget (de ingyenes parkolás sem lesz örökké). Na nekik hamarabb megtérül a dolog és értelmes alternatíva egy elektromos/plug-in-hybrid, viszont amíg nem állnak úgy a csillagok, hogy alapesetben kiadja rájuk a matek, addig marad a benzines/diesel, esetleg sima hibrid.

    A biztosítást nem néztem hogyan alakul, gépjárműadó pedig nincs zöld rendszámosokra (vajon meddig?).

  • BeZol

    őstag

    Hát most 225xe-nek is utánajártam... Nem írok megint költeményt, de ott is csak akkor éri meg, ha a zöld rendszám előnyeivel élni lehet.
    Az akksija 1000 töltés alatt 50% kapacitás alá megy a tesla akksijai alapján (ha minden nap 0-100%-ra töltjük, márpedig 25km-t tudnak csak, úgyhogy erősen esélyes sztori), tehát 25ezer km-nyi tiszta elektromos táv után kb. egy sima hibrid lesz belőle városi 4,5liter környéki fogyival.
    Egy érdekességet találtam még, hogy egyik csókának a tényleges falból felvett áram alapján 14-18kWh/100km helyett 28kWh/100km-es fogyasztás jött ki, de sztem ott vmi nem smakk, de tény és való h létezik töltési veszteség, kérdés mennyi az annyi.
    Itt egy ADAC-test, minden töltés során 10-20%-nyi veszteség van még plusszba...
    Meg mondjuk arra is kíváncsi lennék, h pl. télen a fűtés miatt beindul-e a motor egy plug-in-hibridnél, de mindegy, felejtős téma, majd ha változik a környezet, meglátjuk.

  • BeZol

    őstag

    válasz CharlieDrop #53367 üzenetére

    Hetvegi kiruccanassal nem lenne ebbol problema, ott kikormolja magat. Lehet persze jobban szetaprozni h vajon mik merulhetnek fel, de majd csak x ev mulva, ezek igy most meg felejtosek. Ujabb benzinesek is reszecskeszurosek, sztem az pont 5km utan melegedne be, szoval ott is para ez mar talan...
    Szoval marad az egesz az elvakultaknak, es akik folyton kihasznaljak a zold rendszamot.
    Annyi viszont fix, h ha egyszer lesz egy napelemes hazikom, akkor lesz egy elektromos kocsim mar csak poenbol is, h sose kanyarodjak se benzinkutra, se nyilvanos toltooszlopra :DD

Új hozzászólás Aktív témák