Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    Azt mondjátok, hogy a töltő csatlakozója egy sima, szabványos 3,5-es jack? (mint a fülesé?) ...ez nagyon jó, hogy nem valami speciális...így lehet barkácsolni, ill. használni hozzá más töltőt, adaptert is. (Csak vigyázni rá, ne hogy leégesse...mármint a GPS a másik -nem a hozzá adott gyári- töltőt, mert a GPS 2-3 A-t is vételezhet a töltőből.) USB-nél nincs gond, az valóban nem enged neki 5-600mA-nál többet...bár így lassan is tölti fel. Én is láttam több kütyünél is, hogy dupla USB-s kábelt adnak a nagyobb áramfelvétel miatt. Ez sima kábel, nincs benne semmi hókuszpókusz (dióda meg ilyenek), mert nincs ott rövidzár, csak egy sima párhozamos kapcsolás (5V az 5V-al, test a testel van összekötve), így 2x akkora áram nyerhető ki a számítógépből USB-n keresztül. ;)
    Én úgy tudom, ennek az USB párhuzamosításnak leginkább régebbi gépeknél (laptopoknál) volt jelentősége, azoknál kisebb áram (2-300 mA?) volt csak kivehető egy USB portból, de a mai "USB-s" világunkban, a modern számítógépek már fel vannak erre készítve, nagyobb áramot tudnak USB-n keresztül...

Új hozzászólás Aktív témák