Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blaze71

    őstag

    válasz v2izzy #1457 üzenetére

    Pendrive-ról még nem frissítettem BIOS-t, de a LiveUpdate nagyon jól működik MSI lapoknál. Én mindig úgy frissítettem. Gigabyte esetében meg letöltöttem a friss file-t és a @Bios progival. Mindkét verzió elég egyszerű. Ha a lapod tudja a DualBios-t, akkor attól sem kell tartanod, hogy áramszünet lesz Bios frissítés közben, mert vissza lehet állítani.

    A CMOS Clear nem ilyen bonyolult. Elvileg 5 másodpercre ráteszed a kikapcsolt és áramtalanított gép 2 tüskéjére a jumpert és kész. Az elem ki dolog esetében meg elég neki 2-3 perc, de a biztonság kedvéért én is legalább 5 percig szoktam hagyni. Ennyi egy cigi. :DDD Természetesen szintén kikapcsolt és áramtalanított gép esetén. Nem kell sem csavarhúzóval összeérinteni az elemtartó érintkezőit, sem jumpert dugdosni a CMOS Clear tüskére. Ez az elem kiszedős dolog egyébként a "hot-reset". :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

  • szacsee

    nagyúr

    válasz v2izzy #1457 üzenetére

    Meglestem ezt az M-flash dolgot.
    Ez ugyanaz, mint Gigánál a Q-flash.
    A dolog lényege, hogy biosból pendrive-al lehet updatelni vele, vagy másik biost kipróbálni bootolva... ergo nem sütöd a lapba a biost, hanem pl bebootolsz vele és kipróbálhatod - gondolom én.
    A biosba belépve az M-Flash menüben engedélyezed az update-t, persze előtte a Bios Update Protection-t le kell tiltani azt hiszem MSI-nél.
    Ha megvagy egy simán leformázott FAT vagy FAT-32-re formázott pendrive-ra lemented azt a biost amit rá szeretnél tenni az alaplapra és az M-Flashban Bios Update-re álítod a funkciót.
    Utána frissíthetsz.
    Bővebb infót a kézikönyv 3-31-es fejezetében találsz (Eclipse Plus series manualját néztem).

    A legfontosabbb: M-flash és a Live Update-t is csak Load Bios Default után szabad csinálni, ergo tuning nélkül. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák