Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mister_X #110 üzenetére

    Jól tűröd a hideget? Én is. Mert 80 ezeres gázszámla mellett pulóverben ültem a szobában télen. A pofám leszakadt, a TIGÁZ helyett is.

    Persze más is lehetne, ha nem lenne egy 100%-ra leszázalékolt, afáziás és részlegesen bénult édesapa, aki nevetséges rokkantnyugdíjat kap és aki 4 (!) agyembólián van túl, szóval CSODA, hogy egyáltalán él - és akiről pluszban gondoskodni kell (ami ugye idő is, egyebek mellett), így gimnázium után sok választás nincs, ha azt akarjuk, hogy az amúgy szintén nem túl egészséges, 62 éves édesanyának (aki KÉNYTELEN jeles acélszerkezeti technikusi végzettséggel a posta logisztikai központjában 4-5x 12 órázni éjszakai műszakban, mondanom sem kell, hogy mennyire nevetséges összegért) legyen egyáltalán valami nyugdíja. De hogy még szebb legyen, az elmúlt 5 évben a fizetése folyamatosan CSÖKKEN, 25 ezerrel keres kevesebbet, mint előtte; ami amúgy is egy vicc volt, de így legalább még szembetűnőbb, hogy "halad" az ország előre. Meg az árak is. De ugye dúskálunk a lehetőségekben, mert szarunk a szülőkre magasról.

    Meg nem lenne egy 3 szintes, kertes, családi ház (amire amúgy lenne mit költeni; 2-3 millát minimum), amit fent kell tartani (csak a komplett rezsi olyan 100-120 ezer / hó, évszak függvényében), nem lennének banki hátralékok (szerencsére már csak egy és az sem túl sokáig - a téli német kintléttel a másik kettőt már ki tudtam fizetni), ránkkényszerített csatornázás (amire amúgy semmi szükség nem lenne, mert van óriási emésztő, 1,5 m vastag betonból), ami alsó hangon 350 ezerben fog megállni. Bár végülis ez utóbbi nem kényszer, mert lehet választani talajterhelési díjat is, ami 3000 Ft / víz köbmétere / hó. Ja, köszi.
    A szülők havi gyógyszere durván 40 ezer. Ha az apát orvoshoz kell vinni ellenőrzésre, sebészetre, akkor taxi. Mert a mentők ilyenre ugyan miért? Nincs kapacitás, TB-t meg poénból fizetsz. Viszont ha vársz 4-5 órát, akkor talán kijönnek. Helló, Magyarország.
    Kutya is van - csak ebben a hónapban majd' 30 ezret vitt el az állatorvos. És még van nála egy körünk. Mert szeretjük ezt a kis dögöt és nem akarjuk, hogy felforduljon. Meg ilyen apróságok.
    Az, hogy gyakorlatilag 4,5 éve vagyok depressziós, külön segít. Segít ráébredni, hogy azért szép az élet. Jó a grafikája.
    De örülök, hogy neked csak magadra kell gondolnod. Mester.

    Én az ignoranciát konstatálom szomorúan. Úgyhogy inkább meghúzom a vonalat.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák