Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morris

    veterán

    válasz sanzi89 #3073 üzenetére

    Szép reggelt! :)

    Ez azért így nem teljesen igaz!
    Mondom a példát. Mi pont a válság kezdete előtt vettünk fel 6.2millát egy 42 m2-es lakásra.
    Akkor 39k/hó volt a törlesztő. Most 73k/hó.
    Nyilván nem kényszerített minket senki. De nekem nehogy benyögje valaki, hogy egy 42 m2-es lakás manapság luxus! :((
    Még ugyan pici. De kezdetnek jó. Mi is szívunk a magas törlesztővel, de amíg tudjuk, fizetjük. Mert szeretnénk, hogy ez maradhasson az otthonunk. Lassan 30 évesek vagyunk a párommal és szerintem épp ideje volt már kirepülni a családi fészekből. Nem beszélve a generációk adta különbségből eredő nézeteltérésekről a szülőkkel kapcsolatosan.
    Tehát mennünk kellett, menni is akartunk.
    Voltunk albérletben is 1-2 évet, de nem volt jó. Nem úgy volt berendezve a lakás ahogy nekünk tetszett. Így már nem tudtuk magunkat otthon érezni sehogysem.
    Ez a mi történetünk.

    A másik oldala a dolognak: Anno, hitelfelvételkor, nem is lehetett forinthitelt felvenni. Vagy ha igen, akkor a forinthitel havi törlesztőrészlete kb másfélszerese volt pl a CHF törlesztőrészletének. Szóval ennyit a gazdaság irányításáról.

    Az uzsorakamat pedig uzsorakamat. A Bankok teljesen legálisan alkalmazzák. Pl van pofája az egyik nagy pénzintézetnek ráírni az ajánlati papírra, hogy a THM 41%-el jó vagyok náluk hitelre.
    Igen ám, de ha mondjuk 2millát felvennék és oda van írva alá, hogy a teljes visszafizetendő összeg 4,2millió, akkor hol is van a 41% THM????? :(( :(((
    2milliónak még barátok között sem 4milla a 42%-a.
    És ez megint csak egy dolog. Körbe kell nézni, hogy a környező országokban mennyi a THM plafon?! Keress rá és lehet szörnyülködni!
    No mindegy, nem is idegesítem magam rajta. Szar ez az ország a vezetőivel együtt! :o

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák