Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ko9

    addikt

    válasz fero02 #5632 üzenetére

    Én is most újrahúztam Enterprise-N RTM-re, látható a változás a RP óta, nagyon.
    Amúgy tapasztalataimat gyorsan összeszedem, hátha valakit érdekel:
    - Gyorsabb, mint a Win7 "gyengébb" gépeken is (kíváncsiságból feltettem 1GB memós, 2Ghz-es duplamagos laptopra, és jobb volt mint a Win7),
    - Mindenki a Metro miatt húzza le, pedig nem más, mint egy átalakított, dizájnosabb StartMenü. A csempéken kinnvan pl a Csabai időjárás, legalább nem kell Asztalra a HTC Widget, követem egyszerűen az árfolyamokat stb.
    - Külön program/eszköz nélkül mountolja és/vagy kiírja az ISOkat! Ez rohadt hasznos :C
    - Mappakezelésnél új billentyűkombinációk vannak, és fájlkezelési műveletek (kijelölés megfordítása pl).
    - Intéző is szalagos lett, dupla kattintással ottragad, szintén duplával visszamegy ha nem kell, és szem előtt vannak a legfontosabb műveletek,
    - Gyorsabb keresés!!
    - Gyorsabban bootol mint a Win7. Tapasztalatom számokkal nincs, csak érzésre, mert sose stoppereltem, de míg az Asztali gépen (2x3,2Ghz 8GB DDR3-1333) a Win7 elindul, én addig laptopon (2x2,2Ghz, 4Gb DDR2-667) már bejelentkeztem, és elindítottam a Chromeot. Egyik ismerősöm szerint, aki SSD-t használ, nála 15secbe kerül, hogy elindítsa a Win8-at, majd a Chromeot. :C
    - Alkalmazkodtak az új technológiákhoz, értsd ha SSD-t érzékel, akkor alapból kikapcsolja rajta a defragot, és felajánlja a TRIMet, RAID kezelésben is módosítottak, és úgy az egész Lemezkezelés sokkal "profibb" lett.
    - Majdnem kimaradt a Feladatkezelő - ami egy áldás lett, sokkal átláthatóbb és kezelhetőbb.
    - Maga az UI egyszerűbb, átláhatóbb, kinézetre sokkal letisztultabb, nekem jobban tetszik mint a Win7.

    Nagyjából ennyi első levegőre, aki teheti, próbálja ki, a Metrot meg kell szokni kicsit, de megéri :)

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Új hozzászólás Aktív témák