Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz ph_5.5 #31613 üzenetére

    Én csak az iskolából kiesetteket ismerem, annak nagy részének sem alapot, sem fejlődést, sem semmit nem adott. Akkor sem, ha elvégezték, mert elég rendesen átrugdalnak mindenkit.

    Ellenben mai zoomos időkben néha küldtek át oktatásról anyagot és csak pislogtam, mikor a tanárnak nem volt jó elképzelése. RAWba ágyazott JPG, blendesor meg a jó ég tudja milyen műszaki dolgokban tévedtek, vagy emlegették, hogy a MILC az nem jó. Holott nem is ez lenne a dolga.

    A portfólió és a többi megint más, pont ezek kapcsán szóba is jött, fotós csoportokban 3 hetente lerágjuk, hogy igen, van olyan aki hirdeti magát az elmúlt 40 év 5 darab jó fotójával, vagy más fotójával, meg ésatöbbi. Ez olyan.

    Kurva nehéz.

  • Neck

    veterán

    válasz ph_5.5 #31613 üzenetére

    MIndenre találni példát, és ellenpéldát is. Barátaink elhívtak egy idősebb, nagy nevű, szép portfólióval rendelkező stúdiófotóst esküvőt fotózni. Egy (Nikon Full Frame tükrös) vázzal jött, fontos pillanatokkor cserélgette az obikat, a színek úgy néznek ki, mintha mindenki leégett volna. Valamint, este 9 utáni tevékenységeket minden extra óráért extrán számlázott, és 10 órakor megtaláltam az egyik sarokban aludni. Emiatt nem lett kép a tortáról, a vonatozásról, stb.

    Persze megvan a szakmája, a portfoliója, minden.

    Én azt mondom, semmi összefüggés nincs az elvégzett... khm... hívjuk tanfolyamnak, a fotók minősége, és a fotós személyisége között. Teljesen mindegy, hogy van-e papírod vagy sem.
    Vond-al értek egyet, nem garancia az semmire sem, így értelme sincs papírhoz kötni.

    És ez nem csak a fotós szakmával van így, de van még jópár ilyen (pl pizzaszakács, séf, hivatásos sofőr, stb).

    Felőlem kössék papírhoz, de akkor legyen komoly, mérvadó az oktatás, és aki kijön onnan, tudja, értse, mit csinál.

    De mindenre lehet példát, és ellenpéldát is találni, ahogy a bevezetőben említettem.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák