Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Lassú Víz #32763 üzenetére

    Máshol megtaláltam 2.310 Ft-ért, ami kedvezőbb ár mint a sima halogén beállítóké.
    A kérdés az hogy mennyire jól tűri a foglaltben lévő elektronika a vaku által termelt hőt..
    SZóval köszönöm a tippet a típusra, én anno külföldi oldalakon néztem de nem cseréltem le. (és igen, a Tungsram feltehetően nem jól fogja a jövő évet sem zárni)

    #32764Timer

    A ledekkel az a gond hogy oké hog ytakarékosabb mint a halogén, de fényerőben nullák.
    Mondom ezt úgy hogy van 500W-os ledünk, aminél azért kevés erősebb van a piacon...
    Illetve tud ő erős lenni ha feltekerem, de már 50% környékén is vakít, ami zavarja a szemet. Nem kicsit- nagyon. Múlt héten fotóztam kutyákkal modellt a stúdióban (doberman, német vizsla) Hát pont nem érdekli őket hogy villog a vaku. És lehet normális élességi tartománnyal dolgozni, mert szűk rekesz sem FV150-el sem 200-al nincs meg. Az FV150 vaku módban tudo ISO100-on közepes fényformálóval F5.0 környékét. És villanásnál +2Fé van benne az állandó fényhez képest. És ha már takarékossággal kezdtem... azért 150-200-300W-os ledekkel világítani az olyan mint ha folyamatosan menne hősugárzó. Áramfelvétel szempontjából... nem hőmérséklet miatt :) És ipari környezetben lévő stúdiónál ahol simán 200-300 Ft-os kWh árakat kapnak, fenntartás miatt sem mindegy hogy mit használnak. (plusz 160-200ezer egy ilyen led/db... (az 500W-os meg sokkal húzósabb), ehhez képest egy MS300 60ezer...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák