Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    Sziasztok!

    Hónapok óta küzdök és nem jutok egyől a kettőre. Van egy folyamatosan bővülő ~150e saját képes(~1.5TB) gyűjteményem. Ebből ~115e JPEG, ~20e ARW, ~4e DNG, ~2e MP4 formátumban(a többiek nem érik el az ezer darabot). Alapvetően dokumentáció jellegűen fotózok, utazások alatt napi 700 képes átlaggal. Utómunkát eddig nem igazán végeztem, viszont a taggelésre nagy igényem lenne. Szeretnék egy olyan "megoldást", amellyel a képeket biztonságban tudhatom, kereshetem, nézhetem és cimkézhetem. Fontos, hogy senkinek nem szeretnék váltságdíjat fizetni, így a felhős és saját szabványos megoldások a "biztonságban tudhatom" kritérium miatt kiesnek.(Mondhatjuk paranoiának, de mióta az Adobe megszüntette a stand-alone modelt és nem mellesleg saját adatbázist használ, nehezen értem meg, egyesek hogy alszanak nyugodtan.) Rendelkezem megfelelő méretű tárhellyel, ez nem probléma. A backup rendszer ismét nehéz dió, sehol sem látom, hogy említenék, hogy összehasonlítja az elemek két példányát(lsd. sérült jpg), enélkül pedig csak a szerencsén múlik, hogy ha kiderül valami galiba, írási hiba, vírus, stb.elég mélyre vissza tudunk-e nyúlni, ahol még az eredeti adat elérhető. Bár nem gondoltam volna, de pár szerkesztő-nézegető program egy cimke módosítás, forgatás alkalmával is képes újratömöríteni egy jpg-et ezzel egyértelműen felesleges kárt okoza, ezeket a barbár megoldásokat messziről kerülném.

    Köszönöm a segítséget előre is!

Új hozzászólás Aktív témák