Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Econ83

    újonc

    Sziasztok!

    Egy elég kellemetlen problémában kérném a segítségeteket. Kb. fél éve raktunk össze egy gépet az egyik barátommal ami a minap teljesen meghalt. Azzal hívott fel , hogy indítás után a monitoron semmilyen kép sem jelenik meg (még a Bios sem Boot logó sem) a monitor no signal felirat fut. A Power led világít töltést jelző led fel sem villan, a speaker nem sípol , ventillátorok rendben elindulnak felpörögnek. Hiba jelző ledek nem világítanak indításnál a cpu led felvillan majd kb. egy másodperc után kialszik. Haza hoztam a gépet szétszedtem és erős a gyanúm, hogy az alaplap halhatott meg benne, de nem tudom teljesen kizárni a processzor hiba lehetőségét sem.
    Lap: MSI450-A-PRO
    Proc.: Ryzen 5 2600
    Mem.: DDR4 Hiperx Fury 8G
    Táp.: Cooler Master Elite V3 500W
    Video.: Gigabite RX560 oc 4g (régi gépből örökölt)
    Külső perifériák lecsatlakoztatva.
    Amit eddig megpróbáltam:
    Másik monitorra csatlakoztat video kártyán keresztül HDMI majd Divi kábelen. Semmi!
    Videokártya eltávolít, Comos reset , csatlakozás alaplapról Semmi!
    Memória másik slotban. Semmi!
    Másik memória másik gépből. Semmi!
    Indítás memória modul nélkül: A lap érzékeli a hiányt a speaker sípol.
    Másik procival nem tudom kipróbálni, de amúgy arra gyanakodnék utoljára. Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a gép valójában soha nem működött stabilan, random megvillant néha a monitor de kábel vagy monitor hibára gyanakodtunk. Random eldobta az egeret és a billentyűzetet de másik usb port használatával a hiba megoldódott. Minden alkatrész garanciás. Szerintetek mi lehet a baj?
    Előre is köszi!

  • Econ83

    újonc

    válasz MrDerekas #70418 üzenetére

    A tápcsati is rendben van "sajnos" nincs égett szaga meg semmi úgy, hogy hajlamos vagyok a cpu-t illetően hinni neked. Közben találtam egy leírást MSI fórumon hasonló hibával ott is a CPU volt a ludas [link]
    Vissza viszem a boltba megpróbálom legariztatni sajnos nincs lehetőség ellenpróbára pedig tényleg az lenne a tuti. Minden esetre köszi a segítséget. :R

Új hozzászólás Aktív témák