Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz tpotyka #5238 üzenetére

    Nem vettem észre zavaró villogást, de most teszteltem és kikapcsolt Windows animáció mellett én is láttam egy kis "ugrálást", amikor Win+D-vel letettem az asztalra.

    Próbáld meg kikapcsolni a DirectX12 módot.
    GFXDX12 értékét tedd 0-ra. Ez egy rejtett változó, ami nincs dokumentálva, de simán csak annyit csinál, hogy DirectX11 módba állítja az Autocadet. Tettem vele egy próbát és úgy tűnt segít a problémán. Ha neked mégsem válna be, akkor ne felejtsd el visszaállítani 1-es értékre.

    Harrrr!!!!

  • tpotyka

    junior tag

    válasz tpotyka #5241 üzenetére

    Képernyővillódzás Show Desktop (Asztal megjelenítése) parancsra Windows 11 alatt – inkább scaling és felbontás kezelési probléma

    Hátha valakinek hasznos lesz a későbbiekben az infó - mindenféle GPU driver letisztázás, kijelzőcsere próba, majd további beállítgatás, tesztelés után.:

    Úgy tűnik, az ismertetett zavar nem Win 10 / 11 specifikus, hanem Win-ACAD, és nem is pl. a 14'-es kijelzőmérettel van "gond", sőt, valószínűleg így a gyengébb felbontású kijelzők ill. hardver kevésbé tudtak érzékenyek lenni erre a scaling bajos szitura. Vagyis hogy egyre jobb felbontású kijelzőn, de pl. laptopon is betelepül a Windows, ezáltal 150% vagy 125% recommended scaling mellett (ami kell is a láthatósághoz), ezt viszont nem tudja jól lekezelni, abban a finomhangoltságban, ami jelen esetben az ACAD megközelítéséhez kellene. Kb. mint elefánt a porcelánboltban: mindegy, milyen évben születik az újabb elefánt, vagy hányszor renoválják a porcelánboltot. Tehát nem is a Win 10 és 11 közt van nagy differencia a boltra hatásban.

    Kipróbálva a szakfórumokon az összes általam talált ACAD, Win11, NVIDIA, GPU beállításokat, megoldás javaslatokat (az enyémnél tágabb problémakörben): perpill még az ACAD beállításainak/lehetőségeinek lebutítása sem ad megoldást, a Win-on belül állítgatni végképp hatástalan. Hanem csak ha a kijelzőt felbontást rontja le az ember, hogy úgy 100%-on már ne legyen a Windows-nak látható kínlódás, a felhasználónak meg szembántalom. Bár a félmütyürség sem kellemes.

    A régi laptopomnál nem volt tehát oly feltűnő a Windows darabossága, amit csak megspékeltek a (számomra) tök felesleges vizuális effektelés erőltetéssel. Ami passziánszhoz biztos tök jó.

    Amerikai kollégák persze hamarabb szereznek be erősebb gépeket, frissebb op.rsz-t és újabb ACAD-et, így hamarabb tesztelik (végigszenvedik) a Win képernyőkezelést, és hogy az AutoCAD csapata mondjuk évente csak 1-2-szer ad ki olyan frissített kiadást, amivel próbálják kezelni az adódó panaszokat. Ugyanaz a javaslat meg nem jön be csomó eltérő konfignál, ugyebár. Legtöbb felhasználó hazacipel végül egy olyan méretű monitort, amivel lebutítás nélkül tudnak 100%-on rajzolni stb. mégha relatív nagy is eredendően a laptop kijelző. És csak akkor váltanak op.rsz-t, ha azt meghaladó-utánkövető ACAD-re már szert tettek. Sajnos úgy tűnik, ez a szenvedés 10+ év óta fennáll. Bár azért én most aktuálisan beküldtem a MS felé videós report-ban, hogy ne felejtsék a problémát, s inkább hanyagolják az effektelést is.

    Sarkítva: csak keskeny keresztmetszetben (de éppen tágas kijelzőn) és letisztázott viszonylatban kompatibilis a Win és az ACAD. Bár más op.rsz-en sosem próbáltam, és hát kb. mindenki más oldalt hibáztat, miért nem igyekszik jobb kompatibilitásra. A laptopomat gyártó Dell pl. inkább az ACAD-et, nem a Win 11-et, amit gyárilag javasoltak is a gépemre. S a gyártó oldalán mostanra örülni fognak, hogy önérdekből is muszáj voltam körbejárni és tesztelni, s kijelenthetően okafogyott az alapcsere - ugyanis az itt jelentkezett probléma mögött még az lehetett a pakliban, amit nem zárhattunk ki.

Új hozzászólás Aktív témák