Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    Sziasztok, van köztetek olyan, aki Windows 11 Pro -n használja az AutoCAD-et, és tapasztalt olyat, hogy az asztal megjelenítése parancs során zavaró villódzás kíséretében mennek az ablakok kisméretbe? Hiába kapcsoltam ki az animációs effektet. Kérdem, aki találkozott ilyennel, mit lehet tenni ez ellen? Win10 ugyanezt az ACAD-et nem így kezelte.

    Elsősorban Win11 problémára gondolok, ezért oda írtam (ld. #15467), máshol olvasva sem sikerült még a jelenség nyomára bukkannom, de próbálom kiszűrni, mi a kiváltó ok.

  • tpotyka

    junior tag

    válasz Ndruu #5239 üzenetére

    Szia Ndruu, köszi a tippet. Kipróbáltam, de nem oldotta meg. (De most legalább tudok erről a rejtett változóról.)

    Imitációként: pl. legyen 6 dwg megnyitva, pár egyéb prg, pár böngésző, lev.rsz, vagy egyéb, ami egészen normál használat (nálam), s az ACAD-től elkalandozva 3-4-5. helyre átkattntva, majd asztal (=Win+D)... éééés jön a flash show.

    Civil 3D-nél is ugyanez a jelenség, persze nem lep meg ezek után.

    Van egy sejtésem, hogy a Win 11, akárhogy is kikapcsolható(nak tűnik) az az idétlen animációs effekt, rejtve mégis az lehet az alapértelmezett, és totál szerencsétlenül bírja azt meglépni (=nem bírja megugorni), amikor több ACAD-es ablakot kell(ene) lecsengetnie, talán nem varrták el az egészet normálisan, hogy hol legyen blokkolva az effekt - ami nekem magától értetődően abszolút nem is kellett.

  • tpotyka

    junior tag

    válasz tpotyka #5241 üzenetére

    Képernyővillódzás Show Desktop (Asztal megjelenítése) parancsra Windows 11 alatt – inkább scaling és felbontás kezelési probléma

    Hátha valakinek hasznos lesz a későbbiekben az infó - mindenféle GPU driver letisztázás, kijelzőcsere próba, majd további beállítgatás, tesztelés után.:

    Úgy tűnik, az ismertetett zavar nem Win 10 / 11 specifikus, hanem Win-ACAD, és nem is pl. a 14'-es kijelzőmérettel van "gond", sőt, valószínűleg így a gyengébb felbontású kijelzők ill. hardver kevésbé tudtak érzékenyek lenni erre a scaling bajos szitura. Vagyis hogy egyre jobb felbontású kijelzőn, de pl. laptopon is betelepül a Windows, ezáltal 150% vagy 125% recommended scaling mellett (ami kell is a láthatósághoz), ezt viszont nem tudja jól lekezelni, abban a finomhangoltságban, ami jelen esetben az ACAD megközelítéséhez kellene. Kb. mint elefánt a porcelánboltban: mindegy, milyen évben születik az újabb elefánt, vagy hányszor renoválják a porcelánboltot. Tehát nem is a Win 10 és 11 közt van nagy differencia a boltra hatásban.

    Kipróbálva a szakfórumokon az összes általam talált ACAD, Win11, NVIDIA, GPU beállításokat, megoldás javaslatokat (az enyémnél tágabb problémakörben): perpill még az ACAD beállításainak/lehetőségeinek lebutítása sem ad megoldást, a Win-on belül állítgatni végképp hatástalan. Hanem csak ha a kijelzőt felbontást rontja le az ember, hogy úgy 100%-on már ne legyen a Windows-nak látható kínlódás, a felhasználónak meg szembántalom. Bár a félmütyürség sem kellemes.

    A régi laptopomnál nem volt tehát oly feltűnő a Windows darabossága, amit csak megspékeltek a (számomra) tök felesleges vizuális effektelés erőltetéssel. Ami passziánszhoz biztos tök jó.

    Amerikai kollégák persze hamarabb szereznek be erősebb gépeket, frissebb op.rsz-t és újabb ACAD-et, így hamarabb tesztelik (végigszenvedik) a Win képernyőkezelést, és hogy az AutoCAD csapata mondjuk évente csak 1-2-szer ad ki olyan frissített kiadást, amivel próbálják kezelni az adódó panaszokat. Ugyanaz a javaslat meg nem jön be csomó eltérő konfignál, ugyebár. Legtöbb felhasználó hazacipel végül egy olyan méretű monitort, amivel lebutítás nélkül tudnak 100%-on rajzolni stb. mégha relatív nagy is eredendően a laptop kijelző. És csak akkor váltanak op.rsz-t, ha azt meghaladó-utánkövető ACAD-re már szert tettek. Sajnos úgy tűnik, ez a szenvedés 10+ év óta fennáll. Bár azért én most aktuálisan beküldtem a MS felé videós report-ban, hogy ne felejtsék a problémát, s inkább hanyagolják az effektelést is.

    Sarkítva: csak keskeny keresztmetszetben (de éppen tágas kijelzőn) és letisztázott viszonylatban kompatibilis a Win és az ACAD. Bár más op.rsz-en sosem próbáltam, és hát kb. mindenki más oldalt hibáztat, miért nem igyekszik jobb kompatibilitásra. A laptopomat gyártó Dell pl. inkább az ACAD-et, nem a Win 11-et, amit gyárilag javasoltak is a gépemre. S a gyártó oldalán mostanra örülni fognak, hogy önérdekből is muszáj voltam körbejárni és tesztelni, s kijelenthetően okafogyott az alapcsere - ugyanis az itt jelentkezett probléma mögött még az lehetett a pakliban, amit nem zárhattunk ki.

  • tpotyka

    junior tag

    válasz Doki16 #5255 üzenetére

    Szia, furcsállom a kérdésedet. Szintén AutoCAD 2022-ben rajzolok, amiben tehát van beépített pdf-be nyomtatási lehetőség, illetve már sok év óta adott ez. Ha valaki további/más PDF gyártó programokat használna inkább (pl. azokban rendelkezésre álló speciális beállítások érdekében), azokat is felkínálja a program. Lehetséges, hogy te nem mentettél még pdf-et az ACAD-ből?

Új hozzászólás Aktív témák