Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #84 üzenetére

    A telek nem gond, azok szabálytalan alakúak itt, így azt körberajzolom, másképpen nem megy.
    Az épületek a lényeg, mert azok ugye szabályos téglalap alaprajzúak 90%-ban az én esetemben, és itt lehetne jól használni az elforgatott téglalap rajzolást, csak ugye különböző méretűek, és különböző szögben is állanak álatalában, tehát ha másolom, akkor forgatni is meg léptékezni is kell őket...
    A poligonnal továbra is csak elforgatott egyenlőoldalú négyzetet tudtam rajzolni, de a módszer jó lenne ahogy rajzolja, csak amikor kihúzom az egyik oldal hosszát a tetszőleges irányban akkor növekszik a rá merőleges oldal is. Az lenne a jó, ha amikor kihúztam az egyik (kezdő) oldalt a megfelelő irányban és hosszban, akkor amikor lekattintok a végénél, utána rá merőlegesen kellene húznia a másik két oldalt, olyan hosszan amíg én akarom... Úgy, ahogyan archicadben is van a vonal eszköznél az elforgatott négyszög (téglalap) is. próbáld ki a 8.1 -ben és akkor megérted mire is gondolok, és hogy miért lenne ez jó ebben az esetben az Autocadben is...

Új hozzászólás Aktív témák