Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #59 üzenetére

    Idézet:
    Ja, az archicad ''állítólag'' virtuális épület project, de az opengl támogatás csak a 8.1-ben jött be: SZÉGYEN! Autocadben 2000-től van már (lehet, hogy az R14-ben is volt már, arra nem emlékszem).

    Az OpenGL benne van az ArchiCAD-ben kezdetektől, ezt rosszul tudod. Az ArchiCAD 8 abban hozott nagy változást, hogy itt a 3D-s ablakban történő munkához ha az OpenGL módot választod, akkor már a VGA-t használja a megjelenítéshez, méghozzá elég látványosan és hatékonyan, főleg ha egy erősebb vas is van alatta. De a régi TNT2-mmel és a G400-ammal is elég jól teljesített, nembeszélve a mostani Geforce-omról.......
    Valamint a 8-as verszióban tudsz két elemmel metszeni egymást, vagy hozzáadni stb., tehát gyakorlatilag itt is bármilyen forma létrehozható. /egyébként nekem eddig sem volt gond olyan dolgot rajzolni, ami nincs benne, sőtt ha elmentettem tárgyként, utána azt többször is fel tudtam használni.../
    A 9-esben ehez képest bekerült még a LightWorks féle render motor, ami professzionális 3D-s képek előállítását teszi lehetővé raytracig-el, meg minden egyébbel együtt, és nincs szükség külső render programra ilyen jellegű képek előállításához. /lásd nemetscek -> cinema4D, vagy Autocad -> VIZ...../

    Egyébként és szeretem mindkét programot, de egy átlagos családi ház engedélyes tervét és látványtervét nagyon gyorsan és szépen meg lehet vele csinálni /kevés gyakorlás után/, és ha házat kell rajzolnom, mindig archicad-el rajzolom, minden egyéb másra /térképek, rendezési tervek, terep-szintvonal készítés, egyébb műszaki rajzok, stb./ az Autocad-et használom a gyors és hatékony szerkesztőfunkciói miatt /a tárgyraszter és a tárgyraszter követés egyértelműen jobb az autocadben.../.

    b-design.uw.hu

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #59 üzenetére

    Egyébként meg tudnád mondani, hogy az autocad 2004-re (LDS_HU) miért nem akar felmenni az express tools menü?????????????
    vagy esetleg valami trükköt nem tudsz, hogy hogy lehet odavarázsolni telepítés nélkül /mit-hova kell bemásolni/?????????????

    THX előre is....

  • inkab

    aktív tag

    válasz TrollBalint #62 üzenetére

    express tools????
    neked sincs tipped mi lehet a bibi?

    [Szerkesztve]

  • inkab

    aktív tag

    válasz net84 #66 üzenetére

    Biztos, ugyanis rajta van a CD-n, valamint a telepítőmenübe is benne van, ami előugrik az autorunra....
    További ötletek?
    Nekem az is jó, ha valki elmondja hogy a cd-n lévő *.*/support/express/Expresstools1.cab fájlból mit hova kell másolni. Ha jól tudom egy helyre kell bemásolni az egészet, valamint egyetlenegy fájlt /talán a menű indítófájlját? :F / kell valahova máshova még, és kész. Csak hova és melyiket? :F

  • inkab

    aktív tag

    Megoldódott... Fogtam a ExpressTools1.CAB teljes tartalmát, és kicsomagoltam a gépre a telepítési könyvtáron belül a support könyvtárba és indításkor betltődött... :C

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #70 üzenetére

    Nem csak tőled, hanem hanem az összes autocad gurutól kérdem. Hogyan lehet az autocadben elforgatott négyzetet rajzolni ''egymenetben''??? Hogy érthetőbb legyen, leírom a szitut:
    Egy alaptérképet kell átrajzolnom (be van scannelve), amin az utcák és a telekhatárok nem függőleges és vízszintes irányúak, hanem ferdék (és sok van, tehát hibába forgatok be egy utcát vízszintesbe, a többi akkor is össze-vissza fog állni), ebből kifolyólag az épületek is összvissza álnak, ráadásul a legtöbbször még a telekhatárral sem párhuzamosak, tehát még egy utcán belül sem párhuzamosak egymással az épületek (és jó sok van belőlük természetesen....), viszont a legtöbb épület négyzet alakú, úgyhogy gyorsan át lehetne rajzolni ha tudnék úgy négyzetet rajzolni, ahogy az archicadben (elforgatott négyzet eszköz -> lekattintok az épület /négyzet/ egyik sarkára -> következő kattintás az épület egyik élén -> így ebbe az irányba elforgatva kezdi rajzolni a négyzetet -> a szembelévő sarokra kattintva kész is a négyzet alaprajzú épület. Így lényegében 3 kattintásból megvan az épület kontúrja. Namost az autocadben hiába bűvészkedtem, csak vízszintes-függőleges oldalú négyzetet tudok rajzolni.
    Tudtok erre valami megoldást??? Nagyon hálás lennék érte. Biztosra veszem, hogy van benne mert ennél gagyibb, sőtt ingyenes cadprogramban is benne van ez, úgyhogy kizártnak tartom, hogy pont az autocadben ne lenne ilyen lehetőség...
    Segítségetek előre is köszönöm!

    [Szerkesztve]

  • inkab

    aktív tag

    válasz kraftxld #72 üzenetére

    Otthon azt használom, és abban benne is van az elforgatott négyzet funkció, de a munkahelyen csak legális programok vannak, és nincs megvéve a Raster Design az autocadhez. Ez most komoly, hogy nincs benne alapba?????????????????

  • inkab

    aktív tag

    válasz koxx #76 üzenetére

    a _polygon parancs már majdenem jó, de van három gond vele

    1. szabályos /egyenlő oldalú/ négyzetet rajzol, nem pedig téglalap alakút (bocs, nem fogalmaztam helyesen, téglalap formájúak az épületek....)

    2. a második az elsőből adódik -> az oldal hosszának növelésével vövekszik együtt a merőleges oldal is...

    3. ez még mindig sok rajzművelet, a 3 kattintáshoz képest (le kell okézni, hogy négyoldalú polygon, meg kell adni, hogy él, nem pedig körbeírt polygon, és ezután rajzol csak - ráadásul négyzetet...), több száz épületnél ez elég fárasztó....

    A draw nem működik, úgyse ha úgy írom be, hogy: _draw
    (magyar Autocad 2004). A draw mit csinálna egyébként? Miért nem működik szerinted?

    És akkor felteszem újra a kérdést: alap Autocad2004HU, elforgatott téglalap rajzolás ''egymenetben''? :((

    [Szerkesztve]

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #84 üzenetére

    A telek nem gond, azok szabálytalan alakúak itt, így azt körberajzolom, másképpen nem megy.
    Az épületek a lényeg, mert azok ugye szabályos téglalap alaprajzúak 90%-ban az én esetemben, és itt lehetne jól használni az elforgatott téglalap rajzolást, csak ugye különböző méretűek, és különböző szögben is állanak álatalában, tehát ha másolom, akkor forgatni is meg léptékezni is kell őket...
    A poligonnal továbra is csak elforgatott egyenlőoldalú négyzetet tudtam rajzolni, de a módszer jó lenne ahogy rajzolja, csak amikor kihúzom az egyik oldal hosszát a tetszőleges irányban akkor növekszik a rá merőleges oldal is. Az lenne a jó, ha amikor kihúztam az egyik (kezdő) oldalt a megfelelő irányban és hosszban, akkor amikor lekattintok a végénél, utána rá merőlegesen kellene húznia a másik két oldalt, olyan hosszan amíg én akarom... Úgy, ahogyan archicadben is van a vonal eszköznél az elforgatott négyszög (téglalap) is. próbáld ki a 8.1 -ben és akkor megérted mire is gondolok, és hogy miért lenne ez jó ebben az esetben az Autocadben is...

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #86 üzenetére

    Pontosan, a legegyszerűbben így lehetne megfogalmazni. Az átlóval kellene megadnom.
    A mapinfo szerkesztési funkicóit inkább hanyagoljuk, azt is használom már vagy 3 éve, de az őrületbe kerget amikor szerkeszteni kell vele. Viszont kész térképeket kiszínezni és poligon műveletekben (két poligon összeadása, kivonása, közös rész kimetszése, stb....) tényleg verhetetlen, és adatbázist is nagyon egyszerűen és jól lehet lehet vele csinálni...
    Az autocaddel sincs sok balyom, ezt a fent tárgyalt funkciót hiányolom nagyon belőle, legalábbis amikor térképekkel dolgozom.

Új hozzászólás Aktív témák