Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inkab

    aktív tag

    válasz Despy #59 üzenetére

    Idézet:
    Ja, az archicad ''állítólag'' virtuális épület project, de az opengl támogatás csak a 8.1-ben jött be: SZÉGYEN! Autocadben 2000-től van már (lehet, hogy az R14-ben is volt már, arra nem emlékszem).

    Az OpenGL benne van az ArchiCAD-ben kezdetektől, ezt rosszul tudod. Az ArchiCAD 8 abban hozott nagy változást, hogy itt a 3D-s ablakban történő munkához ha az OpenGL módot választod, akkor már a VGA-t használja a megjelenítéshez, méghozzá elég látványosan és hatékonyan, főleg ha egy erősebb vas is van alatta. De a régi TNT2-mmel és a G400-ammal is elég jól teljesített, nembeszélve a mostani Geforce-omról.......
    Valamint a 8-as verszióban tudsz két elemmel metszeni egymást, vagy hozzáadni stb., tehát gyakorlatilag itt is bármilyen forma létrehozható. /egyébként nekem eddig sem volt gond olyan dolgot rajzolni, ami nincs benne, sőtt ha elmentettem tárgyként, utána azt többször is fel tudtam használni.../
    A 9-esben ehez képest bekerült még a LightWorks féle render motor, ami professzionális 3D-s képek előállítását teszi lehetővé raytracig-el, meg minden egyébbel együtt, és nincs szükség külső render programra ilyen jellegű képek előállításához. /lásd nemetscek -> cinema4D, vagy Autocad -> VIZ...../

    Egyébként és szeretem mindkét programot, de egy átlagos családi ház engedélyes tervét és látványtervét nagyon gyorsan és szépen meg lehet vele csinálni /kevés gyakorlás után/, és ha házat kell rajzolnom, mindig archicad-el rajzolom, minden egyéb másra /térképek, rendezési tervek, terep-szintvonal készítés, egyébb műszaki rajzok, stb./ az Autocad-et használom a gyors és hatékony szerkesztőfunkciói miatt /a tárgyraszter és a tárgyraszter követés egyértelműen jobb az autocadben.../.

    b-design.uw.hu

Új hozzászólás Aktív témák