Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d4d

    tag

    válasz FeRRaR1 #34085 üzenetére

    Alapos tisztítás után is szeretnék valami illatot csak ne valami erőszakos rágógumis, gyümölcsös (kivéve a citrusos illatokat), vaníliás édeskés fos legyen amibe belefájdul a fejed és persze nem a tükörre szeretném fellógatni, azért is szimpatikusak ezek a kis dobozkák, mehet be az ülés alá is azt kész. Elég jókat írnak róluk, 93-óta csinálják, Made in USA, "100% tisztaságú bio illat olaj kerül felhasználásra minden egyes illatosító előállításakor", de ez csak szöveg, ezért érdekelne személyes tapasztalat is velük kapcsolatban.

    szerk, annyira alaposan egyébként nem is tudom kitisztítani az autót, ehhez ki kellene venni az üléseket és az alatta lévő komplett szőnyeget vagy mi az, ha egyáltalán kivehető és nem ragasztott. Szó szerint ki kéne belezni.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz RP1980 #34089 üzenetére

    Meguiar's termékek beszerzésében is tudnak segíteni, valahol a kinti és az itthoni hivatalos ár között vannak, legalábbis amit én ismerek.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz RP1980 #34157 üzenetére

    A Kwazar normál permetezőit használom, egy 1 és egy 1,5 literes Venus Super Pro 360-at (fejjel lefele is működnek), már vagy 2-2,5 éve megvannak, nyáron majdhogynem napi használatban voltak, sőt naponta többször is kellettek. Mostanában a motortér és a falcok tisztításánál vannak befogva. Még semmi tömítést vagy ilyesmit nem kellett cserélni rajtuk, elégedett vagyok velük és a formájuk miatt stabilabban állnak, mint más permetezők. Erős felépítésűek és asszem egyáltalán nincs bennük fémből készült alkatrész.

    A habosítós Venusokat nem ismerem, de amikor vettem ezeket akkor a kereskedő srác is említette, hogy azok nem az igaziak, nem is ajánlotta, viszont én biztos hogy valami nagyobbat néznék, 3-5-6 literes permetezőt (Orion sorozat), ha komplett autót akarnék behabosítani.

    Ez tetszene, csak így ebben a formában nem létezik, mert vmi módosított Orionról van szó Gloria FM10 és FM50 alkatrészekkel kombinálva
    videó

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Használja itt rajtam kívül még valaki a Wolfos viaszos gyorsfényt? Régebben vettem még a felnik szépítgetésére, de most újra elővettem mondom megnézem már az autón is (régi 20 éves szekér), és baromi sokat dobott a megjelenésén. A Black Out mellett asszem ezt is rendszeresíteni fogom, de ha van még tipp hasonló gyorsan felhordható viaszokra amikkel látványos eredményt lehet elérni ki vele. Hány gsm-es kendő a legideálisabb ilyesmik visszatörlésére?

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #34245 üzenetére

    Viszonylag sűrűn mosom azzal nincs gond. Szerencsére van egy nagyon jó mosó a közelben, rendes nyomás van a pisztolyokban, jó az előmosójuk, van ozmozisos akármilyen (tiszta)víz is öblítéshez. Azért írom zárójelben, hogy tiszta, mert pl a Mol kútnál ahol korábban megfordultam, az öblítővízben volt vmi adalék, nem tudom valami száradást segítő szar? ki tudja, de szépen összeszarta az egész autót, csupa apró fehér pötty lett mindenütt.. na mindegy szóval, onnan kb 400 méterre van egy bevásárlóközpont, oda át tudok gurulni. A mélygarázsban árnyékban is vagyok és az utcához vagy akár az udvarunkhoz képest jóval kevesebb a por vagy ilyesmi ami problémát okozhat. Itt nyugodtan lehet dolgozni egy félreeső sarokban, pláne hétköznap amikor alig van mozgás. Jók a fényviszonyok is. A mosóban is lenne hely csak az a rész már nem fedett. Lényeg a lényeg, a Black Out mellett ez is kelleni fog. Amire most vissza akarok térni az az Autoglym beltérsampon, ezt is szeretem, az illata jobb mint az ipari verziónak. Nem azt mondom, hogy ezzel kell kitakarítani a komplett autót, mert ahhoz kicsit drága lenne, de ha már tiszta, akkor onnantól kezdve a rendszeres karbantartó takarításhoz sokáig elég ez az 500 milis flakon is.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #34287 üzenetére

    Pontosan erről van szó, sokan csak a nyomást nézik, pedig a vízszállítás legalább ennyire fontos adat, hiába a nyomás, ha közben "alig" jön a víz.

    Kranzle HD 10/122 30-120 bar, 600 liter / óra
    Karcher K2 ugyanígy valami 110-120 bar, de csak 360 liter / óra.

    Árban nem összehasonlíthatók.. K2 17-20e fttól, a Kranzle meg 140-150e.

    600 liter / órát egy K7-es tud 160 bar mellett.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Scorcher #34328 üzenetére

    Jó az Autoglym, de az itthoni árakkal kezdenek túlságosan elszállni.

    Engine & Machine Cleaner
    Motortérbe, falcokhoz, zsíros olajos részekre. Baromi hatékony, gyorsan dolgozik és gazdaságosan használható. A motortérben egy ecset/fogkefe segítségével csodákat tud művelni.

    Vinyl & Rubber Care
    Motortér műanyag, gumi elemeire, ajtó körüli kédergumikra illetve beltérre, műszerfalra, de utóbbinál, ha matt felületet akarsz akkor arra keress mást, ezzel max selyemfényt tudsz elérni, ha nagyon minimálisan viszed fel és azonnal visszatörlöd. Ez sem olcsó, de nagyon sokáig elég tud lenni, ha odafigyelve használod és nem fújod orrba szájba mindenhova. Nem is kell. Érdemesebb valami applikátorra vagy mikroszálas kendőre fújni belőle minimális mennyiséget és azzal felvinni a felületre.

    Bumper & Trim Gel külső műanyagápoló
    Külső műanyagelemekre, lökhárítók stb. Tartós és eléggé ragaszkodó anyag, még akarattal sem egyszerű eltávolítani. Az új formulát nem ismerem (teljesen átlátszó, a régi sötétzöld színű volt), de a régi fényesebb felületet ad, főleg direkt napfényben tűnik fel, tehát ha matt fekete műanyagokra vágysz akkor keress mást, bár mondom az újjal még nincs tapasztalatom, lehet hogy az ebben eltér.

    Interior Shampoo beltérsampon
    Jó kis beltéri tisztítószer mindenféle felületre, kárpitra. Viszont, ha komplett belső takarítás előtt állsz (beleértve az üléskárpitokat is) akkor keress valami gazdaságosabb megoldást, mert ebben az esetben az 500ml-es kiszerelés kevés lesz. Ipari vonalon van nekik 5 literes verzió is, bár nem teljesen ugyanaz a formula, az illata is más. Vagy nézz valami APC-t (All Purpose Cleaner)

    Fast Glass üvegtisztító
    Szintén ajánlott, de ebben az esetben is felhívnám a figyelmed az ipari, 5 literes kiszerelésre, ami 7-8e ft volt amikor én vettem kb 2 évvel ezelőtt, most sem lehet sokkal drágább. Úgy tudom ez teljesen megegyezik a boltival. Üvegek mellett használható plexin és a különféle kijelzők képernyőjén is.

    A Car Glass Polish nevű üvegtisztítójuk akkor jön jól, ha eleged van abból hogy mindig marad valami szar homály, folt stb az ablakon, akárhogy vakarod az üveget normál ablaktisztítókkal.

    Tyre Dressing gumiápoló
    Nem mondom, hogy nem ajánlom, mert látványra szép eredményt ad, de nem túl tartós. Helyette a Wolf's gumiápolóját javasolnám, ami nem csak árban sokkal kedvezőbb, de tovább is bírja. Bár ez is egy érdekes kérdés, hogy kinek mit jelent az, hogy tartós egy gumiápoló, mert nekem csak az a látvány tetszik igazán amikor frissen le van kezelve a gumi, márpedig az a látvány nem tartható fent, nemhogy hetekig, de még több napig sem, ha használod is az autót, legalább a gumi aszfalthoz közeli részei ilyenkor biztos hogy bekoszolódnak valamennyire. Szóval én emiatt elég sűrűn kenegetem a gumit, plusz egy-egy mosás után is átmegyek rajtuk. Egyébként az utcát figyelve kifejezetten kevés autónál látom, hogy gumiápolással bárki is foglalkozna. Ha látok is ilyet akkor is 10-ből 9-szer szinte biztos, hogy nem a tulaj pöcsölt vele, hanem valami autómosóban kezelték le, ez általában látszik..

    Bodywork Shampoo Conditioner autósampon
    Ha nem zavar hogy mondjuk úgy mérsékelt a habzása (direkt ilyen) akkor ez is ajánlott. Valóban van fényesítő hatása olyan autón is ami előtte nem volt waxolva. Konkrétan nálam a szélvédőről úgy dobálta le a vizet hogy 50-60km/h felett nem kellett ablaktörlőt használnom úgy, hogy az üveg előtte nem látott semmilyen más kezelést, tisztán a samponos mosás hatása volt. Az más kérdés, hogy egy nagy zuhé azért hamar elintézi, de amíg tart addig látványos. Ehhez képest a két Sonax amit próbáltam nem sokat ért. Ott a "fényező" hatás valahogy nem jött át.. cserébe habzásban erősebbek ez kétségtelen.

    De-Icer jégoldó

    Hibátlan. Télen mindig csodálkozva nézem azokat akik kapargatják a szélvédőt mindenféle műanyag szarral.. én meg fújok rá néhányat a de icer-ből aztán viszontlátásra mehetek is (pontosabban csak mehetnék, mert a belül lévő párával mindig küzdeni kell :D, de idén télen majd kitalálok arra is valamit). Viszont ne legyen félreértés, a centi vastag, kőkeményen az ablakra fagyott jégréteget ez sem fogja fél perc alatt eltüntetni. Befagyott zárakhoz is jó. Hivatalosan -50°C-ig használható.

    ui. van egy komolyabb gumiápolójuk is, azt még nem próbáltam, sajnos elég durván elszálltak az újabb termékek áraival (UHD sampon, Magma felnitisztító)

    Nagy kár, hogy ezek a cégek nem adnak lehetőséget a termékeik kipróbálására. Gondolok itt arra hogy nincsenek 50-100ml-es termékminták minimális, néhány száz ftos áron. Különösen a nagy kiszerelésű 4-5 literes termékeknél fájó ez, amiknél már 10-20e ftokról is beszélhetünk és ennyi pénzt már nem adok ki valamire amiről nem tudom biztosan hogy megfelel-e az adott célra.

    Az Autoglym-es szórófejes flakonokat is ajánlom. Átlátszó palackok ipari Canyon gyártmányú szórófejekkel (Made in Japan). A bolti flakonok szórófejeit is ők gyártják, de az ami külön kapható náluk komolyabb, plusz állítható a szóráskép.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Ez a Wolfos gyurma szett mennyire megfelelő, elegendő egy 20 éves, kis méretű három ajtós autóra ami sose látott ilyesmit? Valami más gyurmás tipp? Nem polírozás lenne a vége csak valami wax előtti kezelésként mennék át rajta a gyurmával. Aki használta már, megtudná mondani, hogy van-e valami szavatossága a gyurmának vagy megfelelő tárolás mellett bármeddig használható marad?

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz TayRol #34347 üzenetére

    A hivatalos forgalmazónál meg lehet vásárolni asszem valami 800 ft körül van + a palack hozzá talán 400-500ft. Amikor még én vettem ekörül voltak. A szórófej szívócsövének végén szűrő is van. Ha jól rémlik Autoglymes Attila újpesti vagy ott van valahol a környéken.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Az Autoglym válasza a szavatossági idővel kapcsolatban, ugye ők a termékeiken ezt nem tüntetik fel,

    Whilst Autoglym do not give a specific shelf life for any of our products, we do test all of our formulations for two years stability at room temperature. We also check hot and cold temperature stability. Based on these findings we can confidently advise customers that our products are expected to be fine for use when stored in unopened, original packaging for up to eighteen months.

    The reason we do not state a definite period of time, is that the majority of our range will last for considerably longer than 18 months. In some cases packs can be more than ten years old and still deliver perfect performance. It would be a great waste if we gave an eighteen month shelf life and perfectly good stock was discarded at the end of that time.

    google fordítóval,

    Míg az Autoglym semmilyen termékskálát nem ad meg egy bizonyos eltarthatósági időtartamra, mindegyik készítményünket két éven keresztül szobahőmérsékleten ellenőrizzük. Ellenőrizzük a hideg és meleg hőmérséklet stabilitását is. Ezek alapján megállapíthatjuk az ügyfelek számára, hogy termékeink várhatóan finom használatra kerülnek, ha a bontatlan, eredeti csomagolásban legfeljebb tizennyolc hónapig tárolják őket.
     
    Az ok, amiért nem határozzunk meg határozott időtartamot, az, hogy a tartományunk többsége több mint 18 hónapig tart. Bizonyos esetekben a csomagok több mint tíz évesek lehetnek, és még mindig tökéletes teljesítményt nyújtanak. Nagyszerű hulladék lenne, ha egy tizennyolc hónapos eltarthatósági időt adtunk volna, és a tökéletesen jó készletet elkoboztuk az idei év végén.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz RP1980 #34440 üzenetére

    Nekem is van SRP-m és EGP is még egy korábbi autóhoz vettem, de nagyon sok megmaradt, az EGP szinte teljesen tele van, az srp több mint félig, kb két éve vásároltam, erre jön rá a gyártási idő ugye ami ki tudja mikori, de semmi változást nem veszek észre rajta. Ugyanolyan krémes állagú, semmilyen darabkák vagy csomók nincsenek benne. Lakáson belül van tárolva.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #34444 üzenetére

    Kicsit fejtsük ki bővebben mégiscsak egy "klasszikusról" van szó. Hozza amit ígér, vagy olyanokat várunk el tőle, ami nem a feladata vagy amit senki nem állított róla, hogy tudja? Elvileg ez valami lakktisztító, polírozó waxos valami, de alapvetően normális állapotú fényezésre való, nem fogja helyettesíteni se a rendes lakktisztítási lépéseket se a normális polírozáshoz szükséges szereket egy elhanyagolt fényezés esetében. A fényező waxos hatását, tartósságát is lehet fokozni, erre van házon belül az EGP és a HD/UHD wax, akár mindhárom mehet az autóra. Próbáltam utánanézni, hogy mikor jelent meg eredetileg, de nem találtam meg az időpontot, mindenesetre 2002-es fórumos bejegyzéseket, teszteket találtam, ami azért nem ma volt, még akkor is ha közben változhatott (?) az összetétele, szóval milyen alternatívák vannak manapság ennyiért (kb 4e ft)? Detailing World-ön négyszer behúzta a "Polish of The Year" díjat (2011-2014 között), bár fogalmam sincs ez mit jelent vagy kik szavazták meg? gondolom a fórumozó felhasználók..

    Magma

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #34450 üzenetére

    Én nagyon szeretem ezeket a préselt mikroszálas vileda kendőket és ajánlom még a NanoTech micro elnevezésűt is a fentiek mellett,

    "- Végtelenített mikroszálas törlőkendő nano ezüst részecskékkel
    - 99,9%-os hatékonysággal a felületről törlés során eltávolítja a baktériumokat, csírákat
    - Megöli a mikroszállal érintkező baktériumokat, a baktériumok nem szaporodnak el a törlőkendőben
    - 24 óráig nyirkosan is tárolható, anélkül hogy a baktériumok elszaporodnának
    - Nincs kellemetlen szaga a kendőnek
    - Több százszor is mosható, anélkül hogy a kendő elveszítené baktériumölő hatását"

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    a sampon (vagy az előmosó) nyomott hagyott a lakkon mit lehet tenni? gyors viasz volt az fényezésen előtte, ha ez számít. Majd eltűnik a viasszal együtt vagy jól elszartam valamit? :D sajnos akkor mentem mosni amikor nem nagyon kellett volna, túl meleg volt a karosszéria és a kocsi hátulja (ott látszott főleg ez a maradvány valami) még direkt napfényt is kapott a mosóban, pedig fedett hely.. a gyurmázás régóta tervbe van véve, az segíthet ezen? mintha ujjal dörzsölésre eltűnt, halványult volna.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #34823 üzenetére

    egy autó hány polírozást visel el anélkül hogy eltűnne róla a lakk?

    Sonax Xtreme műszerfalápoló (matt, 300ml-es, pumpás, szilikon és oldószermentes) ápolás mellett tisztít is.

    Első tapasztalatok. Aki arra számít, hogy a fekete műanyagfelületek színét esetleg mélyíteni fogja, az szerintem nézelődjön tovább, ellenben amit a selymes tapintásról írnak a flakonon az stimmel, érezhetően "csúszósabbá" válik a felület tőle. Egyáltalán nem ragad vagy ilyesmi, úgyhogy a portaszító antisztatikus hatás szerintem rendben lesz. Illata kellemes, nem gyümölcsös, nem tolakodó, inkább valami nivea krém illathoz hasonlót kell elképzelni. Az Autoglym V&R Care láthatóan mélyebb színt ad a felületnek, de még a legtakarékosabban használva is fényesebb felületet eredményez, mint ez a Sonax.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    szolgálati közlemény

    Auchanben 2500 Ftért adják a Sonax Xtreme felnitisztítóját (500ml)

    most kapásból négy online boltot néztem meg és mindenhol 4700 körül mozog ugyanez, a homasitában pedig közel 7ezer ftért merik adni. Ahol ma néztem, Törökbálinton 2018.04.12-es gyártási dátummal (5 év szavatosság) voltak a polcon és még csak nem is akciós árról van szó. Nem olyan rég Budaörsön is belefutottam csak akkor elintéztem annyival, hogy valamit nem jól látok.. nem volt időm nézelődni, de itt csináltam egy képet is

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz F_Zolee #35058 üzenetére

    [link]

    jozsi a Sonax hivatalos oldalán nem látok más verziót az Xtreme termékcsaládon belül csak ezt, 500 és 750ml-es kiszerelésben, az olajwebshopnál, a filterabc-nél, a hivatalos importőrnél és a kauffernél is 4700 körül van ugyanez. Van nekik egy olcsóbb az tényleg 2500 körül van, de ez nem az Xtreme

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #35061 üzenetére

    A címke lehet más, magyar, angol stb, de az Auchan-es flakon címkéjén ott virít az XTREME felirat, ami nem lehet a sima felnitisztító. Mindkettő "gél", aztán gondolom olyan folyós mint a Wolfos.

    Az auchanben ez van
    [link]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Ha valaki ioncserélt vízből akar kicsit bevásárolni, Auchanben most 190ft a saját márkás 5 literes, egyébként Jász Plasztik által gyártott víz.

    Ellenőriztem a fenti Sonax felnitisztító gyári azonosítóját is a flakon hátoldalán, egyértelműen a drágábbikról van szó, szóval azt nagyon jó áron adják 2500-ért. Itt is pl 4400 ft + pk ugyanez.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #35140 üzenetére

    Én olyan autóba is Motul/Valvoline folyadékokat (fék, hűtő) és olajat használok ami annyit nem ér mint egy normálisabb bicikli.. sose értettem minek spórol ezen valaki, hiszen extrém eseteket kivéve néhány ezer ftról beszélünk, ami egy olcsó és egy drágább, nevesebb olaj között van. Mondjuk nálam súlyosabb a helyzet, mert olyan elvetemült vagyok hogy még a szélvédőmosó folyadékból is Motult szeretnék belerakni később, ha elfogy a Sonax :D
    A szerelők sajnos sok esetben azzal sincsenek tisztában, hogy pontosan milyen viszkozitású olajat kellene az autóba tölteni.. és erről a gyártó sem ad meg mindig egyértelmű információkat.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #35149 üzenetére

    Sonaxnak is vannak 1:100-as keverékei elég sokféle, auchan 1300 körül adja (gondolom a lidls olcsóbb, ki lehet a gyártója?), szintén 250ml, én is ezt használom citrom illatban. De ebből is jó lenne az Xtreme verziót kipróbálni viszont boltban még sehol nem láttam csak a neten. A Motul ugyan drágább, de télen is használható a kemény mínuszokban. Mondjuk a Sonax téli szélvédőmosói sem olcsók.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #35253 üzenetére

    Nem lenne érdemesebb APC helyett valami késztermékkel próbálkozni? pl Autoglym Interior Shampoo, Wolf's multi ilyesmik. Ezeknél is oda van írva hogy érdemes kipróbálni előbb egy kevésbé látható helyen, de azt gondolom egy fokkal biztonságosabban használhatók mint a tömény APC-k. Pláne így ismeretlenül beleugrani. A fekete műanyag részek is szeretnek ilyenkor kicsit színt veszteni és kissé megszürkülni..ha nem figyelsz oda. Egyébként ha segít valakinek a Wolf's féle APC (multi) bolti verziója 1:15 arányban van keverve, pont emiatt hogy lehetőleg minél több felületen biztonsággal lehessen használni.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #35257 üzenetére

    Igen itt a kulcsszó a megfelelően hígítotton van.. aztán ha nem lesz megfelelő majd lehet elfedni a nyomokat műanyagápolóval, ha sikerül.. jó lenne ha a részletesebb infó lenne ezekhez az apc-khez is. Te ismered a Meguiars D101-et ugye? Ha már alapvetően meg van tisztítva a beltér és csak ilyen napi/heti koszt kell eltüntetni, akkor milyen keverést ajánlanál öreg autóhoz, amiben gyengébb minőségű műanyagok vannak? Mehet akár 1:20-ba is? Elég száraz kendővel áttörölni vagy apc+vizes kendő+száraz?

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz stickermajom #35280 üzenetére

    Ha a pénz nem számít egyszer ez és itt a komplett szett

    Az aranyáron kínált swisswax termékekhez képest ezt "jó áron" adják, még ha elsőre nem is így tűnik.. Kérdeztem már őket, hogy külön csak vödröt betéttel nem e adnak, de csak így lehet megvenni kompletten.

    Egyébként ugyanilyen Grit Guard vödör + betét van a chemical guys oldalán is, alza-n is volt régebben sárga Meguiars az is GG gyártmány. Emlékeim szerint így kompletten még kintről se lehetne megrendelni ennyiből, de ha mégis akkor majd kijavítanak. A görgős alátét dob sokat az árán, de kétségtelen hogy kényelmesebb lehet tologatni, mint cipelni azt a 2*20 liter vizet.

    maximalistáknak külön vödör a kerékhez is

    A teteje pedig normálisan zár, csavaros normális vastag tömítéssel, fejjel lefele is fordíthatod az egészet vizestül

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz newmoonlight #35286 üzenetére

    Nekem is az a problémám, hogy szerintem nem használna semmit mert én meg a fejem felett szoktam lóbálni a vödröt. Másik, hogy az alján van egy kisebb odaszáradt beton darab is (valamikor építkezésen használták), amiatt nem is illeszkedne normálisan a betét.
    Carpro-s Bence is ilyen rendszert használ, legalábbis két éve még használt, nem gondolom hogy ő fogyatékos lenne.

    Az autopflege24.net is egy jó forrás lehet grit guard vödrökhöz. (Bence is innen rendelte)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz legionarcart #35288 üzenetére

    Ez a Grit Guard szett mindenhol (EU-n belül) ennyi vagy még több, ahogy írtam a görgős alátét teszi ki az ár nagy részét, azt lehet mellőzni, a német oldalon azt teszel hozzá és veszel ki a szettből amit akarsz, színben is nagy a választék. Sajnos megint mi járunk szarabbul itt az EU-ban, egy ilyen 20 literes vödör az USA-ban 8 dollár. A teljes szett ülőpárnával (vödör/görgők teherbírása 120kg) 120 dollár.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #35292 üzenetére

    Gyártani kell olcsóbban és lehet hogy hülyére keresnénk magunkat. Kint viszik ezeket.. a másik mihez képest pl egy erősebb dohányos mennyi idő alatt szív el 50e ftnyi büdös bagót amivel sokszor nem csak magát hanem másokat is mérgez? rájuk mégse mondja senki hogy fogyatékosok, mondjuk én se mondanám, nem szeretném megsérteni a valódi fogyatékosokat. Az összes bolt előtt, parkolóban, úton útfélen dobálják el a szaros csikkjeiket és ha valaki rájuk mer szólni sok esetben ők vannak felháborodva és nekiállnak fenyegetőzni. De ez már nagyon off téma. Mindenesetre egy ilyen vödröt szívesen a fejükre húznék.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz stickermajom #35294 üzenetére

    Sok sikert a megfelelő mosó megtalálásához, itt a környéken van legalább 6-7 belőlük, ebből tudtommal egynél a MOL kútnál engedik a vödörből mosást csak sajnos az ő eszközeik illetve a nyomás nem sokat ér.. még normális öblítő vizük sem volt csak vmi szárító adalékkal kevert szar ami kismillió apró fehér pöttyöt hagyott a fekete autón. A többi mosónál kifejezetten tiltják a kézimosást. Mindenesetre ha nincs forgalom pl kora reggeli órákban vagy késő este meg lehet oldani... be van kamerázva a hely, de még sose ütött rajtam a TEK. Egyébként arra hivatkoznak hogy idegen vegyszer nem kerülhet a rendszerbe. Gondolom valami óriási galibát okozna, de az olajos és még ki tudja milyen retek ami lejön az autókról az nem probléma csak az x ezer ftos autósamponból az a 10-20ml-nyi adag.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #35296 üzenetére

    Kíváncsi lennék ezekre az engedélyekre és szűrőrendszerekre aminek nem baj, ha az olajfolyásos autó alját, a ganéhordó teherautó platójáról a szart és kitudja milyen szennyeződéseket belemosok a rendszerbe, de rögtön milliós büntetést von maga után, ha megtalálják az AUTÓsampon maradékát. Sokkal érthetőbb lenne, ha azzal érvelnének, hogy ne tököljön ott senki vödrökkel, mert lassabb mosás = kevesebb ügyfél = kisebb bevétel.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    "vagy nem lesz 50 másodperc az 1 perc"

    Ismerős! Nálunk kb 8-10mp megy el csak azzal amíg megjelenik az előmosó, addig csak vizet nyom, így annyi idő elveszik, hogy ha kicsit nagyobb az autó pont nem tudod körbeszórni a hátralévő idő alatt és mehet még egy zseton a gépbe.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz neil_mullen #35329 üzenetére

    Az SRP-t eredetileg illene az EGP-vel (Extra Gloss Protection) kombinálni, ha már Autoglym. Utóbbi egyrészt kellene hogy még dobjon a látványon illetve ez adná meg a hosszabb távú védelmet is, amit itt az SRP-nél hiányolnak. Már lassan ott tartunk, hogy egy szellő is lefújja a lakkról.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz dudi6 #35336 üzenetére

    Szerintem akinek itt van magasnyomású mosója, meg úgy általában aki háztartásban tart ilyesmit az 99% hogy hidegvizes. Amelyik melegíteni is tudja a vizet az nagyon nagyon más árkategória, újonnan kb 700 ezertől felfele vannak ilyenek a Karchernél vagy a Nilfisknél. Olyan van olcsóbban is amire rákötheted a melegvizet 60 vagy akár 80°C-ig, de utóbbi szintén nem a "budget" gépekre jellemező.

    A Cometnél kapható a háztartási kategórián belül is kifejezetten melegvizes modell ez 290.000ft, link, de a teljesítménye nem nagy szám ennyiért max. 130bar és 450 liter / óra.

    vagy ez 355e max 150bar és 540l/óra

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #35340 üzenetére

    Azért tiszta röhej, hogy épp nézek itt egy 2 milliós! Karcher mosót és aszondja a garancia 1 év + 6 hónap (micsoda ajánlat), ha regisztrálsz még vhol. Elképesztő hogy egy ilyen komoly eszközre nem adnak legalább 5 évet.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz pècsimunkás #35342 üzenetére

    Ezt kifejthetnéd bővebben is, feltételezem nem ipari kategória volt. A néhány tizezer ftos mosókról kevesen tudják, hogy mire is valók igazából. Nem téged akarlak megsérteni, de pl egy K2 10 legfeljebb 15 perces munkára való (ezt hivatalosan is leírják csak nem tolják az arcodba a reklámokban), ez az amit egyhuzamban ajánlott vele dolgozni, aztán lehet pihentetni. Biztos vagyok benne, hogy nagy része ezeknek a tönkremeneteleknek a nem megfelelő használatból adódik. Ettől függetlenül nyilvánvaló hogy egy x tizezer ftos mosó várhatóan nem lesz olyan tartós mint egy 300 ezres. Viszont ha 3 kilót kiadok egy mosóra elvárom hogy ne 1 év garanciával szúrják ki a szemem.. mutassa már a garancia időtartama is hogy mivel van dolgom, mert ez így tiszta röhej. A Lexus épp mostanában reklámozza az NX-et hogy 10 év vagy 200.000km garancia és bár nem ismerem a részleteket, de ez elég megnyugtatóan hangzik. És ez egy autó nem egy szaros mosó.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz weres78 #35344 üzenetére

    Lehet hogy csak azt mutatja hogy MO-n élünk.

    Az angol Karcher oldalt nézegetve a K2-t kivéve (2 év) 3-5 év garanciát adnak a mosóikra. Ugyanakkor "All Professional products in the online shop are covered by a 1 year warranty."

    De az Ausztrál oldalukon K4-től K7-ig 7(!) év garanciáról írnak ami úgy áll össze hogy 5év plusz még 2év online regisztráció után. Ez a 2018 áprilisa után vásárolt mosókra érvényes. Még a K2-re is megadják az 5 évet ugyanígy 3+2év formában. Közös az angol oldallal hogy a Pro termékekre viszont ők is max 1-2 évet vállalnak.

    A magyar oldalon 2 év szerepel a home & garden kategóriánál és ahogy fentebb írtam 1év+6 hónap az ipari gépeknél.

    Na most itt hivatalosan mi lehet a magyarázat, mi miért nem kapjuk meg a 3-5-7 éveket? A cég dönti el, szart kapunk vagy egyszerűen törvényileg ez a minimum és hülyék lennének többet adni, ha nem muszáj?

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz newmoonlight #35348 üzenetére

    "Az elektromos autó is tök cool, mindaddig, amíg az újonnan min. 10-12 MFt-os hangtalanul surranó, szupergazdaságos csodában nem kell 6-8-10 éves korában akkut cserélni 6-7 MFt-ért."

    A Lexus nem gyárt elektromos autót, nem baj, ha a hibridre gondoltál akkor folytassuk. Alapvetően ezek a szövegek már 10-15 éve is mentek különböző autós oldalak cikkei alatt csak akkor még a Priusoknál riogattak ezzel. Ezzel szemben a valóság az, hogy egyáltalán nem jellemző, hogy bármilyen probléma legyen a Toyota/Lexus hibridjeiben található akkumulátorokkal, pláne nem 6-8-10 évesen. A régi Prius II-esek is köszönik szépen jól elvannak (15 éves modell). Kifejezetten megbízható konstrukciók nem véletlen szeretik a taxisok is. A hibrid autók esetében pedig ezeknek a 6-7 milliós összegeknek semmi köze a valósághoz.

    + a használt piacon nagyon szépen meglátszanának ezek a dolgok. Márpedig egy 11 éves Lexus RX400h ugyanott van árban, mint egy vele egyidős BMW X5 vagy Audi Q7 és ugye ezek talán drágább autók is voltak annak idején és legalább fél-1 kategóriával nagyobbak is. Na inkább egy ilyen 10+ éves német dízel szörny fenntartásától mentsen meg az ég.

    Negatív példának ott van a Mazda RX8. Szépen lecsúszott az áruk a béka segge alá. Bele van kalkulálva a sok szívás wankel motorral.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Az Angelwax termékei milyen színvonalat képviselnek? szimpatikusak, néhány példa ami érdekelne,

    Elixir (külső műanyag és gumiápoló)
    Vision (ablaktisztító)
    Shampoo
    Absolution (beltér tisztító)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz j.bravo #35504 üzenetére

    Használom a Sonax matt műszerfalápolóját (300 milis) és hasonló tapasztalatom volt, ott követtem el a hibát hogy meleg felületet akartam vele ápolni. Akárhogy próbáltam visszatörölni, akármekkora mennyiséget vittem fel, mindig csíkos, foltos maradt. Másnap reggel amikor szépen lehűlt minden műanyag felület belül, már semmi probléma nem volt, úgyhogy ápolásnál, takarításnál mindig figyelek hogy ne meleg felületeken szórakozzak. Ablaktisztításnál szintén.

    Mosókban hogy oldják meg az ilyesmit? Pl utcáról beesve egy motormosás? vagy az "olvadás" szélén álló műszerfal és belső műanyag elemek takarítása/ápolása ilyenkor nyáron?

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz pincer01 #35520 üzenetére

    szerintem a körecset édes kevés lesz a gumi oldalfalának alapos tisztításához, valami erősebb kefe kell oda, nálam jobb híján egy kb 200 ftos körömkefe van segítségemre ilyenkor + APC.

    + az Autoglym Vinyl & Rubber Care elsősorban beltérre, motortér műanyag elemeire és kédergumira való. Az AG Tyre Dressing szép látványt ad de nem tart sokáig (vízbázisú).

    Mindenesetre akármilyen ápolót találsz, sokáig nem lesz ugyanolyan a látvány, pláne ha poros utakon is közlekedsz. Nem hiszem hogy létezik olyan csoda ápolószer ami mindent leperget magáról. Sajnos ez ilyen. Én amikor rá voltam kattanva napi szinten (akár többször is) tisztítottam a felnit (enni is lehetett róla olyan volt :D) és a gumikat is 1-2 naponta újra kentem vagy inkább felfrissítettem. Nem azért mert lekopott róla az ápolószer csak már nem azt a látványt nyújtotta, főleg a futófelülethez közeli részeken.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz i-sti #35536 üzenetére

    mikroszálas, de ha nagyon poros minden akkor megfelelő lépések szerintem így néznek ki,

    1. porszívó + ecset (ajánlom a különböző lazúr ecseteket, ezeknek nagyon finom puha sörtéi vannak). Így a legkisebb résekből is ki lehet szedni a port, össze se lehet hasonlítani a végeredményt egy felületes, kendős áttörléssel.
    2. jöhet a mikroszálas és valami beltér tisztító, apc stb szükség esetén az ecsetet itt is be lehet vetni, de ide már nem árt valami keményebb sörtéjű cucc, a lazúr ecsetek nedvesen nem az igaziak. Lehet trükközni is pl a sörtéket visszavágni így elérhető a kívánt keménység.
    3. ápolás
    4. ez nem feltétlen szükséges, de én még egyszer átfutok az egészen az ecset porszívó párossal, mert minimális por úgy is visszakerül a 2-3. lépés után, főleg ha nem újak a kendők.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz FeRRaR1 #35627 üzenetére

    "Bármilyen spray wax verjen egy Fusso-t? Ugyan már..."

    Mi a különbség a Fusso és mondjuk egy Gyeon WetCoat között? mármint végeredményben és most ne nézzük a tartósságot. A WetCoat is ad plusz fényt és megvan a vízlepergető hatás. Csak három hónapot ígérnek rá, ha csak a felét is tudja nálam már nyert. Nem kell tökölni a felhordásával, visszatörléssel ráadásul érintésmentes a dolog és néhány perc alatt megvan.

    Másik probléma, hogy az emberünk amerikai így szerintem sok EU-s termék kiesik a látóköréből. Vannak márkák amik nincsenek is jelen az USA-ban vagy csak minimális képviselettel rendelkeznek. Nem hiszem hogy sokat szórakozna ezeknek a beszerzésével, tesztelésével, ahogy szerintem itt se töri senki magát hogy AMMO vagy Adam's Polishes termékek után kajtasson. Hol van pl Carpro-s Bence egyik kedvence, amiről kb mindenhol csak dicsérő véleményeket látok a Bilt Hamber Surfex HD? A Meguiar's APC + Degreaser ott volt a listában, ennek örülök, én is Meg's APC-t használok, de a Surfex HD valami olyasmi mintha ezt a két terméket összegyúrtad volna, ezáltal szélesebb körben használható mint egy egyszerű APC, ráadásul baromi gazdaságos is.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz FeRRaR1 #35629 üzenetére

    Azt hogy macerás a felhordása hogy érted? pont ez a lényege, hogy ráfújod az autóra lenyomod magasnyomásúval és megvagy. Ezzel az egyszerűséggel hol tud versenyezni bármilyen kencefice amit előbb rá kell simogatni az autóra majd visszatörölni? Feltételezem hogy egy Wolf gyorsviasznál kb minden szempontból jobb lehet a WetCoat, márpedig ha jobb akkor nálam ő a befutó. Se időm se kedvem de főleg lehetőségem és helyem sincs arra hogy sokáig simogassam az autót. A tartósság azért nem számít, mert egyrészt itt se 1-2 hétről beszélünk, másrészt maga a szer felvitele nem több mint néhány perc amit mosás után ott helyben megtudok csinálni, ez megér annyit hogy ne érdekeljen, hogy 2-3 havonta újra át kell fújkálni vele az autót. Másik előnye számomra, hogy érintés nélkül felvihető.
    Nálam azért nem opció a fusso és a többi hasonló termék, mert ahhoz kellene egy tökéletes állapotú fényezés is amire rá lehet vinni. Ennek eléréséhez többet kellene költeni az autóra mint amennyit ér :)

    A Soft99-ről senki nem állította hogy EU termék.. a youtubeos kollégára vonatkozott az EU-s szöveg, hogy kevésbé láthat rá az itteni termékekre.

    "a turtle wax is ad, miért nem keni mégis mindenki azzal?"

    Mert ha már kenegetek és rászánom az időt, nem csak a felvitelre de a megfelelő előkészítésre is, akkor jobban megválogatom, hogy mit vigyek fel a végén, ebben az esetben már nagyon is fontos lenne a tartósság.

    Látvány, mi mennyi fényt ad, vízlepergető hatás. Jól gondolom, hogy ezek mértéke erősen függ a fényezés állapotától? ahogy a tartósság is plusz az sem mindegy hogy a két felvitel közt miféle samponnal mossuk az autót. Tehát ha ilyeneket hasonlítunk össze, akkor illene két teljesen egyforma autón megnézni. Aki már fussoban és társaiban gondolkodik annak nagy valószínűséggel megvan a jó alapja, jó állapotú, akár polírozott fényezése is ehhez.

    Azért megnézném azt az embert aki előtt ha elmennék öt egyforma vadonatúj autóval, mindegyiken más bevonattal, akkor pontosan megtudná mondani csak így látványra hogy az elsőn AG UHD van a másodikon Swisswax a harmadikon Fusso a negyedik kerámia az ötödiken meg valami Angelwax bevonat van..

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Formaster #35631 üzenetére

    Azt írtam hogy kevesebb rálátása lehet. Ahogy nekünk is kevesebb rálátásunk van az AMMO vagy Adam's Polishes cuccokra amik kint "menő" márkák. Vagy ott van az a habos ablaktisztító, ami nála benne van a top3-ban, használ itt valaki olyat?

    Eleve hülyeség ez a top 3 is, pláne ha nincs is megmagyarázva melyik miért került bele.

    szerk. asszem ennél az Adam-s nél olvastam olyat hogyha nem válik be a termékük akkor visszafizetik az árát. Ennél jobb ajánlatot még nem láttam semelyik gyártónál..

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz lela #35638 üzenetére

    Igen a zöld D101-et használom. Nem annyira sok az mint elsőre tűnik, főleg ha háztartásban is használni akarod márpedig ott is nagyon jól jön. Üvegtisztításra is világbajnok. Ezzel ténylegesen el tudtam tüntetni azt a homályt ami mindig visszamaradt akárhogy töröltem, akármilyen ablaktisztítót használtam. Ami persze nem volt látványos, de ha pl itthon is a vitrinnél egy elemlámpával átvilágítottál az üvegen vagy a laptop kijelzőjére rávilágítottál szemből akkor látható volt az a fátyolos homályos szar amit sehogy nem tudtam eltüntetni. Akárhogy vakartam akármilyen kendővel. Pedig nálam nincs dohányzás és semmi ilyesmi. Lassan a harmadik gallanos flakont bontom fel pedig csak kb fél éve használom és csak egy autóhoz kell + a háztartásban. Jó mondjuk pont adtam el én is belőle 1 litert itt valakinek. Tudok is rendelni ha kell itthonról, de nem olyan áron mint kintről, nekem kb 13-14e ftra jön ki. A hivatalos itthoni ára egyébként olyan bruttó 18e ft plusz szállítási költség volt amikor legutóbb néhány hónapja érdeklődtem a hazai forgalmazónál. Amerikában helyben persze valami 20 dollár körül van vagy lehet annyi se, de hát ott szegényebbek az emberek.. röhej.

    A Degreaser elsősorban a komolyabb zsíros olajos szennyeződésekre való, de azt is láttam már beltérben használni itt-ott finomabb keveréssel, szőnyegnél, kárpitnál. Lehet használni a gumiabroncsoknál, kerékjárati ívek belső felénél és hasonló helyeken is. A Surfex HD elvileg igen, helyettesítheti a két terméket, de azt nem ismerem csak tudom hogy nagyon dicsérik és Carpros Bence is azt használja. Sajnos kintről nem tudok rendelni pedig kipróbálnám szívesen. Nekem a motortérre kellene valami amivel kiváltom az Autoglym Engine & Machine Cleaner-t. Teljesen megvagyok elégedve, baromi szépen kínlódás nélkül rendbe lehet vele tenni a motorteret, de az ára kicsit meredek, valamivel 5e ft felett van 1 liter.. ok nagyon sokáig elég, ha egy autó mellé kell, rendkívül gazdaságosan használható, de a Surfex HD vagy a Meg's Degreaser nagyságrendekkel olcsóbb lenne. Érdekes az Autoglymnél ipari vonalon nincs megfelelője ennek az Engine & Machine Cleaner-nek, legközelebb a Mutli TFR áll hozzá közel, hivatalosan ezt ajánlotta az AG.

    Ha már Autoglym, ilyenem is van még egy kicsi, ezzel varázsoltam szó szerint újjá a 20 éves, retkes tetőkárpitot, Super Interior Clean. Erőlködés nélkül egyszerűen egy mikroszálas kendővel.

    Autoglymnél egyébként is érdemes nézelődni ipari vonalon mert sokkal kedvezőbb áraik vannak mint a bolti kiszerelésű termékeknél. Pl az 500ml-es Fast Glass üvegtisztító ami valami 3e ft körül mozog jelenleg, kapható 5 literes kiszerelésben is kb 8ezerért. Window Clean néven fut. A Super Interior Clean is valamivel 10e alatt volt. Egyébként nem minden esetben 100%-ig ugyanaz a két termék. A beltértisztító sem ugyanaz mint a bolti beltérsampon, az illatuk is más, vagy a zöld waxos samponnál is úgy tudom hogy valamivel hígabb az ipari, kicsit több kell belőle, de persze még így is sokkal jobban megéri. Az sajnos itthon nem rendelhető csak 25 literes kiszerelésben..

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #35640 üzenetére

    Vagy itt van még az egyik legújabb termékük a Liquid Clay, ez a Magma ipari megfelelője, ez sem 100%-ig ugyanaz, de ugyanaz a felhasználási terület. Namost a fél literes Magma több mint 6 e ft.. a Liquid Clay-ből az 5 literes meg olyan 16-18e

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #35679 üzenetére

    A színeket mennyire mélyíti? mert pl a Sonax Xtreme matt ápolója egyáltalán nem segít ilyen téren. Nekem olyan ápoló kéne ami a feketéket láthatóan mélyíti, de nem túl fényes.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Formaster #35822 üzenetére

    Ja ez a száradás jó kérdés. Mármint hogy ezeket a szereket általában nem szabad hagyni megszáradni a felületen. Kérdezem, ezt hogy oldjátok meg pl ha a karosszériát fújod be egy IronX-el vagy hasonlóval? Még ha hideg a felület és szél se fúj ami szárítana, akkor se tudom elképzelni, hogy akárcsak 5 perc után is ne lenne olyan rész ami ne lenne szinte teljesen száraz, hacsak nem folyamatosan áztatod a vegyszerrel. Főleg egy nagyobb autónál érzem ezt problémának. Vagy elemenként kéne csinálni? Ha jól emlékszem még felninél is állandóan rá kellett fújkálni néhány perc után hogy ne száradjon oda.

    Ferrari A Meguiar's APC-t mire vetted, milyen keverési arányokkal használod? én is ezt használom. Ezzel kapcsolatban pont száradás téma, mivel lehet eltüntetni az apc-k száradási nyomait pl üveg/plexi átlátszó műanyag felületről? olyan mint valami vízkőfolt, de az életbe nem lehet még levakarni sem.

    elemlampa.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák