Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomy_cz

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot/véleményt kérni a következőkben:
    Szeretnék kicsit felkészültebb lenni, eddig is foglalkoztam a kocsival, de szimpla takarításnál+mosásnál többet ritkán eszközöltem. :N
    1. Most, hogy közeledik a rossz idő, mivel lehetne levédeni valamennyire a karosszériát? Valamilyen vízlepergetős cuccra gondoltam. Korábban használtam az autóra Turtlewax-ot (kékflakonos), bekentem vele szép is volt meg minden, kb pár napig. :( Úgy figyeltem meg, hogy még a koszt, a finom port is hamarabb "szedte". Amikor mostam a kocsit, a waxolás után pár héttel akkor a kocsi tetején mindig megjelent az a fehéres krémszerű cucc, amit nem is tudtam lemosni. Kifehéredett mindig. Most van egy Prevent autóápoló és fényezőszer. Nem volt valami drága, jó lehet ez?! :B
    Nem akarok nagyon sok pénzt adni rá.
    2.A külső műanyag fekete részekre mit tudnátok ajánlani, ami szépít és nem teszi fakóvá az anyagot?
    3.A gumiabroncsra glicerin megfelelő vagy van valami ami jobb?
    4.A belső műanyagokra a Turtle Wax spray-t szoktam használni (pontosan nemtom mi a neve sárga flakonos kb 1000huf a teccoban). Nekem ez jött be eddig a legjobban, mert ettől legalább látszik, hogy be van fújva :DDD Amit egyéb mást próbáltam, mintha semmit nem csináltam volna vele :( Van ami jobb a TW-től?
    5.A kárpitokat én is szőnyegtisztítóval "nyomom" :DDD
    6.Az ablak az cif meg papír vagy puha rongy :)
    7.Horzsolások, a karosszérián: Háth van egy pár, ezekre van valami megoldás? Amit esetleg még én is helyretudok hozni? :DDD
    Polírral eseteg? Kicsit tartok tőle, még nem csináltam.
    A rovarokra és erősebb szennyeződésekre milyen az az emlegetett "gyurma"? Hol lehet kapni?

    Háth nagyhirtelen ennyi, remélem lesz türelmetek végigolvasni "kínjaimat". :DDD

    Jah egy kép a verdáról: :DDD
    [ford]
    Igaz, tavalyi kép azóta már a kacatokat "kihajígáltam" :DDD

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

Új hozzászólás Aktív témák