Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nandow

    aktív tag

    Sziasztok!

    Most vettem meg az első autómat.
    Mivel nem volt még soha autóm, eléggé járatlan vagyok az autóápolási kérdésekben, így előre is elnézést, ha nagyon alapvető kérdéseket fogok feltenni most és a közeljövőben :)

    Nézegettem az összefoglalót, elolvastam a feltöltött word-öt a mosásról.
    Rögtön egy kérdés ezzel kapcsolatban. Budapesten élek, nincs kert stb, így valami kézi autómosót kell nekem is keresni. Azt látom, hogy az alap mosásnál az van leírva, hogy csak a tiszta vizes mosást használjuk, a habos/mosószereset ne.
    Múlt hétvégén vidéken szüleimnél - tudatlanul :D - lemostam egy ilyen kézi mosóban az autót, először a mosószeres funkcióval (azt alig merem leírni, hogy kefe használatával :D ), majd a végén az öblítés funkcióval.
    Jól értem, hogy akkor alap mosás esetén csak az öblítés funkciót használjam, tiszta vízzel mossam csak le?

    Egyébként úgy sejtem, az autón nincs semmiféle wax.
    Majd idővel szeretnék ilyenekkel is foglalkozni, de egyelőre szép sorban haladok. :)

    Valószínűleg jövök majd tanácsért a különböző eszközök kapcsán, bár látom, az összefoglalóban szép lista van ezekről is.
    A Lidl-ben már vettem pár cuccot a múlt héten: felnitisztító, bogárlemosó, műszerfal tisztító, műszerfal törlőkendő, kárpittisztító. :B

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák