Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz nandow #29810 üzenetére

    Üdv köreinkben,

    Először is big thx, hogy elolvastad az összefoglalót ez sokaknak kimarad sajna.

    A mosás a már felület kezelt autóra vonatkozik első sorban, így ezzel most ne is törődj. A waxolás/ egyéb bevonat ajánlott, ehhez mindenképp meg kell ejts egy rendes mosást/dekontaminálást állapottól függően. Bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel :)

  • Peti78

    őstag

    válasz nandow #29810 üzenetére

    SZia!

    Leírom, én hogy csinálom. A termékek nyilván egyéni választás alapján kerülnek felhasználásra nálad.

    1 Auchanos vákumos literes priccoló (citrus prewash 1 dl+ 0,5 dl jar), egy vödör sima víz, egy vödör Wolf white satin-n (0.5 dl) 10 literbe.
    Ezzel elsuhanok a pálcás mosóba. A felniket wolf felnitisztítóval befújom. Legutóbb kipróbáltam a w5 felnitisztítót, ez is nagyon jó, olcsóbb mint a wolf.
    A prewash-sal előkészítem az autót. Hagyom pár percig, lecsapatom. Majd a samponos vödör tartalmával szivacs (én sonax-ot használok) segítségével átmosom felülről lefelé. Nem körkörösen, csak tolva. Kicsit illatoztatom az autót a magam élvezetére, lecsapatom, és vastag mikroszálassal szárazolom.
    A külső műanyagokra és az abroncsok nem futó felületét wolf Black out-tal átkenem. A belső nem bőr felületeket wolf APC-vel (1:10) letakarítom, majd wolf silk milk-kel kezelem.
    A lakkozást eddig wolf quick wax-szal kezelgettem, nem volt rossz kezdésnek.

    Legutóbb felraktam a fusso-t. A különbség az előbb leírt mosáshoz képest az volt, hogy a fusso előtt a felületet letakarítottam még 1:5 arányban hígított wolf APC-vel.

    A pálcás mosóban csak és kizárólag a cseppmentesen száradó opciót használom, mosószeres, vagy viaszost nem. Kefét, fémdörzsit, ladás józsi cuccokat ne használj. :)

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák