Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz #10726912 #727 üzenetére

    Igaz, ami igaz....
    Nekem is vannak minőségbéli elvárásaim a zenehallgatással kapcsolatban - nyilvánvalóan, ha már jelen vagyok a releváns topikokban -, mégis meg tudok nevesíteni néhány olcsó hangkeltő eszközt a kollekciómból, amik be tudnak vonzani zeneileg, a hiányosságaik ellenére. Illetve még youtube zene is akad. Bár van amelyik csak azért mert más formátumban úgy ahogy ott van elérhetetlen. [link]
    S vannak néhányan a már jó minőséget képviselő szintből is amik szintén be tudnak vonzani, jelentősen magasabb objektív technikai tudással.
    Zeneileg mindenevő vagyok, nem szoktam cserélgetni a session alatt őket.
    Mikor mihez van épp hangulatom azt veszem elő.
    Árban kb. 15-szörös a különbség köztük.
    Teljesen hangulatfüggő nálam, hogy mikor melyik amelyikkel jól tudom érezni magam, függetlenül attól milyen objektív technikai képességei vannak.
    S van úgy - ritkán, szerencsére -, hogy semmi sem elég jó ami rendelkezésemre áll.
    Mindenesetre azt magamon már felfedeztem, hogy nem minden az objektív technikai tudása egy audió eszköznek. Számomra biztos nem.

    A térhatás eltérése, milyensége, érzékelése a fejhallgatók és egyéb hangsugárzó eszközök között, az egy nem feltétlenül röviden elintézhető téma, az én eddigi személyes tapasztalataim alapján, és mások élménybeszámolói alapján amikbe belebotlottam böngészéseim során.
    Van aki semmi térérzetet nem tapasztalt IEM fülesek használatakor, millió forintos nagyságrendű füleseknél sem.
    Más egy szobai rendszeren - természetesen egy korrektet feltételezve - a térhatás mint fejesen. Nagyobb a mélység, a 3D szeparáció, a "látvány".
    Fejhallgatózásnál, másabb. Közvetlenebb, intimebb a zenei élmény, de megvan, illetve meglesz a térérzet is, mihelyst az agy hozzászokik.
    Ez is, mint sok minden más, agyban dől el :)
    S ezután már könnyedén ki lehet venni a különbségeket különböző fejhallgatók térhatási képességei között is, illetve az alattuk lévő elektronika, kábelezés térhatásra utaló hatásait is.
    Nagyjából 15 éve álltam át fejhallgatózásra az életmódomból kifolyólag, és igen, hozzá tud szokni az agy.

    Az agy szoktatástól függetlenül kíváncsi volnék, hogyan írnád le egy KuraDa KD-P1 fejhallgató térhatását, amennyiben módodban állna kipróbálni (London, Audisanctuary-ban pl.).
    Annyit mondhatok róla ilyen téren, hogy nem tudom milyen fejhallgatókhoz volt szerencséd eddig, de alapvetően mindegy is, mert ez teljesen más.(Merem ezt úgy állítani, hogy jelenleg nincs olyan technológiájú fejhallgató ami még nem volt a fejemen. Nehogy félreérts, nem arcoskodás vagy ilyesmi, csak így könnyebb kifejezni, mint számokban, amit nem is tudom mennyi lenne.)
    Ez kiválóan imitálja egy korrekt szobai rendszer térhatását

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák