Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz csocsoszán #47 üzenetére

    Szeretem a fémet is (üveget, márványt nem), de a számomra ideális hangdobozállvány jóféle tömörfából vagy MDF-ből van - hozzáillő tüskézéssel, alátétezéssel persze.
    Megfelelő vastagságú (nálam minimum 26-os, de inkább minmum 30-as) lapokból ugyebár kivágatom a megfelelő méretű tálcákat alulra és felülre, felül akkora, mint a hangdoboz alja, alul annál kb. másfél-másfélszer hosszabb-szélesebb. A számomra ideális oszlop úgy néz ki, hogy ugyanezen vastagságú anyagból vágatok hozzá állványonként öt-hét darab "lécet", például 100mm-es szélességgel. A léceket összeragasztgatom úgy, hogy el legyenek tolva egymáson ízléses arányban - mondjuk aranymetszés, az jópofa. Tehát az oszlop hegygerincekkel és azok közti kis kanyonokkal fog rendelkezni elöl is, hátul is. Az oszlopot beragasztom a két tálca közé, oszt jónapot. Követezhet az alátétezés, tüskézés, én a hangdoboz alá is rakok ilyesmit, hármasával, és a padló felé is hármasával.
    Tehát, ha én csinálom, semmi üreg, középen egy "laminált" oszlop. A fa anyag miatt nem biztos, hogy tetszene neked, de ha már annyi más anyagról lemondtál... "Fillérekből" megvan, ha nem teszik, eladod kétszer annyiért.

Új hozzászólás Aktív témák