Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckangi

    senior tag

    válasz motinka #933 üzenetére

    Személy szerint én hülyeségnek tartom ezeket az appokat.Annyit csinál,hogy ha fullra töltöd az akksit és ráereszted akkor figyeli hogy teljes lemerülés esetén(mikor már a telefon magától kikapcsol) mekkora fesz marad az akksiban , ezt a különbséget elosztja 100-al, így "egyenletesebben" mutatja azt,hogy ténylegesen hol tart az akksi.
    Tehát nem ér meglepetés ha mondjuk azt veszed észre,hogy pld 10%-nál 2 perc alatt elfogy a szufla (a rossz jelzés miatt)

    Ha teljesen feltöltöd és hagyod teljesen lemerülni az akkut-ezt 2x eljátszva illetve az idő folyamán ahogy használod a telót -- maga az android rendszer is megteszi ugyanezt.Hagyni kell minden egyéb buzerálás nélkül teljesen feltöltödni , majd használva teljesen(kikapcsolásig) lemerülni hagyni az akkut.Ennyi.
    Ettől nem fogja tovább bírni az akku,csak a battery.stat-ot felűlírja a romban,ahonnan majd kiolvassa a mV értékekből azt,hogy most hol is tart a szufla.

    Ha nem vagy megelégedve az akksival akkor töröld a battery.stat (ha jól tudom) a system romból (előtte töltsd fel teljesen az akksit) majd kapcsold be a telefont és használd,hagyd lemerülni.

    A tévhít elkerülése miatt: ez nem AKKUFORMÁZÁS,mint régen,hanem csak annyi,hogy meg kell mutatni az androidnak hol az "eleje" és hol a "vége".

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

  • motinka

    tag

    válasz motinka #933 üzenetére

    A gyári, fehér töltője 1A-es, az aksi 2,5Ah-s, tehát teljesen lemerült állapotról ezzel kb 2,5 óra alatt tölti fel. Egy 500 mA-s töltővel ez az idő a duplája, kb 5 óra. Azért az 1 A-s töltővel jobban melegszik a teló a töltés közben.
    Amúgy a telefon az elég necces az itt olvasottak alapján is. Mondhatni rengeteg a hibás, rossz közte.
    Azért ennyi pénzért elvárná az ember hogy kap egy olyan telefont amiben nem kell játszani a gps-ével hogy jó legyen, a wifije 10 méterre a routertől már alig akar kapcsolódni, a hangereje ha nem piszkálod akkor gyenge, stb...
    Azért mert van benne egy 5 "-os kijelző (ami azért koránt sem a legjobbak közül való) és 2 db sim kártyát tud kezelni ez egy nagyon alap készülék. És ha nem az akciós árát nézzük, akkor már egészen rossz üzlet.
    50-55 ezer forintért kisebb kijelzőkkel sokkal megbízhatóbban működő androidos telefonokat lehet kapni.
    Ezzel pont az a baj hogy nagyon megbízhatatlan, majdhogy nem aki kicsit is nem ért az androidos telók nyelvén, az nagyon ráfarag ezzel a telóval.
    Persze mindezek ellenére nekem is tetszik a gép (a második), és bízom benne hogy legalább egy évig azért el fog menni :))

    MoTiNka

Új hozzászólás Aktív témák