Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • monti0222w

    addikt

    válasz thyeby #43777 üzenetére

    Szia, elöszőr is nem szeretnélek megbántani, nem feléd írányult a mondanivalóm hanem általánoságban a Dewalt-nak.
    A legrégebbi Dewalt gérvágó DWS777-QS típusú kb. 16 éves, nem tudom ismered - e, nos a húzzó funkciója számomra és a kollégáim számára is nagyon rossz mivel nem sínen csúszik, hanem kiemelős húzós rendszerű, ráadásul a kihúzhatósága is minimális, remélem érthető ahogy írom, akkor a fokkiosztása is zavaró, bár egy idő után megszokható. Egy oldalra dönthető csak, magasabb lábazati anyagok vágása körülményes vele. A gép beállítása meg plusz ami hozzájön, miért kell ennyi pénzért vett gépet még állítanunk! Ugyanez érvényes a DE7025-XJ típusú alig egy éves gépünkre is! Egykezes hordozhatósága az Einhellemhez képest 0, egyensúly szintén.
    A nagy gépünk tipus számát most meg nem mondom, de holnapra pótolom ezt a hiányoságot, nem minden nap dolgozunk vele. Vissza olvasva amit előzőleg írtam, potolnék egy hiányosságot, kifelejtettem egy szót, rossz, mármint nem tudok rosszat mondani róla, ezt szerettem volna írni, egyébbként az említett beállításon kívül, meg a súly ami rossz nála a mi szempontunkból, mert ugye ti a műhelybe berakjátok egy helyre és onnan alig mozdul, addig mi rendszeresen mozgatjuk, szállítjuk ide-oda, ahol épp dolgozunk. Ő tényleg jó gép, csak mi szempontunkból, az én szempontomból egy nehéz gép.
    Ha vissza emlékszel tavasz vége felé kértem tőletek segítséget gépvásárlás miatt, megadott kritériumokal, akkor az Einhell, illetve egy Milwaukee hirdetési linken kívül, meg vegyél Dewalt ot kaptam, a Milwaukee jó lett volna, de akkor nem volt 80 ezrem rá, illetve nem bolti eladás volt, ezért nem lett meg. Nézelődtem, olvastam, kerestem, és ami a legjobban közelített az általam megadott kikötéseknek az a TE-SM 2131 volt, s bevált, nem mondom hogy tökéletes mert nem az, a műanyag részek gagyik, van amit megdolgoztam hogy nekem jó legyen, úgy álljon ahogy nekem kell, a derékszög beállítás nem volt mivel nem kellett csinálnom, milyen érdekes, mindez 60 ezerért se! A fokokat aránylag jól vágja, a szegélyek szépek amiket vágok vele, mozgatás a jobbra-balra könnyen megy, a dönthetősége is űgy szintén..A parkettát, staflit, deszkát jól vágja, mint írtam a sinekkel sincs probléma, vettem még hozzá 3 fűrész tárcsát, fémre, keményfára, meg mindenesnek egyet. :)

Új hozzászólás Aktív témák