Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #3421 üzenetére

    Hűű, most vettem észre, hogy ezt jól elírtam. 32,5 mm-re emlékeztem, és köszönöm a helyesbítést!

    S ha már itt tartunk:
    Nem tudod véletlenül a 8-as tipli teherbírását? 1 db csap mekkora terhelésnél törik, v ilyesmi megközelítés. Persze ez nagyban függ attól is, h hova tesszük a súlyt. Van erre vmi egzakt?

    Nagyon korrekt a rajzod! Ez SkUp-béli faminta, vagy importáltál valahonnan? (Nem emlékszem ilyenre.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Longeye

    tag

    válasz mdk01 #3421 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat srácok! Már megint sokat tanultam :R

    Kalman! Itt van néhány kép, hogy hol tartok:
    Hát én sajnos nem írhatom, hogy azért rakom fel, mert annyira jól sikerült, de nem vagyok annyira elégedetlen vele.



    Még össze kell ragasztani, meg sokat kell csiszolni rajta és persze majd felületkezelni a végén.

    Mielőtt hozzáfogtam, keresgettem mintákat a neten, hogy milyen legyen, végül a kislányom választotta ki:

    Ez nekem túl csicsás lett volna, ezért egyszerűsítettem rajta. A tetejének csak egyszerű ferde lapot gondolok, de azért tetszik rajta az a korona szerűség is. Csak az megfogná a havat télen. Merthogy szerintem eredetileg ez a láda falraszerelhető kivitel, de nekem a ház előtt fog állni egy fémrúdon.

    Erről jut eszembe! Ti mivel kezelnétek le, hogy időtálló legyen. Gondolkodtam rajta, hogy a tetejére bitumenes zsindelyt teszek, de az elrontaná az összképet.

    Az alábbi kép a vasalt feliratról:

    Ez csak egy próbadarab volt, nem az, amit végül a ládára vasaltam, ezért kicsit elcsúszott, mert közben többször ellenőriztem, hogy a felirat mindenhol átment-e már. Miután kitapasztaltam a hőfokot (ez mondjuk a max volt), az eredetin már nem nézegettem annyit, így nem csúszott el, az szép lett.

    És gravírozva:

    Hát, nekem így sikeredett ... :(((

    /* Egy lelkes kontár */

Új hozzászólás Aktív témák