Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Longeye

    tag

    válasz Winner_hun #611 üzenetére

    Szia!

    Először azt hittem, hogy valami 3D progival van renderelve az asztal :))
    Gyönyörű, gratulálok!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Nahát! Előbb-utóbb minden programozót elfog a famunkák utáni vágy :C ? Nekem sajnos csak 1 éve van garázsom, azóta próbálkozom intenzíven famunkával.
    Viszont elég jó gépparkom van. Persze csak barkács szinten.

    Laikusként lenne is rögtön egy kérdésem a profikhoz: A feleségem kislányunk szobájába már több gobleint is készített, de nem akarom horrorisztikus áron bekereteztetni.
    Próbálkozom már egy ideje keretek készítésével, de sehogy sem jön össze.
    Készítettem fából egy "készüléket", amibe viszonylag egyszerűen be lehet fogni egy lécet és felső maróval le lehet marni a végét. A léc az asztal síkjához képest 45 fokban áll.
    Ha megnézem derékszögelővel (van rajta 45 fokos ütköző) tökéletes, de ha összeállítom, nem illeszkednek egymáshoz a darabok.
    Most gondolkodom egy gépi gérvágó beszerzésén, de elég sokba kerül és nem biztos, hogy megéri. Legalább is ha a végeredmény nem lesz jobb.
    Ezért kérem a tanácsotokat. Hogyan érdemes keretet készíteni, hogy jól illeszkedjenek egymáshoz az egyes részek.
    Nem kell profi galériába való, csak egyszerű kis fa keretet szeretnék, ami eltakarja a képek széleit és valahogy azért néz ki.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    További szép napot mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Winner_hun #1188 üzenetére

    Nem zárom ki feltétlenül a gépvásárlást, csak nem tudom, hogy megéri-e. A Baumax-ban most akcióban van 12.000- ért GÜDE gérvágó. Megnéztem és elég barátságosnak tűnik, de ha a produkált végeredmény nem jó és ugyanott tartok vele mint most...
    Inkább arra lennék kiváncsi, hogy megéri-e.
    Ha 1000 Ft-t számítok keretenként, ami barátságos árnak számít, akkor 10 keretnél már jó vagyok, mert azért másban is jól jöhet egy gérvágó. Pl. készítettem már a kislányomnak bababútorokat, most pedig babaházat tervezek. Nyáron építettem egy "mézeskalács házikót" a kertbe, de még nincs ablaka és tervezek rá spalettát is. Ott ugyancsak jó szolgálatot tenne, ha megfelelően produkálja a 45 fokos szögeket.(Mondjuk már az építésnél is jól jött volna.)
    A másik kinézett gépezet egy ugyancsak GÜDE KT250 típusú gérvágó-asztali fűrész.
    Ez már húzósabb, mert 45.000-be van, de a lehetőségei sokkal nagyobbak. Sokkal robosztusabbnak tűnik, mint a sima gérvágó (23 kg - öntvény talp, öntvény asztal), de ezzel sincs semmi tapasztalatom. Az ára relatíve nagyon jó.
    Ha van valakinek ezekkel tapasztalata, annak örülnék ha leírná.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Kalman7: Hulladékfából készítettem, tudom így nem mérettartó, de olyan jó ötletnek tűnt :C .
    Teszek fel róla fotót, és majd a profik megszakértik. Előre mondom, nem túl szép látvány és lehet, hogy még csak nem is ötletes :F .

    Szerszámok: Eddigi beruházásaim közül két szerszámnak láttam legnagyobb hasznát:
    A Praktikerben 1 éve le volt árazva a BOSCH felsőmarója 18.000,- Ft-ért (Pont jött a névnapom, meg a születésnapom - a kettő nincs messze egymástól) Összcsaládi ajándéknak ezt kértem (még anyósom is beszált :C ) Ezt igen sokat használom horonymarásra és éllekerekítésre.
    A másik szerszámot nyáron vettem a Tescoban. 9.000 Ft körül egy Dremel kisgépet táskában, néhány alapeszközzel. Ezt inkább most kezdem jobban felfedezni. Most készítettem egy polcot a kislányom szobájába, és az édesannyának az az ötelete támadt, hogy tegyek az alsó részre akasztókat. Én meg nem akartam sima akasztót, így kitaláltam, hogy megpróbálok lófejeket faragni. Na ebben sokat segített a Dremel. De korábban is használtam már fűnyíró élezésre, csatorna levágására és elkezdtem egy Holland szélmalom modellt építeni, abban is sokat segít.

    Ezért gondolkodom egy gérvágón, de hülyeséget nem akarok venni, mert kidobni való pénzem nincs.

    Új kérdés: A szobába szánt bútorokat mivel érdemes lelakkozni. Van pár polc amit csináltam, de eddig még sohasem lakkoztam le egyiket sem. Viszont így megfogják a port, nehéz tisztítani ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Rég jártam erre, pedig szerettem volna, de sok volt a meló (sajnos nem asztalos :-)

    A hozzászólásaitok és a feltett munkáitok alapján én még kontárnak is csak félve nevezném magam, de szeretek én is fával dolgozgatni (annak ellenére, hogy se érzékem, se tudásom nincs hozzá).
    De ezek nem is számítanak, amíg csak magunknak csinálgatom a dolgokat.

    Amikor legutóbb erre jártam azt kérdeztem mivel lehetne lelakkozni egy polcot. Azt írtátok igénybevételtől függ. Végül parkettalakk mellett döntöttem. A problémám csak az, hogy van a polc két oldalán egy kis faragás, amit szeretnék valahogy kiemelni. Íme néhány kép a még lefestetlen, de már birtokba vett "bútorról":


    It a kezeletlen kész polc


    Itt még nem volt összeállítva, egy közelkép az egyik oldaláról. A rózsaszín folt a fényviszonyok miatt keletkezett.


    Itt egy közelkép az akasztókról.

    A kérdésem tehát az, hogyan lehetne ezeket a mintákat jobban kiemelni, mert most bármilyen megvilágításnál eléggé belevesznek a fába.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #1495 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

    Legjobban az alig elütő pác fogott meg. Azt fogom kipróbálni (persze előbb csak hulladékon, mondjuk azon, amelyiken a faragást is előbb kipróbáltam :) ).
    Jó, hogy mondtad ezt a sötétedés dolgot, akkor nem parkettalakkal fogom lekenni.
    Egyébként nem fényes parkettalakkra gondoltam, inkább max selyem fényűre. Nincs semmi fényes dolgunk az egész lakásban. Nem szeretem a túlzott ragyogást.

    Mivel nem értek a felületkezeléshez, ezért olyan dologgal szeretném bevonni, amit elmegyek mondjuk a Praktikerbe, veszek egy tégelyt és "rákenem". Láttam ott beltéri/bútorlakkokat is. Azok jobb megoldást jelenthetnek? Azok nem fognak annyira barnulni?

    A polcot a kislányomnak készítettem, amikor meglátta azt mondta jó-jó, de a következőre szürhemarhákat faragjak :)) :F
    4 éves lesz májusban és amikor a télapó megkérdezte mi a kedvenc állata: a lovacska, a szürke marha és az oroszlán...

    Egyébként ez az első ilyen munkám, eddig mindig csak megvettem az OK lapokat, méretre vágtam azokat és általában összecsavaroztam. Most már kicsit "faragok" is rajtuk, meg csapozom azokat. Amióta van garázsunk, meg néhány normálisabb szerszámom, azóta megnőtt bennem az igény az egyedi munkák iránt.

    Még egy kérdés: A csapozást derékszögelővel, vonalzóval és ceruzával szoktam csinálni. Magyarán kimérem és fúróval "érzésre" befúrom valameddig.
    Ennél a polcnál készítettem egy segédeszközt a polcvégek csapfuratainak kifúrásához.
    Fogtam egy 30 cm-es 3,4×7 cm-es fadarabot, felsőmaróval martam bele egy 1 cm mély, 18 mm széles hornyot, majd a horony középvonalában 5 cm-enként fúrtam a csap átmérőjének megfelelő furatokat (8 mm). Ezt a darabot illesztettem a polcvégekre és szépen kifurkáltam a csapok helyeit. A polc oldallapjain viszont sajons ki kellett méricskélnem a furatokat. Ez pedig elég lassú munka.
    Meg gondolom nem is szakszerű. A sablon, amit készítettem, tudom, hogy idővel el fog kopni, de ne feledjétek én egész életemben csinálok mondjuk 10 polcot és annyit azért szerintem kibír.
    Van erre valami egyszerűbb technika, vagy minden asztalos így "kinlódik".
    A Baumax-ban láttam egy csapozó sablont, de 4-5000 Ft és sokallom érte, ha csak annyit tud, mint az enyém.

    Ja! Még valami. Végigolvastam ám a fórumot, mióta nem voltam és csak egy vélemény:
    Szerintem asztalosokra mindig szükség lesz (mármint nem olyanokra mint én :DD ) és a szép famunkákat nagyon meg kell becsülni, mert egy igazi asztalos bizony szívét lelkét beleteszi egy-egy bútorba (szerintem). Igaz, hogy sok az asztalos, de ahogy én látom, kevés a jó asztalos.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Húúúúú! Nagyon köszönöm a sok hozzászólást a polchoz, nagyon rendesek vagytok :R :R :R ! Nem tudom mekkora műhelytitkokat árultatok el, de nagyon sokat tanultam belőlük. Nekem ezek a szöges-tiplis megoldások nem jutottak volna eszembe.

    Valaki írta, hogy jó minőségű fafúrót használjak. Azt már rég megtanultam, hogy a 400 Ft/10 db fúrószáras egységcsomagok nem nagyon jók semmire. Piszok hamar elkopnak és nálam mindig félremásztak. Ráuntam és egyszer vettem 300 Ft-t egy BOSCH falfúrót. Mint a kés a vajat, úgy viszi a téglafalat és egy csöppet sem megy félre. 4 éve ugyanazt a hegyet használom, pedig 2 költözésen vagyunk túl, ami elég sok fúrással járt (polcok, korlátok, tükrök rögzítése, stb.)
    Azóta már lecseréltem szépen lassan a fúrókészleteimet normális hegyekre.

    Olyan hernyócsavaros gyűrűt láttam Praktikerben kb 200 Ft-ért. Ma megyek és beruházok bele :)

    Lakkozás: Közben arra gondoltam, ha kihúzom a faragást, akkor a hibái is jobban kijönnek. Még nem volt időm kipróbálni, majd most hétvégén. Aztán teszek fel róla képeket.

    Munkaárak: Ez borzasztó szomorú, hogy ma ennyire nincs értéke az asztalos munkának (sem). Az is megdöbbent, hogy régebben olvastam, akadt olyan, hogy ki sem fizették az elkészült munkát. Régebben, amikor még jól kerestem, készíttettem fenyő bútorokat és nem hogy meg sem fordult a fejemben, hogy kifizessem, de inkább még többet adtam ha tetszett a munka.
    Egyszer egy Hi-Fi állványt, egy íróasztalt és egy polcot csináltattam egy bútorbolton keresztül. Csak azt sajnáltam, hogy nem az asztalosnak fizettem ki annyit, amennyibe került, mert a bolt biztos levette belőle a részét. Nem értek az asztalos szakmához, de nekem nagyon tetszettek (tetszenek) azok a bútorok a mai napig.
    Akkor a boltban egy Hi-Fi állvány fekete bútorlapból, sima füstszínű üvegajtóval 40.000 - 50.000 Ft között volt. Nekem ezt az állványt 25.000 Ft-ért csinálták meg. Igaz nincs benne füst színű üveg, de iszonyat jól néz ki és nem csak azért mert én terveztem, hanem mert a munka tökéletes (szerintem). Az asztalos meg kapott gondolom 15.000-öt, vagy ne legyek ilyen rossz indulatú? :((
    (Ennek már majdnem 10 éve)

    Valami nagyon nincs itt jól :F

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz kalman7 #1561 üzenetére

    Szia kalman7!

    A hullámokat nem kézzel csináltam, hanem körzővel. Kimértem a polcot, mintha sima egyenes polcot szeretnék csinálni, majd a polchelyek végeiből körzővel köríveket rajzoltam. Az összekötő kis íveket, meg egy kisebb befőztes üveg tetejével rajzoltam. Igazából a dekopírral nem tudtam követni nagyon pontosan a kivágást, de csiszolással kiigazítottam. Ezután meg felsőmaróval kerekítettem, de ezeket már Te is tudod...

    Egyre jobban rábeszéltek, hogy ne emeljem ki a faragást. Igazából gondolkodtam egy olyan megoldáson is, hogy az első lakkréteg után kiszedem a lakkot a faragásból, de mivel már az eredeti faragás elkészítése is kb 8 órámba került (no meg utána fél napig derékszögben jártam :) ), ezt elvetettem. No meg nem tudom mennyire lenne nehéz marni vagy faragni a lakkot.

    Igértem régebben egy képet a 45 fokos "gérvágó" berendezésemről (ami nem működik valami jól). Nem feledkeztem meg róla, de jobban szeretném munka közben lefotózni, úgy jobban látszik a lényege. No meg azóta rájöttem hogyan lehetne tökéletesíteni.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Korrigálás az #1562-es hozzászólásomhoz:
    Csak most szúrt szemet: Nem az nem fordult meg a fejemben, hogy "kifizessem", hanem az nem fordult meg a fejemben, hogy "ne fizessem ki".

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz L.Szilárd #2025 üzenetére

    Szia Szilárd!

    A következő infoval tudok szolgálni faház ügyben:
    A szomszéd 3 cm vastag deszkából csináltatott egy kb. 1,5x1,5 m-es fészert. Normál ajtaja van és egy pici ablaka fent. Azért felületkezeléssel, mindennel együtt 250.000-et kért az asztalos. Ja! és cölöpökön áll (ha ez számít).
    Nekem nem tetszik, de Ő marha büszke rá. A munka szép persze, de semmi különös nincs benne.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Ja! Bocsi, Már látom nem aktuális. Csak rég nem voltam erre és most sorjában olvasom végig a hozzászólásokat.

    A polc még mindig a falon van, nem volt időm felületkezelni, de lassan lesz rá időm és megcsinálom.

    A padlásunk fafödémes és fejünkbe vettük, hogy nyáron "lakhatóvá tesszük". Csak néhány limlomot szeretnénk felpakolni, nem túl nehéz dolgokat, de nem tudom mivel fedjem be, hogy biztonsággal ráléphessek. A baj az, hogy nincs normális padfeljárónk, csak egy kb. 50x50 cm-es lyuk. (Én simán felférek persze rajta, de anyósom beragadna :)
    Ez gyakorlatilag kizárja az osb lapot, mert az szélesebb. Én deszkákra gondoltam, s már annyit tettem is a cél érdekében, még ősszel, hogy az építkezésből megmaradt raklapokat szétszedtem és a használható deszkákat felhordtam belőle. A dolgo működik, de ez csak 5-6 négyzetméterre elegendő, nekem pedig vagy 40 négyzetméterre kellene.

    A kérdésem tehát a következő: Milyen méretű deszkát szerezzek be, hogy lehessen biztonsággal járni és pakolni rajta? A gerendák 80-90 cm-re vannak egymástól. Ekkora távolságokat kellene áthidalgatnom. No meg persze az ár is lényeges.
    Meg ha tudtok más megoldást, az is érdekel.

    A válaszokat előre is köszönöm.
    További szép napot mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz L.Szilárd #2046 üzenetére

    Hát igen ... a szomszédom egyébként rendes ember, csak vannak fura dolgai. :))

    Köszönöm a javaslatokat, én is valami hasonlóra gondoltam.
    A padlás már szigetelve van üveggyapottal. Arra menne a deszka, amre pakolni lehet.

    Én eredetileg arra gondoltam, hogy még megspékelem a szigetelést egy kb. 2-3 cm-es nikecellel, de azaz egér dolog elgondolkodtatott.

    Van közöttetek valaki Debrecenhez közel? Mert érdekelne esetleg egy konkrét árajánlat.

    Köszönöm!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz L.Szilárd #2059 üzenetére

    Hali!

    Hát...sajnos úgy terveztük anyagilag a dolgot, hogy 150.000-ből még a padfeljárónak is ki kellene jönnie.
    Ha megoldanám a szállítást, meg megcsinálnám magam az egészet...az anyagot mennyiért adnád (A méretre szabott deszkákra gondolok)?

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #2077 üzenetére

    Ok...Ok...
    De a bramac léc nem fog meghajlani? Mert tudom, írtad már, hogy 50x36-os a keresztmetszete és ha élére állítom, akkor 50-es lesz a "vastagsága", de mégis közel 1m-t kel áthidalni. Ha meg valahol görcs van benne, akkor elég gyorsan kidíszíthetem a hálót a karácsonyfadíszekkel.
    Ezt a lécet bramac néven még nem láttam sehol (nem azért mert sztem nincs ilyen, hanem mert meglehetősen járatlan vagyok a faanyagok tekintetében). Ez gyalulatlan? Mert gyalultból ilyen keresztmetszetű lécnek vagy 500Ft métere (Praktikerben).
    De ma kiugrok az Erdérthez - ez van a közelben - és szétnézek árak tekintetében.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #2100 üzenetére

    Üdv.!

    Hát néha (hajó)padlót fogok a dumátokon :))

    Ok! Eddig is nagyon köszönök mindent!

    Tegnap elmentem az Erdérthez. Szinte fillérre pontos árakat mondtál. 1 köbméter 2,5 cm vastag, 15 cm széles és 4 m hosszú deszka 60.000 áfástól.
    A Bramac léc ára 88 Ft/m.
    Kiszámoltam pontosa, így kb. 70.000-ből kijön az anyag. Én a lécet 40 cm-enként terveztem be. Amit Dízeles mondott, az viszont elgondolkodtat, lehet érdemesebb lenne vastagabb léceket venni, vagy a távolságot 30, esetleg 20 cm-re csökkenteni?
    A 20 cm szerintem már nagyon stabil.

    Építettem egy kisházat tavaly nyáron, s a padlóját hajópadlóból oldottam meg. Ott 30 cm-enként vannak ilyen bramac lécszerűségek (eddig nem tudtam, hogy így hívják) letéve, s ha ugrabugrálok rajta, szinte meg sem hajlik. Nagyon stabilnak tűnik, de az nem lucfenyő (már nemtom milyen, de olcsó az biztos :) ).

    Csak érdekesség képpen: a ház olyan, amilyet azt hiszem Dízeles is írt néhány hozzászólással ezelőtt: Erős fa vázra lambéria fogatva. 2x1,5 m-es + van egy kis 0,8x1,5 m-es terasza (kislányomnak ajánlva :) ) A tető osb lap, rajta szurkos (ezt se tudom hogy hívják...ilyen cserépszerű...valami) Az egész úgy néz ki, mint egy kis mézeskalács lak. Ez került 100.000,- ba szerszámokkal, felületkezeléssel együtt.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Nahh...megvettem az anyagot...
    Bramac lécet és lucfenyő deszkát.
    Egy részét már fel is hordtam a padra és ki is próbáltam. 25-30 cm-enként rakom le a léceket, úgy nagyon stabilnak tűnik. Az nem baj ha nyikorogni fog, mert nem fogunk rajta járkálni, csak lomokat tárolunk rajta.

    Most viszont, hogy pontosan leméregettem a dolgokat más probléma adódott.
    Nem fogok tudni rendes padfeljárót berakni, mert nincs neki hely.
    A két legtávolabbi gerenda közötti távolság 105 cm, amit meg kapni lehet feljárók, a legkisebb is 120 cm-es.
    Készítettem néhány fényképet, hogy érthetőbb legyen a helyzet és reménykedem, hogy van valami jó ötletetek.

    Ez a padlás, ezt kell lényegében lefedni:

    Ez a mostani padfeljáró, itt vannak legtávolabb a gerendák (105 cm):

    És ugyanaz alulról:

    A gerendákkal párhuzamosan nem lehet berakni a feljárót, mert akkor vagy falnak nyílik, vagy a lépcsőháznak...sajna.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #2112 üzenetére

    Hali!

    Ne legyen bűntudatod! Éppen a vezetékek miatt kellett a léc. Minden elektromos vezeték + a TV + hálózat + telefon + riasztó a tetőn így halad össze-vissza a gerendákon keresztül bukdácsolva. A bramac lécekkel is alig tudtam elrendezni, hogy a léc ne kerüljön a vezetékre. Esküszöm, mintha élnének! Egyik helyen elrendeztem, másik helyen visszabújtak a léc alá.
    Nem fogom rögzíteni sem szöggel, sem csavarral, mert megtartja magát a saját súlyánál fogva. 4m-es deszkáknak már van annyi súlyuk szerintem. Másrészt meg még nincs bevezetve hozzánk semmi (gazdasági válság :F ), úgyhogy néhol biztosan meg kell bontani majd és így egyszerűbb.
    A fóliával viszont elgondolkodtattál, mert tényleg nagy a por a padlástérben, s mivel ezt már korábban is tapasztaltam - ahogy írtad - maszkban dolgozom. Részben ezért is gondoltam, hogy nikecelt vágok a gerendák közé, de azt írtátok az nem jó.
    Azt hittem, ha simán ledeszkázom, akkor majd az jobban felfogja a port, de most elbizonytalanodtam. Lehet érdemes lenne lefóliázni, csak nem tudom az jó-e. Régebben utánanéztem ennek a szigetelésnek és azt írta róla az Ezermester egyik száma, hogy ennek szellőznie kell.
    Ha lefóliázom, de a fóliát meg néhol be kell likasztani, akkor meg ugyanott tartok, mint most.
    Munka mellett csak lassan haladok, még csak a harmada készült el a padlózásnak. Ha van valami jó ötletetek kérlek szóljatok, mert akkor azt még meg tudom csinálni. Most még ki tudom javítani, mert nem sok minden van a padon és a lerakott részt sem nehéz felszedni.

    Szóval csak ne legyen senkinek se lelkiismeretfurdalása, mert eddig nagyon is sokat segítettetek és sok hálával tartozom nektek...köszönet érte :C

    Padfeljáró: Most lehet a Paraktikerben kapni 15.000,- körül padfeljárót 110x60 cm-es. Ennél már csak 5 cm -t kellene lecsalni valahogy. Ma megnézem, s ha nem jó, akkor marad a csináltatás (Szilárddal...ha van ideje ;) ) Ezzel semmiképpen sem akarok kontárkodni, mert nem szeretném ha egy óvatlan pillanatban a nyakunkba hullana a létra.

    További szép napot mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #2132 üzenetére

    Értem...tehát szellőztető fólia (sárga), a végeinél a deszkákat lefogatni csavarral (ez amúgy is mindig van itthon (4x40-es) és vezetékeket valamibe betenni...
    A vezetékekre én is gondoltam már, hogy jobb lenne elrendezni, mert onnan bármikor jöhet egy szikra ha csak egy kicsit is rosszul van valahol egy kötés. Egyébként villanyszerelő csinálta...nem én.
    Ja...a deszka pöpecül be van/lesz szabva faltól-falig, nem mozog.
    Egyébként úgy sajnálom ezt az anyagot erre használni. Olyan szép anyagot hoztak. Alig van benne görcs. Szép bútorokat lehetne belőle csinálni.

    Köszönöm a segítséget!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Dízeles #2134 üzenetére

    Értem...így könnyebb leszabni az anyagot, nem kell annyira a pontosságra ügyelni.

    De ez nem azt jelenti, hogy télen-nyáron folyamatosan változtatja majd az alakját mint Pom-pom. Egy idő után telítődik nedvességgel és kész...ugye?...ha jól értem

    Lezárni miért fontos a széleit? A deszkák nem illeszkednek teljesen pontosan egymáshoz. Néhol 1-1 mm-es rés van közöttük. Tényleg csak néhol, mert mondom nagyon jó anyagot kaptam.
    Ezeken a réseken meg úgyis jár a levegő.
    Persze ha változik a fa, akkor majd biztosan nőhetnek a rések.

    Más: azt vettem észre, hogy a kőzetgyapotból főleg akkor száll a por, ha macerálom. Ha békén hagyom, nem száll ki belőle az a finom kis por. Egyébként ahol már leraktam a deszkákat, ott már nincs is por, vagy legalább is észrevehetően kisebb.
    Azért gondolkodtam el egy pillanatra a fólián, mert ha rárakom a gyapotra, akkor azt lenyomhatja kicsit (végül is olyan nagyon nem, mert nincs nagy súlya) és így csökkenti a hőszigetelő képességét.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy gyors kérdésem:
    A párkányokat szokták valahogy rögzíteni?
    Fából készítettem, diófa színű lazurral kentem le mindkét oldalról, és két réteg parkettalakkot tettem még rá a kopásállóság kedvéért. Nagyon szépre sikeredett. Ha beteszem a helyére, akkor beszorul, nem mozog.
    Van valami logikus oka, hogy rögzítsem valamivel és ha igen, akkor mivel?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Szerkesztés: Ja! Belső párkányról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Köszönöm a párkánnyal kapcsolatos tippeket! Most mélyalapozóval lekentem a párkány alatti vakolatot. Nekem jónak tűnik, ezért szilikonnal akartam rögzíteni, de mivel ami itthon volt az beszáradt, lehet szétnézek a szerelési ragasztók között is. Nekem három párkányt kell rögzíteni, ha ennyire elég (kb. 4m összesen) a 3000 Ft-os ragasztó, akkor lehet az lesz.

    Más: Elkezdtem csinálni egy postaládát és az alábbi kép szemlélteti az elejét:

    A felső lécszerűség a bedobónyílás, az alsó pedig az ajtó. A kettőnek illeszkednie kellene. Külön-külön jól néznek ki, de ha egymás mellé rakom őket:

    Jól láthatóak az illesztési problémák.
    Beszúró fűrésszel vágtam ki mindkettőt, aztán csiszolgattam, de sehogy sem akarnak tökéletesen egymáshoz illeszkedni. Mondjuk ha kicsit lekerekítem az éleket, biztosan nem fog ez annyira látszani, de engem akkor is zavar.
    Most csinálok ilyet életemben először. Eddig az íveknek nem kellett egymásba illeszkedniük. Pl. polc két oldala. Sőt, még csak közel sem kellett kerülniük egymáshoz, így nem látszottak a hibák.
    Van rá valami technika, vagy trükk amivel pontosan ki lehet vágni a két illesztendő felületet?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    :DD Egy lelkes kontár :DD

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Winner_hun #3183 üzenetére

    Húúúú...! Köszönöm! Ez nagyon jó ötlet....
    És legalább most már tudom mire jók ezek a kések :))

    Munka után rohanok haza, már alig várom, hogy kipróbáljam :DD

    Ha minden jól megy, már nem kell sokáig bemenni a postára minden levelünkért :C

    Mégegyszer köszönöm :R

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Winner_hun #3191 üzenetére

    Winner!
    Amit írtál pont elég volt. :C

    Amúgy az alsó és a felső rész nem ugyanabból a fadarabból van. Előbb kivágtam az ajtót, azt megcsiszoltam, rátettem a másik fadarabra, ott körberajzoltam és úgy vágtam ki a bedobónyílás darabját. Az ajtó két oldalán felül van egy kis egyenes szög. Úgy nem is tudtam volna befordulni a fűrésszel.

    Tegnap csak egy órácskát tudtam dolgozni, ezért csak az ajtó részét igazítottam ki, de már ez is szuper lett.
    Az ajtót 18 mm-es fából csinálom és nekem csak 1 ilyen csapágyas marókésem van, ami 15 mm hosszú, úgyhogy hagy egy kis válfelületet az él mindkét szélén, de azt lecsiszoltam. Ma megcsinálom a másik oldalt.

    Mégegyszer köszönöm! Winner, király vagy :R

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Energy52 #3221 üzenetére

    Sajnálom, hogy kényszerűségből kell váltanod és megértelek, mert már én is voltam hasonló helyzetben.
    Ha viszont bejön, akkor nagyon jól jársz, mert szerintem szép szakma lehet (nem tudom, mert én csak kontárkodom néha és az azért más, mint nap min nap ezt csinálni).

    A képek alapján nagyon szépen dolgozol. Sok sikert kívánok hozzá!
    Szerintem egyébként van egy betöltetlen piaci rés az asztalosok világában. Pont azoknál a munkáknál, amit Te is írtál. Én annak idején pl. kisebb munkákhoz nem találtam asztalost (pl. csak egy polc, vagy egy egyszerű kis pad szerűség, ... stb.) Általában horrorisztikus árakat mondtak rá, ha egyáltalán mondtak rá. Egy komplett szekrénysort hamarabb meg tudtam volna csináltatni, mint egy lócát. Szóval ebben lehet fantázia.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Ok! Srácok.
    Nem akartam én semmi rosszat, csak a saját tapasztalataimat írtam le.
    A szakmátokba pedig - írtam is - nem látok bele, ezért amit írtam, azt nem leszólásnak szántam, hogy drágán dolgoztok. Ne így értelmezzétek!

    Egyébként én is úgy kezdtem el a kontárkodást, hogy körbenéztem kis faházat mennyiért lehet kapni, majd mivel egyrészt nem volt olyan, amilyet én elképzeltem, másrész volt olyan hely, ahol csak egy kerti budit 100k-ért adtak kezeletlenül, leültem és terveztem és számoltam.
    Végül az jött ki, hogy ha Baumaxba, meg Praktikerbe (pedig ezek ma már tudom nem a legolcsóbbak) megveszem az anyagot, a maradék pénzből még a szerszámokat is megvehetem hozzá (persze csak barkács szinten). Úgyhogy belevágtam.
    Nem bántam meg, szeretem csinálni, még akkor is, ha úgy érzem nincs hozzá érzékem.
    No de meg sem fordult soha a fejemben, hogy másnak dolgozzam.

    Szóval 100 szónak is egy a vége: nem akartam senkit sem megbántani. Már csak azért sem, mert kb. 1 éve még azt sem tudtam mi az a felső maró és azt is itt tanultam meg ezen a fórumon. Ezen kívül meg még egy csomó más dolgot is.
    A munkáitok, amiket néha lefotóztatok szemet gyönyörködtetőek és csak egy embert tudnék mondani, aki ennél jobban lenyűgözött. Egyszer, régebben woodworking honlapon láttam videofelvételt egy idős asztalosról ahogyan dolgozik. Fiatalabb asztalosoknak tartott előadásokat. Mivel az ánglius nyelvvel hadilábon állok, nem sok mindent értettem, de ahogy mozgott és amiket csinált, az egyszerűen odaszegezett a székhez.
    Egyszer azt hiszem Winner linkelt be egy videót, amiben szalagfűrésszel egy fakockából kivágtak néhány másodperc alatt egy szarvast. No, hát az semmi volt ehhez az asztaloshoz képest (legalább is számomra).

    No, további szép napot mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #3316 üzenetére

    Thyeby! Mikor tudnék én ilyen falovacskát csinálni!? Ez egyszerűen tökéletes.
    Marad a kontár felirat :))

    Egyébként ez nem azt jelenti, hogy nem törekszem a pontosabb és szebb munkára, csak hát vannak korlátaim ...

    Lenne megint két kérdésem hozzátok:

    Winner mesternek hála már a postaláda elejét faragom, de nem tudom a feliratot hogyan gravírozzam bele. Windowsban kiválasztottam a betűtípust Comic ... nemtommi. Ez könnyen gravírozható, de hogy kerül rá a fára? Szabadkézzel átrajzolni, az kizárt, annyira nem vagyok ügyes. Most kinyomtattam papírra és nézegetm, de semmi ötletem sincs rá.

    Másik: A fűrészgépekbe a tárcsák szabványosak? Tehát egy Güde gérvágóba be tudok szerelni egy Bosch-t vagy B&D-t, vagy Makitát, vagy bármi mást? Nem kell semmire figyelni a vásárláskor? Csak azért kérdezem, mert én is gondolkodom egy lapcserén...

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Energy52 #3343 üzenetére

    Köszöönm a tippet.
    Corel-ben csináltam, úgyhogy megoldható.
    Sima papírra nyomtattad?

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz philoxenia #3345 üzenetére

    Ez is jó ötlet, csak hát 60 betűnek a körvonalát kiszurkálni ... a tűt meg jól bele kéne nyomni a fába, mert különben nem látszik túl jól, a papírt meg akkor oda kellene ragasztani a fára, hogy ne csússzon el. Bár ez nem gond, mert festés előtt még megcsiszolom kicsit a felületet.
    Szóval, köszönöm, ez is egy jó ötlet.

    Ja! a betűtípus - közben megnéztem: Comic Sans Ms 48 pt-os méretben.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #3354 üzenetére

    Tudom, tudom... én csak a kézügyességemre gondoltam mint korlát. Valahogy sose úgy sikerülnek a dolgok, ahogy elképzelem.
    Ezzel kapcsolatban: Tegnapelőtt volt nálam egy ismerősöm és épp a postaládán dolgoztam, amikor beesett. Mondta szép,... szép, de hát gépekkel ugye könnyű :))
    No, mondom persze a dekopírnak csak szólok és szalad kivágni az ívet, a felsőmarónak meg már csak gondolnom kel mit csináljon... Tisztára, mint abban az orosz népmesében: "Szívem óhajára, csuka parancsára!".

    Felirat: Persze, hogy nem kell tökéletes, kontárhoz méltó kell :C
    Eredetileg a Dremmelre gondoltam, mert azom van, de a bélyegzőkészító jobb és kényelmesebb, no meg gyorsabb megoldásnak tűnik (szerk.: Nem a pénz itt a lényeg, mert ez nem kerülne olyan sokba, hanem az, hogy teljesen magamtól csináljam. Hisz postaládát is lehet kapni kompletta néhány ezer magyar királyi koronáért, annyira nem vagyunk leégve, hogy ne tudjam megvenni.).
    Ma kipróbálom a vasalást, meg a Dremmelt, ha nem jön be, akkor bélyegzőkészítő.
    Köszönöm mindenkinek az ötleteket!

    Köszönöm a fűrészlappal kapcsolatos felvilágosítást. Én azért gondoltam lecserélni, mert a mostani keresztvágásoknál tépi a fát. Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én csak 3.-4. osztályú fenyővel dolgozom. Lehet nem tudnék olyan fűrészlapra cserélni, ami nem tépné.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Összeeszkábáltam a postaláda oldalait. Csapolást használtam, úgy ahogyan már írtátok:
    Beütöttem a csapot az egyik oldalba, kis szeget bele, teteje lecsíp, gumikalapács, bejelöl... stb.
    Szuper lett, nagyon pontosra sikerült, meg is lepődtem. Korábban már írtam, hogy mindig mind a két oldalt vonalzóval és cerkával jelöltem be, de sosem sikerült ilyen pontosra mint most.
    No ez eddig rendben is van, de azért lenne néhány kérdésem:

    1. Van-e szabály, hogy milyen átmérőjű csapot használjak? Én most 6 mm-et használtam, mert a 8-asat már túl vastagnak gondoltam egy 18 mm vastag fához. Ezt 5 cm-enként tettem bele.

    2. A csapnak mind a két oldalát be kell ragasztózni igaz? Gondolom igen, csak azért kérdezem, mert az egyik oldalra annyira beszorult a csap (amelyikbe beütöttem), hogy az egyiket megpróbáltam kihúzni és beletört. :O

    3. Te Kalman! Hogyan csináltad azokat a trapézos illesztéseket? Van ilyen alakú fej a felsőmarómhoz, de még csak meg sem mertem próbálni ilyet csinálni, mert ötletem sincs hogyan lehet ilyen pontosan kimarni mindkét oldalt.

    Ja! Még valami: Megcsináltam a feliratokat: lézernyomat+vasalát+Dremmel. A végeredmény kontárhoz illő, de olvasható.
    Gőzölős vasaló kellett hozzá, simán nem ment. Egyetlen görcs van az egész előlapban - naná, hogy a nevemnél - ott kézzel kellet rárajzolni két betűt, mert a vasalás nem vitte át ott. A Dremmeltől meg majd leszakadt a karom mire készen lettem, mert nincs hozzá gravirozo feltétem.

    Előre is köszönöm a válaszokat. (Meg az eddigieket is. :C )

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz mdk01 #3421 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat srácok! Már megint sokat tanultam :R

    Kalman! Itt van néhány kép, hogy hol tartok:
    Hát én sajnos nem írhatom, hogy azért rakom fel, mert annyira jól sikerült, de nem vagyok annyira elégedetlen vele.



    Még össze kell ragasztani, meg sokat kell csiszolni rajta és persze majd felületkezelni a végén.

    Mielőtt hozzáfogtam, keresgettem mintákat a neten, hogy milyen legyen, végül a kislányom választotta ki:

    Ez nekem túl csicsás lett volna, ezért egyszerűsítettem rajta. A tetejének csak egyszerű ferde lapot gondolok, de azért tetszik rajta az a korona szerűség is. Csak az megfogná a havat télen. Merthogy szerintem eredetileg ez a láda falraszerelhető kivitel, de nekem a ház előtt fog állni egy fémrúdon.

    Erről jut eszembe! Ti mivel kezelnétek le, hogy időtálló legyen. Gondolkodtam rajta, hogy a tetejére bitumenes zsindelyt teszek, de az elrontaná az összképet.

    Az alábbi kép a vasalt feliratról:

    Ez csak egy próbadarab volt, nem az, amit végül a ládára vasaltam, ezért kicsit elcsúszott, mert közben többször ellenőriztem, hogy a felirat mindenhol átment-e már. Miután kitapasztaltam a hőfokot (ez mondjuk a max volt), az eredetin már nem nézegettem annyit, így nem csúszott el, az szép lett.

    És gravírozva:

    Hát, nekem így sikeredett ... :(((

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #3419 üzenetére

    "Nem tudom, milyen a gravírozó feltét."

    Bocsánat, pontatlan voltam a megfogalmazásban. Erre a flexibilis szárra gondoltam:
    http://www.onlineszerszam.hu/dremel/index.php?kat=1&alkat=15&id=26

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat, de majd makrózok ki néhány dolgot, ami nem tetszik, mert valóban, így távolról nekem is tetszik, csak én tudom hol kell nézni :)

    Valóban, emlékszem, már volt szó faápolásról a fórumon, vissza fogom keresni, mert emlékeim szerint alaposan körüljártátok a témát.

    Vastaglazurban én is csak Sadolint használok, eddig nekem más nem jött be és most már nem is igazán akarok mással próbálkozni.

    A bütü az a fának az a része, ahol keresztbe el van vágva a fa? Bocsánat, de nem tudom. :B
    Meg mi az a citling?

    No, most nem felejtettem el lefényképezni, ezért megmutatom nektek az én nagy műhelytitkomat :F :

    Ezt még azelőtt készítettem, mielőtt kiokítottatok volna a "csapolás művészetéről", mert már nagyon untam, hogy mindig mind a két oldalt ki kell méricskélni és gondoltam így legalább az egyiket nem kell. Csak ráteszem a polcnak szánt deszka végére és fúrok 99%-ban merőlegesen.
    Ez persze Nektek nem felene meg, mert kb. 100 fúrás után lehet újat készíteni (gondolom) mert kikopik, de szerintem én egész életemben nem fogok 100 polcot csinálni. Nekem betart életem végéig (no, azért azt remélem mégse ;] ).
    A "készülék" másik hibája, hogy csak 18 mm-es lapokhoz jó, mert a horony benne ilyen széles.

    Felületkezeléshez:
    Bentre csináltam korlátot, meg párkányt az ablakokhoz. Lekentem diófa színű lazurral, nagyon vékonyan, majd két réteg Sadolin parkettalakkot kentem rá. Minden réteg után fonoman megcsiszoltam a visszahajló szálakat (na vajon ezt is kitől tanultam :) ) és gyönyörű lett. A lakk selyemfényű és a tapintása is nagyon kellemes. csaknem, mint az igazi fának. Erről is itt van néhány kép:

    és a lakk:

    A párkányról sajnos nem sikerült a kép, mert nem volt elég fény este és csak vakuval tudtam leképezni a fényt, úgy meg nem az igazi.

    No, jó hétvégét mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz kalman7 #3434 üzenetére

    Hát...az az igazság, hogy eredetileg a besüllyesztést ki akartam vésni, de kb a 25%-ánál feladtam és felsőmaróval csináltam, meg Dremel-el kiigazítottam a hajlatokban.
    Nem értem miért mondod, hogy bátor dolog, mert nem olyan nagy szám, persze ezt is el lehet rontani :))
    Az oldalán a behajlást, ami az előlap vonalát követi, előbb kivéstem, majd csiszolóval elegyengettem.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Köszöönm mindenkinek a válaszokat fecskefark és citling ügyében. :R
    Kalman leírását nagy élvezettel olvastam, azt hiszem beszerzek én is egyet.
    Megnéztem a videókat nekem mindegyik nagyon tetszik, látszik, hogy nem ma kezdték a szakmát. Nekem sokat lehet belőlük tanulni.

    Most jön az infantilis rész :C :
    Ne haragudjatok, de életemben először csinálok csapozásokat a Ti útmutatásaitok alapján és annyira el vagyok ragadtatva, hogy végre mindig pont oda esik a tipli és a lyuk ahová kell, majdnem tökéletesen illeszkednek egymáshoz. Azt hiszem gyremekkoromban örülhettem ennyire valami kis piros autónak vagy hasonlónak. Megcsináltam a postaláda tetejét és a csapozás nagyon pontos lett. Én is megcsiszoltam kicsit a tipliket, ahogy Theybey mondta és így már könnyen ki lehet őket szedni.

    Más: Na! A lakkról jól lebeszéltetek. Persze én sem parkettalakkra gondoltam, de a kezelést a következő módon terveztem:
    Sadolin alapozó + Sadolin vastaglazur + csónaklakk
    Egy réteg lazur+két réteg lakk, vagy fordítva lett volna, de most lehet lakkot nem teszek rá.
    A vastaglazur után (a lakkozás előtt), a gravirozott részből kiszedtem volna száradás után a lazurt így oda már csak a világosabb lakkréteg ment volna, ami kiemeli a neveket.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    mdk01
    A konyhabútorra én is 10 pontot adnék. Gyönyörű...

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Technikai okok miatt sajnos nem leszek netközelben az elkövetkező két hétben, ezért bár még kissé korai, de ezúton kívánok mindenkinek

    Békés Boldog Karácsonyt és Balesetmentes Boldog Új Éveket!

    A sebesülteknek mihamarabbi jobbulást!

    :)

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    SOS!

    Sziasztok!
    Ha emlékeztek rá, nyáron ledeszkáztam a padlásunkat (útmutatásaitok és tanácsaitok alapján) és olyan fóliát is tettem alá, amilyet ajánlottatok.
    Most vezettetjük be az Internetet és emiatt néhány helyen megbontottam a padlót. Azt tapasztaltam, hogy kb. a ház közepe táján (épp ott ahol a lépcsőház van) nedvesedett a fólia. A szobák fölött csont száraz, ott semmi gond. Most azt csináltam, hogy két helyen felvágtam a fóliát és nem tettem vissza a deszkákat. Most már ott is kiszáradt.
    Lehet az az okat a párakicsapódásnak, hogy a lépcsőházban nincs fűtés?
    Arra gondoltam csinálok kettő-négy kis szellőző aknát azon a helyen, ahol nedvesedett (kivágok egy-egy kis darabkát a padlóból és ott nem teszem vissza a fóliát sem. Így kapok kb. 25x25 cm-es kis "ablakokat").
    Kiváncsi lennék a véleményetekre...
    Egyébként minden tök jó, teljesen jól sikerült a padló.

    Csavarozóval kapcsolatban:
    Én is sokat kínlódtam ezzel a témában. Először nem is akartam venni, mert gondoltam jó az én kezem és az mindig kéznél van, meg töltögetni sem kell. Amikor hozzáfogtam a kisházhoz és kiszámoltam, hogy minimum 800 db csavart kell behajtani, na akkor a 200-ik csavar után ráadtam a fejem. Az asszony mondta, hogy vegyünk egy jó minőségűt, de nem hallgattam rá.
    Első nekifutásnak egy 5000 Ft-os Einhell-t vettem (3,6 V-os Lithium). kb. 300 csavart hajtottam be vele (3,5x40 -est), amikor elkezdett akadozni. Nem szedtem szét, de a hangokból ítélve eldarálta belül a műanyag fogaskerekeket.
    Akkor épp akcióba volt 8000 Ft-ért a legkisebb BOSCH csavarbehajtó (szintén 3,6 V), na vettem egy olyat. Szuperjól működött is, de érdekes módon gyengébb volt mint az Einhell és az aksija is gyorsabban merült. A nagyobb csavarokkal pedig nem tudott mit kezdeni.
    Amikor a padlást csináltam, kis családom elutazott 3 napra és nekem ennyi idő alatt kellett volna elkészülnöm. A kis BOSCH azonban 1,5 -2 óránként lemerült (ennek lehet, hogy a 36 fokos hőség is volt az oka, merthogy ennyi volt a padon) Amikor harmadjára másztam le a létrán, hogy feltöltsem az aksit (ez is kb 5 óra pihenő), meguntam és elmentem vettem egy nagyobb BOSCH-t (ez 7,2 V-os Li). Na, ezzel kétszeri feltöltéssel megcsináltam a munkát és kész is lettem, mire hazajött a család. Ezen van nyomatékállítás, a 4x40-es csavarokat fenyőbe 3-as fokozaton hajtja be. A nyáron csináltam a garázsba a falra biciklitartókat (persze fából), ott már 6-osba kellett kapcsolnom, hogy a 6x100-as csavarokat behajtsa a falba.

    A csavarbehajtásokat úgy értsétek, hogy folyamatos munkáról volt szó, tehát a deszkák és egyéb anyagok, már elő voltak készítve (bejelölve, előfúrva ahol kellett), így csak csavarozni kellett. A gépek csak annyit pihentek, amit töltődtek, vagy a padon, amíg a 4m-es deszka egyik végétől átmásztam a másik végére (néhány másodperc). Melegedtek is szépen, ahogy kell. Szerintem jó teszt volt, csak sokba került. Most az egyszer ha az asszonyra hallgatok, jobban jártam volna... :F

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz thyeby #4627 üzenetére

    Üdv Srácok!

    Húsvét óta most először volt alkalmam leülni kicsit olvasgatni, de csak egy off topic hozzászólásra futja:
    A matek feladat megoldása a következő: (a-b) -vel csak akkor oszthatod el az egyenleted mindkét oldalát, ha a-b<>0 (hiszen nullával nem osztunk általában...) vagyis a<>b vagyis ellentmondásra jutsz... no innen nem lett volna szabad tovább vinni az egyenletet...
    Winer mester sejtett valamit az elején, úgyhogy jár neki egy kis piros pont. :C

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!
    Úgy látom leült kissé a fórum, gondolom mindnki dolgozik 1000-el. :))

    Mindenek előtt szeretném újra megköszönni, hogy megtanítottatok csapozni :R :R :R , mert már megint hasznát vettem a kertibútorok felújításánál. Jelentem, mostmár nagyon profi vagyok benne. Néhány óra alatt sikerült új lábakat "eszkábálnom" az asztalnak.

    Most egy nyúlketrec projektbe kell belefognom, merthogy lett egy nyulunk. Amolyan húsvéti nyuszinak indult (gondolom) a szomszédban, de minden nap átszökött a kertünkbe és amikor harmadjára vittük vissza, akkor azt mondták, hogy legközelebb inkább ne vigyük vissza. Hát újra átjött és így most a miénk lett. Megkedveltük, meg úgy tűnik ő is minket, mert már a kezünkből eszik és hagyja, hogy megsimogassuk.
    Nagyjából már belőttem hová kerül a kertben, meg a méreteit is, csak amit még egyszer csináltam életemben, az az ajtó és egyéb nyílászáró. Készítettem egy kis faházat a kertbe, de az ajtaja nem sikerült túl jól. Úgy értem külön-külön a házzal és az ajtóval nincsen baj, csak nem illeszkednek valami tökéletesen, pedig a garázsban, ahol készítettem, még teljesen jó volt.
    Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet lehető legegyszerűbben biztosítani az ajtók, ablakok elkészítésénél a pontosságot? Nem nagyipari módszerekre vagyok kiváncsi, csak amolyan barkácsolós módszerre, amit én is meg tudok otthon oldani.
    Mire kell odafigyelni az elkészítésnél és a felszerelésnél. Nem nagy ajtókról van szó, csak max. 50x70-esről.

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék kisfiamnak íróasztalt csinálni. Régebben az enyémet is én csináltam, abból maradt még fenyőlap és lécek. Minimális ráköltéssel meg tudnám oldani.
    Tölgyszínűre lesz lazúrozva. Az asztallapot mivel kezeljem le. Az enyém parkettalakkal van, de egyszer már át kellett csiszolnom az egészet és újra lefesteni.
    Ti mit javasoltok?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz T J #64788 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    Igen, ez a kráteres törés fordult elő velem is, ezért kellett újra lecsiszolnom a felületet és újra lakkoznom.
    Olyan felület kialakítás, mint a konyhaszekrényeknél a munkapad, akkor reménytelen a fánál?
    Az a baj, hogy ha két LEGO elemet erősebben nyomok össze rajta, már az is nyomot hagy. Én persze próbálok rá vigyázni, meg mindent alátéten csinálok, de a gyerekeim nem biztos, hogy ennyire kímélni fogják.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz tfe #64791 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    Olajjal még csak kerti bútort kezeltem, az is színezett volt. A hajlatokban azért ott is kellett vigyázni, de valóban könnyebb szép eredményt elérni. A színezéssel nincs gondom, nekem jó a lazúr.
    Igaz, hogy ha szépet akarok csinálni, akkor időigényes és macerás, de nekem csak ezt az egyet kell elkészítenem, tudok rá időt szánni.
    Inkább a felület ellenálló képességét szeretném valahogyan megnövelni. Főleg az aszal munkafelületét.

    /* Egy lelkes kontár */

Új hozzászólás Aktív témák