Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #27802 üzenetére

    Nekem egy Holz-Her gépem van, egy szalagcsiszoló. Most is lehet kapni, csak a színe változott meg és most Festool néven fut. Úgy látszik, ők sem terveznek meg mindent maguknak.

    És ha már szalagcsiszoló meg ácsmunka, akkor elmesélem, hogy tegnap a gyerekek sulijában volt komenista szombat :) egy asztalos sráccal csináltunk kerti padokat. Nekem maradt a szalagcsiszolás és kezembe nyomott egy böhönc nagy 100-as sárga szalagcsiszolót. Miután a csavarbehajtói DeWaltok voltak, így gondoltam ez is az. Csak csodálkoztam, hogy egy elég rövid, viseltes és vékony tápkábele volt, na gondoltam, biztosan tönkrement az eredeti, aztán rárakta ezt a vackot. De a gép nagyon harapott, élvezet volt vele a munka, sokkal gyorsabban haladtam vele mint a magam 150.es excentercsiszolójával. De ahogy nézegettem a gépet azon csodálkoztam, hogy tulajdonképpen milyen ronda egy darab, semmi formatervezős finomság rajta. Addig-addig, hogy elkezdtem keresni rajta az adattáblát és kiderült, hogy egy Einhell Bavaria gépet tartok a kezemben. 2007-es darab, már nem gyártják.
    Erről van szó.
    Szóval, engem kellemes meglepetés ért. A tulaja is azt mondta, hogy annak idején sok einhell gépet vett és tulajdonképpen ez az egy maradt belőlük, amin csak azért csodálkozom, mert éppen a szalagcsiszoló az, ami nem igazán szakaszos működtetésre kitalált gépezet, ha sok a csiszolni való akkor órákon át lehet működtetni. Egy szalagcsiszoló jóval többet dolgozik, mint mondjuk egy fúrógép vagy felsőmaró.
    Ha tényleg ennyire strapabíró, akkor megéri az árát. Kár, hogy már nem kapható. Kíváncsi vagyok, milyen üzletpolitikai meggondolásból nem gyártják? Egyébként most nézem, hogy ugyanaz a konstrukció, mint a makita 9403-a. Azt is mondhatnám, hogy szemérmetlen koppintás. :)

    Finom munkára lehet, hogy nem való, de ácsoknak igen. Egy negatívumot láttam, a levett szalag belülről szemmel láthatóan az egyik felén volt kopottabb, mintha nem egyforma terhelést kapna a két felén. A talp része egyébként háromrétegű, van az alu váz, utána egy műanyag (rugalmas?) lap végül egy vékony acél
    lemez, ez találkozik a szalaggal.

  • lentivator

    csendes tag

    válasz thyeby #27802 üzenetére

    Nekünk van Holzher szalagcsiszolónk.Ollan aranyos kis kézi.
    Főnök akart venni másikat,hogy legyen,ha kinyiffan,de nem bírjuk kinyírni(pedig van,hogy szinte fekszek rajta úgy tolom neki,de ez csak megy-megy.
    Adattábla lekoppott kb 100 éve.senki nem tudja hánywatt,ilesmi
    Valszeg Noé ezzel csiszolta a bárkát anno...
    :)

Új hozzászólás Aktív témák