Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5922 üzenetére

    A méhviasz valószínűleg a gumikorongos csiszolás közben felovadt és a csiszoló anyag tudott dolgozni .A festék az más az is felmelegszik és beleköt, beleég a csiszolópapírba azzal már csiszolni nem lehet, ha nagyon nyomod hogy érzed az égett festékszagot akkor le lehet vele "égetni" valójában 100fokon ledörzsölni az olvadozó festéket és gittet ami rátömbösödik a csiszoló papírra és időnként leröpködnek belőle leváló festék darabok.Ilyenkor nem csiszol már hanem a festék dörzsöli a festéket.Lehet csak olajfestéknél működik a többi tán szárazabb(ez nem profi megoldás, de papírtakarékos, én 700w-os fúrógéppel csináltam, az bírta )
    Profi egy pici gázpalackos égető kb 1500 az égető és 500 egy palack amivel félnapig is ki húzod folyamatos égetést feltételezve .A palackot úgy kell beleütni az égetőbe mint a régi szódás patront a szifonba csak ez alulról megy bele. Kapni olyan égetőt ami olyan mint egy nagyobb sprays palack és rá van építve az égető feltét de ez alkalmatlan ,gyenge hőt ad.
    Az égetéssel vigyázni ne felgyújtás, meg szenesítés legyen belőle Amúgy a gázos könnyebben kezelhető mint a benzines, nem kell bemelegíteni pumpálni, stb. Volt olyan hogy egy ócskább égető engedte a gázt, begyulladt körbe, de a festő rádobott egy vizes ruhát, és eloltotta rögtön.
    Az égetéshez kell még egy 3szögű végű kaparóvas lekaparni a festéket
    Festék csiszoláshoz nem tépőzáras gumikorongra való 60-as 80-as erős tartású kemény csiszoló korongot használhatsz ez olcsóbb mint a tépőzáras a korong van flexhez való meg fúrógéphez való is és nem drága

    [ Szerkesztve ]

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz thyeby #5964 üzenetére

    Szia

    Milyen volt a Soproni kiruccanás :U :U

    Sajna idén sem úsztam meg malőr nélkül ,a tavalyi évben is a fényképezőm okozott problémát és idén sem volt másként, hiába állítottam be hogy a legjobb minőségben készítse a képeket ő erre csak azért is 640*480 ban fényképezett és ez csak itthon derült ki :W :W :W

    A képek 1 , 2 , 3, 4,5, 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11, 12, 13, 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ,

    1956-2010 07.22 Varga László

  • ludsimon

    veterán

    válasz thyeby #5963 üzenetére

    Igen, igen!
    Megbecsülöm!
    Nagyon örültem neki, és szeretném jól kitanulni a szakmámat.

    Csak akkor nem tudom mi lett volna, ha nincs Ő.
    Akkor nem tudtam volna megtanulni, vagy mi? :F

    Senki nem volt rajta kívül, mindenki azt mondta, hogy nem lehet meg ez az...

    (#5964):
    Köszi, ez jó tanács!!

    Madmax81:
    Nagyon szép vésők és szép gépek!!
    Egyébről nem tudok nyilatkozni egyelőre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • ludsimon

    veterán

    válasz thyeby #5970 üzenetére

    10.-e utánra ígérték, ami már most van. :U
    Remélem holnap meglesz, mert ez már a 3. hete és elég rosszemmel fognak nézni a tanárok, ha nem lesz tankönyvem. :(

    undefined

  • takee27

    csendes tag

    válasz thyeby #5987 üzenetére

    Szívesen. A következő hétvégén vasárnaptól otthon leszek két hétig szabin, ha addig nem késő.

  • hapro

    csendes tag

    válasz thyeby #5867 üzenetére

    Milyen állás lenne számomra optimális?
    Először is a két gyerek két kislány, az egyik 2,5 éves, a másik meg 5 hónapos. Itt ni... :) itt lehet nézelődni :[link]
    Az életszínvonal: Eddig konkrétan két tanári fizetésből éltünk, és jól éltünk, tudtunk félre rakni minden hónapban, nem spóroltunk, és mégis mindenre jutott is meg maradt is. Valahogy ehhez nagyon értünk, talán tanítanunk kéne az életvitelünket...Itt Off Off jön: egyébként pont életvitelt tanítottam előtte. ;)
    Az ideális állás számomra, ahol énrám van szükség, ahol a tudásomat tudom kamatoztatni, és nem csak a beállított gépbe pakolom az anyagot vagy éppen elszedem azt, és a legnagyobb öröm a munkahelyemen az lenne, hogy a rakatot szépen stabilan tudjam megrakni az elszedett anyagokból. Képes vagyok szerénytelenül bármire, akár egyedül is, sőt eddig minden munkámat egyedül végeztem, amikor maszekoltam munka mellett, terhelhető vagyok a végletekig, de realista egyenes, és őszinte is. Ezt várom el a mindenkori munkaadómtól, vagy ha olyan nem lesz akkor az emberektől akikkel kapcsolatba lépek bármilyen szinten. Minden megalkotott termékkel maradéktalanul elégedett volt minden megrendelőm, sőt sokszor nyomott egy replay gombot, hogy akkor na még ezt is meg azt is...sajnos a gépparkom korlátozott, és műhelyem sincs, de mindig megoldottam valahogy az 5mX3m-es beépített szekrénytől kezdve a hatalmas konyhabútorokig, és a tömörfa cucokkon át akár csak egy ajtó beállításáig. Apám arra nevelt, és ez lett az alap hogy becsületesen végezzem el a munkámat legyen az bármi, és így is élek, soha panasz nem érkezett még rám. Nem túl sok alkotásom van lefényképezve, sőt leginkább most per pillanat csak talán a lomfűrészes cuccokról tudok referenciát mutatni, de ha szeretnéd azt megnézheted itt: [link] és még közben eszembe jutott, hogy némi fa munka van az elektronikai tevékenykedéseimben is, ugyanis azzal is foglalkozom, igaz arról papírom nincs semmi, de hobbiból készítek mindig azt amire épp szükségem van, vagy kényszert érzek rá, hogy megcsináljam: [link]
    Életszínvonal: fiatal vagyok, fejlődni szeretnék, és leginkább a saját lábamra állni, bár az üzleti részhez nem nagyon értek, példázza ezt az is, hogy volt a seggem alatt egy Bt. most lényegtelen, hogy jutottam hozzá, de épp most várom a végzést, hogy végleg megszűnt. Egyszerűen azt a pár munkát amit azon keresztül , de leginkább az ismeretségeimen keresztül végeztem el, arra volt jó ez a vállalkozás, és már pár éve csak a pénzt viszi, így jobbnak láttam, hogy megszünjön, mert reális kilátásaim nem voltak a faipar terén itt pesten.
    Ha nem muszáj akkor nem mennék el mondjuk jegy ellenőrnek, az pont arra jó hogy leszadálja az agyam, de végszükség esetén persze minden játszik. Bagóért nem fogom halálra dolgozni magam senkinek az is biztos, attól jóval többre tartom magam, akkor inkább már mondjuk egy említett BKV állás többet ér, ahol szarni az alkotmányra csak elvégezni a napi melót azt viszlát...na ez sem az én világom.
    Ha valamit csinálok, akkor odateszem magam amennyire csak tőlem telik! Ez a minimum, és nem ímmel-ámmal, mert annak se értelme, se haszna nincs.

    Talán ennyi elég most röviden arról milyen munkát és életszinvonalat szeretnék, tudom konkrét válaszok nem érkeztek, csak körül írtam pár dolgot, de ha konkrétabb kérdést fel tudnál tenni, akkor talán tudnék konkrétabb választ is adni. Őszintén már a VPOP-től sok külföldi álláson át az óriásplakát felragasztón át mindenre gondoltam, és megpróbáltam az a pár hónap alatt amióta nincs állásom, de eddig semmi. Ha tudnál valami lehetőséget, akkor ne tarts magadban!

    De amiért igazából írok, hogy aki esetleg akkus fúrót szeretne venni mostanság, szerintem ezzel jól jár: [link]

    http://www.margittaizoli.fw.hu

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz thyeby #5962 üzenetére

    Üdv thyeby
    "Heló! Te még szabadlábon vagy?"
    Remélem így is marad. :)
    Jövés menés,fűtés generál,srácoknak suli ,lagzi /nem az enyém/ : Meló csendes .Adtam pár árajánlatot ,remélem beélesednek.
    By

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz thyeby #5995 üzenetére

    Király :C
    Gyerek íróasztal fiókelök és a diófa bútorok nálam a toppban.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • krammerka

    őstag

    válasz thyeby #5995 üzenetére

    szép dolgok ezek :C

    Én meg itt tevékenykedek,lassan 20 éve:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5995 üzenetére

    Jó oldal, ugródeszkának a szörföléshez a design oldalak közt ahol is szép dolgokat találni, pl nekem ez tetszik (kép)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5995 üzenetére

    És egy úgylátom profi szalagfűrész kisgép barátságos áron
    A filungja nagyítóval bír a centiméterskála jobb láthatósága végett.
    A fűrésszalag 2 csapágy palástja közé van szorítva ezek vezetik meg , az asztal felett és az asztal alatt is van ugyanilyen megvezetés
    • dönthető öntvényasztal
    • alumínium ütköző gyorsszorítóval
    • gumírozott alumínium fűrészkerék
    • két szalagsebesség
    • a fűrészszalag szélessége: 6-15mm
    • a gép magassága: 1610mm
    • tartozékok: gépállvány, 1db.fűrészszalag, gérvonalzó, ütköző
    Nettó ár: 116.500.-Ft
    Valahogy valószerűtlennek tűnik nekem hogy pont a szomszédodban levő boltban adják azt a gépet amelyik a legjobb minőség , és legjobb ár kombója, és pont arra is van szükséged . (ez már 3x -os szorzó a valószínűségszámításban kicsi eséllyel egyenlő nagyságrend)
    Lehet érdemes kicsinyt körbekémelni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6003 üzenetére

    A vezetőgörgőket fogasléc emeli
    Hát ez uras :) Minekünk anno a nagygéphez a védő és vezető kombó megemeléséhez kellett egy 80 cm-es stafni amit szépen alátettünk 15 cm-el túllógatva és könnyedén emeltük meg, vagy eresztettük lejjebb félkézzel akár menet közben pedig az nehéz alkatrész volt :) mondjuk járó gépnél azért senkinek nem ajánlom :N

    [ Szerkesztve ]

  • ludsimon

    veterán

    válasz thyeby #6016 üzenetére

    Szerintem több is az mint öt milka, a másik részt még nem fényképeztem le ami szerintem ismét egy ötös.
    Vagy 30-40 féle gép, van asztali rögzített lombfűrész vagy minek hívják, akkor rengeteg minden, lámpától a csavarhúzókig, kompresszorig bezáróan minden.
    A gépekről természetesen elmondták, hogy engedély nélkül nem használhatjuk.

    Az utazás egészen tűrhető.
    7:40-kor indulok itthonról és 8:35-re vagyok bent (Fél 9-re beszéltük meg a kezdést).
    Előbb nem tudok beérni, mert ahhoz 30-40 perccel előbb kell indulnom a közlekedés miatt, de hát ez van.
    A barátom Óbudáról jár be (én segítettem neki ide bekerülni) és a vicces, hogy ő ugyan annyi idő alatt ér be, mint én a szomszéd kerületből. :D

    De nem zavar, mert egy olyan jó helyet fogtunk ki, amit álmomban nem kívánhattam volna.

    undefined

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6025 üzenetére

    Nekem meg egy Feider, azt is nevezhetném zsír újnak, amennyit használtam...
    És milyet használsz, ha a proxxon eladó?

    Ha már proxxon, a napokban vettem egy kis proxxon asztali körfűrészt használtan. A kisebbet. Mondhatnám vicc, de tk. ha valami vékony anyagot kell szépen, egyenesen vágni, arra megfelel. Csak mókásan hangzik asztali körfűrésznek nevezni az 50mm átmérőjű tárcsát. :)

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6027 üzenetére

    "Az a Feider biztosan a Felder legfrissebb kollekciójából való."

    Miután nem értem, hogy ez most csak vicc-e, a biztonság kedvéért mondom, a Feider csak egy francia barkács márka, semmi köze a profi Felderhez.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6015 üzenetére

    Nálam elég sokáig nem kéne a szalagot lecserélni :D Mert minden hosszvágást , szélezést körfűrésszel csinálok, ez anyagtakarékos, mert 1-2 tizedes eltéréssel egyenesen vág (ennyit kolompol a lap ahogy a fát nyomom neki ) emiatt a gyalulásnál sokkal kisebb az időráfordítás és az leválasztott anyag (1-1,5mm-ből simán megvan 1lap egyengetése ,körfűrészelés után , ha nem húzódott el a fa vágás közben a belső feszkótól)
    És vídiás, nem gyorsacél .Csak olyankor kell élezni ha sikerál egy darab acélt (utoljára a vonalzórögzítő pillanatszorítót megnyírbálni vele). És meg is lehet éleztetni élettartama alatt 5x a te új gyári fűrésszalagod árának 6-od részéért :D Szóval eco! :) Tehát ha veszek egy full drága dewalt lapot 15000-ért (freudot veszek olcsóbban 10-12000-ért )akkor is 20.000 ért 5x élezve használhatom míg te 5 szalagot 35.000-ért... nem eco :U
    És szélezett anyagot venni se eco :U mert drága és nem tudsz minőséget kapni mégse .Amit én leszélezek az vonalzóegyenes a gyári szélezett meg girbegurba.És a szélanyagot nem számolják fel ,én pedig üveglécnek hasznosítom 20 palló széléből kijön annyi üvegléc ami 2 palló anyagát igényelné ;)

    Amúgy eszembe sincs kézi csiszolóra szalagot gyártani , hülyeség nem lesz olyan mint a gyári , de gyárit lehet venni készen és azonos szalaghosszméretű másik szalagfűrészre is rá lehet tenni csak egy kis rétegelt lemez csiszoló asztalt kell hozzá fabrikálni félóra oldható rögzítéssel megcsinálva és sokat mondtam időben.Anyagára minimáler.

    A maki 50.000Ftos nútcsiszoló Fogadnék rá hogy egy kis gondolkodással meg tudom oldani az asztalhoz rögzítését eddig minden géppel meg tudtam oldani , a sövénnyírónak volt a leggömbölyűbb alakja akkor is megoldottam nyélre szerelését oldható, de stabil kötéssel.A kézi gyalugépet a hátára fordítva (talppal felfele) asztalhoz rögzíteni gyerekjáték volt, a fúrógépet is le tudtam fixálni amikor kellett .

    Aksis fúró aműhelyben Az én műhelyem olan pici hogy semmiképpen se szeretnék fölösleges bedugott vezetékeket kerülgetni keresztül kasul botladozni rajtuk úgyhogy a vezetékes fúró csak akkor látható ha beteszem a fúróállványba mert olyan a munka hogy érdemes előkapni.Úgyis van az aljzatokban általában 4-5db kihúzgálandó villásdugó a munka végére.Aksis gépet a magyarnak :) Megjegyzem a nagy (30 fős asztalos munka helyeimen amik 1-2ezer m2-n terültek el meg pont azért vették meg mindenhol nekünk a drágább aksis gépet hogy ne kelljen hosszabbítókkal rohangálni konnektorra vadászni ha be akarok hajatani pár csavart (vagy fúrkálni )akárhol dolgozhattam mobilan, kötöttség nélkül.És nem is volt láb alatt a zsinór a többieknek akik nagygépen dolgoztak éppen, (az szép ha valaki hasra esik, vagy egyensúlyát veszetve tenyerel bele egy forgó körfűrészlapba szalagfűrészbe vagy akármi másba a sok gép közül) A lamellózógépnél is sokszor hiányzik hogy nem lehet akkuról működtetni Avval ide-oda mászkál az ember munka közben. :) azsinór meg eléggé útban van közben.

    Fűrészelés : nincsenek rászorítva a kereskedők, hogy kipróbálhasd,ha autót veszel beülhetsz még furikázhatsz is vele bizonyos helyeken, ők rá vannak szorítva. Habár sztem bizti találnál olyast (előzetes telefonos egeztetés alapján) akit ha megkecsegteted egy komoly vételi érdeklődéssel megengedné hogy megröffentsd a gépet. :) Habár nem szívesen takarítanak a kereskedők :)
    Szevíz pfff amikor ki voltam szolgáltatva nekik akkor vissza is éltek vele (már megírtam 50kg-os TV gelkában taxival méregdrágán).A metabo szervízvben voltam pofátlan nagyképű tacskó fogadott zérus szakmai hozzáértéssel ,de a dewalt szervíz se volt különb amikor késtartó csavart vettem a gépbe. Nem is nagyon érdemes ma már javíttatni, kivéve ha nagyon bejött, jól sikerült kézigép példányról van szó.
    A nagygépen meg mi tud elromlani ami te nem tudsz leszerelni és kicserélni, beállítani és vagy helyrepofozni???Nem érdemes azt szervízbe hurcolászni nem televízió hogy ne tudd megjavítani.A váz adott. A motor nem hal be.Ha leég leszereled, elviszed újratekercselni.
    A kapcsoló ha bedöglik és nem szétszedhető akkor csere.Ha drága nagyon , elviszed egy műszerészhez és költesz rá ha megéri.Vagy veszel egy olcsóbbat.Csapágyat meg kapsz méretre, gumit a kerékre stb.
    Mástól már visszaküldött bolti selejt új vevőre sózva Azért nekem is hoztak sütőt , kerámialapot (mindkettő rossz volt )amit egyenest vitettem vissza cserére...elektrolux , svéd cég az első hűtőnk elektrolux ika utalványra vette anyu a 60-as években ,40 évig ment adszorbciós hang nélküli fajta gondoltam, jó márka.Hát undor a magyar képviselet .Olyan válaszlevelet küldtek a minőségi kifogásra (sütő, kerámialap )hogy nem tettem ki az ablakba.15 éve volt a vásárlás de működik mindkettő még szervízben nem jártak.

    Ár visszatermelés: gondolom hosszútávra szánod ...Akkor jót vegyél.Nehogy ne győzze liliput a keményfa spaltolást :U

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6029 üzenetére

    Úgy általában igazad van, de azért nem árt körültekintőnek lenni. A francia Feider cég nem valószínű, hogy az osztrák Felderből koppintotta a nevét, ahhoz annyira nem gagyi, ráadásul ha ebből élnének, akkor nem forgalmaznák a termékeiket Feidwood néven is. A franciákról különben is nehezen tudom feltételezni, hogy nyilvánvaló koppintásra törekedjenek, főleg úgy, hogy a Felder-Feider kontextusban ők legyenek a gagyik.
    Ami az ELIN NILE ügyet illeti, az én tudomásom szerint ugyanarról a cégről van szó, csak tulajdonosváltás(?) miatt "kénytelenek voltak" nevet változtatni. Az tehát más eset. Talán hasonló, mint a patinás high end hangfalgyártó amit régen Bowers & Wilkinsnek hívtak, aztán egy időben csak simán B&W, mert menet közben kiszállt az egyik névadó. Attól függetlenül jó holmikat gyártanak, és már újra a teljes nevüket használják.

    A Felder meg minek gyártana lombfűrészgépet, ami nem asztalos szerszám, hanem modellező?
    A két terület csak kis területen fedi egymást, ha fedi egyáltalán. És attól, hogy kis teljesítményről van szó, még lehet egy gép "ipari" kategória. Lásd Hegner vagy Excalibur lombfűrészgépek.
    Az persze más kérdés, hogy a lézervágás kiszorította ezeket a masinákat az ipari termelésből.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6029 üzenetére

    kiskőrösi 200.000ért[link]
    és egy izgalmasabb :[link] 4kw-os 88000ért ezt megnézném vagy felhívnám a helyedben .Emelőbékákat a vaterán 20-35000ért adnak csak ki kell próbálni emel-e nem enegedi-e le az olajpumpa az olajat , azzal simán tologathatod szilárd burkolatú műhely padlózaton a szalagfűrészt ;)

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6038 üzenetére

    Nem jártam nálad, nem tudom pontosan miket gyártasz ,mekkora helyigénnyel mennyi a raktárigénye, ezért az ötletelésem kissé a levegőre építkezik :U

    De egyet tudok :D a 4kw-os gép jó lappal, jól belőve a gépet az hasítani fog a liliputhoz képest.Kisipari vagy nem kisipari a motr az húz mint bivaly :)jó szalagot meg veszel rá ezenkívül mi kell még ? grafiussal csináltatsz ráegy feliratot MITABO :D (csak vicc volt)

    Utóbbi akármilyen szupernek van reklámozva nem 15cm vastag keményfa spaltolásához való. :(

    A brekkencset mivel lapos be lehet tolni valami alá ami 10cm magasságban van a padlózat felett pl egy v 2 raklapon van és van mögötte 150cm hely .(a brekkencs eleje vonórúdja függőlegesen viszonylag kis helyet foglal 1,2m magas a felhajtott rúd,és 30cm-re kiáll 50cm széles a brekusz eleje ami kilóg ha betolod vmi alá. :) De láthatod afotóján is a mérteit ez alapján persze ez csak saccper kb ennél lehet kissé kisebb.
    Ha felhívod a mókust már a hangján lecsekkolhatod tényleg betegség miatt eladó e a cucc. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6038 üzenetére

    Mondjuk a 94kg-ossal vígan fogysz szambázni :D ahónod alá csapod mint Kinizsi a két törököt.
    Féltonnás a béka 2tonnáig emel és szilárd sima aljzaton félkézzel tologathatod :)
    Ismétlem arra amit te csinálsz a kisipari is többször alkalmasabb mint egy kicsi gép.
    Csak ki kell próbálni jól megy-e és megnézni kell-e valamit csinálni rajta, venni hozzá valamit, és azt meg tudod-e oldani .Ha küldetsz magadnak közeli fotókat nyitott védővel róla abból is már többet tudsz
    A műhelyben mi 10éves békákat használtunk, a zöme működött is pedig többet nyúztuk mint te fogod Amelyik nem volt jó az volt a baja hogy a tömítés eresztette az olajat.Ha tettünk bele olajat akkor 1-2 hónapig megint működött vagy tovább.Amíg ki nem csurgott.Tehát olajfolt a béka alatt negatív!!

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6038 üzenetére

    [link]600-as ez pofásan néz ki 128K

    [link]
    ugyanaz a méret és ár csak öntvényvázas a motor meg beépített, nem oldalt van.(Kissebb helyigény) Ha lefújod egy kis festékkel akkor ugyanúgy fog kinézni mint akármelyik új

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6038 üzenetére

    [link]Még egy 600-as pofás festésű 150K-ért modjuk ez egy régi hirdetés :U

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6049 üzenetére

    A betett linkek alatt nem kisipari gépek vannak... És gyártanak elég új építésű hulladékot is a no name cégek .Azért kell megnézni kipróbálni amit megveszel, nem zsákbamacsekot Egy ilyen régi 120.000-es géppel egy félmilliós új erőgépet pótolhatsz, ha extrát nem is produkál , de azt egy ügyes asztalos megoldja saját sablonokkal (pl szögvágásra) nem egy új 140.000-es nyomorult törpét ;)
    Arra céloztam hogy ha egy gép fapados ,régi nagy és nehéz , de pontosan ütés nélkül jár és egyenesen vág 10x többet ér mint egy nyekergő mini gép amivel kínlódsz munka helyett. Persze ha havonta vágsz 5folyómétert akkor egy lombfűrész is megteszi mert akkor munka után beteszed a fiókba , nem foglal helyet :N

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6054 üzenetére

    Ami nem megy azt nem kell erőltetni vedd meg a kisgépet . :N hisz Monte Krisztó is kiásta magát IF várából (a börtönszigeten ) 20 méter sziklán át egy kiskanállal - 25 év alatt
    Ebből arra következtetek hogy akár egy körömreszelővel is el lehet koptatni a fát kellő idő alatt, hát még egy barkács méretű szalagfűrésszel :D Avval hamarébb :DD
    A többi linket meg se nézd :R nem való neked

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6049 üzenetére

    Ha nem ért hozzá, nem írt volna olyanokat, hogy mihez milyen fűrészlap való, nem írja le a pontos méreteket, nem írja le, hogy milyen kiegészítői hiányoznak. Éppen csak fotó nélkül, látatlanban árulni és megvenni egy ilyen szerszámot, nálam elég "csücskös" lenne. Szerintem ne bánd, éppen annyira lehet leharcolva, amennyiért árulták...

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6053 üzenetére

    Ezt se hód rágta szét hanem kutya... Még szerencse hogy 100éves fenyőajtó , s nem kolbászos forgácslap :N

    [ Szerkesztve ]

  • hossszú

    őstag

    válasz thyeby #6058 üzenetére

    Igen az van kéznél, maradt egy tábla 10-es a garázs építéséből ez bőven elegendő a belsejének.
    Kívülre fenyő lambériát gondoltam közé meg ásványgyapotot, ez is maradék, így nem kerül sokba és a maradék anyag is elfogy nem kell kerülgetni.

    „A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6052 üzenetére

    Jaj ne :( Te akkor füvet se szoktál nyírni mert időnként szakad az eső meg tél is van hóval... Nyilván ez egy öröm szép időben kinn dolgozni anno volt olyan cég ahol ahol a táblákat lenagyoló körfűrészt kitolták az udvarra és ott a por elszállt rögtön nem lebegett mint zárt térben és kevesebbet szívtak be belőle és mégis nem voltak bezárva a műhelybe.Ezt vidéken igy is lehet ;) Meg lehet egy megfelelő méretű előtető alatt is dolgozni vagy nyitott színben ... Esőben is ;] de jó levegőn.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6058 üzenetére

    Na azt rágná el hamar a kutya az ytongot az hót puha ,akkor már inkább tégla de tető akkor is kell hozzá fa ,és lapanyagból meg egyszerűbb megcsinálni meg arréb is tehető ha kell.
    Ha javasolhatnám a szalonnás kolbászos ytongot és amíg el nem fogy a kutyaház addig csak vízet kell adni a blökinek :D

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6064 üzenetére

    Asztalba épített körfűrésszel vágom...Vezetővonalzó, tolófa.Ezek eleve már egyenesek mert vonalzós vágás hulladéka Amit kiad és használható méret arra beállok ledarálom a társaságot Utána kisebbre állítomn és ami nem adta méretet azt a második menetben vágom .
    Ezutrán egy lap egy él abrichtolás és egy lap vastagolás amit kiad, egyformára és összekötöm spaniferrel méret szt Szélesség vágás majd ha lesz pontos méret.
    A keskenyebbekkel külön ugyanez
    A körfűrész lehet hogy 3mm-t visz el 1,5 helyett de utána a gyalulásra 2x1,5mm-t kell csak ráhagyjál nem 2x 2,5mmt mert pontosabb mint a szalag.Kivéve ha görbül vágáskor a fa mert vad a szála vagy gyantás,vagy feszkó van benn

    A géplinkek fele 600-as. Az új gép ha elég nagy és precíz,vagy általad helyrehoz(at)ható jó választás lehet.De nagygépet 100 évre csináltak régen, 20 évenként egy felújítás és ,mehet megint ezért lehet használtat bevállalni,aki ért hozzá, a kisgépekből amiket én használok főleg már meggondolandó mit vennék használtan ,és 20éveset pedig csak iratnehezéknek tudnék hasznosítani :D
    8cm-t körfűrésszel átvágni 1szerre semmi esetre sem ajánlom csakis 2 menetben 4+4 vagy 3 menetben ehhez kell próbát csinálnod.Egyszerre vágod akkor1. balesetveszélyesebb,2 jobban melegszik a fa és emiatt jobban görbülhet 4 És körf vágás előtt egy vonalzós vágást a fának hogy egyenesen feküdjön fel és nyilván 2 oldalról vágod akkor 2 egyenes él kell.(Vagy abrichtolod hogy egyenes legyen)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6070 üzenetére

    Az ytong nem a tömör téglához képest gyenge hőszig hanem hőszigeteléssel épült fa vagy osb kutyaházikóhoz képest. A tégla csak azért lenne jó mert kutyarágás álló :Dde oda is kell szig anyag, (ezért egyszerűbb lapanyagból v deszkából kutyaházat csinálni)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6068 üzenetére

    Én úgy fogom fel hogy veszek egy használt 600-as szalaggépet 120.000-ért[link]ezt a kis szépséges gyöngyszemet ;)

    Rádolgozok mondjuk 2 napot a bérem,40.000Ft mondjuk,átfestem 20.000-ért 3. nap és 180.000 ből van egy olyan gépem amivel azonos paraméterekkel bírót 450.000-ért kapok a boltban. És megszámítottam a bérem is bőkezűen,és meg se szakadtam

    De pénzt csak anyagköltség + gépár + szállítás 140.000Ft-ot adtam ki rá és elment 3 napom a pénz különbség pedig amivel gazdagodtam az 450.000-140.000= 310.000Ft
    És vissza fogja hozni a 450.000-et idővel mert jobban termel mint a kicsi új gép ami nem erre való!Tehát 1-2 éven belül ha termelek vele be fog csorogni a pénz a zsebembe.
    Ezért van időm ilyennel foglalkozni, ha ilyen nagygép nálam nem is fér el, de mással töltök több időt el ami nem konkrét azonnal zsebet ütögető beruházás, hanem befeketetés, ami a jövőnek szól mondjuk 1 éves távot már szeretem annál hosszabbakat kissé kevésbé preferálom.

    Elszívó ez kb annyi munka kikeresed hova szórja legszívesebben a legtöbb port,ott vágsz egy megfelelő precíz lyukat a védőburkolaton, 8db L füllel csavarral odafogatsz egy rövid hengerré ívesen hajlított alakú lemezt (ha nincs már készen megfelelő ereszdcsatorna darabod),kitömíted körbe szilikonnal amire egy ababilinccsel ráfogatod a flexi elszívócsövet ez kb addig tart amíg leírtam max félóra lassabbaknak.Ha a gépeden nincs komplett védő mindenhol rétegelt lemezből pótolhatod hamar zsanéros záras csukódásúra készítve .Stb erre van 2 napod hogy szétszedd és megcsináld a gépedet, ha kell gumit ragassz a kerekekre,beállítsd jól működjön utána a3. nap hogy lefesd 2x mondjuk 1 kg hammerite kalapácslakkal .És amint láttad fizetve az időd. Még szalagokat kell beszerezz ez költség , de a hosszabb szalag nagyobb íven tovább működőképes marad.És éleztethető,vagy veszel egyélezőgépet hozzá 6000Ft-ért
    Meg megoldod hogy tudod legkönnyebben mozgatni erős gumis acélkerekek fölfogatásával pl
    Ez is mondjuk 2x5000Ft 2 kerék.De abolti fűrészen sincs ilyen arra is költeni köll.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6069 üzenetére

    Ja és csiszoló szalagot is tehetsz rá tudniillik 100%ban biztos vagyok hogy rendelésre készítenek neked méretre profi csiszoló szalagot, nemhiszem hogy a gyárinál drágábban legföllebb amennyivel hosszabb mint a kis gépre való, de annyival tovább is lehet koptatni :)
    A mezei feszítő kereket pedig egy kis rutinnal fél perc alatt be lehet lőni én is megtanultam ipari tanuló koromban , nem tartott évekig :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6071 üzenetére

    csiszoló szalag végtelenítés egyéni megrendelőknek is ez gyári minőség!!![link]

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6071 üzenetére

    ez brutális :D 135.000Ft 3KW ipari a negyzeten[link]csak legyen helye hozza az embernek

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6086 üzenetére

    Túlzásba ne essél erre neked nincs szükséged :D És nettó 130 tehát még azÁFÁt rádobhatja
    Csak megláttam mondom ezt beteszem érdekességből.Mert ennyiért adják.Kissé súlyos és nagy ;) Szerintem nem kell neked gatterezni szóval egy 160-as gép teljesen jó lenne
    Csak a móka kedvéért ideteszek egy kombi barkácssgépet, mert ilyent még nem láttam hogy szalagfűrészbe lett volna beépítve a többi [link] :D

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6102 üzenetére

    Jó és te mit tennél az asztal alá ? egy vasdarabot ? hogy szétütődjön rajta afűrész? Vagy egy rugós vagy hidraulikus csillapítást a lefékezéshez?
    Vagy a lerántástól deformálódik a lap?
    Aki pedig egy konyhafrontot mondjuk 15-20 elemet félóra effektív szórási idő alatt lenyom annál befizetek, ha a minőség is megfelelő. 2oldalról kell megszórni lakkal legalább 3x = 6szórás /db + ha pácolni is kell akkor még 2 ezt félóra alatt 4 oldalról és felülről körbefújni kissé olyan gyors szaki kéne ,mint az ekrazitos körfűrészed :DD
    ennek utána olvasok milyen elven réántja el sztem egy plusz 6-10kw-os motr vagy inkább elektromágnes tettes meghajtóegység a motr nak fel is kéne pörögni a mágnesnek nem
    Mégpontosabban sztem e-mágnes tartja üzemi poziban a lapot és ha old akkor rugó rántja le :D

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6102 üzenetére

    itt a korrekt gártói videó [link]bizony egy ilyen fékezés után fűrészlapcsere, gondolom féklapcsere is :(
    A fék egy benútolt vasdarab egy szerűen el kapja a fűrészlap fogait és sztem a lap a forgás lendület megállításától ill annak más irányba terelésétől vágódik az asztallap szintje alá miközben kitörik egy két foga
    Hát ez egy kapitalista nyugati gyártmány ahol egyy 13000-es lap az ottani fizuhoz mérten annyi mint itt egy 1300Ft-os . Hát Tibi neked lett igazad :R :R (most) :D Ezt nem ismertem , -eddig --mert új még nekem .Azért a virslit lassan tolták neki ha ugyanezt normál vágási tempóval csinálják úgy a feléig bemetszette volna , de az is nagy dolog ha az ujj félig van csak bevágva, és nem esik a fűrészpor közé :O
    Egyébként egyik munkahelyemen volt olyan baleset hogy visszafele nyúlt valaki a lapba mert a hasítóék hiányzott, engem is zavart elszedéskor ha nem volt a helyén!!Féltettem a kezem.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6101 üzenetére

    Mégegy az egy dolog hogy az effektív szórás 2óra .De ezt a kompresszor nem két óra alatt termeli fel , amikor szórtak folyton burrogott az a nyavalya néha csak kis szünetekkel.Mert amíg nem szór a tag addig töltődik a puffer.ha meg leesika nyomás akkor muszáj lesz neki megvárni ha nem akarja elbaltázni a szórást.
    Ha folyamatosan menne a kompresszor túl melegedne mert a dugattyús légsűrítő rész az energia 40%át (1,5KW-os gép) hővé alakítja .Ennyi a hatásfoka (60%hasznosul) A motor külön 85%-ot hasznosít a felhasznált áramból ,tehát ott külön termelődik hő és külön vezetődik el .Ha meg 200 fokra felmelegszik a dugattyú akkor megszorul és besül a, motor meg leég.
    Ezért van szükség elég nagy teljesítményűre hogy tudjon kissé hűlni időnként.Ammeg derága :DDD Amiért Sanya megharagszik rám minek ajánlgatok drágát :(
    Az pont jó a kompresszornak hogy a festő nem nonstop szór hanem pakolászik lakkot kever, csiszolászik , azalatt a gép tud szellőzni kissé.Minél melegebb annál jobban szorul ,minél jobban szorul annál jobban kopik, az élettartama meg meredeken csökken.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6099 üzenetére

    Nembaj az komám ha kikapcsolható pl ha rosszul működik és már a 10-edik lapodat + a csere fékpofákat nyírja ki e hónapban 200.000Ft -ot elba@vamondjuk határidős munka közben. Ez mondjuk a gyártónak nem fáj, mert tőle veszed cserelapokat féktuskókat amik szemmel láthatólag gyorsan is cserélhetőek , késztetve gyilkold a lapokat csak majd mi eladjuk neked az újat jó pénzért.
    Nem veszek ilyent mert arra szoktat rá hogy a veszélyes forgó alkatrész majd elugrik ha odanyúlok. De nem ugrik az el se a marónál se a gyalugépnél,szalagfűrésznél, lamellónál, fúrógépnél, se az autó nem ugrik félre ha alásétálok.De a fa se ugrik félre ha a lábamra ejtem hát még a véső.Ha meg az elektronikára bízom magam és elbízom magam mert úgyis megvéd,és véletlenül pont nem működik akkor oda a kezem.De ha működik akkor a vigyázatlanságom 20.000Ft-os tétel bánja.Inkább nem kell vigyázatlankodni, munkavédelmet jól meg kell tanulni be is tartani és ha milliomos hobbista leszek, passzióból gépészekedem ,akkor kinyírhatok havonta 10 db 20.000ft-os lap-fék párost is 200.000Ft-ért,de addig tönkretenne.
    Gondold meg aki ezen tanul meg dolgozni és rákerül egy védelem nélkülire... :O elgondolni is rossz.
    A hülyeségről Volt egy német filmsorozat az Asztráról vettem le jackout minden fájdalmas baromságot kipróbáltak (10-12 részes volt a film) kamera előtt amit el tudsz képzelini tengeri élő rákok alsógatyába tömve elektrosokkoló nyelvre mellbimbóra , egyéb tájakra, a vége az lett hogy kipróbálta az egyik majom hogy bekötött szemmel átszaladna a többsávos német sztrádán. Elcsapták ahogy kell meghalt ott ,a kamera vette a filsorozatot meg betiltották ezután.
    Szóval elhiszem hogy van aki kipróbálja a kezén azt a sz@rt.Én nem fogom .(egyébként ha csak a lapig tolta volna az ujját megúszta volna egy leókoplaszttal :(

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6116 üzenetére

    Arra céloztam hogy ez egy fogyasztói sz@r. Vágd szét egy másodperc alatt , dobd a kukába végy újat k drágán és rakd a helyére egy perc alatt. Én szerszámra ennyit nem költök. Ha igen az több évre szolgáló beruházás . Pl vettem dekopírlapot ennyiért (20.000)és ez több évre elég nekem, de egyszerre könnyebb beszerezni és olcsóbb.Vagy vettem snitzer pengét ennyiért megint több évre . Nekem ez hogy hajints ki 20.000-et egy fékezésre , nem tetszik
    Ugyanúgy mint az hogy spórolj 6 évet ,mint egy rabszolga túlórázz és a 6milliós gépet vágd a szemétre egy perc alatt , és mert ez benne van meg az is hogy közben akaratodtól teljesen függetlenül gyilkossá válhatsz inkább nem leszek se opel se ford se mol rabszolgája és BKV-val megyek...Most lehet hőzöngeni hogy autó mindenképen kell ha másokat meg is ölhetünk vele mivelünk ilyesmi nem történik mert a többiek bénák avezetésben stb.Meg megéri havi 100.000Ft-ot rápengetni a kocsi fenntartására és amortizációjára akkor is ha egy hónapból 2 hét a kitermelésére megy el.Bocs ha off volt de kijött belőlem :D
    Nemtudom értitek-e .Én magam ruházok be és ha valamit megveszek hosszú távra veszem nem eldobálni .
    Ha a főnök veszi akkor az jó, a haszonból kipengeti a fogyóanyagot, nem számít mennyibe van, nyúlkáhatsz bekötött szemmel , neadjisten egy sörrel a hasadban. :) Max a targoncás tapos halára.Vagy rádborul valami.H amindezt megúsztad akkor elütnek az utcán mert a kocsikra ilyent nem szerelnek fel ! (radar ellenőrzés és egy gőzkalapács a motornak hogy gyorsabban megálljon :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6119 üzenetére

    Igen ezek talán nemcsonkolódnának , esetleg .És közben elég nagy beruházást kéne tenni minden gépet lecserélni.Utána meg ezeket rendszereket évente felülvizsgálni.A tönkremnent fékeket stb pótolni , hát nem lenne olcsóbb az élet, esetleg a munkabér terhére lehetne :DD hisz a te érdekedben történik

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6118 üzenetére

    :D szerintem egy kamion kompresszor nem teljesen azonos egy faiparban használttal .de javíts ki ha tévednék.Lehet hogy még az anyaga is más és biztos hogy a szkánia nem tescos kompresszort használ, az asztalos kompresszor pedig mihelyt eléri a beállított nyomásszintet akkor leáll.Valamint nyugodtan túráztass egy asztalos kompresszort 12 órán át pihentetés nélkül mondjuk 2 hétig aztán nézd meg mi lett belőle. Hulladék öreg tönkrevágott vacak.Mintha egy autót kihuzatnál egyesbe és max fordulaton mennél vele egész nap.Éppen csak tönkreteszi.Lehet hogy menni még azért fog utána de már nem lesz a régi többet.Hacsak nem volt eleve ócska tragacs.
    Arra való a fejed hogy gondolkozz nem arra hogy kalap legyen rajta
    Részemről nem írok többet erről nem fogok utána búvárkodni mert se időm se kedvem rátokhagyom a témát.
    A többi téma se érdekel mert most már mindenki ellenem van és így nem öröm írogatni sziasztok

  • hapro

    csendes tag

    válasz thyeby #6126 üzenetére

    Hogy egy picit hozzá tegyek az én tudásomból is:
    - Így van, egy kompresszor nem melegedik csak úgy túl, ez badarság (még soha-soha nem hallottam ilyenről), alapvetően két féle létezik, (és ez a kijelentés nem zárja ki azt, hogy van még sokféle másik amikről nem tudok), méghozzá mindkettő célja az állandó nyomáson tartás, csak egyik így teszi másik úgy...egyikben lefújó szelep van, ahol a motor folyamatos üzemben megy, folyamatosan sűrít, de ha a nyomásszabályzó elérte a kívánt nyomást, akkor kiengedi a fölösleget, és marad hely így az újra sűrített levegőnek. Ilyenek általában a régebbi típusok. A "modernebbek" pedig ki - be kapcsolgatnak ha csökken a nyomás, de ott is nyomásszabályzó szelep kapcsolja a villanymotort, azaz elektropneumatikus, a másik meg tisztán pneumatikus, vagy ahogy nézzük lehet tisztán mechanikus is.
    Ezek az állítások egy kis tartályos egy felhasználós gépekre értendőek a nagyobb teljesítményű több felhasználót kiszolgáló gépekre már más állítások (is) igazak lehetnek. (speciális igénybevétele esetén speciális feltételeknek kell megfeleljen)
    Ami mindegyikre igaz (általában ;) ) hogy egy sűrítő rendszer egy tartályba sűrít, és a beállított sűrítés után vagy leállítja a sűrítő motort, vagy sűrít tovább az, és a levegő kiengedésével szabályoz. De egyik gép sem megy világnak, aztán majd egyszer csak szétrobban. Vagy túl melegszik... ;)
    A lényeget persze nem neked szántam, csak egy részét, úgy az első két szót :) .(Így van)

    http://www.margittaizoli.fw.hu

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6118 üzenetére

    "Márton! Nem először kaplak azon, hogy elképzelt dolgokról olyan magasröptűt értekezel, mint egy professzor, aki fél életen át kutatta. És olyan meggyőzőn tudod ragozni némely hozzá nem értésedet, h aki veled hasonlóan nem ért hozzá, kanyar nélkül be is veszi. Azt javaslom, csak kipróbált, megtapasztalt dolgokat taníts, mert így azzá lesz ez a topic, h vak vezet világtalant."

    Thyeby, ez ugyan nem nekem szólt, és talán hiba is részemről, hogy beleszólok a dologba, ráadásul nem Mártont kívánom védeni, csupán elmondom a véleményemet:
    ha valaki netán megkérdezné tőlem, hogy itt a fórumban ki az aki a legtöbb közhelyet, hibás általánosítást és szószátyárkodást követi el, mindezt atyáskodó modorban, akkor bizony én a th kezdetű nickre tippelnék...

    Persze hozzá kell tennem, mindig könnyebb a másik szemében észrevenni a szálkát, mint magunkéban a gerendát, ennek alapvető okai vannak, pszichológusnak sem kell lenni hozzá.

    Egy időben én még fontolgattam is, hogy inkább kerülöm a szerintem felettébb téves általánosítgatásaidat, én mégiscsak újonc vagyok itt, ne én javítgassalak lépten-nyomon. Ne én magyarázzam már el neked, hogy talán nem szerencsés üzletpolitikailag osztani az észt annak, aki csak úgy tudja határidőre elvégezni a munkáját, hogy hajnalban kialvatlanul teker az országúton a készáruval, aki úgy csinál magából rabszolgát, hogy már a füvet sincs ideje lenyírni egész nyáron, de pénze se arra, hogy lenyírassa mással, és folytathatnám a sort.
    Roppant módon bosszantó tud lenni, amikor kisujjból kirázod, hogy a Feider a Feldert koppintja, amikor félreértelmezed az ELIN NILE kapcsolatát, és amikor helyreigazítanak szépen elsuhansz a téma felett.
    Itt van ez a szerencsétlen kompresszor ügye is. Megint mondod a szerintem ....(jelző helye) általánosítgatásaidat. (#6121)

    "Van egy kompresszor gyártó cég. Ő kiszolgálja az asztalost, a festőt, a kamiongyártót, de ha kéri a NASA a kompresszort, akkor őt is. Ő az, aki ért a kompresszorokhoz, nem a Scania cég."

    Beláthatnád, hogy hiába akarsz nagyon bölcs szaki lenni, minél többet általánosítasz, annál több tévedés terheli a mondataidat. Jelen esetben: úgy kellett volna kezdened a mondandódat, hogy sok kompresszor gyártó cég van, az egyik drága és igényes kompresszort gyárt, a másik meg kevésbé drága és igényes darabot, stb. Az egyik kompresszor alkalmas a folyamatos terhelésre, ipari célra gyártják, a másikat meg kisebb terhelésre.
    Minek kell összemosni mindent? A barkács célú szerszámnak éppen az a lényege, hogy nem tartós használatra szánták, rá is van írva, hogy szakaszosan üzemeltessük, általában a motor túlmelegedésének elkerülése érdekében. Ha veszel egy olcsó, barkács kompresszort, az sem valószínű, hogy bírja a folyamatos üzemmódot, ez különbözteti meg a tízszer annyiba kerülőtől, (meg a térfogata, stb.)
    Tényleg, ne viccelj már, komolyan gondolod, hogy a NASA-nak ugyanaz szállítja a kompresszort, mint aki az OBInak?

    Kicsit elgondolkodhatnál a dolgaidon... Nekem meg csak azt áruld el, hogy akinek állandóan a körmére ég a munka, az hogyan ér rá naponta féltucat terjengős hozzászólással gazdagítani az asztalos topikot? (ezt a kérdésemet azért ne vedd túl komolyan, félig viccből írtam, magam is hosszúra nyúló bejegyzésekre vagyok képes)

    Az a DeWalt gérfűrész szimpatikus darab, legalábbis az ára alapján elvárható, hogy szépen és pontosan!!! dolgozzon. Nekem egyszer volt a kezemben hasonló darab és azt állapítottam meg, hogy nagyon klassz, erőteljes konstrukció. Kicsit "férfias" darab volt, viszonylag erős kéz kellett a működtetéséhez (erős ellenrugó?) de a masszív érzet kárpótolt.
    Kíváncsi vagyok arra a sárga betétre, valószínűleg igényel majd valami utómunkálatot, hogy pontosan egy szintben legyen az asztallal, ami apró darabok vágásánál szempont lehet.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6128 üzenetére

    Nálam mindkét gérvágóban sűrű fogazatú fűrészlap van, gyakorlatilag csak keményfát vágok keresztbe, többnyire egzótát és arra tökéletes, nem éget.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6128 üzenetére

    Ehhez a gérvágóhoz még annyit, és akkor pontosítom is magamat, hogy a DeWalt oldalán ezt a gépet (bár gondolom elsősorban csak a hozzá mellékelt lap miatt) tényleg fémek darabolásához ajánlják. Szóval nem minden a fogak száma, az élképzés is számít. Amennyit összeolvastam és fórumozgattunk itt-ott már erről, tudnom kellene, sajnos elfelejtettem, de arra határozottan emlékszem, hogy a fémek vágásához negatív homlokszögű lapokat ajánlanak. (nem tudom, a DeWalt honlapján szereplő "TCG fémvágó fűrészlap" ezt takarja-e, gondolom igen)
    Egyébként végignéztem a [kínálatot] és van valamilyen konkrét oka annak, hogy éppen a DW702-t szemelted ki, amit fémre ajánlanak, ráadásul ennek csak az asztallapja forgatható, a gépet nem lehet jobbra-balra dönteni. Ez nem azért lehet probléma, mert oly gyakran szükségeltetik a kettős gérvágás, hanem mert bizonyos profilokat jobb úgy vágni ha döntöm a gépet és nem úgy, ha elforgatom. Persze ha nagyon korlátozott vágásféleségekre van szükséged, akkor akár előny is lehet, hogy nincs dönthetőség, magyarul nincs felesleges, a stabilitást rontó mozgó csomópont. (nekem biztosan hiányozna ez a funkció...)

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6139 üzenetére

    Gondolom 250-et akartál írni...

    Hát, most fejből nem tudom, az én 250-es lapomon ... na inkább nem mondok semmit, hanem megnézem :)

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #6136 üzenetére

    A nézeteltérésünkre túl sok szót már nem pazarolnék. Annak örülök, ha nem bántottalak meg túlzottan, hiszen nem az volt a célom, inkább csak jelzésnek szántam.

    Azt hiszem sok tekintetben nekem csak a megfogalmazásaiddal vannak/voltak bajaim nem a konkrétumokkal. Amíg konkrét dologról van szó addig nincs baj, az meg, hogy kicsit más vehemenciával látod és értékeled a világot azt tudomásul kell venni. Néha meg szól érte valaki, én vagy más.
    Mondok egy példát, hogy értsd: tegnap azt említetted, hogy elég fél métert vágnod a szalagfűrésszel, ahhoz, hogy megállapítsd a jóságát. oké, ez így rendben is van. Most meg fel akarsz szeletelni 50méter(!!) rudat apró karikákra, hogy megállapítsd ugyanazt. Persze ezt most csak a példa miatt említettem, egyébként meg betudom a thyeby-s túlzások egyikének, nincs nagy jelentősége, ráadásul, ha kell, még azt is meg tudnám magyarázni, hogy mi a különbség a pillanatnyi és a tartós benyomások között.

    Feider/Felder
    Azt tudjuk, hogy Felder bácsi az 50-es években kezdte az ipart, azt már nem (legalábbis én), hogy Feider "bácsi" mikor és honnan kapta a nevét. Nem kizárható, hogy koppintás van a dologban, de a franciákra ez talán kevésbé jellemző. Persze a Feider úgy francia, ahogyan én, de ha még volt is anno megtévesztési hajlam, ma már ez is nehezen vethető a szemükre, hiszen, mint jeleztem, a faipari gépeiket Feidwood néven forgalmazzák:
    http://www.feider.fr/

    Az életvitelnek komoly köze van az üzletpolitikához, szerintem jobb ha ezt belátod, és nem az én kedvemért. Az is az életviteled része, hogy miként intézed az üzletedet.
    Ahogyan az utolsó pillanatban készülsz el a megrendelt munkával, úgy az utolsó pillanatban nyírod a füvet... de nincs egyébként ebben semmi szégyellnivaló, én sem vagyok különb, most festem például az erkélykorlátot, mert nyáron nem volt rá időm. (nem volt rá időm - értsd: nem erre szakítottam időt, hanem másra...)

    Kompresszor: na. ez az amihez nem értek, nekem nincs is. Én csak arra a NASA-s gondolatmenetedre reagáltam és talán nem tévedtem, amikor azt mondtam, hogy ebből is létezik barkács meg profi kategória.

    DeWalt gérvágó: ha már azzal a géppel tényleg csak függőlegesen lehet vágni, akkor bennem ott motoszkál a kisördög, hogy a sárga műanyag betét helyére gyártanék egy tuti pontos kis alu betétet, a lehető legkisebb réssel. Nem tudom, hogy ennek van-e munkavédelmi akadálya/veszélye, de én éppen a vékony szeletelgetés miatt jártam úgy, hogy a leeső darab a nagy rés miatt megszorult, a forgó korong ezer felé szétvágta és letört egy darab a műanyag betétből plusz letört a gépről az elszívó csonk műanyag adaptere :(
    Ha vékony a rés, nincs ez a baki.

Új hozzászólás Aktív témák