Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #1889 üzenetére

    Azt hiszem, igazad lesz!
    Egyik dolog, hogy a 6m/min sebesség mellett egy századmásodperc éppen egy mm-t jelent. Ez azt jelenti, hogy - persze ilyen "lassú" fűrészelés mellett az a Sawstop sacc per kábé éppen egy század másodperc alatt ránja le a korongot. Én látás (a filmen azért ennek legalább a háromszorosával "szalajtják" azt a virslit) után ezt úgy harmadára tippelem, azaz kb 3-4 ezredmásodpercre. Ha feltételezem, hogy a virslin a bevágás egy mm-re sikerált.
    Hogyan lehet ilyen gyorsan lerántani a korongot más módon? Éppen a saját számba adtam a megoldást az előző idevágó hsz-emben: A légzsák sebessége ott körül mozog, tehát le kell robbantani a forgó korongot, aztán foroghat ott lent magának, minek azt fékezni? Azon ugyan nem gondolkodtam semmit, hogy hol, mit robbantsunk le úgy, hogy amíg ez nem történik meg, a fűrészlap magassága azért állítható legyen, de azt hiszem, különösebb erőlködés nélkül megtalálnánk annak is a módját, ha beleásnánk magunkat. És persze a robbanópatron körül mindent alaposan meg kellene erősíteni, hogy semmi cullang ne deformálódjon.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák