Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djnice

    veterán

    válasz djnice #72202 üzenetére

    Sőt, BTB, WTW nélkül nem tudom hogy lehet pontosan kalibrálni: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz djnice #72202 üzenetére

    Minden eszközhöz szükséges a kalibráció. A CE képe is eltér az Androidtól, a Dune képe is eltért a Poocorntól, az Apple képe is a Shieldtől, a Shield képe is a Zidoo-tól. A referencia kép lényege, hogy a végeredmény pontos legyen, tehát amiket méricskélnek és hivatkozol rájuk azok pont azt a célt szolgálják, hogy ahhoz a kontrolmonitor képéhez viszonyítva milyen mértékben kéne állítani, hogy a "raw" (nyers) kép is közel pontos legyen, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a felhasználónál megjelenő kép referencia lesz. Ahogy én sem, úgy te sem tudod, hogy pontosan milyen műszerrel állítják be a nyers képet az adott gyártók, de ezt pl. a TV-ken is láthatod, az értékek ugyanazok, de a kijelző beleszól a képbe, ezért kell egyénileg kalibrálni és ezért kell a megjelenítőket a lejátszóhoz kalibrálni és nem a lejátszót a megjelenítőhöz. Sok mindent értek, de nem fekete/fehér a szórakoztatóipar, ha így lenne akkor szigorúan kalibrált TV-ket és lejátszókat kéne engedélyeztetni, tehát én mindenkinek csakis kalibrált kijelzőt adnék el és nem lenne lehetőség a színeket állítani, mert pont ez a lényege, mindenki referenciát lásson, de nem így van. Belekötni meg mindenbe bele lehet, azok a nemzetközi fórumok meg pont olyan felhasználókat sorakoztat fel akiknek ez a foglalkozásuk. Én is jöhetnék a referenciaképekkel, hogy amit most betesznek azon miért nem pontos a szín, mert a szakmám szerint én is tudnék fikázni, de miért tenném, ez nem az a szakmai topik, ahhoz egy komolyabb topik kell, ahol komoly eszközökkel és komoly tudással akár a gyártók együttműködésével lehetne elemezni a dolgokat és a gyártók ezt figyelembe véve esetleg módosítanak a dolgokon.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák