Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Joshi #51319 üzenetére

    Nekem van két h265-ös filmem, nekem képminőségben is előrelépés, a méretről meg ne is beszéljünk, csak még kevés van. Jó lenne ha átállnának, mert sokkal több helyet tudunk megtakarítani, ha nem akkor kénytelen leszek én megcsinálni. :)

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • djnice

    veterán

    válasz Joshi #51319 üzenetére

    Ebből sok minden nem látszik. Youtube-on értelmetlen a teszt.
    Én kipróbáltam nemrég a bluray remuxokat átrakni HEVC-be, de egyáltalán nem győzött meg a minőség sajnos.
    Akár a legújabb 2.0-ás x265.exe-t használva,
    - 8 bites encode-nál minden esetben sávosodtak a színátmenetek, 10 bitnél már jók voltak (pedig a forrás 8 bites)
    - Hiába növeltem a bitrátát, akár a forrás(!) bitrátájáig, a képen elmosta a finom részleteket, valamilyen mértékű zajszűrést mindig végzett
    - i3 skylake cpu-n iszonyat lassú volt a szoftveres encoding, a hardveres (QSV) gyors volt, de ott még blokkosodás is jelentkezett pluszban

    Úgyhogy én feladtam, mindenféle beállítást próbálgattam, psnr, psy, aq, stb de nem lett jobb, külföldi fórumokat olvasgatva másoknak is ez a gondja.

    Persze, ha nem nézzük annyira szőrszálhasogatóan a képminőséget, akkor egy 4-5 Mbit-es HEVC fullHD anyag már jól tud kinézni nagy megjelenítőn is, és valószínű hogy ugyanazon a bitrátán a H264 összeségében rosszabb lenne. Mindenesetre ha valaki a bluray gyűjteményét akarja a minőség megőrzésével mondjuk felére, 3/4-ére összenyomni, az sajnos nem fog menni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák